Doktor z hor (TV seriál)

Doktor z hôr

Drama / Romantický

Německo, 1992, 96x45 min

Horst Schier

Gerhard Lippert, Herbert Fux, Harald Krassnitzer, Walther Reyer, Enzi Fuchs, Manuel Guggenberger, Carin C. Tietze, Klaus Wildbolz, Siemen Rühaak, Michaela Heigenhauser, Michaela May, Angela Roy, Winnie Markus, Alexa Maria Surholt, Johann Lurf, Lidia Alfonsi, Karlheinz Böhm, Reiner Schöne, Karin Thaler, Diana Körner, Thomas Fritsch, Saskia Vester, Inka Victoria Groetschel, Daniela Ziegler, Belinda Mayne, Monika Baumgartner, Fred Stillkrauth, Gundi Ellert, Jenny Jürgens, Edda Leesch, Martin Halm, August Schmölzer, Esther Kuhn, Walter Sachers, Janina Hartwig, Luis Lamprecht, Ilse Neubauer, Cornelia Köndgen, Wolfgang Hübsch, Andreas Nickl, Agathe Taffertshofer, Angelika Milster, Alexander Allerson, Zsolt Bács, Günter Mack, Michael Brandner, Wilfried Pucher, Franziska Brandmeier, Benedikt Blaskovic, Verena Zimmermann, Ingeborg Schöner, Wolfram Berger, Gilbert von Sohlern, Eric P. Caspar, Hermann Giefer, Franziska Stömmer, Kathi Leitner, Margot Mahler, Gerd Fitz, Norbert Heckner, Conny Glogger, Christian Hoening, Werner Rom, Michael Gahr, Robinson Reichel, Hanno Pöschl, Peter Weiß, Fabian Harloff, Michaela Mazáčová, Martin Semmelrogge, Jens Eulenberger, Martin Maria Abram, Thomas Darchinger, Till Kretzschmar, Sarah Camp, Sebastian Gerold, Harry Täschner, Klaus Windisch, Susanne Czepl, Pia Baresch, Christian Goebel, Gernot Duda, George Meyer-Goll, Bruno Dallansky, Daniela König, Alexander Radszun, Norbert Gastell, Albert Fortell, Nikol Voigtländer, Stephan Ullrich, Anne Schäfer, Erni Singerl, Katharina Stemberger, Germain Wagner, Siegfried Kernen, Carola Wegerle, Franziska Bronnen, Udo Thomer, Michael Schreiner, Hartmut Reck, Ferdinand Zander, Markus Neumaier, Werner Asam, Sandra Nedeleff, Bernhard Helfrich, Toni Böhm, Gert Burkard, Adolf Laimböck, Marion Mathoi, Ludwig Dornauer, Birgit Stauber, Ellen Umlauf, Hemma Clementi, Susanne Kubelka, Fritz Egger, Matthias Zahlbaum, Herbert Trattnigg, Silvan-Pierre Leirich, Martin Walch, Wilfried Labmeier, Martin Leutgeb, Gregor Weber, Jo Kern, Peter von Strombeck, Christoph Fälbl, Karlheinz Lemken, Alfons Schuhbeck, Monika Peitsch, Kurt Müller-Walden, Oliver Grober, Richard Beek, Veronika Faber, Joelle Ludwig, Nino Korda, Patrick Schwamberger, Ditte Schupp, Willy Harlander, Evelyn Plank, Johannes Thanheiser, Frithjof Vierock, Monika Guthmann, Rudolf Wessely, Maxl Graf, Claus Ringer, Maria Singer, Mona Freiberg, Egon Biscan, Amsi Kern, Anita Zagaria, Gerhard Riedmann, Barbara Weinzierl, Sebastian Fischer, Ernst Cohen, Fred Delmare, Nini von Quast, Frederic Welter, Till Demtrøder, Kerstin De Ahna, Maximilian Held, Ilona Grandke, Wolfgang Weiser, Gerhard Acktun, Irmhild Wagner, Verena Wengler, Gaby Jacoby, Barbara Weber, Elmar Drexel, Michael Rastl, Fritz von Friedel, Franz Weichenberger, Stefan Rutz, Wolfgang Kainz, Patricia Hirschbichler, Eva-Maria Gintsberg, Claudia Koreck, Thomas Landl, Edwin Noel, Johanna Hohloch, Manfred Beierl, Michael Vogtmann, Lilian Schiffer, Josef Baum, William Mang, Chiara von Galli, Louisa Stroux, Stefan Riedl, Wilhelm Beck, Melanie Rühmann, Remo Remotti, Walter Ludwig, Dominik Castell, Franz Tscherne, Helga Storck, Ulrike Schwarz, Isabel Mergl, Florian Ernstberger, Rolf Castell, Andy Voß, Toni Netzle, Christoph Mainusch, Waltraud Rodeck, Martina Rackelmann, Dagmar Sorell, Claus-Peter Seifert, Sophia Dirscherl, Peter Mühlen, Carol Seyboth, Maximilian Fischer, Erika Fischer-Laughlin, Klaus-Peter Bülz, Ludwig Wühr, Philipp Jakobi, Kristina Böhm, Margit Dirscherl, Pia Hänggi, Peter Böhlke, Bastian Manuel, Anton Andreew, Robinson von Lindenschmit
  • baby1978

