Aquaman a ztracené království

• USA Aquaman and the Lost Kingdom (více)

Poté, co se mu nepodařilo Aquamana (Jason Momoa) porazit poprvé, se Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), stále poháněný potřebou pomstít smrt svého otce, nezastaví před ničím, aby Aquamana jednou provždy zničil. Tentokrát je Black Manta hrozivější než kdykoli předtím a vládne mocí bájného černého trojzubce, který uvolňuje prastarou a zlovolnou sílu. Aby ho Aquaman porazil, obrátí se na svého uvězněného bratra Orma (Patrick Wilson), bývalého krále Atlantidy, a uzavře s ním nepravděpodobné spojenectví. Společně musí odložit své rozdíly, aby ochránili své království a zachránili Aquamanovu rodinu i svět před nevratnou zkázou. (Vertical Entertainment)

666Carnage

Not great, not terrible. James Wan neměl snadnou cestu, studio mu házelo docela klacky pod nohy. Natočil, ale i tak zábavnou blbost u které se nesmí moc přemýšlet. Jednička je o hvězdu lepší. Neříkám, že bych se nebavil. Film měl pár dobrých scén i vtipů. Jak to mohlo být dál se už nedozvíme, Gunn předělává celé DC, takže tohle byl poslední Momoův Aquaman. Což je škoda protože jemu to šlo dobře a hodil se na to. Byla to vlastně docela jízda a jedna akce střídala druhou. Moc prostoru pro nudu nebylo a to se u filmu co má dvě hodiny cení. Na jeden večer je to příjemný blockbuster, na který ale brzo zapomenete. 60% ()

Wally

A tady mi to nepřišlo tak hrozné, jak vypadá hodnocení. Jason ukázal už ve Fast X, že je schopen utáhnout sebeneuvěřitelnější scénář a tady to znovu zopakuje. Je to barevné, lehce úsměvné, třeba pro Dolpha už lehce víc než zvládne, ale jde to... ()

Yangus

Film je hrubý jako Artur sám, zklamán jsem nebyl to ne, podmořský svět je ujetý tím správným směrem a ještě trochu víc než předtím. Kdo si ztěžuje že se i dítě stará pouze otec a děd asi nikdy neslyšel o vzájemné pomoci a střídání. Ohrožení světa by bylo hodno zásahu Supermana ale to by měl Artur s Ormem příliš jednoduché. ()

SpaceOdyseus

Půjdu proti prouda a dám tomu plný kvalt! Proč? Protože mě baví pojetí komiksového filmu, jako brakového díla s přestřeleným rozpočtem. Jasně, příběh je béčkovej jak z šestákového paperbacku, ale natočil to áčkový režisér a nadesignované to je jak z Verneovky na koksu. Ty dvě hodiny uběhly strašně rychle a jako k asi jediné komiksovce za posledních x let se k tomu budu vracet. ()

Knowho

Takový klasický superhrdinský průměr. Jednička se povedla mnohem líp, jak příběhem tak i vizuálně. Celý film převážně tahá Patrick Wilson (jak už to u filmu s ním  bývá) a ostatní herci...no...asi v tom filmu budou ale nejsou vůbec nijak výrazný. Tenhle film je vlastně kopírka Thora 2, jenom s tím rozdíl že místo světů z Norské mytologie je tu Atlantida a charaktery Thora a Lokiho se prohodili (ne, vážně mi nevymluvite že Aquaman se tady nechová jako Loki, po osvobození Orma z vězení,  a naopak Orm chovající se jako Thor). 6/10 Asi smutný konec DCEU, ale kvalitně je na tom s DCEU celkově stejně. ()

ruhebitte2010

Tak žádný zázrak, hodně jednoduchý děj, ale vzhledem k tomu co předcházelo dokončení filmu nedopadl tak špatně. Příště stačí vidět jednou a dost 😁. 50%. ()

Marius_ss

Ono to nakoniec nebolo až také zlé. O niečo slabšie ako prvý diel, hlavne čo sa týka príbehu a zápletky, ktorá je totálne tuctová. Veľkým plusom je ale dvojica Jason Momoa - Patrick Wilson, a chémia medzi nimi. To mohla byť do budúcna pre tento komiksový vesmír silná karta. Mohla, ale nebude. Zbohom DCEU, nebudeš mi chýbať. Inak ako fanúšik H.P.Lovecrafta sa mi nedalo nepostrehnúť, ako sa J. Wan inšpiroval jeho mytológiou. Zvlášť keď sa pred pár dňami začalo všade po internete šíriť info, že nám James Wan prinesie pravdepodobne prvú AAA filmovú adaptáciu legendárneho Call of Cthulhu. Ak sa mu má v jeho režisérskej kariére podariť len jeden jediný film, nech je to tento ! Ale späť k Aquamanovi. Príbeh - 2/5. Casting - 3/5. Postavy - 2,5/5. Zábava - 2,5/5. Hudba - 3,5/5. Vizuálne efekty - 2/5. Atmosféra - 2/5. Celkovo - 2,5/5 ()

