Batman a fantom

• Česko Batman a Fantóm (více)

Batman bojuje proti temnému přízraku, aby očistil své jméno. Když jsou v městečku Gotham systematicky likvidováni nejobávanější lupiči, všichni se bojí toho nejhoršího: že za to může křižácký rytíř oděný pláštěnkou. Nocí se plíží temný násilník - fantom s komplikovaným vztahem k Batmanově minulosti. Podaří se skutečnému Batmanovi vyhnout se policiii, zajmout přízrak, sejmout jeho masku a očistit své jméno? (HBO Europe)

Stanmi

Batman a fantom je animák, jak má být. Příběh se točí kolem tajemného Fantoma, který postupně popravuje mafiánské bosse v Gothamu. Zločinci a policie si, ale myslí, že Fantomem je právě Temný rytíř. Ten znovu potkává svou starou lásku Andreu Beaumontovou a my tak můžeme ve flashabacích sledovat Batmanovy záčatky (a nakonec příjde i Joker). Dle mého názoru velmi zdařilý film, který má jak dobrý příběh, tak správnou temnou atmosféru a jako hraný celovečerák by se za sebe (narozdíl od jiných filmů s Batmanem) nemusel stydět. ()

Azrael

Pořádně temné a záhadné!..tak takhle si představuji dobrý animák o Batmanovy a věřte tento je jeden z nejlepších. Rozhodně jeho shlédnutím neprohloupíte.Bruce a jeho vnitřní souboj s ním samým a tím že ztrácí každého na kom mu záleží tu provází celí film kde pěknou kresbu, animaci a dobrý scénář doplňuje krásně atmosférická hudba skrze kterou mě během filmu nejednou přešel mráz po zádech.Také temná ohavnost Gothamského dna tu má velký podíl na již zmíněné atmosféře a celí film působí tak nějak děsivě a ukazuje na to že být temným rytířem není nic lehkého a Joker kterého dabuje Hamill je vážne něco.Navíc asi první film kde k flashbackom nemám žádné výhrady a pěkně zapadali do děje hlavně dobře odvedenými přechody! Na konec snad http://www.youtube.com/watch?v=-4Q-MS_oFkw ta scéna jak si nasazuje masku je prostě ohromující!! PS:Viděno s 9 roky staré VHS kazety :D ()

spawnxp

Batman a jeho první love. No dobrá, všichni jsme lidi... ale přesto, u Temnýho rytíře tak nějak nečekáme blbnutí s holkou u bazénu, že? I když to samozřejmě nedopadne. Nečekaně "komplikovanej" příběh s různejma časovejma rovinama taky není pro netopýří animovanou produkci úplně typickej a ubírá filmu hodně na očekávaným tempu. Ale já jsem BatFan, takže 4/5... ()

MAXIKILLER

Pět hvězd by se našincovi možná zdálo trochu moc, ale určitě si zaslouží. Je pravda, že jsem skalní fanoušek, ale to nic nemění na tom, že se mezi ostatními animovanými adaptacemi netopýřího lamače zločineckých kostí jedná o vysoký nadprůměr. ()

H3LLraiser

Betél... ty rány ze soubojů jsou opravdovější než v hraných filmech, celkově dobře natočeno i příběh super, dabing jakbysmet! ()

Hellbilly

Výborne vykreslená temná, pochmúrna atmosféra Gothamu, slušná, aj keď nie príliš originálna detektívna zápletka, dobré tempo a nádherne úchylný Mark Hamill ako Joker. Až na chybky v animácií podarený film. Burton (ten najviac) aj Nolan by sa potešili. ()

ragtime

Film výborne zapadá do sérií filmov s netopierom, v porovnaní s novšími príbehmi sa až nechce veriť že vznikol v roku 1993. Príjemná animácia, štandartný príbeh a pre fanúšikov žánru kvalitne strávených pár minút života. ()

Khanemis

Tento film jsem viděl prvně kdysi před lety ještě na videokazetě z půjčovny (ach, ty časy). Tehdy se mi líbil, ale nijak zvlášť jsem se nad ním nepozastavoval. Dnes musím zkonstatovat, že je to opravdu výborný počin. Nádherná kresba a animace vycházející z klasického animovaného seriálu, avšak detailnější. Velmi dobře zpracovaný příběh, který má filmovou kvalitu a nedělá tak ze snímku jen malou epizodku roztaženou na několikanásobek původní hodnoty, jako tomu u animovaných filmů často bývá. Ačkoliv je milostná linka u Batmana zvláštní, zde celkem sedí a narozdíl od většiny zpracování tu nejsou Batman a Bruce Wayne dvě rozdílné postavy, ale jen jeden muž s velmi komplikovaným a tragickým životem. Batman a fantom má opravdovou hloubku a dospělost, což jsou přesně ty atributy, kterými, je-li dobře zpracován, Batman poráží mnohé své superhrdinské kolegy, aniž by přecházel do opačného extrému a byl nechutně explicitní. Jediné, co mi v příběhu přišlo jako velká díra v logice byl fakt, že si Beaumontovi namísto útěku prostě od Bruce nepůjčili potřebný obnos, jenže to by pak bylo vše jinak:-) Dabing vynikající, Hamill jako vždy dodává svým hlasem Jokerovi minimálně o jeden rozměr více. Delší stopáž by však potěšila i mě. ()

galil

Spousta lidi mluví o jednom z nejlepších batmanu. Nevím, příběh mi připadá dost přímočarý a předvídatelný. ()

billcarson

Velice zdařilý počin Warnerů. Graficky to sice není bůhvíjak dobré, nepoměr ale vyvažuje výborná hudba a Hamilův Joker - můj oblíbený. Určitě i Nolan by tady našel nějakou tu inspiraci, uvidíme. ()

greenarrow0

Mask of Phantasm je asi najdospelejší príbeh aký kedy batman mal. Príbeh je silný ,temný, ale čo je najdôležitejšie realistický. Mask of phantasm je plný akcie a silného príbehu s fantastickou animáciou a vynikajúcim dabingom. Film je plný flashbackov takže pre deti to môže byt trochu metúce. Aby ste pne ocenili tento film musíte byť dospelí. Mask of phantasm je fenomenálna interpretácia batmana a aj dosť verná komiksov. ()

Megahead

Celkom slušný príbeh, ako aj záporáci. A dokonca aj zápletka je zaujímavá. Zo začiatku sa to rozbieha pomalšie, ale potom je príbeh nápaditejší. ()