Aquaman a ztracené království

• USA Aquaman and the Lost Kingdom (více)

Poté, co se mu nepodařilo Aquamana (Jason Momoa) porazit poprvé, se Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), stále poháněný potřebou pomstít smrt svého otce, nezastaví před ničím, aby Aquamana jednou provždy zničil. Tentokrát je Black Manta hrozivější než kdykoli předtím a vládne mocí bájného černého trojzubce, který uvolňuje prastarou a zlovolnou sílu. Aby ho Aquaman porazil, obrátí se na svého uvězněného bratra Orma (Patrick Wilson), bývalého krále Atlantidy, a uzavře s ním nepravděpodobné spojenectví. Společně musí odložit své rozdíly, aby ochránili své království a zachránili Aquamanovu rodinu i svět před nevratnou zkázou. (Vertical Entertainment)

Dr_Virus12

Jsi James Wan, jsi skvělý ve vytváření převážně hororových filmů nicméně naskytne se ti příležitost udělat film Aquaman. Tak uděláš jedničku abys dostal příležitost natočit film The Trench, který je sice ze světa aquamana, ale bylo by to, to tvoje ... čistý horor z hlubin. Nicméně DC je v troskách, tvůj film The Trench je zrušen, a tobě nezbývá nic jiného než skrz kontrakt natočit dvojku Aquamana a tak se do toho pustíš. Co se ale nestane... celým světem se otřese jistý soudeček mezi jednou ze tvých hlavních postav (ehm Amber Turd) a jedním z nejznámějších a nejmilovanějších herců Johnnym fokin Deppem. Což o to, to se stává, že se herci dostanou k soudu, ale tohle byl vskutku fenomén ze kterého dokonce i Netflix udělal vlastní snímek. Amber Turd prohrává, a odklízí se žít do Itálie s tím, že ji téměř celý svět nenávidí za to, co svému manželi roky dělala. Ale co teď snažíš se natočit film, který k ničemu nevede, jelikož DC je mrtvé a jedna z tvých hlavních postav je světem tak nenáviděná, že lidé dělají petice abys ji přeobsadil a co je ještě víc vtipné, ani lidé na place ji nemají při natáčení a rádi a nechtějí s ní nic točit.  A tak jakožto velký kluk si řekneš FUCK IT. Stejně ten koncept postavy která mluví s rybama je absurdní a tak z toho uděláš jednu velkou komedii. Jason Momoa (Aquaman) v tomto filmu hraje doslova sám sebe, chlastá Guiness a mluví jen o skvělém, tučném žrádle. Amber Turd je prakticky vystříhaná ze všech scén, kde to šlo. A ten zbytek? Převedeš absurditu Aquaman komiksů na plátno a to ve velkém a zaplníš to spostou hudby. Však co, když už to mám natočit, tak si to pořádně aspoň všichni užijeme ať už to Warner Brothers stojí co to stojí. Netušil jsem, že si tento film nakonec i tak nějak užiju. Je strašně vtipné jak to všichni mají u prdele a prostě si z toho dělají jen srandu a jde fakt i vidět, že se u toho prostě bavili. Vykradli skoro celý konec z Iron Mana a Blackpanthera ale prostě koho to zajímá, stejně na tenhle film všichni serou a kontinuita nikoho taky nezajímá. Krásných 3 z 5 hvězdiček dávám tomuto hostiteli za dnešní povedený večer. ()

barteca

Čím víc nestvůr, tím víc nesmyslů.  Tenhle film je agitkou klima krize a má úroveň té dětské hry s panáčkem, kterou táta předvádí svému mimi synovi hned v úvodu ..., dál se to neposune. ()

Chundys odpad!

Opravdu totální předigitalizovaná sračka. Restart je víc než záhodný!!!! Ona teda jednička pro mě byla taky katastrofa!!! No nic naštěstí je pro mě Momoa ne Aquaman ale jasný vůdčí Baba Voss!!! A ten běhající cěrnej Ferda Mravenec to bylo něco hroznýho!!! ()

