Sestra

• USA The Nun (více)

Ikedar

Je naozaj umenie takýmto štýlom dokatovať tak zaujímavý námet, lokáciu a v neposlednom rade aj postavu akou je Mníška. Stačí si predstaviť tak málo, aby bol film aspoň trocha strašidelný, a predsa sa v tomto prípade jedná o čisto jalové predstavenie, ktoré aspoň troška skúsenému divákovi, ktorý už videl nejaký ten horor, vôbec tlak nezvýši. Film je umelý, genericky vyprodukovaný, ako celok, tak aj po jednotlivých scénach, bez akejkoľvek logiky a súdržnosti. Až na hlavnú protagonistku, ktorá síce nie je nič extra, ale ok, sú ostatní zúčastnení naopak dosť hrozní a divák si doslova želá ich smrť. A to je pri horore, u ktorého by sme sa mali báť o životy hlavných predstaviteľov celkom veľký prúser. Aj vďaka stereotypnému herectvu pôsobí film často smiešne a amatérsky. Celý výsledok potom zabíja akýsi humor od akéhosi Frenchieho, ktorý však človeku len vykrúca očami, a vy si len celý film márne želáte nech čo najskôr zhebne. Je to horšie než som myslel, a to som sa naozaj pred premietaním domnieval, že prinajhoršom to bude priemerné. Omyl. ()

Daertelon

Sestra mě okouzlila naprosto skvěle vykreslenou atmosférou, jíž se držela od začátku až do samotného konce. Přirovnal bych ji ke struně, která se napíná tak dlouho, až praskne přesně ve vhodný moment epického vyústění. Pravda, scénář trochu drhne v předvídatelném a poněkud laciném ději, jenž neohromí snad ničím. Estetická a hudební stránka věci ale tenhle handicap vyváží a závěrečné prolnutí s Conjuring je už jen třešinkou na místy poněkud dutém dortu. Co se týče herců, masek a prostředí, dlouho mě už nic tak nenadchlo! Napínavá atmosféra přítomná je, občas ale dost zadrhne o vybojovanou epičnost. Jako když pár dvojek přebijete full-hausem. Prostě zbytečná pompéznost, jaká se v kinematografii usídlila napříč, se nevyhnula ani Sestře. Nakonec to ale zážitek moc nezmenšuje. Doporučuji :) 85% ()

borohub

Osobně horory příliš nevyhledávám, protože šíleně nesnaším lekačky, každopádně jednou za čas do kina na nějaký ten horor zajdu. Musím říct že tento horor skutečně stál za to, už začátek napoví, že se bude jednat o docela hustý horor a skutečně se tak děje. Jedna lekačka střídá druhou, prostředí je šíleně chmurné, postavy se opět chovají šíleně nelogicky. Bohužel neznám předešlé filmy, takže nemohu posoudit návaznost, ale tohle se mi docela líbilo. Netvrdím, že si to někdy pustím znova. 65% ()

Olafsson

Hloupouckej dej, hloupoucky plochy postavy, nelogicnost deje a konani a chovani postav na me rve temer neustale. Presto co se tyce atmosfery strachu a napeti, a to takovy ze me pul filmu z toho mrazilo v zadech, je to bomba. Proto.tak vysoky hodnoceni. Katolicky snuff porno pro labuzniky. Hlavni hrdinka je ultra sladka. Konec odkazujici na predchozi dily francizy potesil. ()

regentor

Sestra je dalším snímkem v klasickém souboji dobra se zlem , tentokrát navlečeném v démonickém hávu pro několik málo herců , trochu komparzu a hromady různých klišé , které všichni viděli už jinde.Vatikánští bratři v černém ,coby strážci duší všech svých oveček, pečují o řád světa po celá staletí a proto vyšlou do kláštera kdesi v zapomenutém rumunském pohraničí jednoho fráterníka s depkou z časů válečných , který si přibere do party nedošlou novicku s jedním farmářem ,kterého to v zámoří už kdysi přestalo bavit a tak sedlačí někde v evropském vystrkově...no nic, jsou horší věci na světě.Tahle parta do mariáše má přezkoumat a vyřešit otázku smrti jedné jeptišky. Starobylý klášter má totiž své temné tajemství...Tématicky to není zase tak nuzné , ovšem zpracování je velmi mizerné a způsob vyprávění příběhu to je kapitola sama o sobě.Naprosto nevyužitý potenciál i prostředí kdy se tvůrci utápějí v různých přeludech a vizích , kdy mysteriozní stránka je zcela poslána do kopru nebo rovnou pod zem. Přiznivci nudné duchařiny , nejrůznější fandové vymítání démonů ne z tohoto světa si možná přijdou na své.Pro diváka který od filmu čeká víc než jen temné síly plující nocí po chodbách je to však proklatě málo. ()

Vykuk odpad!

