V nadpřirozeném thrilleru One Missed Call obdrží skupina náhodných lidí děsivou sms, která se týká posledních okamžiků jejich života. Ačkoliv jde zprávy vymazat, danému nešťastníkovi jich postupně přichází stále víc a víc. Beth Raymond (Shannyn Sossamon) má hluboké trauma. Zcela nedávno totiž byla svědkem úmrtí svých dvou přátel, kteří zemřeli bezprostředně po sobě. Na celé věci je nejděsivější ta skutečnost, že oběma byla před smrtí doručena děsivá sms s obrazovým záznamem jejich skonu. Jakkoli se to příčí chladnému rozumu, oba následně zesnuli přesně takovým způsobem, jaký sms několik dní předtím předpověděly. Policie se domnívá, že Beth není při smyslech - až na detektiva Jacka Andrewse (Edward Burns), jehož sestra zemřela při podivné shodě náhod, ne nepodobné okolnostem úmrtí přátel vyděšené Beth. Beth a Jack se rozhodnou, že spolu tajemství znepokojivých sms odhalí... Čím blíže jsou pravdě, tím častěji se v mobilu Beth rozezní neznámá melodie a na displayi září slova Zmeškaný hovor... (oficiální text distributora)

sa_kra

Někdo už by měl ty remaky japonských hororů konečně zakázat. Čím to, že Japonci jsou mistři ve filmování psychicky celkem náročných filmů s minimálním rozpočtem, když ten stejný námět dokáže americká koprodukce tak nehorázně zprasit? ()

ZdenoMolnar odpad!

toto že má byť remake Francúzkeho hororu-Maléfique ? Tak to stým nemá nič spoločné toto je trapas,odpad som dal len preto lebo ako remake to absolútne nepasuje a k tomu aj zle natočené... ()

Innos

tak po 1: hodnotenie na IMDb vôbec nie je prehnané, toto je fakt hrozný remake, kto videl zmeškaný hovor japonský ako ja a páčilo sa mu to tak toto sa mu určite páčiť nebude....a po 2:bartias pozri si ešte raz klipy MM a otvor si oči preboha...neskutočné...proste v tomto "filme" sú "duchovia" detsky trápny čo vystrašia tak 14 ročné baby, atmosféra nulová....fakt s originálom sa toto ani nedá porovnávať ()

Zrsch3

Takže... (takto by se ale začínat nemělo) dávám dvě a půl hvězdičky, vzhledem k matematickým zákonitostem musím zaokrouhlit nahoru, proto v konečném důsledku jsou hvězdičky tři. #### Mám takový pocit, již delší dobu, že už není vhodná doba pro podobné žánrově zaměřené typy hororů. Opravdu se nedomnívám, že duchařské záležitosti jsou in, ne nejspíš nebudou. #### Problém je však v tom, že se jedná o předělávku a v tomto ohledu se pak není čemu divit - jJaponci si na duševno vedle pracovního vytížení dost potrpí. Proto asi ani žádný jejich námět na západě tak nezabodoval jako "naše" horory. Ano, holt na západě jsme teď zaměření na jinou vlnu. #### Nedostatků tu bylo přehršle (ale spíše jsou to drobnosti, co si však budeme nalhávat - někdy patří mezi to nejdpodstatnější a pokud je jich příliš, znetvoří to ke konci celý subjektivní obraz filmu). Za prvé, udivuje mě, že všichni holdují sklápěcím telefonům, ale co, z něčeho se část nákladů na film zaplatit musí (reklama) a navíc, ono by to asi ani nebylo tak efektivní, kdyby se všechno hned zobrazilo na předním displayi. Za druhé, některé prvky filmu jsou implicitně podávány, že nabývám dojmu, že se filmaři snaží vytvořit další kultovní hororové fenomény, jako když se každý bál vyslovit třikrát Candymen do zrcadla, nebo předříkavat básničku z Noční můry. V tomto filmu mám pocit, že takovými fenomény se měly stát koukání do kukátka a pak ona vlezlá vyzváněcí melodie medvídka. (Ale toto berte spíše jako velmi subjektivní prvek z mé strany; nevěřím, že by to byl prvotní zájem filmařů - ale říká se mi dobře:-)) Za třetí jsem už dost unaven onou základní formou podobných hororů - schéma, kde už od začátku víte, kdo je hlavní hrdina, kdo přežije; schéma, kde hlavní hrdinka zažívá své osobní démony a jako vždy nááááhodou se na první pohled shodují se základní zápletkou filmu - je tedy jasné, že nejspíš hororová zkušenost opět pomůže jedné frustrované ženě zbavit se svých démonů a zvítězí nejen nad duchařským zlem ale i sama nad sebou. No a samozřejmě klasické schéma, kdy na konci diváci opět zjistí (jako v mnoha filmech stejného ražení), že není všechno takové, jak se zpočátku zdálo a tvůrci si nemohou odpustit "šokující" závěr. No jo, jenomže takových filmů už tu bylo tolik, že už ze začátku vnímavý člověk ví, kdo je hlavní osoba, která přežije a že stejně nemá cenu hltat každou novou informaci, kterou zjistí, protože na konci toho všeho to bude stejně úúúúúplně jinak. #### Shrnuto - námět vcelku dobrý, zpracování vhodné rozpočtu i obsazení, jen ta předvídavost a nevhodná doba pro takový typ filmu je na škodu. Už jsem přesycen japonskými horory (Kruh, Nenávist, Oko...), takže nemohu kladně hodnotit. Nejsem naladěn na asijsou duševní notu. Snad jindy;-) ()

Pepe1783

Nemastné, neslané. Plitký příběh bez výrazného zvratu a překvapení. Herecké výkony byly velmi chabé. Ani jednou jsem se nelekl a nic mě nedokázalo překvapit. Celý film sem se těšil na konec, abych zjistil, jestli to hlavní hrdinka přežije nebo ne. Velmi špatný film a ještě horší horor. ()

Horác

To je žánr, tohleto. Člověk pak může napsat třeba: lekačky nefungovaly, ale smrti byly dobrý. Atmosféra mě bavila, Shannyn hrála na prd, ale líbí se mi fyzicky (třeba na konci, jak je pěkně očouzená:). Potěšilo me angažmá Raye Wise, který se tam sice nehodil, ale dal tomu na moment lehký dotek Twin Peaks. Jako jednohubka průměrné chuti to ujde. ()

Rieux

Ubohost. Tak by som nazval momentalnu situaciu, v akej sa nachadzaju horrory. One missed call je toho zivym dokazom. Scenar je tak odbity a nepremysleny, ze az zasnem. Vzdy som tak trochu dufal, ze ked niekto nieco pise, snazi sa aby to bolo dobre, no tu musel scenarista vedome pisat sracku. Nebudem rozpitvavat takyto nezmyselny snimok. Jednoducho nevystrasi, nepobavi, nezaujme a uz po 15 minutach si uvedomite, ze One missed call je one big mess... ()

Venceslao90

Takový konzumní horůrek na jedno použití. Nevím zda to vůbec nazvat hororem, protože bát se téměř nebudete a lekačky tu prostě ve většině případů nefungují. Větší strach mi nahnal pavouk lezoucí po zdi, kterého jsem si všimnul po dokoukání tohoto snímku :) No ale každopádně děj dobře odsejpá a nudit se nebudete, tak proč to nezkusit. V rámci tří amerických remaků (Oko, Clona, Zmeškaný hovor) se mi ale právě Zmeškaný hovor zdá nejslabší. ()

