Doktor z hor (TV seriál)

Doktor z hôr

Drama / Romantický

Německo, 1992, 96x45 min

Horst Schier

Gerhard Lippert, Herbert Fux, Harald Krassnitzer, Walter Reyer, Enzi Fuchs, Manuel Guggenberger, Carin C. Tietze, Klaus Wildbolz, Siemen Rühaak, Michaela Heigenhauser, Michaela May, Angela Roy, Winnie Markus, Alexa Maria Surholt, Johann Lurf, Lidia Alfonsi, Karlheinz Böhm, Reiner Schöne, Karin Thaler, Diana Körner, Thomas Fritsch, Saskia Vester, Inka Victoria Groetschel, Daniela Ziegler, Belinda Mayne, Monika Baumgartner, Fred Stillkrauth, Gundi Ellert, Jenny Jürgens, Edda Leesch, Martin Halm, August Schmölzer, Esther Kuhn, Walter Sachers, Janina Hartwig, Luis Lamprecht, Ilse Neubauer, Cornelia Köndgen, Wolfgang Hübsch, Andreas Nickl, Agathe Taffertshofer, Angelika Milster, Alexander Allerson, Zsolt Bács, Günter Mack, Michael Brandner, Wilfried Pucher, Franziska Brandmeier, Benedikt Blaskovic, Verena Zimmermann, Ingeborg Schöner, Wolfram Berger, Gilbert von Sohlern, Eric P. Caspar, Hermann Giefer, Franziska Stömmer, Kathi Leitner, Margot Mahler, Gerd Fitz, Norbert Heckner, Conny Glogger, Christian Hoening, Werner Rom, Michael Gahr, Robinson Reichel, Hanno Pöschl, Peter Weiß, Fabian Harloff, Michaela Mazáčová, Martin Semmelrogge, Jens Eulenberger, Martin Maria Abram, Thomas Darchinger, Till Kretzschmar, Sarah Camp, Sebastian Gerold, Harry Täschner, Klaus Windisch, Susanne Czepl, Pia Baresch, Christian Goebel, Gernot Duda, George Meyer-Goll, Bruno Dallansky, Daniela König, Alexander Radszun, Norbert Gastell, Albert Fortell, Nikol Voigtländer, Stephan Ullrich, Anne Schäfer, Erni Singerl, Katharina Stemberger, Germain Wagner, Siegfried Kernen, Carola Wegerle, Franziska Bronnen, Udo Thomer, Michael Schreiner, Hartmut Reck, Ferdinand Zander, Markus Neumaier, Werner Asam, Sandra Nedeleff, Bernhard Helfrich, Toni Böhm, Gert Burkard, Adolf Laimböck, Marion Mathoi, Ludwig Dornauer, Birgit Stauber, Ellen Umlauf, Hemma Clementi, Susanne Kubelka, Fritz Egger, Matthias Zahlbaum, Herbert Trattnigg, Silvan-Pierre Leirich, Martin Walch, Wilfried Labmeier, Martin Leutgeb, Gregor Weber, Jo Kern, Peter von Strombeck, Christoph Fälbl, Karlheinz Lemken, Alfons Schuhbeck, Monika Peitsch, Kurt Müller-Walden, Oliver Grober, Richard Beek, Veronika Faber, Joelle Ludwig, Nino Korda, Patrick Schwamberger, Ditte Schupp, Willy Harlander, Evelyn Plank, Johannes Thanheiser, Frithjof Vierock, Monika Guthmann, Rudolf Wessely, Maxl Graf, Claus Ringer, Maria Singer, Mona Freiberg, Egon Biscan, Amsi Kern, Anita Zagaria, Gerhard Riedmann, Barbara Weinzierl, Sebastian Fischer, Ernst Cohen, Fred Delmare, Nini von Quast, Frederic Welter, Till Demtrøder, Kerstin De Ahna, Maximilian Held, Ilona Grandke
  • Falco.araea

Naprosto bezkonkurenčně nejlepší telenovela, kterou nám vozila teta na videokazetách a my jsme se na ni potom s babičkou tajně dívaly, aby nám rodiče nenačapali. Radši to nebudu hodnotit, protože je to velmi sporné mezi pěti hvězdičkami a odpadem, ale co já jsem se na tom naučila důležitých slovíček! No vážně, na výuku jazyka je to úplně jako dělané, 72 hodin poslechů vám žádná učebnice přece nedá! :-)(19.11.2013)

• Dragoni

Taková seriálová procházka po Alpách,. . . někdy lepší, někdy horší díl, celkově nic extra, ale jako malej sem na to koukal z Babičkou. Jednoduchý nenáročný děj, pěkné prostředí, některé postavy mi byly dokonce sympatické a celkově nepřesáhl počet dílů 100, takže teoreticky i koukatelné. Po druhé bych to ovšem asi už nezkousnul.(22.2.2009)

• Karlos80

Tyrolská příroda je sice krásná ale to je tak všechno ! V tomto seriálu mi připadalo všechno až nějak moc neuvěřitelně přehnané..Možná mi dáte za pravdu? Všechno načinčané a upravené jak já nevím kde...Jako když čekali návštěvu samotného Císaře pána.. Nikde ani smítko, bobek na zemi zde téměř neuvidíte..Vnitřek domu jako z pohádky..A lidé oblečeni po celou tu dobu, jako když jdou na ples..Něco dělají, nikdy nejsou špinaví a vždy přitom navíc elegantně oblečení..Tak já nevím buď jsem blbej já a nebo holt někdo jinej..? Moc jim to ale nežeru.. Člověk by se tam snad bál i kýchnout natož aby si uprdl ! Ne tyto seriály já prostě nesnáším, a neuznávám stále jen na jedno brdo. Telenovely, Německé a Rakouské seriály až na vyjímky momentální malé televizní zlo! Já vím, jedná se převážně o levnou produkci a komerce nám to chrlí takovým tempem, že by se zato nemusela stydět ani Česká televize v dobách minulých, kdy nás zaplavovala všemožnými Sovětskými filmy nejen válečné produkce...Radši bych se ale podíval na ně než na tyto katastrofální, oduševnělé slátaniny pro slabomyslné ! První epizody v uvozovkách ještě za něco stáli, pak už se ale jednalo o čirý odpad !(2.1.2007)

i když je občas seriál přitáhlý za vlasy, miluju ho. tedy ty starší díly, když už thomas umřel, šlo to do kytek. ale miluju tu pohodu, klídek, nádhernou přírodu, je to jak říkal můj dědeček taková limonádka. mám ten seriál moc ráda, protože si u něj vždy odpočinu a nechápu, že je tu tolik negativních názorů.(17.9.2012)

• bernau84

Velká klasika hnusných německých seriálů... pamatuju si jak sem to už jako malý z duše nesnášel a teď to nesnáším ještě víc! Totálně nechutní herci totálně nechutný děj a hrozná nuda... Tenhle seriál má drajv jak domov důchodců při výletě na sněžku. Hvězdičku tomu dávám jenom pro ty exteriéry a a pro herce co hrál hypochondra Pankráce - miluji ho od dob co hrál ve Třech švédkách v Tyrolích nebo v Cola láska čokoláda(29.10.2009)

• - Představitel hlavního hrdiny Gerhard Lippert se objevoval v prvních 4 řadách a natočil 60 dílů. Poté se sám rozhodl seriál opustit. (M.B)

• - Filmování probíhalo v rakouské obci Wildermieming. Příběh vycházel z úspěšných románů. (dyfur)