Doktor z hor (TV seriál)

Doktor z hôr

Drama / Romantický

Německo, 1992, 96x45 min

Horst Schier

Gerhard Lippert, Herbert Fux, Harald Krassnitzer, Walter Reyer, Enzi Fuchs, Manuel Guggenberger, Carin C. Tietze, Klaus Wildbolz, Siemen Rühaak, Michaela Heigenhauser, Michaela May, Angela Roy, Winnie Markus, Alexa Maria Surholt, Johann Lurf, Lidia Alfonsi, Karlheinz Böhm, Reiner Schöne, Karin Thaler, Diana Körner, Thomas Fritsch, Saskia Vester, Inka Victoria Groetschel, Daniela Ziegler, Belinda Mayne, Monika Baumgartner, Fred Stillkrauth, Gundi Ellert, Jenny Jürgens, Edda Leesch, Martin Halm, August Schmölzer, Esther Kuhn, Walter Sachers, Janina Hartwig, Luis Lamprecht, Ilse Neubauer, Cornelia Köndgen, Wolfgang Hübsch, Andreas Nickl, Agathe Taffertshofer, Angelika Milster, Alexander Allerson, Zsolt Bács, Günter Mack, Michael Brandner, Wilfried Pucher, Franziska Brandmeier, Benedikt Blaskovic, Verena Zimmermann, Ingeborg Schöner, Wolfram Berger, Gilbert von Sohlern, Eric P. Caspar, Hermann Giefer, Franziska Stömmer, Kathi Leitner, Margot Mahler, Gerd Fitz, Norbert Heckner, Conny Glogger, Christian Hoening, Werner Rom, Michael Gahr, Robinson Reichel, Hanno Pöschl, Peter Weiß, Fabian Harloff, Michaela Mazáčová, Martin Semmelrogge, Jens Eulenberger, Martin Maria Abram, Thomas Darchinger, Till Kretzschmar, Sarah Camp, Sebastian Gerold, Harry Täschner, Klaus Windisch, Susanne Czepl, Pia Baresch, Christian Goebel, Gernot Duda, George Meyer-Goll, Bruno Dallansky, Daniela König, Alexander Radszun, Norbert Gastell, Albert Fortell, Nikol Voigtländer, Stephan Ullrich, Anne Schäfer, Erni Singerl, Katharina Stemberger, Germain Wagner, Siegfried Kernen, Carola Wegerle, Franziska Bronnen, Udo Thomer, Michael Schreiner, Hartmut Reck, Ferdinand Zander, Markus Neumaier, Werner Asam, Sandra Nedeleff, Bernhard Helfrich, Toni Böhm, Gert Burkard, Adolf Laimböck, Marion Mathoi, Ludwig Dornauer, Birgit Stauber, Ellen Umlauf, Hemma Clementi, Susanne Kubelka, Fritz Egger, Matthias Zahlbaum, Herbert Trattnigg, Silvan-Pierre Leirich, Martin Walch, Wilfried Labmeier, Martin Leutgeb, Gregor Weber, Jo Kern, Peter von Strombeck, Christoph Fälbl, Karlheinz Lemken, Alfons Schuhbeck, Monika Peitsch, Kurt Müller-Walden, Oliver Grober, Richard Beek, Veronika Faber, Joelle Ludwig, Nino Korda, Patrick Schwamberger, Ditte Schupp, Willy Harlander, Evelyn Plank, Johannes Thanheiser, Frithjof Vierock, Monika Guthmann, Rudolf Wessely, Maxl Graf, Claus Ringer, Maria Singer, Mona Freiberg, Egon Biscan, Amsi Kern, Anita Zagaria, Gerhard Riedmann, Barbara Weinzierl, Sebastian Fischer, Ernst Cohen, Fred Delmare, Nini von Quast, Frederic Welter, Till Demtrøder, Kerstin De Ahna, Maximilian Held, Ilona Grandke, Wolfgang Weiser, Gerhard Acktun, Irmhild Wagner, Verena Wengler, Gaby Jacoby, Barbara Weber, Elmar Drexel, Michael Rastl, Fritz von Friedel
  • Karlos80

