Aquaman a ztracené království

• USA Aquaman and the Lost Kingdom (více)

Poté, co se mu nepodařilo Aquamana (Jason Momoa) porazit poprvé, se Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), stále poháněný potřebou pomstít smrt svého otce, nezastaví před ničím, aby Aquamana jednou provždy zničil. Tentokrát je Black Manta hrozivější než kdykoli předtím a vládne mocí bájného černého trojzubce, který uvolňuje prastarou a zlovolnou sílu. Aby ho Aquaman porazil, obrátí se na svého uvězněného bratra Orma (Patrick Wilson), bývalého krále Atlantidy, a uzavře s ním nepravděpodobné spojenectví. Společně musí odložit své rozdíly, aby ochránili své království a zachránili Aquamanovu rodinu i svět před nevratnou zkázou. (Vertical Entertainment)

JasonV

Najviac mi bolo ľúto Patricka Wilsona, ktorý sa musel celý čas tváriť, že to všetko berie smrteľne vážne. Momoa to má celé na saláme rovnako ako jeho postava a na Nicole Kidman vidno, že nikde vo vnútri sa váľa od smiechu z tých blbostí, ktoré musí hovoriť. Vlastne celé je to len mix neprehľadných a zle zostrihaných akčných scén pozliepaných dokopy absurdným príbehom a sem tam nejakou hláškou. ()

Stifmeister

///   Takové zklamání jsem po prvním Aquamanovi opravdu nečekal. Tohle byla opravdu i za mne ztráta času. Až na pár detailů, které holt musím ocenit, dělá tento počin Jamese Wana skoro vše špatně. Zvláštně sestříhané, divně složené scény, nudný příběh, příšerný scénář - ten je hlavním kamenem úrazu tohoto pokračování. Pokud jen trochu Vaše mysl funguje, všimnete si tolika nesrovnalostí, nelogických pasáží, chyb (např. proč procházet džunglí, když to mohu vzít zespoda vodou; proč Krále Nereuse nezachrání jeho vlastní vojáci, proč to musí udělat Orm, když pak po záchraně jsou po boku Krále dva jeho vojáci, atd. atd.). Vše je nesmyslné a špatně natočené. Stačilo jen o trochu víc použít hlavu nebo některé scény natočit delší (např. proč nevidíme teprve dané vojáky přibíhat, pak bych pochopil, proč Krále Nereuse musí zachránit právě Orm), film by aspoň pobral trochu více kvality. Takhle jediné, co pobral, je hloupost a ztráta Vašeho času. Za co tedy uděluji body? 1 bod za CGI, 1 bod za herecké výkony, 1 bod za kameru a bojové scény. Doufám, že se jednoho dne DC a Marvel z této propasti špatných filmů dostanou, protože takhle kazí zážitek všem komiksovým fandům, a těch není na planetě málo. Zklamat komiksovou fanouškovskou základnu je opravdu nedobrý nápad. Divím se, že se fanoušci už nějakým ostřejším způsobem proti studiům nepostavili. Ale to není můj problém. Mým úkolem je nakonec Vám pouze sdělit, že tento film radši vynechejte a pusťte si radši nového Batmana, který je jeden asi z posledních opravdových solidních DC počinů této doby. |3/10| ()

xxmurphyxx

Zbytočné sa rozpisovať k tejto plytkej a nudnej digi pičočalamáde pre vekovú hranicu šesť mesiacov až tri roky. Keby všetky tie love, čo najebali do toho radšej venovali na výskum párenia korytnačiek, spravili by lepšie. A niekto by už kurva mohol povedať Momoovi, že nemusí hrať v každom filme toho istého hispánskeho čuráka, hlavne tu mi to liezlo kvalitne na nervy, keď človek pozná výzor a charakter komiksovej predlohy. Ty nie si hispánec ty chuj, ale nejaký havajsko-kaukazský halabala anál mala mišmaš, tak sa už vyser na tie habla espaňol hlášky a priteplenú gestikuláciu, ktorá ti zjavne prirástla k srdcu pri poslednom rýchlo a zbesilo, lebo sa ozaj na to nedá pozerať. Inak si fajn týpek, ale už sa ozaj vyjeb na to a choď točiť reklamu na kolínsku a rifle. ()

Derseus

Jason Momoa boží jako vždy, i ex Deppa byla dobrá. Hlavní zaporák takový plochý... jednička Aquamana byla určitě lepší a hororové legendě James Wan to sedlo lépe. Prvním dílem ukázal že umí i jiný žánr jak horor, po dvojce bude asi lepší se zase vrátit k tomu co mu jde nejlépe. ()

Veskoslav

A já si to užil. Ano, pořád je první díl lepší. Ano, je to mrtvý vesmír. Ano, humoru by mohlo být méně. Ale kolem a kolem rozhodně příjemné odpoledne a příjemná opddychovka. Nečekejte více, nedostanete více. ()