AndreyCSFD

Další výlet do Atlantis nebyl tak zábavný jako ten první. Bylo vidět, že DCU se s touto generací hrdinů loučí s úmyslem to nějak víceméně důstojně ukončit. Scénáristicky průměr, Momoa hraje jako vždy hřmotné dobračisko, chyběla větší interakce s Merou, kdy ohledně Mery měli scénáristi velmi svázané ruce, což film IMHO ochudilo nejen o jemné manželské špičkování. Amber postava Mery sluší, je škoda, že tvůrci podlehli tlaku fanoušků. Nicméně back to movie - akce byla přehledná, CGI fajn, Dophi je pořád borec a nakonec všechno dobře dopadlo (až na jednoho švába). Závěrečný pomrk směrem k Marvelu pobavil. Takže sečteno podtrženo průměr, na který se ráda mrknu někdy na Prima MAX. ()

tyna97

Příliš světýlek, příliš akce, koktejl z několika děl (Avatar, HP, LotR...), příliš děje a hlavně extrémně douhé. Jasona moc neznám, ale je to taková hrouda svalů, ačkoliv fil trochu přikrášluje. Doporučuji pustit večer, člověk se znudí a hned poté (ne)spokojeně usne. ()

Kopi1

Aquaman a nudné království. Nic jsem od tohoto filmu ani nečekal, takže nejsem překvapen, že film je sotva průměrný. Zde je vidět, že pokračování je z donucení po úspěchu prvního dílu, než že měli plán na 2 filmy. Pokračovat v záporákovi z prvního dílu není snad nikdy dobrý nápad, pokud to opravdu nemáte dobře promyšlené. Mantu jsem nemusel ani moc v prvním díle, natož aby byl hlavní záporák zde. Z bratra se stane klasicky klaďas a všechny ostatní postavy tam jsou jenom hozeny, aby film nevypadal prázdně a neslouží zde k ničemu. Pár nápadů je zde dobrých a chemie mezi bratry je dobrá a to je asi vše. Spousta digitální mišmaše mi nevadí, ale zde už mě to moc nebavilo a není zde nic nového, čím by byl film nebo jakákoli scéna zapamatovatelná. Pokud by se v tomto univerzu pokračovalo a poslední 3 minuty by se událi na konci prvního dílu, tak by tento film byl úplně zbytečný. Bohužel nudný příběh a scénář plný klišé, postavy bez šťávy a nějakých emocí. To v Aquamanově světě není nic jiného na výběr, než podruhé Manta a zombie nudná armáda? Zbytečné pokračování za mě. U podobných filmů jsem dával i 3 hvězdy, ale zde budu přísnější. ()

BOURQUE

O niečo menej vtipnejší a menej „prekvapivejší“, ako prvé dielo. A samozrejme neobsahuje nič také, čo by sme v iných DC filmoch už nevideli. Stále však platí, že Jason Moma v roli Aquamana má veľkú charizmu. Týmto filmom končí Snyderova sága a začína sa to Gunnova. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Gediman

Film s pěknými akčními scénami, drsnými souboji a i s humorem. Končí vlastně dost pozitivně. Bylo dobré, že tvůrci tu zachovali Meru - která tu sice nemá tolik prostoru, ale to zjevně stejně nikdy nebylo v plánu. Hodně prostoru má konečně Black Manta, který je kvalitní padouch... na rozdíl od Kordaxe. Celkově můžu říct, že na závěr DCEU tvůrci dodali docela fajn a zábavný film. Více v mé audiorecenzi. ()

sadlokan

Akorát nevim jestli měl pivovar Guiness v požadavcích že když se neví kudy kam vyšle tam petelici"DeepWoman" a je po nich!Páč jinak mě to bavilo,ten buddy štýl.Und blackporák kerej zničí Zemi páč mu zabili tatouška..Pro mě víc sympa než nějaký zachmuřený"Bat or not to Bat". ()

P.J.2

No. Vůbec se mi do druhého dílu nechtělo a nakonec nechápu ten hejt. Dvojka se může směle zařadit po boku prvního dílu, jen s tím rozdílem, že jednička mi v hlavě zůstala delší dobu. I tak se jedná o překvapivě zábavný film, který si člověk pustí v sobotní dopoledne, aniž by si to později vyčítal. Ústřední duo to táhne směle dopředu a svým způsobem je škoda, ze tenhle Aquaman končí společně se stávajícím DC univerzem. ()

B.Wilde

Ale jo, docela jsem se pobavila nad DC verzí Lokiho a Thora. Orm tu byl vlastně můj oblíbenec po celou stopáž a mělo to i pár dalších dobrých momentů... ale vše ostatní, celá ta zápletka byla docela průměr. Momoa mě tu nebavil tolik, jako třeba v prvním díle a takové ty víc emotivní scény jsem mu ani tak úplně nebaštila a některé jeho vtípky byly taky docela už na sílu tlačené do děje. První díl se mi líbil mnohem víc, ale zároveň, zase až tak moc mi v hlavě taky neutkvěl. Škoda. ()

Johny M.

