poster

Cloak & Dagger (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2018–2019, 14 h 22 min (Minutáž: 40–49 min)

Tvůrci:

Joe Pokaski

Předloha:

Ed Hannigan (komiks), Rick Leonardi (komiks)

Hudba:

Mark Isham
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liskam
  *****

  Tenhle perfektně zvládnutý seriál né každému sedne, ani nemůže protože se rozhodně nejedná o počin který by vycházel z nějakých zaběhlých stanradů nebo šablon. Asi nejůžasnější na něm je dokonalá simbióza scénáře a herců dosti podobná první řadě seriálu Thrue Detective. Tam to ale vzali do rukou ostřílení herečtí matadoři. Tady mlaďasové a to je také jeden z důvodů proč hodnotím tak vysoko.(19.9.2018)

 • Kothy
  ***

  Je tu nový Marvel seriál od ABC. Nese se to dost v náctileté náladě. Zřejmě nepůjde o nic převratného. Dvě děti jako malé získají po nehodě schopnosti. Ty se projeví až tehdy, když se po letech potkají. Každý mají v životě své problémy a sví schopnosti příliš neumí ovládat. Moc mě to nebaví, končím... "Ty jsi ten kluk z pláže."(17.10.2018)

 • Adasin
  ***

  Vypadalo to z traileru na pořádný průser, ale zase takové utrpení to není. -------------------- PRVNÍ série: Opět jsem si všimla, že to mnozí vzdali po prvních pár dílech proto, že to bude nuda o ničem pro teenagery. Ne, není to nuda o ničem pro teenagery, aspoň ne většinu času, vztahy se tu sice řeší také, ale minimálně. První polovina celkem nudí, ale tak kolem pátého dílu se to zlomí, díly začnou slušně odsýpat a to tempo až do konce nepoleví (dokonce mě asi dvakrát i mrzelo, že si nemůžu pustit všechny díly najednou jako u seriálů od Netflixu). Efekty jsou celkem povedené, hudba je fajn. Obsazení je takové nijaké: hlavní dvojici to sice fungovalo dobře a ani z ostatních jsem nenašla nikoho, kdo by mi tam neseděl, ale zase tam není jediná zajímavější postava. Celkový dojem nakonec nic moc, opětovné zhlédnutí nehrozí. -------------------- DRUHÁ série: vůbec mě to nebavilo, až na dvě epizody mi děj přišel absolutně nezajímavý a celkem často se objevovalo zbytečné vracení se k událostem z minulosti/minulé série, jen aby se pak přešlo k nevýraznému padouchovi s příšerně otravným způsobem mluvy (to není myšleno rasisticky, ne všichni černoši v tomhle seriálu tak mluví, většina je v pohodě), který byl pravděpodobně inspirován padouchy z Lukea Cage, přičemž ani ti nebyli z většiny nijak oslniví. Postavy vůbec ztratily na atraktivnosti nebo sympatičnosti a u hlavní dvojice se často objevuje nelogické a podivné chování. // Obraz zůstává většinou tmavý jako plášť Tyrona, a světelné dýky Tandy na obzvláštnění a osvětlení opravdu nestačí. Aspoň, že se schopnostmi hlavních hrdinů si tvůrci pěkně vyhráli. // Náznak příběhu podle komiksů byl dosti nepříjemným rýpnutím pro zklamané diváky. Podobně jako u Thora by to rozhodně byla zajímavější podívaná. // U Marvelu je zřejmě někdo, kdo miluje soundtrack z Tron: Legacy tak jako já, jelikož se jeho napodobeniny nebo pokusy o ně objevují ve stále více seriálech MCU. Jenže tady to k záchraně nestačí. 6/10(8.8.2018)

 • iXtr3m3
  **

  Rovnaké sklamanie ako pri Runaways. Marvel až moc chce preraziť na poli seriálov, podobne ako DC na poli blockbusterov v kinách a rovnako, ako pri skratkovitej ceste padá na hubu DC pri filmoch (ja to síce tak necítim, ale čísla im nepomáhajú), tak Marvel začína padať na poli seriálov. Vlastne aj Netflixovská séria má čo najviac ponúknuť primárne len pri Daredevilovi a Punisherovi, možno trošku aj pri Lukovi Cageovi, ostatní sú do počtu.(21.9.2018)

 • Radiq
  **

  Tohle mi nějak do Marvelího vesmíru nepasuje. Je to zbytečně roztahané, nic moc se tam neděje, řeší se tam soukromé životy, je tam málo akce a když už tam nějaká je, tak je taková nemastná neslaná, efektů je pomálu a celé je to takové málo komiksové. Dokonce, stejně jako sami hrdinové, nechápu ani ty jejich schopnosti (ona vidí naděje, on vidí strachy?) a nelíbí se mi, že pořádně neví, jak je používat. A pak to jejich prolínání snů a reality, pchf-e. Furt se tam vrací k věcem, co se staly na začátku a hlavní záporno reprezentované společností Roxxon je takové abstraktní, že ani nevíme, co to zlo způsobuje (jenom že to není ropa). Pak je tu prostředí New Orleans, které vytahuje praktikování voodoo, jakési "božské párování" vždy spojené s nějakou katastrofou, nábožensky založená katolická škola, nebo třeba vyloženě divný gang korálkujících černochů... a takové další pytloviny. Prostě me to moc nezaujalo a ani příslib na druhou sérii mě moc neoslnil. Kdybych nechtěl zjistit, co to má vlastně všechno znamenat a jaké jsou mezi těma dvěma spojitosti a co mají znamenat ty jejich schopnosti, tak bych asi do konce nevydržel. Takhle jsem vydržel, ale pocit zájmu vystřídal pocit nudy.(15.4.2019)

 • - V komiksech je Cloak (Aubrey Joseph) pouliční zlodějíček a Dagger (Olivia Holt) je z privilegované a dobře vzdělané rodiny. V seriálu je to ale naopak. (Adasin)

 • - V epizodě je odkaz na seriál Luke Cage (od r. 2016), konkrétně když detektiv O'Reilly (Emma Lahana) zmíní svoji kolegyni z New Yorku, Misty Knight, detektiva z Luka Cage. (DeLeTeCZ)

 • - Jedním z odkazů v seriálu na Marvel Cinematic Universe (MCU) je i společnost Roxxon. Zmínka o Roxxonu se objevila již ve filmu Iron Man (2008). Dále byla společnost sponzorem závodů v Monaku ve filmu Iron Man 2 (2010) a ve filmu Iron Man 3 (2013) se dozvíme v souvislosti se společností o úniku ropy. (Adasin)