Reklama

Reklama

Cloak & Dagger

(seriál)
Trailer
USA, (2018–2019), 14 h 22 min (Minutáž: 40–49 min)

Tvůrci:

Joe Pokaski

Předloha:

Ed Hannigan (komiks), Rick Leonardi (komiks)

Hudba:

Mark Isham

Hrají:

Olivia Holt, Aubrey Joseph, Gloria Reuben, Andrea Roth, J.D. Evermore, James Saito, Emma Lahana, Wayne Pére, Jim Klock, Divine Prince Ty Emmecca (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Tandy Bowen (Olivia Holt) a Tyrone Johnson (Aubrey Joseph) při náhodném setkání zjistí, že mají superschopnosti. Postupně se je učí ovládat a zjišťují, že schopnosti nejlépe fungují, když jsou spolu. Zároveň se oba snaží vypořádat se svou minulostí a chránit New Orleans, město pohlcené drogami a násilím. A na ochranu města nejsou sami, kromě nich je tu ještě detektivka Brigid O'Reilly (Emma Lahana), ochotná vyčistit město za každou cenu. (Adasin)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (22)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Je tu nový Marvel seriál od ABC. Nese se to dost v náctileté náladě. Zřejmě nepůjde o nic převratného. Dvě děti jako malé získají po nehodě schopnosti. Ty se projeví až tehdy, když se po letech potkají. Každý mají v životě své problémy a sví schopnosti příliš neumí ovládat. Moc mě to nebaví, končím... "Ty jsi ten kluk z pláže." ()

liskam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle perfektně zvládnutý seriál né každému sedne, ani nemůže protože se rozhodně nejedná o počin který by vycházel z nějakých zaběhlých stanradů nebo šablon. Asi nejůžasnější na něm je dokonalá simbióza scénáře a herců dosti podobná první řadě seriálu Thrue Detective. Tam to ale vzali do rukou ostřílení herečtí matadoři. Tady mlaďasové a to je také jeden z důvodů proč hodnotím tak vysoko. ()

Reklama

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Rovnaké sklamanie ako pri Runaways. Marvel až moc chce preraziť na poli seriálov, podobne ako DC na poli blockbusterov v kinách a rovnako, ako pri skratkovitej ceste padá na hubu DC pri filmoch (ja to síce tak necítim, ale čísla im nepomáhajú), tak Marvel začína padať na poli seriálov. Vlastne aj Netflixovská séria má čo najviac ponúknuť primárne len pri Daredevilovi a Punisherovi, možno trošku aj pri Lukovi Cageovi, ostatní sú do počtu. ()

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Hlavní duo mi hodně sedlo. I když se může zdát, že díky nim půjde o seriál pro mladší publikum, tak to není pravda. Zabírají se zde dospělími věcmi a násilí tu je častý jev. Určitě potěší, že nejde o klasický superhero seriál, ale postavy se svoje schopnosti spíše snaží ovládat a používat pro sebe a svoji odplatu. Závěr byl teda trochu slabší, ale s další sérii určitě budu pokračovat. Nakonec mi to sedlo víc než Runaways. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Tohle mi nějak do Marvelího vesmíru nepasuje. Je to zbytečně roztahané, nic moc se tam neděje, řeší se tam soukromé životy, je tam málo akce a když už tam nějaká je, tak je taková nemastná neslaná, efektů je pomálu a celé je to takové málo komiksové. Dokonce, stejně jako sami hrdinové, nechápu ani ty jejich schopnosti (ona vidí naděje, on vidí strachy?) a nelíbí se mi, že pořádně neví, jak je používat. A pak to jejich prolínání snů a reality, pchf-e. Furt se tam vrací k věcem, co se staly na začátku a hlavní záporno reprezentované společností Roxxon je takové abstraktní, že ani nevíme, co to zlo způsobuje (jenom že to není ropa). Pak je tu prostředí New Orleans, které vytahuje praktikování voodoo, jakési "božské párování" vždy spojené s nějakou katastrofou, nábožensky založená katolická škola, nebo třeba vyloženě divný gang korálkujících černochů... a takové další pytloviny. Prostě me to moc nezaujalo a ani příslib na druhou sérii mě moc neoslnil. Kdybych nechtěl zjistit, co to má vlastně všechno znamenat a jaké jsou mezi těma dvěma spojitosti a co mají znamenat ty jejich schopnosti, tak bych asi do konce nevydržel. Takhle jsem vydržel, ale pocit zájmu vystřídal pocit nudy. U druhé série nuda pokračuje snad ještě ve větším měřítku. Kvalitou, zpracováním, postavama, atmosférou, hudbou mi to připomíná stejně nudné a otravné Runaways. Teda hudebně je to přece jen o dost lepší, ale stejně jsou to často takové utáhané capoviny... Furt dokola se tam opakují stejná místa, divné místo v temnotách, trumpetistův vinylovej obchod a furt dokola a furt nudně. Myslim, že tohle by mě nebavilo ani jako komiks, takže jsem často raději usnul a udělal jsem mnohem líp. Po této sérii snižuju na 1 hvězdu. ()

Galerie (172)

Zajímavosti (9)

  • Jedním z odkazů v seriálu na Marvel Cinematic Universe (MCU) je i společnost Roxxon. Zmínka o Roxxonu se objevila již ve filmu Iron Man (2008). Dále byla společnost sponzorem závodů v Monaku ve filmu Iron Man 2 (2010) a ve filmu Iron Man 3 (2013) se dozvíme v souvislosti se společností o úniku ropy. (Adasin)
  • Scarborough (Wayne Pére) zmiňuje, že se mimo jiné snaží majetkově vyrovnat Starkům a Randům. Odkazuje tím na Tonyho Starka ze série Iron Man (r. 2008) a na Dannyho Randa ze seriálu Iron Fist (od r. 2017). (BaronMartin)
  • Billyho plášť, který zde Tyrone (Aubrey Joseph) dokončuje a následně využívá pro snazší teleportaci, je převzat z komiksů – jeho design se shoduje s klasickým komiksovým kostýmem postavy Cloaka. (BaronMartin)

Související novinky

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (více)

Reklama

Reklama