Smrtící nenávist 2

• Česko Smrtící nenávi2t (více)

Když někdo zemře v záchvatu zlosti, zůstane po něm stín, který se postupně šíří na další oběti a nedá jim spát, dokud je nedožene k šílenství anebo sebevraždě... Dokáže někdo zastavit kletbu? Tambllyn se dostane pod stejnou kletbu, jaká postihla její sestru Gellar. Nadpřirozené síly, které naplňují člověka zlobou a nenávistí, spojí dohromady několik lidí, kteří se snaží odhalit tajemství a zachránit si životy. (oficiální text distributora)

blues

necekal jsem od tohoto nic extra, rozhodne jsem neceklal, ze to bude lepsi nez 1.dil, ale v ramci remaku je to nadprumer. sice se to zvrhava ve vyvrazdovacku, ale ucel, ktery si to stanovilo na pocatku - a to vystrasit - to do puntiku plni. I kdyz se zabiji a umira porad stejne, pro me to na zajimavosti neztratilo, otevreny konec dava pruchod dalsimu pokracovani, tentokrat snad jiz poslednimu... ()

Asmodin

Horor se stal trapným. Scénky, které měly působit strašidelně spíš diváka pobaví i 1. díl dokázal víc vystrašit. ()

Geller

Jednička mě nebavila, dvojka jo. Tak bych to zhrnul. Zprvu zajímavě se rozvíjející scénář vyústí v nepřehledný a vykonstruovaný závěr. Horory nemají být pouze o lekáčkách, ale o celkové atmosféře a té se mi zde dostavilo až v posledních 20 minutách. Na druhou stranu po pro mě nudné jedničce je tdruhý díl dalo vy se říci milým překvapením. ()

Flopik

Ako som vravel pri 1 že si pozriem aj 2 tak som to splnil a miestami príjemné prekvapenie.Celkom solídny horor s prekvapivo dosť mrazivými momentmi.Síce viem čo tam bude ako to bude vyzerať ale aj tak je to nepríjemné.Akurát mi to príde samoúčelové a príbeh sa vôbec neposúva ďalej.Akurát Kajako dokáže nové triky ktoré sa mi ale vôbec nepáčili.Inak ma to bavilo ale to je všetko ak budem pri dobrej nálade pozriem si aj3 zaťial 3* a 60%.Nádherná Sarah Roemer.. ()

LordBeeDoO

První díl nabídnul zajímavý motiv a docela děsivý děj. Druhý díl se na to snaží navázat, ale příběh je tak nějak nejasně komplikovaný, že tak nějak není jasné o co vlastně jde. Z filmu se vytratil motiv, prostě se jen vraždí. A hláška z filmu: "jen udělala všechno horší" docela vystihuje i film jako takový. ()

Rathalos

Uz bolo na case,aby Simizu natocil aj nieco lepsie,co sa tyka tejto serie,konecne sa mi film ako tak pacil a nemal som pocit,ze som to uz videl,po hereckej stranke to bolo fajn i atmosferu a napatie bolo citit,no a mal som aj pocit strachu,cize ako horor to fungovalo,co som rad...:-) ()

GOREGASM

První Grudge měl atmosféru jako řemen a hodně nejistě se po něm šlo do ložnice spát. Pokračování jsme chtěli, a když byl potvrzen na režijní sesli opět Takashi Shimizu, byl jsem znovu s hrůzou v očích natěšený na další japonskou duchařinu, která se s nepříjemností sobě vlastní vplíží do mého obýváku. Dvojka navazuje na první díl dějem, ale to je tak asi vše. Všechno ostatní Shimizu po prvním díla zapomněl, zahodil, no prostě to tady není. Strašidelné scény jsou spíše k smíchu, děsuplný škytavý zvuk, ze kterého se nám ježily chloupky i v intimních partiích je zde téměř nevyužit a všechny atmosférické nájezdy kamer pravidelně míjí emocionálně vypjatý terč hororového žánru. Druhá nenávist selhává i u postav, které jsou nezajímavé a tři dějové linie se tak protnou aniž by vás to zasáhlo, nedej bože překvapilo. Tak silný kvalitativní propad kór od tatínka této ságy velmi zamrzí a hodně převažuju, zda mrhat časem nad pravděpodobně ještě horší trojkou. 30% ()

