Reklama

Reklama

Cloak & Dagger

(seriál)
Trailer
Akční / Dobrodružný / Drama
USA, (2018–2019), 14 h 22 min (Minutáž: 40–49 min)

Tvůrci:

Joe Pokaski

Předloha:

Ed Hannigan (komiks), Rick Leonardi (komiks)

Hudba:

Mark Isham

Hrají:

Olivia Holt, Aubrey Joseph, Gloria Reuben, Andrea Roth, J.D. Evermore, James Saito, Emma Lahana, Wayne Pére, Jim Klock, Divine Prince Ty Emmecca (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Tandy Bowen (Olivia Holt) a Tyrone Johnson (Aubrey Joseph) při náhodném setkání zjistí, že mají superschopnosti. Postupně se je učí ovládat a zjišťují, že schopnosti nejlépe fungují, když jsou spolu. Zároveň se oba snaží vypořádat se svou minulostí a chránit New Orleans, město pohlcené drogami a násilím. A na ochranu města nejsou sami, kromě nich je tu ještě detektivka Brigid O'Reilly (Emma Lahana), ochotná vyčistit město za každou cenu. (Adasin)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (23)

liskam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle perfektně zvládnutý seriál né každému sedne, ani nemůže protože se rozhodně nejedná o počin který by vycházel z nějakých zaběhlých stanradů nebo šablon. Asi nejůžasnější na něm je dokonalá simbióza scénáře a herců dosti podobná první řadě seriálu Thrue Detective. Tam to ale vzali do rukou ostřílení herečtí matadoři. Tady mlaďasové a to je také jeden z důvodů proč hodnotím tak vysoko. ()

Adasin 

všechny recenze uživatele

Vypadalo to z traileru na pořádný průser, ale zase takové utrpení to není. -------------------- PRVNÍ série: Opět jsem si všimla, že to mnozí vzdali po prvních pár dílech proto, že to bude nuda o ničem pro teenagery. Ne, není to nuda o ničem pro teenagery, aspoň ne většinu času, vztahy se tu sice řeší také, ale minimálně. První polovina celkem nudí, ale tak kolem pátého dílu se to zlomí, díly začnou slušně odsýpat a to tempo až do konce nepoleví (dokonce mě asi dvakrát i mrzelo, že si nemůžu pustit všechny díly najednou jako u seriálů od Netflixu). Efekty jsou celkem povedené, hudba je fajn. Obsazení je takové nijaké: hlavní dvojici to sice fungovalo dobře a ani z ostatních jsem nenašla nikoho, kdo by mi tam neseděl, ale zase tam není jediná zajímavější postava. Celkový dojem nakonec nic moc, opětovné zhlédnutí nehrozí. -------------------- DRUHÁ série: vůbec mě to nebavilo, až na dvě epizody mi děj přišel absolutně nezajímavý a celkem často se objevovalo zbytečné vracení se k událostem z minulosti/minulé série, jen aby se pak přešlo k nevýraznému padouchovi s příšerně otravným způsobem mluvy (to není myšleno rasisticky, ne všichni černoši v tomhle seriálu tak mluví, většina je v pohodě), který byl pravděpodobně inspirován padouchy z Lukea Cage, přičemž ani ti nebyli z většiny nijak oslniví. Postavy vůbec ztratily na atraktivnosti nebo sympatičnosti a u hlavní dvojice se často objevuje nelogické a podivné chování. // Obraz zůstává většinou tmavý jako plášť Tyrona, a světelné dýky Tandy na obzvláštnění a osvětlení opravdu nestačí. Aspoň, že se schopnostmi hlavních hrdinů si tvůrci pěkně vyhráli. // Náznak příběhu podle komiksů byl dosti nepříjemným rýpnutím pro zklamané diváky. Podobně jako u Thora by to rozhodně byla zajímavější podívaná. // U Marvelu je zřejmě někdo, kdo miluje soundtrack z Tron: Legacy tak jako já, jelikož se jeho napodobeniny nebo pokusy o ně objevují ve stále více seriálech MCU. Jenže tady to k záchraně nestačí. 6/10 ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Navzdory nepříliš vysokým očekáváním velmi příjemně překvapení. Komorní komiksárna přesně ve stylu Defenders seriálů, lehce mixnutá Legionem a s teenagery v hlavním rolích. Jak na mě ústřední dvojka působila z propagačních materiálů uměle, o to víc mi nakonec padla do noty a především v pomalejší první sérii mi jejich osobní problémy dost seděly. Proto mě následně konec první řady docela zklamal. Po 9 skvělých a na superhrdinský seriál velmi komorních epizodách přišlo nemastné neslané, mizerně sestříhané a celkově hrozně béčkově působící finále. Druhá série naštěstí vrací seriál tam, kde byl a přináší s sebou o něco "komiksovější" zápletku, která není špatná, ale na můj vkus je to občas až moc chaos a toho zbytečného plácaní se v hlavách a dark dimension trochu přehnaně. Příběh Cloak and Dagger se odehrává v New Orleans. A, alespoň mně, se při vyslovení názvu tohoto města vybaví: černoši, jazz, voodoo, bayou, neony a upíři. A ono to tam tohle všechno je a dokonce úzce spojeno s příběhem. No, vlastně snad až na ty upíry... Pochválit musím i výběr hudby, která je citlivě vybraná tak, aby nejen hudebně, ale i texty přesně seděla do daných scén. Kdybych řekl, že jsem intenzivně neshazamoval, tak bych kecal. ()

RedRose 

všechny recenze uživatele

Tady je to červené ?? To jako vážně ?? Já jsem velký fanda Marvelovských filmů i seriálů, ale tady tomu vážně nerozumím... 7 dílů z 10-ti bylo příšerně utahaných a na mnoha místech jsem fakt nechápal co to tam za cocotiny řeší... To už slabý Inhumans byli lepší... Dostalo to druhou sérii tak uvidíme... ///// EDIT: Tak musím uznat, že druhá série je mnohem lepší, ale pořád je to takové, že čekáte, kdy přijde něco většího, ale ono nepřijde nikdy... Celkově po ukončení seriálu 58% ()

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Hlavní duo mi hodně sedlo. I když se může zdát, že díky nim půjde o seriál pro mladší publikum, tak to není pravda. Zabírají se zde dospělími věcmi a násilí tu je častý jev. Určitě potěší, že nejde o klasický superhero seriál, ale postavy se svoje schopnosti spíše snaží ovládat a používat pro sebe a svoji odplatu. Závěr byl teda trochu slabší, ale s další sérii určitě budu pokračovat. Nakonec mi to sedlo víc než Runaways. ()

Galerie (172)

Zajímavosti (6)

  • V epizodě je odkaz na seriál Luke Cage (od r. 2016), konkrétně když detektiv O'Reilly (Emma Lahana) zmíní svoji kolegyni z New Yorku, Misty Knight, detektiva z Luka Cage. (DeLeTeCZ)
  • Jedním z odkazů v seriálu na Marvel Cinematic Universe (MCU) je i společnost Roxxon. Zmínka o Roxxonu se objevila již ve filmu Iron Man (2008). Dále byla společnost sponzorem závodů v Monaku ve filmu Iron Man 2 (2010) a ve filmu Iron Man 3 (2013) se dozvíme v souvislosti se společností o úniku ropy. (Adasin)

Související novinky

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (více)

Reklama

Reklama