Tyrolská příroda je sice krásná ale to je tak všechno ! V tomto seriálu mi připadalo všechno až nějak moc neuvěřitelně přehnané..Možná mi dáte za pravdu? Všechno načinčané a upravené jak já nevím kde...Jako když čekali návštěvu samotného Císaře pána.. Nikde ani smítko, bobek na zemi zde téměř neuvidíte..Vnitřek domu jako z pohádky..A lidé oblečeni po celou tu dobu, jako když jdou na ples..Něco dělají, nikdy nejsou špinaví a vždy přitom navíc elegantně oblečení..Tak já nevím buď jsem blbej já a nebo holt někdo jinej..? Moc jim to ale nežeru.. Člověk by se tam snad bál i kýchnout natož aby si uprdl ! Ne tyto seriály já prostě nesnáším, a neuznávám stále jen na jedno brdo. Telenovely, Německé a Rakouské seriály až na vyjímky momentální malé televizní zlo! Já vím, jedná se převážně o levnou produkci a komerce nám to chrlí takovým tempem, že by se zato nemusela stydět ani Česká televize v dobách minulých, kdy nás zaplavovala všemožnými Sovětskými filmy nejen válečné produkce...Radši bych se ale podíval na ně než na tyto katastrofální, oduševnělé slátaniny pro slabomyslné ! První epizody v uvozovkách ještě za něco stáli, pak už se ale jednalo o čirý odpad !(2.1.2007)

• viper65

Tento seriál je krásny príklad toho ako sa dá 1 námet ťahať(z väčšími, či menšími prestávkami), pomaly viac ako 20 rokov. V tých 90-tkach väčšine epizód ale chýbalo poriadne napätie( v detstve som si to snáď ani neuvedomil), zmenilo sa to až príchodom Dr. Justa Hellstaina.A potom neskôr série s podtitulom Nové osudy - tak to už bola úplne iná liga! Každopádne je to veľmi milá spomienka na detstvo.(3.7.2015)

• třebapepa

Tenhle seriál je tak neuvěřitelně odpadní, až dosahuje v tomto oboru jistého mistrovství a já mu tudíž nemůžu dát odpad;-). Je to tak hloupé, až se směju. Doktor v horské vesničce uprostřed kýčovitých tyrolských důchodců žijící svoji selanku..ale nic, nebudu nato plivat další špínu. Alespoň je to takové..svoje.(26.8.2007)

• MM_Ramone

Po trpkých skúsenostiach trpím predsudkami voči nemeckým, či rakúskym, televíznym seriálom. Väčšina z nich je len o málo lepšia ako nekonečné juhoamerické telenovely. Už dávno som sa neodvážil rozpozerať niektorý z ich nových výtvorov. Toto bola moja prvá skúsenosť s modernou germánskou televíznou produkciou. Na prvý krát to vôbec nebolo až také zlé. Dokonca som si aj teraz po rokoch pozrel zopár častí, keď ich reprízovali. Nádherná aplská krajina, príjemné malé mestečko, kde si ľudia žijú ako v raji. Keď treba navzájom si pomôžu a keď už nevedia ako ďalej vždy je po ruke obetavý Dr. Thomas Burgner - "Doktor z hôr" - "Der Bergdoktor". **(3.8.2011)

Naprostý nesmysl, hodnotit tento seriál odpadem. Zajisté to není žádná vážná tvorba, která by měla ambice aspirovat na nějaká prestižní filmová ocenění. Ovšem seriál je ve své jednoduchosti upřímný. Nádherná příroda kouzelných Tyrol a sympatičtí herci jsou jednoznačným plusem seriálu. Divák se zde má především uvolnit a né zas tak moc přemýšlet. Je to taková určitá forma televizniho relaxingu. V porovnání s českou současnou prefabrikovanou seriálovou tvorbou je tento seriál naopak ještě velmi vkusný, alespoň řízlý tamním folklorem.(11.12.2011)

• - První čtyři série zaznamenaly nečekaně obrovský úspěch napříč celou Evropou. Každý týden tento seriál sledovalo přes deset milionů diváků. (mar48)

• - Filmování probíhalo v rakouské obci Wildermieming. Příběh vycházel z úspěšných románů. (dyfur)

• - Představitel hlavního hrdiny Gerhard Lippert se objevoval v prvních 4 řadách a natočil 60 dílů. Poté se sám rozhodl seriál opustit. (M.B)