Cloak & Dagger (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2018 - 2019, 14 h 22 min (Minutáž: 40–49 min)

Na to,jak se to zoufale pomalu a nudně rozjíždělo,tak se to od poloviny série stalo poměrně zajímavým a zábavným seriálem.Když se přežije ten začátek,kde pomalu objevují své schopnosti a sebe vzájemně,tak pak se to začne slušně vyvíjet.Nějaké to propojení s jinými událostmi v seriálech.To jejich občasné hloupé chování a rozhodnutí....a pak to najednou chtějí všechno napravit.Oproti jiným Marvel seriálům je to poklidné s občasným akčnějším momentem.Postavy jsou vesměs sympatické a v pohodě.*S01-75%(8.8.2018)

Vypadalo to z traileru na pořádný průser, ale samotnou mě překvapilo, jak fajn seriál to nakonec je. Opět jsem si všimla, že to mnozí vzdali po prvních pár dílech, že to bude nuda o ničem pro teenagery. Ne, není to nuda o ničem pro teenagery, vztahy se tu sice řeší také, ale minimálně. A věřte, že se vyplatí dát seriálu ještě šanci - tak kolem pátého dílu se to zlomí, díly začnou slušně odsýpat a to tempo až do konce nepoleví (dokonce mě někdy i mrzelo, že si nemůžu pustit všechny díly najednou jako u seriálů od Netflixu). Kromě toho jsou tu ještě povedené efekty, hudba a obsazení, dle mého to hlavní dvojici fungovalo dobře a ani z ostatních jsem nenašla nikoho, kdo by mi tam neseděl. Celkem jsem i zvědavá na tu další sérii, poslední scéna na ní přece jenom dobře vnadí. 7/10(8.8.2018)

Je tu nový Marvel seriál od ABC. Nese se to dost v náctileté náladě. Zřejmě nepůjde o nic převratného. Dvě děti jako malé získají po nehodě schopnosti. Ty se projeví až tehdy, když se po letech potkají. Každý mají v životě své problémy a sví schopnosti příliš neumí ovládat. Moc mě to nebaví, končím... "Ty jsi ten kluk z pláže."(17.10.2018)

Tenhle perfektně zvládnutý seriál né každému sedne, ani nemůže protože se rozhodně nejedná o počin který by vycházel z nějakých zaběhlých stanradů nebo šablon. Asi nejůžasnější na něm je dokonalá simbióza scénáře a herců dosti podobná první řadě seriálu Thrue Detective. Tam to ale vzali do rukou ostřílení herečtí matadoři. Tady mlaďasové a to je také jeden z důvodů proč hodnotím tak vysoko.(19.9.2018)

• RedRose

Tady je to červené ?? To jako vážně ?? Já jsem velký fanda Marvelovských filmů i seriálů, ale tady tomu vážně nerozumím... 7 dílů z 10-ti bylo příšerně utahaných a na mnoha místech jsem fakt nechápal co to tam za cocotiny řeší... To už slabý Inhumans byli lepší... Dostalo to druhou sérii tak uvidíme...(15.8.2018)

• - V epizóde If It Ain't Rough, It Ain't Right (2018) seriálu Luke Cage (od r. 2016) bola spomenutá postava Brigid O'Reilly (Emma Lahana), že sa nedávno presťahovala do New Orleans. (Vyhnalik)

• - Jedním z odkazů v seriálu na Marvel Cinematic Universe (MCU) je i společnost Roxxon. Zmínka o Roxxonu se objevila již ve filmu Iron Man (2008). Dále byla společnost sponzorem závodů v Monaku ve filmu Iron Man 2 (2010) a ve filmu Iron Man 3 (2013) se dozvíme v souvislosti se společností o úniku ropy. (Adasin)

• - V komiksech je Cloak (Aubrey Joseph) pouliční zlodějíček a Dagger (Olivia Holt) je z privilegované a dobře vzdělané rodiny. V seriálu je to ale naopak. (Adasin)