Torchwood

Ukázka z filmu
Velká Británie, (2006–2011), 35 h 2 min (Minutáž: 47–60 min)

John Barrowman, Eve Myles, Gareth David-Lloyd, Burn Gorman, Naoko Mori, Kai Owen, Tom Price, Olivia Hallinan, James Marsters, Mekhi Phifer, Alexa Havins (více)

Série(4) / Epizody(41)

Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní... a na to se musíte připravit. Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a rozhodla se vytvořit úřad pro výzkum technologií, dokumentování a boj s nepřátelskými mimozemšťany. