Torchwood

TV spot 2
Velká Británie, (2006–2011), 35 h 2 min (Minutáž: 47–60 min)

John Barrowman, Eve Myles, Gareth David-Lloyd, Burn Gorman, Naoko Mori, Kai Owen, Tom Price, Olivia Hallinan, James Marsters, Mekhi Phifer, Alexa Havins (více)

Série(4) / Epizody(41)

Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní... a na to se musíte připravit. Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a rozhodla se vytvořit úřad pro výzkum technologií, dokumentování a boj s nepřátelskými mimozemšťany. Děj seriálu se odehrává na základně Torchwood Three ve městě Cadriff ve Velké Británii a jedině zde ze všech čtyř základen Torchwood se monitoruje tzv. "díra v čase a prostoru". Třetí Torchwood vede pět lidí, jejichž vedoucím skupiny je kapitán Jack Harkness, o kterém se dozvídáme velice málo informací. Zůstává tedy zdrojem tajemství, na které se pomalu snaží přijít nová členka skupiny, bývalá policistka Gwen Cooperová. (A.L.E.S.)

Haniczka

V seriálu je uvěřitelné i to, co je neuvěřitelné! Seriál jde mnohem dál, než Hollywoodské srajdy bez barvy a zápachu. Tady to občas pěkně smrdí... Miluju kapitána Jacka, i když je gay! ()

Puddle

Hledání nových technologií proti možné hrozbě z vesmíru a chytání nebezpečných emzáků? Pcha! První i druhá série se tváří neskutečně frajersky, ale pravda je úplně někde jinde: smrkáči z Torchwoodu by nechytili ani rýmu a jsou těžce neshopni oddělit své osobní problémy od snad nejdůležitější práce na zeměkouli, což je prostě neomluvitelná blbost. Prvních šestadvacet dílů jsem tedy kvůli nesympatiím k postavám, nelogičnostem, podivné kameře a leckdy zbytečně dlouhým epizodám dokázal dokoukat jen s velkým sebezapřením a kvůli zájmu o charismatického Jacka (který to jako jediný táhnul) a dobrých epizod by se dalo vybrat jen pomálu (Captain Jack Harkness, Out of time, Adam, End of Days, Kiss Kiss, Bang Bang). Na ČSFD téměř 80 %?! Naprosto nepochopitelné... Třetí série je však bombastická konspirační sci-fi, kde je všechno alespoň o dvě třídy výš a cestu jsem si našel i k některým předtím nesympatickým charakterům, jen tak dál u Miracle Day! ()

Smejdik

1. série: 70%. Seriál chytne, postavy zajímavé, příběh netradiční, ale... ta stupidita, která se sem tam ukáže, to prostě občas nejde překousnout, takže hrozné díly (e04, Cyberwoman...smál jsem se polovinu epizody) se mísí s perfektními (e05 Small Worlds a zvlášt e06 Countrycide). No a "pravá podstata" Jacka je jen třešničkou :). Každopádně už s prvním dílem druhé série (wow, John!) jde vidět nejen zvýšení rozpočtu, ale i celkové ztrácení stupidity. + je i skvělá hudba (potěšilo mě, že tvůrcové znají Anthony and the Johnsons). Jenom prostě nechápu, jak můžou být všichni bisexuální :) 2. série: 85%. Jak jsem si vyvodil z prvního dílu, kvalita opravdu stoupla, sevření pomyslné ruky chytlavosti bylo ještě silnější, o to víc zamrzelo, co se na konci stalo s dvěma prsty. Taky jsem se ale přesvědčil, že gay scény a vztahy jsou jenom pozlátko, kterému tvůrci nedají žádnou hloubku. 3. série: 95%, téměř dokonalá záležitost. Jeden velký problém rozprostřený na celou sérii se jeví jako dobrý krok (asi jako v Dexterovi) a já jsem všech 5 dílů zhltl jedním soustem. A protože tak trochu čekám, že čtvrtá série bude něco podobného, asi si počkám, až budou venku všechny díly. To čekání bych totiž nepřežil! ()

char_t

Po prvních pěti dílech: Spin-off Doktora Who, který se tak trochu utrhl z řetězu. Ta tam je doktorova poetičnost, nenásilí, naopak se objevily moderní technologie, které DW musel kvůli konzistenci se starými sériemi ze šedesátých let opomenout. Potenciál tu rozhodně je, ale zatím nebyl naplno využit, uvidíme po dalších dílech. Snad se objeví více propojení s DW. ()

Kolssteyn

Jako bych sledoval Charmed nebo Buffy. Akorát tady je víc postav, kterým bych přál po orgasmu rozpad do prašného stavu. ()

Fionor

Po první sérii jsem měl pocit, že jsem viděl vše důležité. Tvůrci ukázali, že se nebojí kontroverzních témat a šli s postavami opravdu do hloubky. Dokonce se nebáli ukázat gay romanci podanou s takovým citem, že i obvykle homofobní diváci hledají kapesníčky aby osušili slzy dojetí... Pak přišla druhá série a já pochopil, že to byla jen předehra k osudovému dramatu, kde nikdo nezůstane ušetřen krutého zacházení. Celá ta série mě opravdu zasáhla a zejména Owenův osud jsem nesl hodně těžce... Minisérie Children of the Earth se mnohem více zaměřila na postavy mimo institut Torchwood a s neuvěřitelnou realističností ukázala, jak by také mohla vypadat mimozemská invaze na Zemi - těžko říct, kdo byl větší monstrum, zda lidská vláda nebo mimozemšťané... A nakonec Miracle Day - rukopis americké produkce bohužel je znát. V dobrém i špatném - ukazuje se, že rozpočet na efekty a natáčení v různorodých lokacích není všechno. Děj nepostrádá geniální nápady, ale zároveň se zdá jako by autoři nevěděli co s postavami. Závěr je pak plytký a naprosto postrádající katarzi. ()

bjukenenen

Po velmi slušné první sérii šel ve druhé řadě do sraček. Roztřesená kamera, přehrávající herci a většinou dementní scénář. Uvidíme jestli tenhle seriál řada č.3 zachrání. Jo a pokud někdo cítí zásadní odpor k GAY komunitě, tak by se na tenhle seriál opravdu dívat neměl. ()

SamanthaM.M

Torchwood sa pre mňa začal podobne ako Doctor Who - nezaujímavo. To som však už celého Doktora mala napozeraného, tak som sa rozhodla dať mu šancu a pozerala som ďalej. Dobre som urobila! Tento seriál je ako splnený sen pre fanúšikov DW, ktorí si obľúbili kapitána Jacka Harknessa a zároveň majú radi niečo "drsnejšie" než rodinne orientovaného Doktora. Po určitom čase som sa zamilovala do všetkých hrdinov a teraz s nadšením sledujem ďalšie časti. ()

Mandalorian

Někdo řekne, že to kopíruje Ameriku. Já nesouhlasím. Museli byste dát totiž do kupy akčňáky, kriminálky, Akta X a fantasy. Jedná se totiž o multižánr nového druhu. Postavy mě uchvátily. Eve Myles je sice na zabití (ne ona ale její postava Gwen), jenže to je tak nějak účel a navíc - můžete přesně ukázat na ni a říct: "Ta je tu na h..vno." :-) :-) Kolik seriálů vám dá takovouhle vymoženost ? Dnes jsem dokoukal první sérii a jdu se vrhnout na druhou. Zatím jsem maximálně spokojen a dávám 5* , ale pokud najdu v seriálu nějakou chybku nebo nějaký ten nedostatek, tak to tu rád napíšu. Nějak mě děsí, že by Angláni byli až tak dokonalí na seriály. (Red Dwarf, Top gear, Doctor Who... Torchwood ? ? ? ) ()

rainman93

3. série je dle mého názoru plnohodnotný sci-fi film. Lze vidět, že čím méně sexuálních narážek a bisexuálních scén je ku prospěchu věci. ()

Drom

Britská sci-fi skvěle zapadající do dnešní nemastné a neslané tvorby, nesympatické postavy, jejichž nezajímavé životní starosti obtěžují více, než slabé výkony představitelů. Nic proti osobní rovině postav v seriálech, ale to musí o něčem být a musí to mít něco k zamyšlení, nikoliv jak nepovedená telenovela. Netuším, jaké cílové skupině má tohle být určeno, ale pošušňání to může být snad jen pro třináctileté, kteří sami sebe vidí jako budoucí vyjímečné borce. Celkem zajímavá, však neoriginální, idea organizace čelící všemu pro bežné lidi neobvyklému je definitivně zabita přihlouplými příběhy a prakticky nulovou atmosférou. Nebyl jsem schopen zvládnout více než polovinu první série, pak jsem Torchwood definitivně zavrhl. Tenhle styl vybletých příběhů snažící se vyvolat pocit exkluzivity života postav považuju za pořádnou trapnost. Něco přihlouplýho podobně jako Stargate SG-1, jen s o něco méně dementními dialogy. ()

NiaWolf

Moc často se mi nestává, že nějaký seriál nedokoukám do konce série, ale po Death Note je Torchwood druhým seriálem, na který se prostě nedalo koukat. Fanoučci Doctora Who po tomto seriálu sáhnou s nadějí, že se jedná o seriál, alespoň podobných kvalit. Bohužel, jediné co v seriálu má nějakou kvalitu je John Barrowman, kterého drží dost zkrátka. Zbytek jeho týmu se skládá z panáků, co byli schopni zapamatovat si text a zvládali ze sebe vyplivnout oplzlé narážky či se vyspat se vším, co se kolem hnulo. Hlavní příběh chybí, většina epizod má slabou zápletku, která se točí kolem toho, že členové týmu jsou naprosto neschopní, porušují všechny možné zákony i selský rozum. Prostě příšerné. Vydrželi jsme koukat na 5 dílů, potom co si většina členů týmu začala vjíždět do spodního prádla, jsme to smutně vypnuli. Opravdu nechápu, proč si tenhle nechutný parazit na slavném seriálu zasloužil tak vysoké hodnocení. Asi davová hypnóza... ()

Incantator

Russell T. Davies, skvelý britský scenárista, ktorému sa podarilo obnoviť nesmrteľný sci - fi seriál Doctor Who, je zároveň autorom dvoch jeho dvoch spin - offov; jedným je najmä pre mladšie vekové skupiny určený seriál The Sarah Jane Adventures a druhým práve Torchwood. Od prvej časti, ktorú napísal Davies osobne, je jasné, že sa Torchwood uberá inou cestou než Doctor Who. S hlavnými hrdinami necestujeme vesmírom a nenavštevujeme cudzie svety; zostávame na Zemi, konkrétne vo waleskom Cardiffe a bojujeme proti mimozemšťanom, ktorí sem prenikajú časovou trhlinou. Centrála Torchwoodu je ústredným dejiskom príbehov, tak ako TARDIS v Doktorovi. Samotný Doktor sa však neobjaví ani v jedinej časti troch doteraz nakrútených sérií (v roku 2011 sa môžeme tešiť na štvrtú). Kým však Doktor dodržiava isté medze, je vtipný, nie však vulgárny, nekompromisný, nie však krutý a sebaistý, nie však bezhlavý, hrdinovia Torchwoodu napriek veľkej charizme a rozmanitosti tieto medze prekračujú. Niekoho to možno ohromí, ďalších zasa sklame. Každý diel je niečím novým, prináša originálny príbeh a spracovanie, akého by sme sa v amerických komerčných seriáloch nikdy nedočkali. Torchwood však dosahuje úroveň Doctora Who až v tretej sérii, minisérii Deti Zeme, ktorá sa od predošlých sérií značne odlišuje. Práve táto séria bola rozhodujúca pre maximálne hodnotenie, i keď kvalitou oplývali i mnohé ďalšie časti, najmä však záver druhej série. Potom je už rozhodnutie o tom, či je lepší pôvodný seriál a či jeho spin - off, veľmi subjektívne a obidva postoje sú pochopiteľné. Ja hlasujem za Doktora, avšak i Torchwood je projektom, ktorý sa v pamäti fanúšikov tohto žánru dlho zachová. (7.1.2011) ()

joeko13

Pomalší rozbeh, ale kvôli tretej sérií sa to oplatilo prečkať. Tá bola famózna. 4. séria bola dobrá, ale ako-keby to už bol iný seriál. Viac odkazov na Doctora WHO by nezaškodilo. ()

Adiemus

Původně mi některé díly prvních dvou sérií připadaly slabší a na třetí sérii se mi hvězdiček nedostávalo; přesto jsem dala plné hodnocení. Jenže při čtvrté, zbytečně natahované sérii, mé nadšení zčásti vyprchalo. Tvůrci nechali okatě otevřený konec, proto se dá očekávat natáčení dalších dílů. Doufám, že se děj (aspoň z větší části) vrátí zpátky do Británie; americké prostředí Torchwoodu zjevně nesvědčí. ()

vla_kor

Spin-off klasického sci-fi seriálu Doctor Who určený pro dospělé. Zatím jen čtyři série, ale zato ty poslední dvě hodně povedené. Čtvrtá byla natočená společně s amíky (tv Starz) a byly obavy, že to už nebude tak dobré... je to jiné, je to americké a je tam docela málo Jacka a moc vraha Danese. Ale myšlenka, že by lidstvo přestalo umírat je docela zajímavá. Seriál je britsky kvalitní (americky dobře řemeslně provedený) a má dost fanoušků. Vlastně má armádu fanoušků. Zatím se neví, jestli bude 5. série, ale snad se dočkáme. Kapitán Jack by se mohl mezitím objevit v původním seriálu v rámci oslav 50. výročí jeho vysílání. A kdo se nemůže dočkat, tak může číst romány a komiksy ze světa Torchwoodu a poslouchat rozhlasové hry. ()

MEW2

kam se z vyctu zanru ztratila komedie?! po prvnich 2 dilech to vypada na slusny komedialni sci-fi serial. bohuzel si jeste nejsem zcela jisty jestli mi dany styl humoru zcela sedne a humor je ten jediny duvod, proc se na serial koukat - efekty ani hereckymi vykony neoslni, pribeh prilis nezaujal a cele je to takove nijake... az na naprosto sileny humor a nadsazku. edit: ne, neni to pro me. ackoliv se v kazdem dile objevi nejaky ten bezmala dokonaly vtipek, neda se rici, ze bych se u sledovani bavil. pokud mate jiny smysl pro humor, prictete k hodnoceni 1-2 hvezdy, ()

Moly

1. série ****, 2. série **, 3. série *****, 4. série ** Torchwood, povinnost pro každého fanouška Doctora Who, má potenciál, má ambice, má Jacka Harknesse - a přesto, přesto to ne vždy funguje, přesto po skončení zůstává smutná, hořká pachuť z vědomí, že tohle šlo udělat prostě líp. Zcela zásadní problém spočívá v neskutečně nesympatické hlavní hrdince, která se drtivou část doby, níž okupuje scénu, chová jako absolutně nemožná samice tura domácího. Nevyčítám jí její morální poklesky, její "zarytou lásku" ke stálému partnerovi čeřenou platonickou láskou k jinému a aféře s někým ještě docela jiným, ale tu nepříjemnou egocentričnost, potřebu slyšet odpovědi na věci, do kterých jí nic není, iluzi vlastní úžasnosti a schopností, naivitu, omezenost (a určitě jsem za tu dobu, co jsem seriál dodívala, na pár dalších vlastností hodných výčtu zapomněla). Zamrzí hned několik věcí. Nosáči, jakožto otravný repetitivní prvek, málo prostoru pro Jacka (Barrowman je bůh a absolutně "fabulous") a žádný Doctor. Třetí série je absolutně fantastická, a to až do hořkého, nevyhnutelného konce s brutální pointou, čtvrtá oproti tomu absolutním zklamáním, kterého nás měli ušetřit. A stejně bych se nějakému dalšímu pokračování nebránila. ()

Doctor Who se objeví v novém seriálu

Doctor Who se objeví v novém seriálu

26.09.2016

Jak možná víte, Doctor Who cestuje časem už od 60. let. Televizní legenda se zatím dočkala dvanácti inkarnací a došlo i na několik spin-offů, zejména drsný Torchwood a rodinná Dobrodružství Sarah… (více)