Doktor z hor (TV seriál)

Doktor z hôr

Drama / Romantický

Německo, 1992, 96x45 min

Horst Schier

Gerhard Lippert, Herbert Fux, Harald Krassnitzer, Walter Reyer, Enzi Fuchs, Manuel Guggenberger, Carin C. Tietze, Klaus Wildbolz, Siemen Rühaak, Michaela Heigenhauser, Michaela May, Angela Roy, Winnie Markus, Alexa Maria Surholt, Johann Lurf, Lidia Alfonsi, Karlheinz Böhm, Reiner Schöne, Karin Thaler, Diana Körner, Thomas Fritsch, Saskia Vester, Inka Victoria Groetschel, Daniela Ziegler, Belinda Mayne, Monika Baumgartner, Fred Stillkrauth, Gundi Ellert, Jenny Jürgens, Edda Leesch, Martin Halm, August Schmölzer, Esther Kuhn, Walter Sachers, Janina Hartwig, Luis Lamprecht, Ilse Neubauer, Cornelia Köndgen, Wolfgang Hübsch, Andreas Nickl, Agathe Taffertshofer, Angelika Milster, Alexander Allerson, Zsolt Bács, Günter Mack, Michael Brandner, Wilfried Pucher, Franziska Brandmeier, Benedikt Blaskovic, Verena Zimmermann, Ingeborg Schöner, Wolfram Berger, Gilbert von Sohlern, Eric P. Caspar, Hermann Giefer, Franziska Stömmer, Kathi Leitner, Margot Mahler, Gerd Fitz, Norbert Heckner, Conny Glogger, Christian Hoening, Werner Rom, Michael Gahr, Robinson Reichel, Hanno Pöschl, Peter Weiß, Fabian Harloff, Michaela Mazáčová, Martin Semmelrogge, Jens Eulenberger, Martin Maria Abram, Thomas Darchinger, Till Kretzschmar, Sarah Camp, Sebastian Gerold, Harry Täschner, Klaus Windisch, Susanne Czepl, Pia Baresch, Christian Goebel, Gernot Duda, George Meyer-Goll, Bruno Dallansky, Daniela König, Alexander Radszun, Norbert Gastell, Albert Fortell, Nikol Voigtländer, Stephan Ullrich, Anne Schäfer, Erni Singerl, Katharina Stemberger, Germain Wagner, Siegfried Kernen, Carola Wegerle, Franziska Bronnen, Udo Thomer, Michael Schreiner, Hartmut Reck, Ferdinand Zander, Markus Neumaier, Werner Asam, Sandra Nedeleff, Bernhard Helfrich, Toni Böhm, Gert Burkard, Adolf Laimböck, Marion Mathoi, Ludwig Dornauer, Birgit Stauber, Ellen Umlauf, Hemma Clementi, Susanne Kubelka, Fritz Egger, Matthias Zahlbaum, Herbert Trattnigg, Silvan-Pierre Leirich, Martin Walch, Wilfried Labmeier, Martin Leutgeb, Gregor Weber, Jo Kern, Peter von Strombeck, Christoph Fälbl, Karlheinz Lemken, Alfons Schuhbeck, Monika Peitsch, Kurt Müller-Walden, Oliver Grober, Richard Beek, Veronika Faber, Joelle Ludwig, Nino Korda, Patrick Schwamberger, Ditte Schupp, Willy Harlander, Evelyn Plank, Johannes Thanheiser, Frithjof Vierock, Monika Guthmann, Rudolf Wessely, Maxl Graf, Claus Ringer, Maria Singer, Mona Freiberg, Egon Biscan, Amsi Kern, Anita Zagaria, Gerhard Riedmann, Barbara Weinzierl, Sebastian Fischer, Ernst Cohen, Fred Delmare, Nini von Quast, Frederic Welter, Till Demtrøder, Kerstin De Ahna, Maximilian Held, Ilona Grandke, Wolfgang Weiser, Gerhard Acktun, Irmhild Wagner, Verena Wengler, Gaby Jacoby, Barbara Weber, Elmar Drexel, Michael Rastl, Fritz von Friedel, Franz Weichenberger, Stefan Rutz, Wolfgang Kainz, Patricia Hirschbichler, Eva-Maria Gintsberg, Claudia Koreck, Thomas Landl, Edwin Noel, Johanna Hohloch, Manfred Beierl, Michael Vogtmann, Lilian Schiffer, Josef Baum, William Mang, Chiara von Galli, Louisa Stroux, Stefan Riedl, Wilhelm Beck, Melanie Rühmann, Remo Remotti, Walter Ludwig, Dominik Castell

