Smrtící nenávist 2

• Česko Smrtící nenávi2t (více)

Když někdo zemře v záchvatu zlosti, zůstane po něm stín, který se postupně šíří na další oběti a nedá jim spát, dokud je nedožene k šílenství anebo sebevraždě... Dokáže někdo zastavit kletbu? Tambllyn se dostane pod stejnou kletbu, jaká postihla její sestru Gellar. Nadpřirozené síly, které naplňují člověka zlobou a nenávistí, spojí dohromady několik lidí, kteří se snaží odhalit tajemství a zachránit si životy. (oficiální text distributora)

Luki.V

Na stejné úrovni jako jednička, jen více syrovější, depresivnější,smutnější i děsivější a hlavně to má japonský feeling originálních juonů, nebýt amerických herců/illinois kapitol příběhu a konce ani nepoznáte že se jedná o pokračování amerického remaku. Nádherná kamera/hudba/režie/prostředí prostě vše až na občas mizerný střih. Komu se nelíbila jednička, asi se mu nebude líbit ani tenhle kousek, i když podle některých reakcí to může být i naopak. Nejoblíbenější scéna je poslední Aubryina kapitola. Jo a mimochodem, tentokrát lekaček ve filmu moc není :). ()

R.O.man

Všetky predchádzajúce diely Smrtiacej nenávisti japonské i americké boli na slušnej úrovni a to isté treba povedať aj o tomto. Strašidelná Kajako opäť vyčíňala. Len škoda, že všetko je to dokolečka dokola o tom istom a tento horor ma už ničím neprekvapil. ()

PeterFLJilek

Takaši Šimizu sa opäť dostáva do kondície. Táto dvojka už nie je remakom, ale úplne novým príbehom. A na to, že vo filme v podstate nič nové neuvidíte - znova len vraždiacu Kajako a jej syna Tošia -, pozriete si ho od začiatku do konca, pretože má to, čo dobrý duchársky horor má mať. Mimochodom, dosť nechápem tie negatívne hodnotenia, asi ste všetci padnutí na hlavu, heh. ()

Boudyy

Ne tak kvalitní, jako jednička, ale pořád to diváka udrží u obrazovky (případně monitoru). Shimizu režií zachrańuje, co se dá, i když lekací scény nefungují tak, jak jsem čekal. Scény s Kayako jsou ale velmi povedené a přechod mezi dějovými liniemi neotravuje. Ale jinak lehký nadprůměr. Řekl bych, že mé hodnocení přesně odpovídá zdejšímu (53 procent - k 1.1.2013). ()

Pitryx

Přišlo mi to nějaké rozhárané. Bylo tam více hlucho než v prvním filmu a děj se dost vlekl. Nebylo to sice až tak špatné, ale také to nebylo až tak dobré. Velkou roli zde hraje zvuk. 201206219728/10035+++++++++++   Zase jsem se v tom zamotal díky českému dabingu. A to jsme v tom patřili mezi elitu. Holka volá na Billa jako na Jakea, což je jeho syn, takže jsem se musel vracet a bádat, jak se vlastně kdo doopravdy jmenuje. Teprve pak mne napadlo pustit si anglický originál a v něm jméno Jake vůbec nepadlo. Ach jo. Prostě si tam to jméno v dabingu přidali. Proč to věru netuším.   K filmu jako takovému. Zde je šest let starý můj komentář, kde je vidět, jak jsem film posuzoval samostatně a jak nyní, když jej vidím jako remake. Nyní bych dal s bídou dvacítku, tehdy čtyřicet. Takže bych mohl udělat kompromis a dát dvacet, čehož také činím.        20200507 ()

LucLuc

spíš dvě a půl, protože po 100 minutách se mi pohledy bílých dětí zaryly hodně hluboko do hlavy, a dojít si v noci na záchod... jinak tři dějové linie jsou na horor opravdu zu viel ()

Miloško

Pokračovanie hororu nenávisť ma nenadchlo, aj keď lakacie scény boli celkom dobré. Lenže toto všetko sme už videli, vždy sa dalo čakať čo príde.... Zo začiatku som nechápal podstatu dejovej časti,ktora sa odohrávala v Chicagu,ale záver filmu to prezradí. nebolo to najhoršie,sú omnoho horšie horory. Mohlo to byť,podla mojho názoru, ale viac strašidelnejšie...[DVD] ()

Cechyno4

Přesně jak píše J*A*S*M kvalitativní pád jde poznat. Poznal by jej snad i slepý. Ale kdo taky čekal, že se dvojka bude držet na stejné úrovni jako první díl ? Mě osobně se líbila brutální scéna s pánvičkou na začátku filmu. Jinak předvídatelné a nudné. ()

Valenta28

Zde bych rozhodně spoustu věcí ohodnotil kladně. Ty jsou: atmosféra, která nebyla u žádného jiného filmu, půvabné mladé herečky (doplnily šmak :D) a perfektní hudba při strašidelných scénách. Jediná věc, která mě naštvala je to, jak tam řešila žena s mužem smrt její sestry. To z toho udělalo napůl detektivní thriller. Ovšem u japonského hororu bych to nečekal. ()