wray

Azijske horory su vseobecne divne. Ale - ked je to dobre spravene, tak je to "ine" o to strasidelnejsie a aj ked tak ozaj vystrasit vedeli mozno prve 2,3 (co sa k nam na Slovensko dostali), stale sa to da pozriet. Ak vsak spravia Americania remake japonskeho hororu len malokedy sa to "nestrati v preklade". Veci ktore sa v japonskom prostredi a s japonskymi hercami daju odpustit (lebo sme zvyknuti ze v japonsku je to tak :) v zapadnom prostredi zarucia akurat tak spustu WTF momentov a WTF dejovych zvratov, a One Missed Call v tomto podla mna celkom vynika. Jednoducho zacne to celkom fajn, prve minuty divaka celkom navnadia - mohol by to byt celkom dobry film, ale potom je to coraz horsie a este viac horsie a na konci to nema ziadnu logiku a je to uplne uplne najhorsie... Verim ze original je celkom pozeratelny ale od tejto verzie radsej ruky prec. ()

moriero

Jejejej. To je mi ale nadělení. Tyhle tři hvězdičky bych jednoduše rozdělil mezi své tři oblíbence, každému po jedné. Shannyn pro její neskutečnou temnou krásu, Edwardovi pro jeho sympaťáctví a Jasonovi Beghemu, kterého jsem si oblíbil už v 80. letech. A teď k ději. Ryze béčkový scénář (a céčkové triky) nás vlečou průměrným duchařským příběhem až do - a teď dobře čtěte - do vymýtání démona z mobilního telefonu v reality show. Pokud to stejně jako já nepobíráte, opakuji: vymýtání démona z mobilního telefonu v reality show. Stále vám to hlava nebere? Nebojte, já na to taky čuměl jako prase po první ráně od řezníka na moravské zabijačce. A protože jsem si po sobě přečetl, co jsem právě napsal, musím chtě nechtě jednu hvězdičku umáznout. Jediná scéna, kdy jsem se alespoň trochu bál, byla s tou zombie ve větrací šachtě. Kupodivu ne, když honila hlavní hrdinku, ale v tom okamžiku, kdy k ní Shannyn seděla záda, zkoumala její mobil a ta mrtvola se na okraji záběru nepatrně pohnula. To mě hned napadlo: to si dělají prdel! Fuj! Ale tím horor končí a mění se v trapnou frašku umocněnou imbecilním chováním hlavní hrdinky. A už raději nebudu pokračovat, nebo uberu další hvězdičku. ()

Kozlowski8

Spojujícím prvkem příběhu jsou záhadné hlasové zprávy z budoucnosti, v nichž jsou několik hodin či dnů dopředu zaznamenány poslední okamžiky před smrtí adresáta. Mladá Beth je šokována smrtí svých dvou kamarádek a snaží se přijít záhadě na kloub... Esemesky, předpovídající smrt svého adresáta, to je vcelku vděčné a zajímavé téma pro horory a psychothrillery. I když už bylo ve filmu použito nejednou, je myslím stále dosti prostoru pro jeho solidní zpracování. V tomto případě se tak úplně nestalo. Děj je bez nápadu, předvídatelný a obzvláště závěr mne neuspokojil, což se dá říci i o hercích. Přesto nechci film pouze kritizovat. Má i několik dobrých míst, kdy mi naskočila husí kůže a kdy jsem se bavil. 45%. ()

Jenn

Dost sympatický herci a malej zkurvenej spratek. Na to, že to dávali jednou v televizi je to docela fajný horor, mě teda bavil. Sice remake, ale bavil. ()

oceanic6 odpad!

Horor o duchoch ktorí vôbec nie sú strašidelní....a tým pádom to potom nie je horor, však?? =) A naviac, nielen že sa ani len omylom nebudete báť, ono sa ešte aj takmer poseriete od nudy.... ()

Adoshek

Američané by se měli nad svými remakey zamyslet. Když něco neumím, tak to nedělám. Bohužel je to případ i tohoto jinak výborného japonského hororu. ()