Wau-efekt z prvního dílu z fascinujícího podmořskýho světa už tam samozřejmě není, ale pořád je to - především díky Momoovi - jedna z nejlepších DC komiksovek. Jediný co mi teda trochu vadí, je neschopnost či neochota přijít s nějakým jiným, cool arci-záporákem. Ten samej nýmand z prvního dílu v pořád tý stejný, trapný masce a s tak ubohou motivací k pomstě, není zrovna nic extra. Ale jinak pecka; 4,5* ()

Torgal

To čo som napísal o prvom diely takmer do bodky sedí aj na jeho pokračovanie. Len tentokrát je ešte o kus hlúpejšie a krivky Amber Heard boli po tom fiasku na súde odstavené na druhú koľaj. Veľmi mi ale nechýbala, lebo štýl buddy dobrodružnej fantasy kde Jason Momoa a Patrick Wilson takmer neustále čelia hordám digimonštier mi celkom sadol. Akcia sa vždy zastaví len na to, aby sa hrdinovia nadýchli, zmenili scénu a už sa to zas mydlí. Trikovo to po tohtoročnej biede vyzerá veľmi slušne, humor medzi bratmi funguje, je to zábavné a Wan jednoducho režírovať vie. Ak si ale tento film chcete užiť, radím vám nechať mozog mimo jeho dosahu. Ja som to spravil a bavil som sa veľmi dobre. Priemernú známku tak dávam predovšetkým kvôli tomu, že do žánru smrdiaceho zatuchlinou tento film neprináša žiadny čerstvý vánok, ale len opakuje už videné. Pár rokov dozadu by mi to možno stačilo, doba sa ale zmenila. 6+/10 ()

Charlie84

Aquaman feat Warhammer 40000. Vážně můžete vzít jen tak Necrony z konkurenční frančízy a narvat si je do vlastního DC filmu? Jako ja vím že na originalitu se už v komiksových filmech dávno nehraje, ale není tohle trochu moc? Linka s dítětem otravná, záporák otravný, i to co v prvním filmu fungovalo, tedy vztah mezi bratry aquamanovými, je tady jaksi na vodě. Haha. Po třech dnech si víc pamatuju z prvního vodníka než z tohohle. Vysokorozpočtová nuda na nejhorší možný způsob. ()

tomik99

Prvního „Aquamana“ jsem vždy považoval za vkusnou a dobrodružnou pohádku, která naplnila mé očekávání. Druhý díl je přesně pravým opakem. Vše je stále stejné, ale zároveň o několik úrovní horší. Z příběhu se stal jeden velký maglajz, kterému jsem nepřišel na chuť do samotného závěru. Sice se mi líbí myšlenka, že oba záporáci z předchozího dílu přežili a dostali možnost být dále budováni, ale James Wan neumí víceméně ani s jedním pracovat. Black Manta je hned od začátku posedlý tím nejnudnějším a nejsterilnějším CGI záporákem ever, což úplně shazuje jakoukoliv jeho zajímavost. Patrick Wilson v roli Orma film v mnohém zachraňuje a je tím nejzábavnějším elementem celého filmu, přesto se nejedná o kdovíjaký zázrak. Orm je snad ale jediné pozitivem, které na celém počinu vidím. Film stál raketu a taky podle toho (ne)vypadá. James Wan se nedokáže snad ani v jedné scéně obejít bez vyloženě hnusného CGI, který je překvapivě o dvě úrovně horší než v jedničce. Je to barevný a je to hnusný, zvlášť po Avatarovi 2 působí každý další podmořský svět spíše směšně. Wan by si mohl pomoci praktickými efekty i skutečnými kulisy, ale je tak líný, že i ty „obyčejné“ scény točí za zeleným pozadím. To už je opravdu tvůrčí zoufalost a podle toho to taky dopadlo. Tenhle film je pro mě smutným loučením s celým DC, který mi dokazuje jediné – Zack Snyder sice není nejlepší vizionář a scenárista, ale jeho filmy měly nějaký styl a hlavně směr. Vše, co přišlo po něm, byl jen bezduchý výlov kaprů v poloprázdném rybníce. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)