J.Mayen

Pro me lepsi nez predchozi dil, libila se mi zapletka a dva skvele se prolinajici se deje, videl jsem po druhe a po druhe stejne nadsten, proto hodnotim velice vysoko. Pri tech vsech nesmyslech co jsem v posledni dobe mel moznost videt, je tohle opravdove svetlo (ne na konci tunelu). Mam takove neblahe tuseni ze po necelych 20 ti letech se opet bude nekdo chystat na remake remaku. ()

blondboss

Musím priznať, že na tento horor mám jednoducho slabosť. Už jednotku považujem za najlepšiu verziu a najatmosferickejší horor onej doby a dvojka sa vezie v podobných šľapajách, dokonca obsahuje kultovejšie scény. Už to po istom čase potom začína byť s tou Kayako trošku únavné, ale napriek tomu si to drží svoju úroveň a hudba od Younga tomu pridáva tú správnu démonickú atmosféru. Nič to ale nemení na fakte, že Šimizu je podľa mňa pošahaný týpek, ktorý dookola žmýka tú istú tému a až v spolupráci s Amíkmi to dokázal vyšpičkovať. 80 % ()

hrumsrt

Po vzoru kultovního Kruhu je i Nenávist remakem dřívějšího japonského snímku a nevím proč se Šimizu rozhodl svoji ikonickou značku představit světu v americkém hávu, ale alespoň je pořád dobře, že u značky zůstal a nepředal ji do cizích rukou.. Problémem Nenávisti je mytologie, kterou příběh od začátku zoufale postrádá a tenhle dojem nenapravuje ani pokračování. Oproti prvnímu filmu se nevrací Sarah Michell Gellar, no nebo je lepší to tak pro vynechání traumat brát.. Ústřední figury se tak zmocňuje její mladší sestra, která se snaží proti temným silám bojovat po svém a navždy od nich odlákat svoji rodinu.. Jenže nejen, že zlý protivník v podobě duchů má mnohem méně prostoru, ale mnohem víc sází jen a pouze na přítomnost jumpscarů, které absolutně postrádají veškeré kouzlo.. Smrtící nenávist 2 nerozvíjí původní mytologii a nenavazuje na první příběh, naopak jde jen o variaci a odhadnutelnější kopii jedničky, na kterou je lepší si nechat zajít chuť. 40% ()

halberdier

První Nenávist sice nebyla tak dobrá jako třeba Kruh, ale měla poměrně zajímavý a originální příběh. A byla celkem strašidelná. Místo Samary tu byl krkající duch Japonky. Druhý díl není originální vůbec, protože je v podstatě stejný jako u jedničky. Je tu sice pár celkem strašidelných scén, ale jestli si tvůrci mysleli, že když přidají více krkajících duchů, tak se budeme víc bát, tak to ani omylem. Přesto se mně druhá Nenávist líbila víc než druhý Kruh. ()

MFZB

Moc som ani neočakával od tohto diela ale tak dostavila sa celkom slušná podívaná a dovolím si tvrdiť, že možno aj strašidelnejšia ako originál (rozumej americké verzie). Ale bolo vidno, že táto dvojka sa snažila trhnúť predchádzajúcu verziu čo by som povedal, že je na škodu, pretože ten príbeh sa mi zdal dosť zamotaný a neni mi presne jasné chovanie vybraných postáv. Chcel som dať 4 ale keďže nie všetkému som presne pochopil tak musím dať len 3* a verím, že tretí diel bude menej komplikovaný... ()

Venceslao90

Nenávist se mi líbila, ale její pokračování už o dost méně. Celkem jsem se těšil, ale nakonec z toho vylezlo něco, co nemělo ani hlavu, ani patu. Tak to dopadá, když se někdo snaží dějově natáhnout původní příběh, který už ale prodloužit nejde. Lekaček je hodně, ale není to nic originálního ani zvlášť strašidelného (asi až na dvě scény, ty se povedly a trochu mi zamrazilo). Nakonec i ta délka se mi zdála přehnaná. Často jsem se nudil. Škoda. ()

Lowe

Ačkoliv bych se tomu rád vyhnul nemůžu si pomoct a neustále mě to nutí srovnávat druhý díl s jedničkou, která musím přiznat byla lepší. U dvojky už jsem prostě věděl co mám čekat a příběh mi toho příliš nového nenabídl. Navíc Sarah Michelle Gellar hrála pouze vedlejší roli, což je sice velká škoda nadruhou stranu, chápu, že to do děje tak jaksi více zapadalo. Rozhodně nechci říct, že smrtící nenávist pokračování je špatný film, rozhodně má své dobré momenty. Jenom asi nenaplnil tak úplně moje očekávání. Dávám tři hvězdy ()

Desmond04

Druhý Grudge jsem si pustil jen kvůli znovuobsazení mé milované Sarah Michelle Gellar a celkem zajímavého ukončení první dílu. Bohužel pokračování, zdaleka nedosahuje kvality a napětí prvního dílu. Nesmyslná úmrtí a zmizení, celkově totálně nezvládnutý scénař, nezajímavé postavy. Škoda, škoda, škoda...třetího a poslední dílu se asi vyhnu. ()

panki9922 odpad!

Ak by som to mal zhrnúť do jednej vety: Súbor chaotických dejových liniek, ktoré sa v závere akože krásne spoja a la Dunkirk, s výskytom lacných ľakačiek, z ktorých vyčnieva záverečné "zjavenie" sa vo svetri. Keď mám ako divák pocit, že nesledujem film, ale video zo svojej stužkovej slávnosti ktoré už od počiatku nemalo šancu na úspech a je úžasne nelogicky zostrihané, tak je to prosto strata času. ()