woodsman

dalo sa to pozret jednoznacne tam chybalo viac Mery tiez tam bol trochu trapny humor skoda ze vystihli batmana nato som sa velmy tesil skoda ()

filipvrbik

Víte co? Já na Vás kašlu, dám pět a hotovo, protože se mi tato série prostě líbí... Jasně na jedničku to nestačí, už teprvá ne na Avatar: The Way of Water, ani pokud hledáte psychologické duchaplné drama, tak na to nechoďte. Ale pokud se chcete bavit u komiksové zábavy, pak je Aquaman a ztracené království téměř dokonalý a nechybí ani dost vtípků a humorných situací, které jsem vůbec nečekal. Ponechme stranou chyby a sice, že je tu zoufale málo Amber Heard, kterou vystřihli, co mohli.. Že je tu až strašně moc Dolpha Lungrena s fialovým přelivem a taky, že jsou tu strašně pitomé podvodní příšery... Prostě je to kinová vánoční zábava, které tu jednu hvězdičku přidá 3D, a druhou vánoční atmosféra. Takže chápu hodnocení za tři hvězdy, a i já už su na tento druh filmů starej, ale z nostalgie a protože už asi nikdy na komiksový film nepůjdu do kina, tak to beru jako završení jisté éry DCEU (ono taky po těch letošních propadácích už možná žádný další popcornový komiks nenatočí).. Ještě zkusím toliko objektivnější hodnocení - Jason Mamoa Superm.., vlastně Aquaman.. Ostatní herci docela dobří, krásné scenérie a podvodní život (byť o třicet let zpátky za Avatarem). Slušné 3D (což byl důvod, proč jsem i přes recenze na to šel), skoro smysluplný děj a dobrý záporák.. Kamera lehce tmavá, příšery zbytečné.. Viděno v kině Velký Špalíček ve 3D (cze.)...90% ()

Untentrauer

Viděl sem už spoustu filmů.....tisíce filmů! A nožná právě proto nejsem schopný přimhouřit oči, když vidím nějakou okopírovanou scénu či námět. A mému hodnocení/zážitku vůbec nepřidává fakt, že jsem to shlédnul v pohodlí cinemacity (produkt jsem obdržel zdarma), kdy byl zvuk tak vyšponovaný, že drnčelo i polohovací křeslo, na kterém jsem seděl! Zvuk mě tak rval uši, že i pouhá myšlenka na šlofíček byla bláhová. Ale zase jsem neslyšel chroupání popcornu a nachos - to je fakt! Tak k věci. Tohle je absolutní klišé, zbytečný díl se spoustou vykradených nápadů a bombastickými efekty. Sledujeme něco co vás nedokáže příběhově překvapit, okouzlit, nadchnout...Je to prostě jen opravdu na efekt. Ukázka toho, co lze v dnešní době všechno počítačově vytvořit za použití marketingové značky Aquaman. Nejsem fanouškem Aquamana, což je jistě znát a jeho svět mi přijde vyloženě groteskní. Koukat se na chlapa jak jezdí na mořském koníkovi je na mě prostě moc velkej bizár. Od toho máme přece Spongeboba! ()

Klajnik odpad!

Převážnělý a potemnělý DCEU Zacka Snydera je ukončen barevnou digi-komedií, jejíž infantilnost je podtržena tím, jak zde Aquamanovi opakovaně někdo nebo něco močí do huby. Reálně to má přesně ty vady, které šlo předpokládat: Laciný a nesmyslný příběh slouží jen k prezentaci "atrakcí", které jednak nebaví a druhak vypadají hnusně. Nic v tom filmu nefunguje. Debilní a nudné. S začátkem závěrečných titulků se mi dokonce zvedl kufr. ___Lidé, co dají tomuhle 3/5 s tím, že je to fajn jednohubka, by se měli zamyslet nad svým vkusem a nad nároky, které na tvůrce kladou. ()

Milky.

Úplně zbytečný film. Až mě překvapilo jak blbé to bylo. Když jsem si vzpomněl na jedničku a jak jsem ji hodnotil, tak jsem čekal něco podobného, ale tohle bylo velký špatný. Nevím co všechno se dělo během produkce, postprodukce atd, ale film na mě působil, že se přestříhával, editoval, přepisoval a měnil několikrát než prošla tahle verze, protože mi jednotlivé části k sobě nějak neseděly. Navíc to celé působilo jako nějaká green deal agitka. A obecně mi přišlo dost divné, že ikdyž mi celá ta podvodní scenérie přišla v jedničce docela koukatelná a zábavná, tak tady mi přišlo všechno (postavy, stroje, fyzika) strašně směšné, absurdní a pro děcka kolem 8mi let. Nevím čím to je. Navíc další divný DC záporák. Jo, MCU má často pitomé záporáky, ale jsou takoví nějací normální. Co vidím DC tak to je nějaká obří přepálená CGI obluda, hlavně ať je co nejbarevnější a svítí to. No, za mě skoro nekoukatelné. Navíc ta Amber Turd... tady budu trochu politikařit, ale ta tam neměla vůbec být. Že Depp kvůli ní přišel o role ve filmech a posralo mu to kariéru a ji si tady nechali, to beru jako velký holyvůdský fail vzhledem k výsledku soudu. Možná se producenti báli, že když ji vymažou úplně tak se jim vysere na postel. Dávám jednu hvězdičku a to jenom za Jasona Momou, který si to tady očividně užíval. ()

mosnak

Jak říká moje zena:"V tom filmu bylo všechno, dítě, bratrská láska, manželství, těžké chvíle, vtip, nenávist, akce a krásný příběh pro holky. A hlavně tam byl znova Momoa." Za sebe říkám:"Horší než jednička, ale nenasralo mě to." 57% ()