Wyorax

Tak hlavně, že Loki neskončil v Azkabanu. Já jsem Iro... Aquaman! P.S.: Jedno je jisté. Za globální oteplování může černoch ve skafandru. ()

swenyx

Naprostý zanevření jakýchkoliv kvalit a pošpinění všeho co měl první díl. Druhý Aquaman kulhá naprosto ve všem, takový zklamání jsem dlouho neměl, a to jsem do kina šel s tím že nic nečekám a stejně jsem byl hodně zklamanej. Měl jsem z toho hodně podobný pocity jako u Thor: Láska jako hrom, kdy se opět vše snažilo být hrozně moc vtipný v momentech, kdy se to vůbec nehodilo. Popravdě i když mě Amber Heard v soudu s Deppem naštvala, tak bych jí rozhodně ale nedával méně screen-timu. V prvním díle skvěle doplňovala Arthura a méně její postavy na obrazovce tomu opět jen uškodilo. 67% co tu je od lidí je úplnej výsměch a doufám že to hodně rychle půjde pod 50%, taková fraška si nic jinýho nezaslouží ! ()

SamGee

V tomto roku posledné superhrdinské projekty od DC schytávajú len nízke tržby a negatívne ohlasy. 2023 je aj obdobím ukončenia DC éry pod vedením Zacka Snydera a nástupu vlády Jamesa Gunna.  Poslednou labuťou piesňou Snyderovho vesmíru je Aquaman a stratené kráľovstvo.   V pokračovaní úspešného filmového hitu z 2018 balansuje Arthur Curry (Jason Momoa) panovnícke povinnosti s rodičovskými a do jeho hektického života vstúpi Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II),  ktorý sa chce pomstiť Arthurovi za smrť otca. Jediný spôsob, ako zničiť Aquamana nadobro, je nájsť bájny Čierny trojzubec a s ním vyhubiť celú planétu. Aby zabránil tejto globálnej pohrome, Arthur bude musieť vytvoriť krehké spojenectvo s nevlastným bratom Ormom (Patrick Wilson).    Synopsa bez hanby kradne iný komiksový film, presn. marvelovku Thor Ragnarok. Po ruke tu máme vtipného protagonistu s vikingským vzhľadom, ďalej stvárnenie neistej aliancie súrodencov, potom  zloducha s chuťou zničiť fantasy svet a nakoniec riadnu dávku komédie. Mám pocit, že Warner Bros. natočilo snímku zo zúfalstva, aby vypratalo miesto pre Gunnov reštart. Hoci vedľajšia dejová linka so zloduchom pôsobí záživne, neospravedlňuje to zvyšok filmu. Ohľadom vtipov, niekedy pôsobia adekvátne, inokedy trapne.   Hoci Aquaman-Orm kopírujú bratskú dynamiku Thora a Lokiho z marvelovskej franšízy, herci Jason Momoa a Patrick Wilson to obstávajú. Momoa žiari v komediálnej polohe zatiaľ čo Wilsonova vážna nátura vyrovnáva súrodenecký vzťah. Black Manta vyniká ako čistokrvný zloduch a jeho poskok doktor Shin (Randall Park) nevyznieva otravne. Škoda písať o vedľajších postavách, ich úlohou je iba poradiť a nič iného.   Akčné scény sa nevyskytujú často, ale keď prídu, je dôvod sa pozerať, najmä na osobný boj medzi Arthurom a Mantou. Soundtrack Ruperta Gregsona-Williamsa sa vyžíva v používaní syntetizátora. Vizuálny svet a kostýmy sú pestrofarebné. Očividne si berú inšpiráciu zo Star Wars a Disneyho animáku Atlantída, či už ide pirátsky prístav The Sunken Citadel, pevnosť Blacka Mantu na pacifickom ostrove alebo katakomby pod Antarktídou. Neviem pochopiť, prečo počítačové triky si udržiavajú kvalitu pri niektorých sekvenciách a pri iných zaostávajú.    Aquaman 2 ukončuje DC ságu skôr šepotom ako výstrelom. Osobne, považujem ho za generickú supehrdinovku kladúcu na humor a koloritu, ale nedbajúcu o hlbšie myšlienky a prepracovanejšie motívy postáv. Ak by som mal nájsť pozitívum, určite by to bola charizma hereckého dua, solídny záporák, slušná akcia a akvatický vizuál. Nebudem vás viniť, ak vynecháte pozretie v kine. Keby ste sa však rozhodli o opaku, najlepšie bude brať film ako komiksovú oddychovku.    Príbeh: 4/10, Herci: 6/10, Humor, počítačové triky: 5/10, Akcia, vizuál, hudba, kostýmy: 7/10,  Celkovo: 5,5/10. ()

