Linda

• Slovensko Linda
Maďarsko, (1984–2002), 20 h 56 min (Minutáž: 47–73 min)

Nóra Görbe, Béla Szerednyei, Gyula Bodrogi, Sándor Zákonyi, Irén Psota, Gábor Harsányi, Ildikó Pécsi, Teri Tordai, Tamás Vayer, Miklós Szurdi, Ferenc Bencze (více)

Série(4) / Epizody(22)

Príbehy z praxe mladej budapeštianskej kriminalistky Lindy Veszprémiovej, využívajúcej v boji proti zločinu aj svoje športové hobby: karate. (Addams-SK)

Recenze uživatele dzejnyka k tomuto seriálu (1)

Linda (1984)

Pripájam sa ku všetkým tridsiatnikom, ktorí si pri zmienke o maďarskej karatistke vybavia detstvo. V tej dobe to bol absolútny kult, kto v škole nevedel, koho Linda včera večer nakopala, bol nekonečne out, rovnako ako všetky dievčatá, ktoré von nechodili v "jej" drevákoch. U nás na juhu to bola priam povinná jazda - Klárika, Béla, Tomi, a policajný šéf, ktorému z milej Lindušky vstávali vlasy dupkom, jaj to boli časy :-))) Spolu so spomienkou na fakt, že to bola asi jedna z prvých vecí videných na novej farebnej telke je nostalgia dokonalá. Takže 5, aj keď môj divácky vkus je odvtedy už inde. PS: Tri patria Linde a dve TV JOJ plus, ktorá ma v roku 2009 neskutočne potešila reprízou tohto skvostu :-) ()