Reklama

Reklama

Cloak & Dagger

(seriál)
Trailer
USA, (2018–2019), 14 h 22 min (Minutáž: 40–49 min)

Tvůrci:

Joe Pokaski

Předloha:

Ed Hannigan (komiks), Rick Leonardi (komiks)

Hudba:

Mark Isham

Hrají:

Olivia Holt, Aubrey Joseph, Gloria Reuben, Andrea Roth, J.D. Evermore, James Saito, Emma Lahana, Wayne Pére, Jim Klock, Divine Prince Ty Emmecca (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Tandy Bowen (Olivia Holt) a Tyrone Johnson (Aubrey Joseph) při náhodném setkání zjistí, že mají superschopnosti. Postupně se je učí ovládat a zjišťují, že schopnosti nejlépe fungují, když jsou spolu. Zároveň se oba snaží vypořádat se svou minulostí a chránit New Orleans, město pohlcené drogami a násilím. A na ochranu města nejsou sami, kromě nich je tu ještě detektivka Brigid O'Reilly (Emma Lahana), ochotná vyčistit město za každou cenu. (Adasin)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (22)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Navzdory nepříliš vysokým očekáváním velmi příjemně překvapení. Komorní komiksárna přesně ve stylu Defenders seriálů, lehce mixnutá Legionem a s teenagery v hlavním rolích. Jak na mě ústřední dvojka působila z propagačních materiálů uměle, o to víc mi nakonec padla do noty a především v pomalejší první sérii mi jejich osobní problémy dost seděly. Proto mě následně konec první řady docela zklamal. Po 9 skvělých a na superhrdinský seriál velmi komorních epizodách přišlo nemastné neslané, mizerně sestříhané a celkově hrozně béčkově působící finále. Druhá série naštěstí vrací seriál tam, kde byl a přináší s sebou o něco "komiksovější" zápletku, která není špatná, ale na můj vkus je to občas až moc chaos a toho zbytečného plácaní se v hlavách a dark dimension trochu přehnaně. Příběh Cloak and Dagger se odehrává v New Orleans. A, alespoň mně, se při vyslovení názvu tohoto města vybaví: černoši, jazz, voodoo, bayou, neony a upíři. A ono to tam tohle všechno je a dokonce úzce spojeno s příběhem. No, vlastně snad až na ty upíry... Pochválit musím i výběr hudby, která je citlivě vybraná tak, aby nejen hudebně, ale i texty přesně seděla do daných scén. Kdybych řekl, že jsem intenzivně neshazamoval, tak bych kecal. ()

Likan7 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další slepá ulička v marveláckých seriálech. Nakonec byl s přehledem nejzajímavější Daredevil. Cloak and Dagger přitom nemá špatný postavy, ústřední herci jsou fajn, mají spolu fungující chemii a když si člověk zvykne na jejich schopnosti, může ho to i bavit. Jenže celý seriál je postavený na šíleným scénáři, který projekt doslova a do písmene potopí hned na začátku. Příběh je jeden velký guláš, Tandy a Tyi objevují schopnosti 2 řady a než se je pořádně naučí ovládat, tak to Marvel utnul a šáteček. Atmosféra možná byla dobrá, ale tady všechno začíná a končí u příběhu, který by se dal odvyprávět během 10 dílech místo 20. Není to sice tak roztahané jako Runaways, ale ten byl občas i akčnější. Tady není skoro nic. ()

Reklama

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Hmm, malinko nechápu ty 4*. Že bych byl moc přísný? Nezdá se mi. Abstraktní, nevyvážené, až moc nábožensky založené a hlavně nonstop ubrečené, vzlykající, nenávistné, doslova jsem se od začátku do konce první série necítil dobře, nudil jsem se, necítil jsem žádné "jeeej, jak to asi tak skončí? Co se s nimi stane??"... Velmi slabé. Tak slabé, že věřím v otočení o 180° druhé série, která bude lepší, ať chce nebo ne. Toto byla nuda. Jing-Jang bleh 40 % ()

liskam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle perfektně zvládnutý seriál né každému sedne, ani nemůže protože se rozhodně nejedná o počin který by vycházel z nějakých zaběhlých stanradů nebo šablon. Asi nejůžasnější na něm je dokonalá simbióza scénáře a herců dosti podobná první řadě seriálu Thrue Detective. Tam to ale vzali do rukou ostřílení herečtí matadoři. Tady mlaďasové a to je také jeden z důvodů proč hodnotím tak vysoko. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Je tu nový Marvel seriál od ABC. Nese se to dost v náctileté náladě. Zřejmě nepůjde o nic převratného. Dvě děti jako malé získají po nehodě schopnosti. Ty se projeví až tehdy, když se po letech potkají. Každý mají v životě své problémy a sví schopnosti příliš neumí ovládat. Moc mě to nebaví, končím... "Ty jsi ten kluk z pláže." ()

Galerie (172)

Zajímavosti (9)

  • Jedná se již o jedenáctý seriál z Marvel Cinematic Universe (MCU). (Adasin)
  • Zatímco v seriálu hlavní hrdinové získali schopnosti již jako děti, v komiksu získali schopnosti, až když jim bylo 17 (Tyrone) a 16 (Tandy), když na nich testovali nový syntetický heroin. (NifKor)
  • V epizodě je odkaz na seriál Luke Cage (od r. 2016), konkrétně když detektiv O'Reilly (Emma Lahana) zmíní svoji kolegyni z New Yorku, Misty Knight, detektiva z Luka Cage. (DeLeTeCZ)

Související novinky

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (více)

Reklama

Reklama