DenisR

DCEU končí a pravděpodobně jediné co si z kina zapamutuji je cover verze písničky Born to be Wild, která byla překvapivě dobrá. ()

david141474

Hned na začátek musím říct, že to je mnohem lepší než první díl. Jason Momoa je kvalitní herec a tady to jen dokazuje. Navíc tady má pár kolegů, jimiž jsou Patrick Wilson, Tamuera Morrison a nikdo jiný než Dolph Lundgren. U posledního zmiňovaného jsem celý film přemýšlel, zda je to on nebo ne. Nakonec mi pravdu ukázali až závěrečné titulky, které mě utvrdili v tom, že jsem měl pravdu. Je to mnohem akčnější než předchozí díl, humoru je tu spousta a já se bavil. Což bych u jedničky říct nemohl. Humor je zde jeden z největších taháků filmu. CGI bylo pěkný, žádnej rušivej element tam naštěstí nebyl. Soundtrack byl solidní. Záporák byl fajne, přece jenom to byl Manta, kterej byl už v prvním díle a tady ho vyždímali do poslední kapky, celkem mě štve, že třetí díl nevznikne, nahned bych si ho dal. No a podtitulkovka je taky dost fajne, takže já jsem velice spokojen a musím konstatovat, že to je jeden z nejlepších filmů DCEU! 8/10 Nahned bych si dal třetí díl! (Olympia - 22.12.2023) ()

Rogamko

Koniec DC tak ako sme ho poznali, koniec postáv ktoré sme si obľúbili a podľa mňa veľká škoda. Na každý film sa zniesla kritika ale keď sa nato pozrieme krásne sa to poprepájalo v JL a osobne si myslím že to mohlo byť aj ďalej lepšie a lepšie. Každá jedna postava či už to Batman Superman Flash Aquaman Wonder Woman a ostatné mali čo to do seba a každý film ukázal niečo iné a to bolo to fajn. Je mi úprimne ľúto že tento DC vesmír končí a prichádza na rad vesmír Jamesa Gunna, určite bude ťažké si zvyknúť že už neuvidíme staré známe postavy, nuž ale aj taký je svet kinematografie, poďme ale k tomu VodnémuMužovi. Prvý Aquaman bola lahôdka a James Wan priniesol niečo nové, v jeho pokračovaní to ale trochu zaostáva za prvou časťou, čo je veľká škoda ale bude to asi určite tým koľko krát sa film pretáčal, posúval a však viete aké boli okolo toho problémy, asi preto sme dostali film kde je to tak trochu všetko rozhádzané a občas rozmýšľaš že wau kde bola táto postava do teraz ale tak to sa dá zniesť. Príbeh teda pokračuje a Black Manta sa ide pomstiť za to čo aj minule ale teraz je o niečo silnejší keďže vládne silou temných síl, to že tie temné sily pochádzajú zo Strateného kráľovstva sa síce dozvedáme trochu neskôr ale to nevadí. Príbeh je v celku fajn dosť ma prekvapilo že veľa priestoru dostal práve Patrick Wilson v úlohe Orma ale bolo to fajn oživenie a vidieť bojovať vedľa seba dvoch bratov je v celku dosť veľká zábava: Aquaman/Orm vs Black Manta 2:0. Čo sa týka podmorského sveta je to super tomu netreba nič vytknúť, hudba je tak isto skvelá a som veľmi rád že bola zachovaná z pôvodného filmu, humoru je tu tiež akurát. Nato že film má dve hodiny dosť rýchlo ubieha a človek sa v kine nenudil. To je asi tak všetko a samozrejme scéna za titulkami pobaví. 8/10 ()

veverysiak

Nečakal som od samého seba také vysoké hodnotenie, ale je tu naozaj krásna príroda, pekné efekty, zopár vtipných šplechov a oveľa menej Nikoly a Amber, trochu ma vyrušovali bitky monštier, ktoré pripomínali matrixov, mám takého tušáka, že trojka to načisto pochová, takže 55%. ()

Grázl83

Jdu proti proudu, ale za mě byla jednička strašná sračka a naopak dvojka mě bavila celou dobu. Škoda opakovaných klišé a 4x one second to death, ale jinak překvapení a lepší 3* ()

Sharlis

Pocitacove efekty su na fenomenalnej urovni, ale vsetko ostatne je mizerne. Predovsetkym pribeh a jeho postavy. Jak zaporak, tak samotny aquaman... Aspon humor by tomu pomohol, ale je ho minimum a tiez nestoji za vela. ()

pds

Príliš farebná zlátanina a mix rôznych filtrov. Malú ⭐ majú Jasonové hlášky typu "Loki vráť sa do Azkabanu" a podobne. Za mňa len 40%. ()

Jemes

jediné co mě na filmu bavilo bylo neustále pošťuchování bratrů a následné vykoupení Orna, ale to je asi tak všechno. Ostatní postavy byli utlumené a nudné. Nejvtipnější bylo, jak Amber tam vlastně působí, jako vzduch, kde ani jednou si neřekli miluji tě nebo prostě nějaké větší emoce a působilo to fakt směšně to už ji rovnou mohli hned na začátku nechat umřít při porodu třeba. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)