Eterninox

Vě většině ohledů velmi podobné prvnímu dílu, jen o trochu víc "marvelizované" a s trochu méně dopečenými speciálními efekty. Osobně mě potěšilo environmentální poselství příběhu (ač docela zbanalizované), a hráčům Warcraftu 3 bude zas velmi povědomá zápletka kolem hlavního záporáka. Dohromady tedy v rámci komiksáren lehoučký nadprůměr - ale jako finále DCEU bych si byl přecejen přál něco silnějšího. 65% ()

Flopik

Ak by som to mal brať ako blockbuster, kde je nekompromisná akcia za akciou a kde nedostanete ani na chvíľu vydúchnuť, tak by som bol nadmieru spokojný. Pretože presne o tom ten film je. Rýchlo predstaviť o čo pôjde a potom už sa len kochať vizuálom a akciou, kde doslova jedna strieda druhú. Ak to však beriem hlbšie, čo sa týka príbehu, postáv atď, je dvojka Aquamana proste plochá a "umelá". Ústredná dvojka ma bavila, vtípky medzi ňou skvelé ale ich vzťah sa napravil lusknutím prstov. Bohužiaľ za mňa to dopadlo presne tak ako som čakal. Film ktorý mal problém, nakoľko jeho ženská kráska hádzala káko kam nemala a ktorý už nikto nepotrebuje. Ako výplachová zábava účel splnilo. ()

ROCK,THE

Tak a konečně se mohu rozpovídat o tomto novém snímku který nyní vstupuje do všech kin s názvem Aquaman and the Lost Kingdom. V první řadě musím říci že od filmu jsem opravdu nic nečekal, díky hlásaným několikanásobným přetáčkám a špatných novinářských projekcí a proto jsem byl velmi mile překvapen když jsem dostal film který byl za mě ještě minimálně o půl levelu lepší než díl předchozí. Aquaman 2 obsahuje vše co by jste od kvalitního popcornového blockbusteru očekávali. Má skvělý humor, výbornou akci zejména pak choreografii soubojů a naprosto výtečné místy až dokonalé vizuální efekty. Audiovizuální stránka filmu je naprosto dechberoucí a do nebe unášející za čež samozřejmě mohlo i to že jsem film viděl v IMAX 3D a taky byl snímek formátování přímo pro IMAX sály ale i tak to byla prostě pastva pro oči a naprosto mě to uneslo do podvodního světa Atlantské civilizace a řekl bych skoro i doslova odneslo díky tak skvělému 3D. Příběh je mírně jednoduchý ale dostanete nabušenou akci a dokonce i třískání emocí, takže věřte nebo ne ale během 2 hodin trvající stopáže není šance se nudit, jelikož film opravdu za mě nemá žádná hluchá místa. Aquaman je králem Atlantidy a drží radu zkrátka aby nezaútočila na pevninu a to je vlastně jediný důvod proč je na trůně, do toho se pere s rolí otce což dodává snímku na serióznosti a pak tu máme Black Mantu který se samozřejmě našemu hrdinovi chce pomstít a tak vyhledá prastaré zlo které Král Atlan nechal zmrazit hluboko ve vodách oceánu a tak aby Aquaman mohl čelit tak silnému nepříteli musí povolat ze žaláře svého bratra Orma aby oba čelili tomuto prastarému zlu a co možná … stali se opravdovými bratry a tím nám začíná jedno velké dobrodružství, více k ději prozrazovat nebudu to už si musíte zjisti sami v kině. Jason Momoa je Aquaman a Aquaman je Jason Momoa, role jako dělaná pro něj je vidět že si hraní této role náramně užívá a podává v ní taky naprosto skvělý výkony, dále skvělý Patrick Wilson a dokonce i mnohými nenáviděná Amber či Nicole Kidman spolu s Temuerou Morrisonem zkrátka všichni jsou ve svých rolích opět skvělý a naprosto uvěřitelní. Ještě nesmím zapomenout dodat luxusní hudbu opět složenou od Ruperta-Gregsona Williamse která naprosto úchvatně doplňovala celý film a jeho hrdinné smyčce mi opět tvořili husí kůži po celém těle. James Wan to dokázal, film je skvělý, epický, emoce rvoucí, humorný, dobrodružný, skvělý akce plný a co hlavně je to jeden z těch filmů který opravdu budu chtít vidět nejednou v kině znovu. Tak neváhejte a běžte do kina na tenhle luxusní film a ponořte se do podoceánského světa Atlantidy Arthura Curryho který je především znám jako … Aquaman and the Lost Kingdom … Mé hodnocení: 9/10 ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)