Cloak & Dagger (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2018 - 2019, 14 h 22 min (Minutáž: 40–49 min)

Je tu nový Marvel seriál od ABC. Nese se to dost v náctileté náladě. Zřejmě nepůjde o nic převratného. Dvě děti jako malé získají po nehodě schopnosti. Ty se projeví až tehdy, když se po letech potkají. Každý mají v životě své problémy a sví schopnosti příliš neumí ovládat. Moc mě to nebaví, končím... "Ty jsi ten kluk z pláže."(17.10.2018)

Vypadalo to z traileru na pořádný průser, ale samotnou mě překvapilo, jak fajn seriál to nakonec je. Opět jsem si všimla, že to mnozí vzdali po prvních pár dílech, že to bude nuda o ničem pro teenagery. Ne, není to nuda o ničem pro teenagery, vztahy se tu sice řeší také, ale minimálně. A věřte, že se vyplatí dát seriálu ještě šanci - tak kolem pátého dílu se to zlomí, díly začnou slušně odsýpat a to tempo až do konce nepoleví (dokonce mě někdy i mrzelo, že si nemůžu pustit všechny díly najednou jako u seriálů od Netflixu). Kromě toho jsou tu ještě povedené efekty, hudba a obsazení, dle mého to hlavní dvojici fungovalo dobře a ani z ostatních jsem nenašla nikoho, kdo by mi tam neseděl. Celkem jsem i zvědavá na tu další sérii, poslední scéna na ní přece jenom dobře vnadí. 7/10(8.8.2018)

Tenhle perfektně zvládnutý seriál né každému sedne, ani nemůže protože se rozhodně nejedná o počin který by vycházel z nějakých zaběhlých stanradů nebo šablon. Asi nejůžasnější na něm je dokonalá simbióza scénáře a herců dosti podobná první řadě seriálu Thrue Detective. Tam to ale vzali do rukou ostřílení herečtí matadoři. Tady mlaďasové a to je také jeden z důvodů proč hodnotím tak vysoko.(19.9.2018)

Hlavní duo mi hodně sedlo. I když se může zdát, že díky nim půjde o seriál pro mladší publikum, tak to není pravda. Zabírají se zde dospělími věcmi a násilí tu je častý jev. Určitě potěší, že nejde o klasický superhero seriál, ale postavy se svoje schopnosti spíše snaží ovládat a používat pro sebe a svoji odplatu. Závěr byl teda trochu slabší, ale s další sérii určitě budu pokračovat. Nakonec mi to sedlo víc než Runaways.(7.10.2018)

• iXtr3m3

Rovnaké sklamanie ako pri Runaways. Marvel až moc chce preraziť na poli seriálov, podobne ako DC na poli blockbusterov v kinách a rovnako, ako pri skratkovitej ceste padá na hubu DC pri filmoch (ja to síce tak necítim, ale čísla im nepomáhajú), tak Marvel začína padať na poli seriálov. Vlastne aj Netflixovská séria má čo najviac ponúknuť primárne len pri Daredevilovi a Punisherovi, možno trošku aj pri Lukovi Cageovi, ostatní sú do počtu.(21.9.2018)

• - V komiksech je Cloak (Aubrey Joseph) pouliční zlodějíček a Dagger (Olivia Holt) je z privilegované a dobře vzdělané rodiny. V seriálu je to ale naopak. (Adasin)

• - V epizóde If It Ain't Rough, It Ain't Right (2018) seriálu Luke Cage (od r. 2016) bola spomenutá postava Brigid O'Reilly (Emma Lahana), že sa nedávno presťahovala do New Orleans. (Vyhnalik)

• - Jedná se již o jedenáctý seriál z Marvel Cinematic Universe (MCU). (Adasin)