Torchwood

TV spot 1
Velká Británie, (2006–2011), 35 h 2 min (Minutáž: 47–60 min)

John Barrowman, Eve Myles, Gareth David-Lloyd, Burn Gorman, Naoko Mori, Kai Owen, Tom Price, Olivia Hallinan, James Marsters, Mekhi Phifer, Alexa Havins (více)

Série(4) / Epizody(41)

Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní... a na to se musíte připravit. Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a rozhodla se vytvořit úřad pro výzkum technologií, dokumentování a boj s nepřátelskými mimozemšťany. Děj seriálu se odehrává na základně Torchwood Three ve městě Cadriff ve Velké Británii a jedině zde ze všech čtyř základen Torchwood se monitoruje tzv. "díra v čase a prostoru". Třetí Torchwood vede pět lidí, jejichž vedoucím skupiny je kapitán Jack Harkness, o kterém se dozvídáme velice málo informací. Zůstává tedy zdrojem tajemství, na které se pomalu snaží přijít nová členka skupiny, bývalá policistka Gwen Cooperová. (A.L.E.S.)

tcheque

Britové se snaží dělat seriál à l'américaine. Jenže to drhne. Nejde ani o to, že hlavní herečka je moc naivní, má silnej britskej přízvuk (no tak je to britka) a obrovskou díru mezi zubama. Seriál je prostě hloupý. Ve druhém díle je zápletka postavená na tom, že mimozemšťan se vtělí do holky, co šuká kluky, a ti kluci když maj orgasmus, tak se zhroutí na prach. Je vám jí skoro líto, když říká, že na jejich planetě orgasmus není a soucítíte. eh. V dalším díle zase přiběhne jiný mimozemšťan a svádí tam tu asiatku a pak zase umře. A všechny tyto díly jsou plné lesbického sexu. Ne že by to nebylo hezké, ale je to prostě strašně laciné. Nemusím snad ale dodávat, že můj přítel se do seriálu okamžitě zamiloval a kouká na něj vždycky, když odjedu :o) ()

jarmil8

Miracle Day - absurdita par excellence. V předchozích sériích bylo možné brát seriál s notnou dávkou nadsázky (temná stránka je jeho součástí, narozdíl od hravějšího Doctora Who), v této sérii podle mě seriál překročil únosnosti hranici směrem k trapnosti. Koncentrační tábory v notně děravém scénáři rozplizlém na 10 dílů je na mě už trochu silné kafe, navíc když se bere tak smrtelně vážně. Rozhodně nejslabší série jinak zábavného seriálu. ()

shurin

Tak jako každý britský seriál je i tento naprosto netradiční svým pojetím žánru. Dobré je, že i vlastně každá sezona je tak nejak jiná a všechny jsou svým způsobem vynikající, teda až na 4. serii, ta už je na mě moc americká svým zpracováním podobným Eventu, V a ještě toho serialu od F, co ho taky zrušili po 1. řadě, prostě už žádný ujetý mimozemštani, gay sex, hetero sex, mezirasový sex a dalších věcí, které odlišovali toto scifi od jiných. A taky hlavně celkový odklon od DW universa. ()

lusst

Herecké výkony na úrovni ochotníkov. Televízny look z toho priam srší. Dej - chabý. "Psychológia" postáv - no, to radšej ani nejdem komentovať. Hlavnej hrdinke by som dal lopatou po hlave. Zatiaľ som videl prvé tri epizódy, ale očividne sledujem iný seriál ako tu väčšina opisuje. Keby sa o bezpečnosť planéty starala nejaká obdobná inštitúcia - tak amen tma. ()

dvojana

Je mi to líto, Dr.Who miluju a postavu kapitána Jacka taky. Ale dám 3*. První dvě série jsou hravé, mírně děsivé, hodně lidské. 3. série je trochu roztahaná, ale má dojemný konec. Do 4. série jsem šla trochu naštvaná, že pořád někdo umírá. Pohnout s dějem se dá přece i jinak, ne? 4. série se mi ale fakt nelíbila. Najednou je to taková kombinace Torchwoodu - amerických policajtských seriálů a Chirurgů. Bylo tam nakousnuto nějak moc témat, která vyšla do ztracena a finální řešení je nějak moc easy. K čemu tam byl ten Oscar Danes? K čemu zmiňovali expřítele Jacka? Irelevantní. Gwen s dítětem v náručí střílející na vrtulník - to je přesně styl USA pro cool podívanou. Achjo, z toho transatlantického spojení nejsem nadšená. Nemohl by Torchwood prosím zůstat v UK? ()

wrong3

Zatím za čtyři hvězdy. Více až po dvou řadách...Tak zvedám na 5 hvězd a doufám,že se urodí ještě do budoucna hodně takových seriálů... ()

tulrika

Seriál začíná jako každá druha sci- fi jednohubka. A postupně nás předvědčuje, že jde o něco víc. Tajemství a nit příběhu se pomalu vinou první a druhou řadou. A Děti Zěmě...už jsou epické dílo. A přijde muž. Muž s temnou minulostí, muž který tady bude pořád. A ten muž bude bojovat až do posledního nádechu vzduchu, co na zemi ještě zbyl. Ten muž a jeho tým jsou TORCHWOOD! A Jack i s tím, co udělal bude muset žít pořád......... ()

D||X

Nedodíval jsem ani pilotní díl. Pro mě zklamání přirovnatelné ke Spartakovi. Na Spartakovi mi vadila extrémně viditelná počítačovost. U Torchwoodu... Jak to jen popsat. Příliš civilní, STRAŠNÁ kamera, ale opravdu STRAŠNÁ! Možná to byl záměr. Celkové aranžmá scén mi přišlo jak v Ulici. Prostě mě to nechytlo, nezaujalo, nic... Nicméně dokážu pochopit, že se někomu tento způsob líbí. ()

Yenda.F

Kdyby mohla třetí série působit samostatně, byl by tento seriál jeden z nejlepších co znám. 3.série s názvem Děti země je prostě epická. Výběr hudby v prvních třech sériích je také skvělý a mnoho z písní se vám vryje na hodně dlouho do paměti. Torchwood je o hodně temnější než takový Doctor Who. Doctor nemá rád zbraně a zabíjení, kdežto naproti tomu všemu stojí Torchwood, který je se smrtí nevyhnutelně spojen. Čtvrtá série, kterou si vzali do režie američani je už o něco horší. Seriál ztratí anglický nádech a styl. Místo toho se proměňuje do typického hollywoodského akčňáku, bezduchých namachrovaných hlášek a celkově i kapitán Jack působí jaksi bez jiskry a jediný kdo zůstává zajímavým je Gwen Cooper. Celkově ale Torchwood jako spin-off Doctora Who stojí určitě za shlédnutí a jak už jsem psal, tak například třetí série kvalitou jednoznačně převyšuje i zmíněného Doctora. ()

Fedmahn

!!!!OBSAHUJE SPOILERY!!!! 1. a 2. série - 100% - super bonus k doctorovi Children of Earth - 90% - taky super ale už malinko vypadává z rytmu Miracle Day - max 40% - někdo koho nevysaje ani Abaddon, čí nesmrtelnost pochází ze samotného času, který z něj skrz vortex udělal pevný bod je najednou smrtelný? Budiž, to bych přežil. To, že z Gwen udělají hysterku? Budiž, za to může rodina. Jack jako snad skoro úplně gay? Dyť byl vždycky úplně na všechno včetně mimozemšťanů (nemyslím jen TW). A ty okázalé sexuální scény přesně podle amerických filmů? No a ten narychlo zpatlaný konec? No prostě na konci druhé řady sem málem brečel, na konci téhle taky ale z jiného důvodu... ()

Martin96

1. série - Po prvních třech dílech jsem si říkal: Hm, není to špatné, ale nic extra. Ale potom přišel briliantní 4. díl s kyber-ženou. S postupem času mě seriál začal blíže seznamovat s jednotlivými postavami a...tady v ten moment, kdy mi došlo, že stejně jako Doctor Who bude i Torchwood hodně o lidech, jsem se do toho seriálu zamiloval. Druhá polovina série začne gradovat, příběhy jsou dobře a chytře napsané a závěr série je luxusní. Shrnuto podtrženo: Je to drama které funguje. Má to emoce, je to syrové, vtipné, má to skvěle napsané postavy a dobrý soundtrack. Nebýt pár průměrnějších prvních dílů, nemá to chybu. 85% P.S. 9. díl lehká vykradačka filmu Duch a myšlenka 11. dílu až nápadně připomíná film Fight Club, ale vůbec to není na škodu. :-) ()

Majrek

série 1.: nejsem určitě první, koho napadlo, že pokud je Doctor Who silná káva, Torchwood je takový "druhák", připravený z lógru. Ale to nic nemění na faktu, že se stále jedná o kvalitní kávu. I když nám emoce hlavních hrdinů to kafe poněkud přeslazují, hned po několika epizodách nám poněkud zhořkne v ústech... Na happyendy tu zjevně bude nouze. (***+) série 2.: Pokračuje nám tu taková "řecká láska" omývaná teplým e-gayským mořem.... No, ale vážně - některé epizody jsou skvělé, postavy se vyvíjí, dávám bod navíc za postavu Owena Harpera (nakonec je to taky doktor...) (****) série 3.: Torchwood nám poněkud prořídl, podle mne ke škodě věci. Série má jen pět epizod, zato je dobře promyšlená, svižná, s výbornou atmosférou a domyšleným příběhem. Temnoty víc, než v Harry Potterovi. Zjemnil bych ji zvoláním: "Nezačínej s tamtou - jsem Tvůj, Jacku! Iantou." (*****) série 4.: Torchwood je v koncích, a tak už kromě teplých barmanů a gayských emzáků využívá sadistické pedofily, egoistické Amíky a dokonce i CIA... Ale drží se pochopitelně zlatého a dobře zaběhnutého standardu - Jackových análních zkušeností a směsice různých jiných emocí... A teď vážně: čtvrtá série se na můj vkus šíleně vleče, přestože základní myšlenka je velice zajímavá a finální pointa zdařilá (****) ()

