Reklama

Reklama

Doktor z hor

(seriál)
Německo, (1992–1999), 76 h 12 min (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

Gerhard Lippert, Anita Zagaria, Manuel Guggenberger, Enzi Fuchs, Walther Reyer, Carin C. Tietze, Herbert Fux, Harald Krassnitzer, Klaus Wildbolz (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(95)

Príbeh lekára, ktorý sa ožení s dcérou horského zverolekára, ale odmietne prax v alpskej dedine a ide za kariérou do Mníchova. Nešťastnou náhodou príde jeho manželka pri autonehode o život a svokor mu túto udalosť dáva za vinu. Dôjde k rozkolu, ktorý vyústi takmer zo strany svokra v nepriateľstve. Zmierenie tých dvoch zariadi gazdiná zverolekára a priláka zaťa lekára, aby začal prax u nich na horách. Vplyvom lavíny príde lekár o život a namiesto neho nastúpi nový mladý lekár a dedina tak konečne získala opäť svojho lekára, ktorý poskytuje všestranné služby obyvateľom hôr tak, ako je to bežné odjakživa u vidieckych lekárov. (RTVS)

(více)

Recenze (268)

Markussis 

všechny recenze uživatele

Naprostý nesmysl, hodnotit tento seriál odpadem. Zajisté to není žádná vážná tvorba, která by měla ambice aspirovat na nějaká prestižní filmová ocenění. Ovšem seriál je ve své jednoduchosti upřímný. Nádherná příroda kouzelných Tyrol a sympatičtí herci jsou jednoznačným plusem seriálu. Divák se zde má především uvolnit a né zas tak moc přemýšlet. Je to taková určitá forma televizniho relaxingu. V porovnání s českou současnou prefabrikovanou seriálovou tvorbou je tento seriál naopak ještě velmi vkusný, alespoň řízlý tamním folklorem. ()

Marťulka 

všechny recenze uživatele

Souhlas s duklakem2. Mě se to líbílo. Koukat pořád na "realitu" je někdy nuda. A to, že je to německý seriál - no a co, připadá mí to trapné, jak Německo pořád háže někde někde na hromadu, až už se jedná o filmy, nebo o něco jiného. Nejsem vyznavačem německých filmů, ale tenhle seriál je menší "zlo", než některé ostatní. ()

Reklama

duklak2 

všechny recenze uživatele

Tento seriál jsem sledoval v mém dospívání a trochu mě šokuje nízké hodnocení na CSFD. To jsem fakt s hodnocením tak úplně mimo? Mám za sebou hodně dílů. Nehleděl jsem až tak na herecké výkony, ale hlavně promyšlenost děje každého dílu. Bavilo mě to. Sledoval jsem to vždy, když jsem byl nemocný a dávali to ve všední dny dopoledne. Hodnotím horšími třemi hvězdami. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Otázka - co je lepší? Možnosti - rezatým drátem do oka nebo špičatým rozpáleným rezatým drátem do oka??? Jinými slovy - telenovely nebo lékařské seriály "made in deutschsprachige Länder"??? Ruku na srdce - je to běs, ale i tak stojí o třídu výš než (vložte hispánsky znějící ženské jméno) nebo jiné telenovely. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jako malej jsem to s mámou neskutečně žral. Doktor vyléčil nevyléčitelné a já měl radost, že i nejmenčí naděje dokáže plnit ty největší sny. Jenže takhle to ve skutečnosti není a nikdy nebude. Doktor z Innsbrucku byl možná bůh, ale nejspíš si na něj hrál, jestli se tomu dá tak nazvat. Respektive, Rakušáci a Němci točili citlivě naivní příběhy už v době, kdy seriálová aktivita u nás byla kriminální a podobně laděné seriály začali točit až v novém tisíciletí. (1/10) ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Filmování probíhalo v rakouské obci Wildermieming. Příběh vycházel z úspěšných románů. (dyfur)
  • První čtyři série zaznamenaly nečekaně obrovský úspěch napříč celou Evropou. Každý týden tento seriál sledovalo přes deset milionů diváků. (mar48)
  • Představitel hlavního hrdiny Gerhard Lippert se objevoval v prvních 4 řadách a natočil 60 dílů. Poté se sám rozhodl seriál opustit. (M.B)

Reklama

Reklama