Tak tohle je jedno velké wtf and lol zároveň :D Člověk chce kouknout na nějaké bububu a takhle si nabije držku :) Takhle přiblblý scénář jsem dlouho neviděl a triky.. hlavně ty zblízka spíše úsměvné, že se mám leknout jsem věděl před každým bubu efektem a opět zdůrazňuji, že tak debilní scénář jsem dlouho neviděl:) To co postavy předváděly a jak byl děj servírován mi fakt hlava nebrala, nemohu sice hodnotit celkově, protože jsme vydrželi jen první třetinu, ale když to nejde dál, tak si to nezaslouží jiné hodnocení. ()

Kortexo

Film, který je složen s desítek děsivých scén, bez příběhů, bez postav.Je to jako, kdyby jste vzali všechny videa z hororové videohry a pustili je, boužel bez toho aniž by jste si tu videohru mohli zahrát... ()

Mr.Ward

Není sestra jako sestra... Rozhodně lepší jak první Annabelle, ale tím končíme. Na další filmy z Conjuring univerza se to nechytá, ale jako prohloubení příběhů dobrý. ()

Bigfuckman

Nepochopil jsem smysl neustálého modlení jeptišek, když se Valak stejně projevoval! Asi kvůli doplnění atmosféry! :-) . Hroby vytvoří nepropustnou bariéru jenž zabrání expanzi zla a proto si ani upostřed krchova farář nemůže oddychnout (krátkodobě) od bubáka Valaka. A ta Abatyše, o kterou zbylé jeptišky ani tak moc neřešily no chybělo tam dost věcí pro selsky smyšlející lid ()

Blenny

Do úderné a krutopřísné hlášky "Existuje čas na motlitby a čas na činy. Teď je právě čas na činy" by to bylo za tři. Od toho pak už pouze za dvě. Vylepšit by to mohlo jenom to, kdyby tu sestru hrál Marilyn Manson. Těžko říct, jestli byla podobnost čistě náhodná. ()

Davis I

Podařený horor. Jediným mínusem je obsazení Bloqueta (v tomto případě se jelo jen na to jak vypointovat scénu z přednášky Warrenových). ()

DoubleJack

Jedním slovem: zklamání. Možná je to způsobeno vysokou laťkou, kterou nasadily Conjuring a Insidious, popřípadě chybějícím smyslem pro atmosféru, jakou nám dokázal naservírovat James Wan, ale zde, hluboko v lesích východní Evropy to zkrátka nefunguje. Je to škoda, protože prostředí přímo nabízí k hororu, ale samotné zpracování je laciné. V duchu amerických bezmyšlenkovitých filmů se nezapomnělo na prince na bílém koni, který s brokovnicí v ruce má za cíl zachránit den a křehkou dívku, která stojí tváří v tvář démonovi. Konec snažící se naroubovat pak Sestru na svět Conjuring, pak už vyzní do ztracena. ()

riza-do

Kostely, kláštery, ale i třeba modlitby mě děsí už delší dobu a dokážu z nich mít i mírnou mrazivku či dokonce husí kůži. Minimálně podobně jako z opětovné a vzrůstající snahy církve mít na naše životy zase nějaký vliv. Není proto moc divu, že u nového hororu z filmové série se mi dostavily děsivé pocity. Ještěže při cestě na záchod šlo rozsvítit. Z toho mě dostávaly jen scény hororových masek a nadpřirozena, u kterých se alespoň chvílemi dostavil oddech a posledních pohádkových 20 minut filmu při béčkové filmařské snaze "vyděsit" diváky (pokud by modlitby a klášter nestačil) mi už jen běhalo hlavou, jestli je to opravdu nějak strašidelný film a co že o něm napsat.. Ostatně, pořád si myslím, že brokovnice je silnější než relikvie krve Krista. ()

Pitryx

Ufff, tak velice milé překvapení. Většinou je duchařský horor 80% kecání a zbývajících dvacet se něco děje. Zde je tomu obráceně. Maskéři si vyhráli, lekačky jedou jedna za druhou a atmosféra je tedy velmi hutná. Jen jsou většinou tam, kde to divák čeká. Velmi dobrý a hodně nadprůměrný horor. ()

XXXXXXXX

Snažili se, o to žádná...Satanžel je k úspěchu potřeba trochu víc, než jen klišoidni závěr a jeden odvalakovaný klášter. ()

AgnesDee

Ta jedna hvězda patří pouze vizuálu. Jinak se dá s jistotou říct, že je to jeden z nejhorších hororů, jaké jsem kdy viděla. A to horory moc nesleduji a teprve s nimi v podstatě začínám. Příběh by mohl být opravdu zajímavý, ale jeho provedení, vyústění a hlavně jumpscary jsou naprosto odfláknuté. Ano, lekla jsem se, ale pouze proto, že byl jumpscare doprovázen hlasitým zvukem. Film si hraje s atmosférou pouze při vizuální stránce, což je škoda. Zlo, o kterém se tam pořád tak mluví, vůbec nic nedělá, jenom tam prostě je a čeká, až ho někdo porazí. Herecké výkony jsou katastrofa, hlavní představitelka je dřevěná jak prkno od Burkovy rakve, a ostatní kolegové jí zdatně sekundují. Bohužel jsem film viděla s českým dabingem, ale co vím z ukázek, tak angličtina některých herců je také velmi prvotřídní. A všechny tyhle zbytečné chyby dávají dohromady 96 minut nudy, o které se vám ani nesnilo. ()

AlexUnited

Totožný neduh ako ostatné časti zo série V zajatí démonov a pod... Dobrý navnadzujúci a napätie budujúci začiatok – nezvládnutý, nudný, pozliepaný záver. V tomto prípade však musím vyzdvihnúť lokalitu, kde sa horor odohrával. Kláštor a jeho okolie pôsobili patrične mysteriózne a desivo. ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí