Torchwood

TV spot 2
Velká Británie, (2006–2011), 35 h 2 min (Minutáž: 47–60 min)

John Barrowman, Eve Myles, Gareth David-Lloyd, Burn Gorman, Naoko Mori, Kai Owen, Tom Price, Olivia Hallinan, James Marsters, Mekhi Phifer, Alexa Havins (více)

Série(4) / Epizody(41)

Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní... a na to se musíte připravit. Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a rozhodla se vytvořit úřad pro výzkum technologií, dokumentování a boj s nepřátelskými mimozemšťany. Děj seriálu se odehrává na základně Torchwood Three ve městě Cadriff ve Velké Británii a jedině zde ze všech čtyř základen Torchwood se monitoruje tzv. "díra v čase a prostoru". Třetí Torchwood vede pět lidí, jejichž vedoucím skupiny je kapitán Jack Harkness, o kterém se dozvídáme velice málo informací. Zůstává tedy zdrojem tajemství, na které se pomalu snaží přijít nová členka skupiny, bývalá policistka Gwen Cooperová. (A.L.E.S.)

cyright

Mýdlová bublina. Provinčnost snažící se tvářit světově. Obvyklý neduh všech podobných seriálů od SG1 po Star Trek. Jakási hrstka amatérů, tentokrát odkudsi ze sklepa v Cardiffu, se snaží tvářit jako těžcí profíci a opakovaně zachraňují svět. Vážnost a drsnou škrabošku tomu má dát jistá syrovost, která zejména ve druhé řadě nešetří ani životy hlavních hrdinů. Já si říkám, že škoda, že až ve druhé řadě, protože většina osazenstva téhle party jsou těžce nesympatičtí herci. Ti naštěstí teda nakonec vymřeli ;-). Seriálem sice místy prosvítá zajímavý a poutavý nápad, myšlenka, dialog, ale celé je to neustále ředěno a promícháváno ať už trapnými klišé scénami, apelem na ty správné hodnoty, nebo naopak humpolácky raženou svobodomyslností, jež má zřejmě působit neortodoxně či průkopnicky či já nevím jak (např. na pilu tlačící gay vztahy a scény, zmíněné surové otloukání hlavních hrdinů atd.). Tento spinoff Doktora Who v mých očích vyznívá trapně, protože nectí odlehčenou atmosféru své předlohy, která byla založena na sebeironii a veškerou vážnost vždy umně topila v hektolitrech patosu. Torchwood to dělá přesně naopak - je supervážný a nevěrohodně se snaží o ironii a humor - a světu Doktora Who to prostě nesedí. Můj zájem o seriál s postupem času výrazně klesal a druhou řadu jsem projel spíše se sebezapřením, když tu přišla třetí řada, která byla příjemnou a vítanou změnou konceptu a oživením, na což čtvrtá řada obstojně navázala, ačkoliv americký Torchwood dle mého názoru utrpí ztrátu identity, přijde o svou "britskost" a sklouzne do konzumního amerického samovaru. I když nechme se překvapit. Celkově v průměru slabé 3* . První dvě řady si zaslouží sotva 2*, druhé dvě naopak i slabé 4*. ()

Shakaar

Jako Spin-off seriálu byl Torchwood dobrou myšlenkou, hlavně z toho hlediska posunout DW univers trochu jinam, lze ho přirovnat US odlehčené scifi tvorbě jako je Eureka či Fringe a jim podobné serie. Lze tedy to brát jako takovou nevázanou zábavu...no někdy doslova v případě Johna. Právě ta mírně řečeno trochu uchylná stránka Torchwoodu trochu kazí dojem seriálu jako takového. DW byl vždy braný jako oddechová zábava a tímto směrem šel i Torchwood a to je škoda, protože jestliže v Británii dělají skvělé kriminálky, tak Torchwood by mohl být skvělý mistriozní serie. Je to možná škoda, že to dělají jen ti samé lidé co mají na starosti DW, protože jiný pohled je to co svět DW potřebuje už dlouhodobě. A jestliže to bylo brané pro dospělé, tak to neznamená, že do každého dílu dají soulož s kdekým a kdečím. ()

LordMysti

Divím se, že jsem tento seriál tak dlouho neviděl. Po dvou sezónách se mi dostal rychle pod kůži. Ano některé epizody jsou slabší, ale jako celek šlape Torchwood slušně. Těším se na poslední dvě série, uvidíme jestli dosáhnou kvality prvních dvou... ()

gemi

Je to LEVNÉ. A to ve všech smyslech toho slova. Počínaje ochotnickými hereckými "výkony" a konče triky z předpočítačové éry. Už od prvního dílu jsem si říkal, že mi ta láce něco hrozně (nepříjemně) připomíná. A taky jo. On to má na svědomí stejný tým, který zbastlil Doktora Koho. Vzdal jsem to u čtvrtého dílu s názvem Cyberwoman, kde míra trapnosti přesáhla únosnou mez. A o čem že je Torchwood? Inu, představte si Akta X natočená s céčkovými herci a desetinovým rozpočtem v roce 1975... Nevidím nejmenší důvod, proč by se na to mohl chtít někdo dívat. A to říkám jako fanda žánru. ()

ER

Platí pro první sérii....Jde o mainstreamový produkt se zaběhlými postupy,slušným zpracováním i hereckými výkony,nicméně naivita z toho kouká na každém rohu. ()

Allegro.g.

Hodnotím první čtyři díly a zatím: dost hrůza, doufám, že se polepší ... Tak ne, zhoršilo, všichni jsou hrozní a Jack je bukvice... ()

zipacna

Za první sérii tři hvězdičky, ale dnes, po dokouknutí i té druhé, jsem musel jednu rozhodně přidat. Podle mě měl seriál pomalejší rozjezd, ale rozhodně se to jenom zlepšovalo, a finále (poslední 3 epizody) si mě rozhodně získali pro případnou třetí sérii. Doporučují nejen fanouškům Whoniversa. ()

thestral

Asi už žijeme v době seriálových "spi offů", nu a některé stojí za nic a některé jsou velmi dobré. Tenhle je velmi dobrý, na "domovský" seriál Doctor Who navazuje tak minimálně, že byste ho v něm sotva poznali (tedy až na Johna Barrowmana a občasné zmínky o Doktorovi, které by vám mohly být nápadné). Odehrává se v Cardiffu, je temný, akční, nevyzpytatelný a bude vás bavit. ()

Šňůra

První řada slušný průměr, druhá velmi slušný nadprůměr a ta třetí byla prostě vynikající. A asi je dobře, že to právě v tom nejlepším skončilo. ()

nick_sekac

Seriál, u kterého jsou v první a druhé sérii určité epizody excelentní a jiné naopak spíše podprůměr. Třetí série je ale perfektní. Největším mínusem jsou některé scény, kdy se snaží být seriál maximálně dramatický a ono to nefunguje. ()

AweDuckling

1. série: ****, 2. série: *****, 3. série: *****, 4. série: *** Skvělý sci-fi seriál a zajímavý spin-off Doctora Who. Torchwoodu rozhodně nechybí slušná dávka napětí a akce, naprosto výborná hudba, zajímavé zápletky, značně dramatické a depresivní momenty ... a temné a drsné osudy hlavních postav, které diváka nenechají chladným. Sympatická ex policajtka Gwen, arogantní, ale statečný Owen ("I'm Doctor Owen Harper, and I'm having one hell of a day."), tichá a krásná IT expertka Tosh ("Come on, guys, that wasn't even difficult. You disappoint me.") a roztomilý a oddaný Ianto ("How d'you know all that?" "I know everything! And it says so on the bottom of the screen."). A nesmrtelný kapitán Jack Harkness ("Hey kids, did ya miss me?"), který toho ve svém nekonečném životě na jednoho člověka zažil už příliš mnoho, je jednoznačně jedním z nejpozoruhodnějších rozporuplných seriálových hrdinů. ()

Petike odpad!

Celé zle. Mne to jednoducho nesadlo, nikdy. Prišlo mi to nudné a utliachané, alebo len jednoducho scenáristicky kompletne od veci a nechcene smiešne (epizóda Cyberwoman vyslovene pôsobí, ako keby ju zámerne natočili v štýle paródií s kamennou tvárou od Zuckerovcov či Abrahamsa). Torchwoodu na rozdiel od jeho otcovskej série nepomáha ani fakt, že celková výprava seriálu pôsobí oveľa, oveľa lacnejšie - vzhľadom na serióznejší tón tohto spinoffu to výrazne kazí dojem. Torchwood sa snaží byť niečo medzi Buffy a Aktami X, plus s nádväznosťou na Whoniverzum, ale výsledok pôsobí ako povestná torta od psíčka a mačičky. Úvodný hudobný leitmotív je relatívne cool, ale to je tak všetko. Seriál nezachraňuje ani minisériový charakter jeho tretej a štvrtej série. Obzvlášť štvrtá séria má jeden výrazný problém, ktorý sa približne v rovnakom čase objavil aj v DW špeciáli The End of Time - stopáž je nehorázne prehnaná, nožničky by nezaškodili (keby bola tá posledná štvrtá séria aspoň o polovicu kratšia, bola by o čosi znesiteľnejšia, hoci na spackanom scenáristickom spracovaní by jej to až tak neubralo). Zlatý Doctor Who, ešteže si mal svojho času aj lepšie spinoffy... ()

_-0-_

Ne každý spin-off se povede - Torchwood je toho ukázkou. Doctor Who (2005) je geniální seriál, kombinující britský humor a nadsázku s lehkostí a Sci-Fi tematikou. Torchwood se s Doctorem Who v několika dějových liniích prolíná, ale je zcela jinak laděný. Je daleko akčnější a "vážnější", lehkost se kamsi vytratila. Jediný důvod k jeho sledování vidím ve zkrácení čekání na čtvrtou řadu Doctora Who. Nakonec poznámka - že se z mužského osazenstva Torchwoodu postupně klube partička homosexuálů, to je mi proti srsti. Až budou za dalších pár desítek let "zrovnoprávněni" zoofilové, pedofilové & spol., tak bude jistě módní, aby měl šéfhrdina platonickosexuální vztah se svým psíkem místo podřízeného a několika dalších postav mužského rodu. Takhle jsem si minulost "Face of Boa" opravdu nepředstavoval. ()

DANAT

Dala by som 90 %, ale sa to neda. A brala by som aj 3. seriu, keby bola... P.S.: Bude ! Na internete je uz "pozvanka" na 3.seriu. ()

jirin_cz

Slabé a špatné. V podstatě mi to vůbec nepřirostlo k srdci, stěží si vybavím nějaký díl, který by se mi líbil. A tak jsou ty dvě hvězdy v podstatě jen za Jacka, i když v Doctorovi se mi líbila jeho postava více. Viděl jsem první 3 série ()

Brano

Videl som len pilotnú časť a to mi aj stačilo. Ďalšia britská hovadina, ktorá nemá hlavu ani pätu. Herecké obsadenie otrasné. Tak lacný seriál som už dávno nevidel. V ničom nezaujal. ()

Mr.Shock

Tenhle seriál mi vzal dech... (a nebyl jsem jedinou obětí, v některé z epizod 2. řady takhle skonalo povícero lidí).. A jakkoliv to bude znít blbě, tak jsem konec 2. řady naprosto regulérně obrečel... Jeden z nejprocítěnějších a nejlidštěji zpracovaných seriálů, který mi kdy prošel "rukama" (spíše proběhl před očima) :)... Pokud bych měl známkovat, asi by to nebylo korektní, protože jsem k Torchwoodu dávno ztratil objektivní nadhled, prostě mi totálně učaroval.. Pro mě 95% EDIT 4.8.2009: Dneska jsem dokoukal Children of Earth. Jsem z toho rozhozený, překvapený, možná trochu lítostivý... Ale stálo to za to. ()

Doctor Who se objeví v novém seriálu

Doctor Who se objeví v novém seriálu

26.09.2016

Jak možná víte, Doctor Who cestuje časem už od 60. let. Televizní legenda se zatím dočkala dvanácti inkarnací a došlo i na několik spin-offů, zejména drsný Torchwood a rodinná Dobrodružství Sarah… (více)