Batman a fantom

• Česko Batman a Fantóm (více)

Batman bojuje proti temnému přízraku, aby očistil své jméno. Když jsou v městečku Gotham systematicky likvidováni nejobávanější lupiči, všichni se bojí toho nejhoršího: že za to může křižácký rytíř oděný pláštěnkou. Nocí se plíží temný násilník - fantom s komplikovaným vztahem k Batmanově minulosti. Podaří se skutečnému Batmanovi vyhnout se policiii, zajmout přízrak, sejmout jeho masku a očistit své jméno? (HBO Europe)

Knowho

Geniální a za mě zatím nejlepší Batman animák. Nádherně zachycuje Batmanovu osamělost a fakt toho, že nemůže být Bruce Wayne a Batman zároven. Soundtrack je přímo úžasný a dodává filmu atmosféru. Animace stejná jako v souvisejícím Batman: TAS je nádherná a hodně jsem si ji užil. Dabing Batmana a Jokera jako v seriálu skvělý. Film by klidně mohl být delší. Doufám, že připravovaný Batman: Caped Crusader se ponese ve stejném duchu. 10/10 ()

Ezekiel1

Bravurní scénář. Od něho se pak dále všechno odvíjí. Precizní vykreslení postav zamilovaného páru Bruce a Andreji. Atmosféra a napětí jsou budovány na jedničku. Příběh má vážně batmanovský detektivní nádech. Klaun Joker je pak jen pomyslnou třešničkou na dortu skvěle rozehrané partie. Tohle chtělo filmovou podobu! Pamatuji se, že jsem to naposledy viděl jako malý kluk, ale rozhodně to ve mně nezanechalo takový dojem jako teď. ()

Zero_Signal

No prečo ma toto modrú farbu a také nízke percentá, to asi nikdy nepochopím. Jedná sa o vynikajúci animovaný film s perfektnou Gothamskou noir atmosférou, tragickým a naozaj smutným tónom a neskutočne brilantným Jokerom s hlasom pána Marka Hamilla. Taký sofistikovaný animovaný film sa hľadá veľmi ťažko. Síce sa mu dajú trochu vytknúť tie presuny z reality do spomienok ... ale dá sa to kľudne "vydržať", a film nestráca nič na svojom čare. A neslobodno nespomenúť úžasnú hudbu, na ktorú sa dosť často zabúda.. myslím, že môže kľudne konkurovať Batman zvučkám od Elfmana, Zimmera a Goldenthala. Vrelo tento animovaný skvost odporúčam!! ()

Tristaver

Zvláštní až nudné... Rychlý nástup Fantoma na scénu předznamenal svižný akční film, který se tak docela nekonal. Flashbacky byly hlavně ze začátku lehce rušivé, postava Arthura trochu nepochopitelná, a všechno tak musela tahat z bláta spolehlivá dvojka Batman & Joker. Speciálně druhý jmenovaný mě bavil tak moc, až jsem litoval, že má docela málo prostoru. Akční scény, které by měly film vyzdvihovat vzhůru, byly nedotažené a odfláknuté, což vydatně podporoval příšerný střih (ten mě v některých pasážích až zvedal z gauče). Zůstali tak jen dva výše jmenovaní a brilantní soundtrack. ()

Piri

Epické, dramatické, temné, mysteriózne aj dojímavé. Rozhodne toto dielo dosahuje lepšej atmosféry ako hrané spracovania. K tomuto pričuchli iba batmanovské filmy Tima Burtona. Celé to obalila vynikajúca hudba Walkerovej. Mňa potešilo kvalitné SFX, v kine to musela byť bomba. ()

J. T. Kirk

Trošku slabší Batmanovský animák. Když to ale porovnám s Batman - Gothamský rytíř, tak je to pořád super. Slušná animace a průměrný příběh. ()

zelda82

Hodne osobni a vazny batmanovsky animak s pribehem, za ktery by se nemuselo stydet ani stribrne platno (zvlast dneska, kdyz se do kin dostane kdejaka chujovina) ()

Luk Skywalker

Tohle si pamatuji z dětských let ještě na VHS. Takže po mnoha letech repete a hodnocení. Zase jeden příběh o tom jak vznikl Batman, love story (stará láska nerezaví) a zase šílený Joker s ďábelským smíchem podpořené noir batmanovskou atmosférou a ještě je tady chvíli Batman jako psanec. ()

Raziel_cz

A Nolan se může jít klouzat. Dospělý snímek s důrazem na dramatickou minulost a psychologii hlavního hrdiny, sofistikovaným detektivním rámcem a respektem ke komiksovým kořenům. A spoustou drsné akce. K tomu poctivá ruční animace, goticky pokřivený vizuál, monumentální hudba jako od Dannyho Elfmana a děsivě šílený Jokerův smích, do něhož dal Mark Hamill všechno. Místo od konkurence by DC mělo čerpat inspiraci pro svůj superhrdinský vesmír z vlastního archivu. Velká spokojenost. ()

degster

Alfa a omega žánru, ktorá perfektne naskočila na gotickú vlnu Burtonovho netopiera. I keď ja mám radšej The Dark Knight Returns podľa Franka Millera, tak toto je presne film, s ktorým sú všetky ostatné iba porovnávané. ()

Bounded

Nepochopitelně slabě hodnocený film. Batman si drží standard ze seriálu a jediné, co mu chybí je trošku větší hloubka pro filmový formát. Finále s Jokerem si ještě pamatuju z dětství a od té doby neztratilo nic ze svého kouzla. ()

VvV14

Tyhle staré animáky mají osobitý pohled na věc. Nejsem nadšen, ale přece jen to má něco do sebe. Kresba nic moc ale v té době to bylo všechno stejný. 3* ()

ŠpetaMarek

Celý film jsem se tetelil blahem jaká je to řacha a jak to překopává to, co víme. Pak přišlo poněkud přehnané finále s několika cool narážkami. Slušné, veeelmi. ()

darthvader77

Animovaný film, nemůže začít líp než vraždou mafiánského bosse. Tím spíž, když je to film o Batmanovi. Velice povedená podívaná s výbornou animací(nostalgickou :)) a výborným příběhem. Dobře propracované charakery(pochvalu má hlavně Joker a Phantom). Spolu s Batman vs. Red Hood nejlepší kreslený film Batmanovi. ()

JosefTomas

Batman měl s animovanými filmy problém vždy v tom, že se snažil cílit pro celé publikum. Velká škoda, proto tento film trpí převážně na tom, že jde o rodinnou záležitost, k čemu je, když je příběh na fantastické úrovni, hudebně strhující, herecky perfektně obsazené (Hamil je Joker jak vyšitý) a přitom je to jen pohádka. Navíc mě štve i to ustavičné vysvětlování, aby i ten největší tupec věděl, co se stalo. Škoda, jinak by šlo o opravdu výborný filmeček. ()

Jastřabík

Tři hvězdy za tradiční Batmanovskou atmosféru. I přes to, že tenhle ostrý a hranatý styl kresby nemusím, tak se na to dalo koukat a i pár obrázků z filmu si zapamatuji. ()