Kdyby měl seriál maximálně pět dílů, tak bych dala více hvězd, jenže neměl a byla z toho nastavovaná kaše, kde scénáristé a režisér nevěděli, co bude dál, poté, co Gerharda Lipperta zasypala lavina. Ano je to oddychovka, ale tak dietní, až se nic neděje. A otázka zní, jaký má význam točit filmy, kde se nic neděje a herci se jen ukazují na obrazovce. Ano v Německu, Rakousku a Švýcarsku je všechno čisté, naleštěné až si našinec připadá ve srovnání se špinavým a bordelářským Českem jak v jiném světě.(12.7.2012)

Naprostý nesmysl, hodnotit tento seriál odpadem. Zajisté to není žádná vážná tvorba, která by měla ambice aspirovat na nějaká prestižní filmová ocenění. Ovšem seriál je ve své jednoduchosti upřímný. Nádherná příroda kouzelných Tyrol a sympatičtí herci jsou jednoznačným plusem seriálu. Divák se zde má především uvolnit a né zas tak moc přemýšlet. Je to taková určitá forma televizniho relaxingu. V porovnání s českou současnou prefabrikovanou seriálovou tvorbou je tento seriál naopak ještě velmi vkusný, alespoň řízlý tamním folklorem.(11.12.2011)

• manonfire

Alpy rozkvetly kvítky dobrácké naivity, ty spásaly kravky a daly v mléko venkovanům. Lidská dramata tak hluboká, že činí z Mariánského příkopu záhyb prdelní. Na druhou stranu, soap opery, které se, byť často neobratně, snaží o srandu, by přece jen měly být, oproti těm "fatálně" vážným (Tak jde čas, Esmeralda apod.) bonifikovány nějakou tou hvězdou navíc. 30%(9.11.2014)

• dobytek

Na tento seriál jsem si vzpomněl díky textu jedný písničky od naprosto zapomenutýho hudebního projektu jménem Hyperkraft. No seriál stál za hovno, ale ten text mě dostává... A chceš mi sebrat moje věci, navlíknout mě do bačkor, chceš, abych byl rozumnej, abych byl jak doktor z hor... Tak aspoň nějaký pozitivum doktor z hor má.(18.1.2008)

• jakeer

Z nostalgie som si pozrel zotri časti a keď bol toto obľúbený seriál môjho detstva, teraz sa musím smiať. Všetci sú na seba dobrí, milí, pomáhajú si, hlavný predstaviteľ je takmer bez chyby a aj mierne skazení ľudia, ktorí sa tam z času na čas objavia (niekedy dokonca aj zločinci!!!) sú vo svojej podstate dobrými ľuďmi. Naivné, ale chápem, že sa to najmä starým ľuďom páči.(30.8.2011)

• - Představitel hlavního hrdiny Gerhard Lippert se objevoval v prvních 4 řadách a natočil 60 dílů. Poté se sám rozhodl seriál opustit. (M.B)

• - První čtyři série zaznamenaly nečekaně obrovský úspěch napříč celou Evropou. Každý týden tento seriál sledovalo přes deset milionů diváků. (mar48)

• - Filmování probíhalo v rakouské obci Wildermieming. Příběh vycházel z úspěšných románů. (dyfur)