deepspace101

Nedá se vyhrát – zatímco japonská verze se snaží diváka unudit k smrti, ta americká ho dorazí trapností. Shimizu sice tentokrát nechtěl točit znovu úplně to samé, a ústřední dějová linka se skutečně liší, ovšem jinak opět jen překopíroval "osvědčené" scény, doplnil je hromadou patetických blábolů, které kupodivu vytěsňují i lekačky, takže Kayako a Toshio se už neobjevují všude, ale spíše všude a nikde, a měl hotovo. Při srovnání s originálem bych vyzdvihla hudbu, která sice nevybočuje ze šedi průměru, ale není aspoň tak únavně odporná. Nezbývá než doufat, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, a Takashi Shimizu už s ní dá konečně pokoj. ()

zberatel

Dvojka je sice odost slabsia ale tie dve hviezdy davam za best off sceny - 1.tmava komora a 2. mikina na chodbe tieto dve ma naozaj dostali :o)) ()

R4D0

Za každým,rohom sa niečo skrýva niečo paranormálne a nadprírodzené,niečo nehmotné ale viditeľné áno to zažívajú ľudia ktorý prekročili prah opusteného domu ktorý,má v sebe ukrytú kliatbu ktorá sa prenesie na človeka pri vstupe.Perfektná atmosféra ktorá dýcha každým miestom filmu,a to lepšie efekty a neuveriteľné scény ktoré som v dobrom horore naposledy videl pri zhliadnutý filmu Kruh,tento film je ako keby dvojník Kruh-u ale podľa mňa ponúka väčší výber scén a je o mnoho brutálnejší,môžem povedať že film ma statočne vydesil a skúšal,pevné nervy ktoré len tak-tak povolili musím s potešením skonštatovať že ide o skvelý kúsok ktorý si treba pozrieť,jednoznačne čistých pekných päť. ()

Dartdevil

Jednička byla o mnoho lepší, dvojka působí nekompaktním a zmateným dojmem. Zlo se evidentně rozlézá do celého světa, ovšem bez ladu a skladu. Série opakujících se rádoby-lekaček. ()

Likan7

Nenávist nám už nemá co ukázat..čím překvapit...čím zaujmout...začíná vykrádat nejen své japonské protějšky, ale i své předešlé díly. Scéna se SMG je vyloženě průser. Lekačky nefungují, divný zvuk a mňoukání už taky neděsí..všechno špatně... ()

mira.l odpad!

No ty woe.....velkeee bulve, kvalitny procedur.... Tohle byla bezkonkurenčně jedna z největších píčovin, který jsem kdy viděl, jednoznačný a čistý odpad, možná i odpad na druhou. Já na horory moc nejsem, nicméně občas se přemůžu a nechám se zlákat na nějaké známé jméno, a většinou to v rámci tohoto žánru dopadne nevalně, i když se najdou i výjimky, které jakž takž se zájmem dokoukám. Ale tohle jsem nepobral prakticky od prvního do posledního záběru, vůbec jsem nepochopil souvislosti mezi jednotlivýma postavama, potažmo celý děj, tedy... pokud to nějaký mělo, o čemž dost pochybuju. Takže až se někdy budu chtít podívat na: Sarah Michelle Gellar, pustím si Veroniku, co se rozhodla zemřít (a pak z toho nějak sešlo) nebo na Sarah Roemer, pustím si Loudily anebo Disturbii, na tu se docela dalo koukat. Protože to byly jediné dva důvody, proč jsem to stáhnul. Zbytek osazenstva mi zhola nic neříkal. ()

Hellknight12

Pokračovanie, ktoré stojí za pozretie. Príbeh nám pokračuje pár dní po udalostiach z prvého filmu. Na jednej strane je to o niečo lepší film hlavne kôli napätiu, ktoré sa drží od začiatku do konca a má rovnaké tempo a na druhej nám tu neprinesie nič nové. Čo je škoda. Film má 100 min. Film aj napriek menšiemu sklamaniu môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Tormentor665

Pokračování americké verze, kde už to asi neměl Takaši úplně pod kontrolou. Těch blonďatých pipin se nějak namnožilo a donenávidět jednu pod druhé zabralo dost času i děje a tím film pochopitelně ztrácí. Úvodní scéna mě fakt pobavila, pak ovšem přišla dost mizerná 45minutovka. Pár spolehlivých scén ze závěru však vyhnalo mé hodnocení opět nahoru. Když si uvědomíme, že 6. omílání stejného ještě pořád funguje, nelze slevit. ()