Reklama

Reklama

Téměř 5000 let poté, co byl obdařen všemocnou mocí egyptských bohů - a stejně rychle uvězněn - je Black Adam (Dwayne Johnson) vysvobozen ze svého pozemského hrobu a připraven rozpoutat v moderním světě svou jedinečnou formu spravedlnosti. (Vertical Ent.)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (543)

monolog 

všechny recenze uživatele

Je to strašná škoda, protože to mělo obrovský potenciál. Jenže tvůrci se bojí v dnešní politicky/barevně/pohlavně korektní době vybočit a je to na tom hodně znát. Adam by byl perfektní hrdina, když seká jednoho za druhým své nepřátele, jenže neuvidíme ani kapku krve... Co považuju za nejhorší vadu, je zapojení trapné feministky a jejího syna do takzvaného Adamova přerodu. To byla tak nepříjemná a tupá dvojka, že vůbec nechápu, že to nikdo neviděl. Vždyť přece stačilo Adamovu kryptu otevřít omylem při vykopávkách, nebo i úmyslně, Adam by je všechny rozdrtil na prach. Pak by se vydal do světa a kdo by se mu postavil do cesty, toho by sejmul. Do toho by se zamotal ten pseudo doktor Strange, pseudo Antman, pseudo Storm a pseudo Falcon a mohli se řezat i s teroristy do aleluja, u toho mohlo třeba zařvat nějaké menší město, aby bylo vidět, že Adam je fakt zlej... Během té řežby by náhodou uviděl kluka, který by vypadal jako jeho mrtvý syn a zachránil by ho a unesl... A přerod může začít... (Sice klišé, ale natočit to svižně a brutálně, mělo by to úspěch.) Jenže tady je to takové divné. Všichni Adamovi říkají, jak je zlý, i on to říká, a přitom vlastně dělá pořád jen dobré skutky... Samozřejmě si nebere servítky s tím, jestli zabije vola, který na něj útočí, ale to není nic zvláštního. Tedy ve všech rozumných časech, až na naši hypertupou dobu. Jenže neudělá nic doopravdy špatného.  V rámci zbytku postav, nejvíc prostoru dostala matka a syn, ale jsou tak otravní, že si k nim divák žádný hlubší vztah nevytvoří. A zbytek superhrdinů? Prostě jen další zaměnitelná banda teplejch kreténů. Nezajímaví a svou morální nadřazeností nepříjemní. Nebýt poslední bojové půlhodiny, byl by to těžký propadák. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nejsem mírumilovnej. A nekapituluju." Comicsy mám rád. Teda vlastně moc nemám, ale tvářím se tak, abych zapadl do kolektivu. Za to mám rád hláškující superhrdiny. Jenže tenhle není tak moc superhrdina a v hláškování ho trumfne kdejakej pařez z vesmíru. Naštěstí jsem progresivista, ochránce práv černochů a genderový vyváženosti. Jejda já nejsem ani tohle, takže proč jsem se na to vlastně díval? Protože mě Rock obvykle baví. Tentokrát to nevyšlo, ale musím ocenit pár pokusů o ironii a ignoraci dveří. Přesto říkám Shazam a doufám, že už se neuvidíme. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Tak nám Dwayne Johnson poslední dobou nějak seagalovatí, byť v mantinelech áčkového filmu. Nedá se na to dívat. Tarantino má pravdu, poslední dvě filmové dekády, přeplácané komiksovými omalovánky, jsou temnou érou kinematografie. Filmy na zakázku, bez vlastního ksichtu, tvůrčího zápalu a bez špetky originality. Díkybohu za vyjímky, jako je třeba James Gunn (no dobře, poslední Avengers s emocionální jiskrou byli taky celkem OK, jednooký král mezi slepými). ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Příjemně jsem byl překvapen. Marvel je určitě mnohem dál v budování v nějakých širších souvislostí, zápletek atd. Jenže DC umí překvapit, když to vůbec nečekáte. Od Black Adama jsem čekal akorát tak kravinu na kvadrát. Neříkám že jsem ji nedostal, ale slušně mě to bavilo. Rock si svou roli neskutečně užívá. Pořád se něco děje, postavy jsou fajn, casting se povedl (včetně pro mě zcela neznámých herců), prostředí je neokoukané a pořád se ve filmu něco děje. Není to samozřejmě nějaké vysoké umění, ale tahle nenápadná záležitost mě určitě bavila mnohem víc než poslední Thor a celkově mám obrovské výhrady k Marvelu, kterému se poslední fáze opravdu krutě nedaří. 70% ()

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Black Adam kombinuje dvě skvělé věci pro které mám slabost. DC a Rocka. Od Black Adama jsem prakticky nic nečekal a dostal jsem vlastně to, co jsem si myslel, že dostanu. Přiblblou digitální komiksárnu, která bude zábavná. Black Adam snad neměl ambice udělat díru do světa. Příběh je komiksově jednoduchý a vykresluje nového antihrdinu. Snad jen to, že DC představuje dalších několik hrdinů, kteří se mu postaví a představí je z rychlíku a člověk si k nim nemůže ani vytvořit vztah. Ale tak to holt u DC chodí. Navíc nás čeká nejsladší camao, které dalo naději snad všem fanouškům po celém světě. Včetně mě. Zase si musím postesknout, že to DC nevyšlo. Každopádně digitálními triky se tu nešetří a já si vzpomněl třeba na Green Lanterna (2011), který měl stejný problém. Tak i on byl zábavnou digitální komiksárnou. Příběh se vyvíjí přesně tak jak byste čekali a skončí přesně tak jak byste chtěli. Nic víc, nic míň. Ovšem The Rock to celé dělal s láskou a je to vidět. Já jsem vlastně spokojený. (70 %) ()

Galerie (44)

Zajímavosti (21)

  • V jednej scéne je možné vidieť obchod KFC (Kandaq Fried Chicken), čo je paródiou na sieť reštaurácií KFC (Kentucky Fried Chicken). (maramashi)
  • Na zvláštní efektech spolupracovalo i pražské studio Universal Production Partners. (Saur.us)

Související novinky

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (více)

Reklama

Reklama