Priest

Spinn off k Doktorovi, podlě mě si Jack zasloužil víc prostoru právě v hlavním seriálu, ale nakonec to vyřešili bravurně. Viděny všechny série, Gwen skvěle sekunduje Kapitánovi a navíc se na ní dá koukat, nebo spíš myslet, při scénách, kde Jack předvádí, že omnisexuál se s tím nepáře. ()

Motyuek

Zajímavý bratříček Doctora Who. Tedy alespoň dvě původní série. Ve třetí se začalo točit osazenstvo, seriál více a více ovlivňoval homosexuální faktor a ve čtvrté seriál ovládli Američani a to byl hřebík do rakve. ()

Seifgard

Ze začátku to vypadalo jenom jako něco co se chce přiživit na úspěchu doctora Who. Jenže pak se ukáže, že se tenhle kousek vydává úplně jinou cestou. Torchwood je drsný, syrový a dovoluje si věci, které by v americkém seriálu rozhodně neprošly. Pracovníci torchwoodu nejsou jenom neustále se usmívající figurky které hýří hláškami a navzájem se ironizují. Jsou to opravdoví lidé s vlastními touhami, cíly, slabostmi a tajemstvími. Žádná harmonická spolupráce bez námitek se nekoná. Členové týmu si nadávají, rvou se a v některých situacích po sobě i střílí. Odpadají i věčné americké happyendy. Tady to většinou končí v krvi a slzách. Samotné příběhy jednotlivých dílů jsou jen lehký nadprůměr, ale interakce hlavní pětice hrdinů je to co vynáší Torchwood vysoko nad běžnou seriálovou produkci. ()

JoséB.

Vite,o tomhle serialu vlastne nevim,co si mam myslet...Uz jsem zkouknul jednu a kousek serie a stejne si nejsem jist.Kdyz jsem zjistil,ze je to serial ze Spojeneho Kralovstvi,cekal jsem neco mene dryacnickeho...Je to trochu do Americka;-)Ale spany to neni/proto 3 hvezdy/....Pribehy maj ponekud kolisavou uroven,od super,po slabsi.Malinko naivni,ale v poho... Ovsem co me opravdu irituje,to je nepokryte BISEXUALNI podton,ktery se vine celym serialem...No,podton.To neni presny.Vzdyt ono to z toho couha,jako slama z bot nejvetsiho burana!Tak kdo s kym vlastne spi,kdo koho preferuje?Neustaly libani mezi Jackem a Jantuem/cert vi,jak se tohle blby jmeno pise/japonka chce doktoa,ale p...a s mimozemstankou...Ja fakt nevim. Muzete mi to nekdo objasnit? ()

Althreya

Na rozdiel od Dr. Who ma Torchwood uplne inu atmosferu. Z prvych casti som bola jemne prekvapena ba trosku ma to odradilo, kedze som bola zvyknuta na Doktora. Charakter postav je uplne odlisny, postavy su zlozitejsie a vnutorny boj samotnych postav je odhaleny niekedy az priliz realny na sci/fi serial. No nakoniec to dava dokopy zaujimavy pozeratelny celok.... ()

tomuleee

Skvělá první sezona 100% druhou jsem viděl jen útržkovitě, třetí sezona mi sebrala dech 100% a a čtvrtá série s podtitulem Miracle Day po 3 dílech 90%. Opravdu BBC ONE umí fakt umí perfektní seriály. Kukadla EVE Myles jsou fakt ale fakt k pomilání. Jen tak dál ()

Polda99

K tomuhle seriálu jsem se dostal úplně náhodou, když jsem hledal něco na odreagování. Nic moc jsem od něho nečekal a on mě mile překvapil. I tady se sice najde spousta logickejch chyb a k některým postavám (Eve Myles) jsem si musel hledat cestu, ale nakonec si mě zcela získali. Z prvních dvou sérií mám celkem smíšený pocity, nemůžeme v tom hledat žádnou velkou logiku, prostě v pohodě oddychovka s občasným britským humorem. Za to třetí série je snad to nejlepší, co sem kdy viděl....naprosto mě to pohltilo od začátku do konce. Nedokázal jsem v tom najít nic, co by mi vadilo, prostě síla, úžasná atmosféra, úžasná hudba, scéna, kdy Eve Myles mluví o konci světa se mi naprosto vryla do paměti, zároveň jsem se dočkal i menšího zvratu na konci, který jsem rozhodně nečekal (za mě hodnocení 100%). Momentálně koukám na čtvrtou sérii...oproti třetí mírný pokles dolů, ale zatím to vypadá pořád na velmi slušnou řadu....můžu jen doporučit. ()

Doctor Who se objeví v novém seriálu

Doctor Who se objeví v novém seriálu

26.09.2016

Jak možná víte, Doctor Who cestuje časem už od 60. let. Televizní legenda se zatím dočkala dvanácti inkarnací a došlo i na několik spin-offů, zejména drsný Torchwood a rodinná Dobrodružství Sarah… (více)