Miluju Alpy a tenhle seriál se natáčel v nádherným Tyrolsku. Impozantní hory, horské vesničky, domy s muškáty v oknech. Exteriéry jsou opravdu na jedničku a jako děcko mě to teda bavilo, koukal jsem se na to rád. S příchodem novýho doktora šla kvalita rapidně dolů, ale první série s Thomasem byly v pohodě. Plus jedna hvězdička navíc za Konráda :-))(22.9.2011)

• Boogeyman

Je těžké takovýto seriál nějak hodnotit. Já, jako pětadvacetiletý fanoušek zběsilých akčních filmů nejsem cílová skupina na kterou je poklidný seriál a horském mesiášovi směřován, takže to, že mi padají vlasy jen co ho na obrazovce zahlédnu nemůžu brát jako jeho nedostatek a vytýkat to tvůrcům. Moje babička na něm naopak velmi ujížděla.(22.4.2008)

• Skuby47

Oddechový nenáročný seriál odehrávající se v krásném horském prostředí. Kromě několika závěrečných epizod, kde scénáristům evidentně došel dech a změnili příběh v trapnou telenovelu, to docela ušlo. Kromě dramatických situací se o patřičnou dávku humoru postaral největší hypochondr široko daleko - pan Konrád. Myslím, že seriál je určen spíš starším divákům, kteří dozajista ocení vstřícný a velmi obětavý přístup lékaře k pacientům, kterým neváhá pomoci v každé době, na každém místě a v každé situaci. Tak to bych hodnotila v dnešní realitě jako sci-fi.(15.9.2014)

• Malarkey

Jako malej jsem to s mámou neskutečně žral. Doktor vyléčil nevyléčitelné a já měl radost, že i nejmenčí naděje dokáže plnit ty největší sny. Jenže takhle to ve skutečnosti není a nikdy nebude. Doktor z Innsbrucku byl možná bůh, ale nejspíš si na něj hrál, jestli se tomu dá tak nazvat. Respektive, Rakušáci a Němci točili citlivě naivní příběhy už v době, kdy seriálová aktivita u nás byla kriminální a podobně laděné seriály začali točit až v novém tisíciletí. (1/10)(9.8.2007)

• bernau84

Velká klasika hnusných německých seriálů... pamatuju si jak sem to už jako malý z duše nesnášel a teď to nesnáším ještě víc! Totálně nechutní herci totálně nechutný děj a hrozná nuda... Tenhle seriál má drajv jak domov důchodců při výletě na sněžku. Hvězdičku tomu dávám jenom pro ty exteriéry a a pro herce co hrál hypochondra Pankráce - miluji ho od dob co hrál ve Třech švédkách v Tyrolích nebo v Cola láska čokoláda(29.10.2009)

• - Představitel hlavního hrdiny Gerhard Lippert se objevoval v prvních 4 řadách a natočil 60 dílů. Poté se sám rozhodl seriál opustit. (M.B)

• - Filmování probíhalo v rakouské obci Wildermieming. Příběh vycházel z úspěšných románů. (dyfur)

• - První čtyři série zaznamenaly nečekaně obrovský úspěch napříč celou Evropou. Každý týden tento seriál sledovalo přes deset milionů diváků. (mar48)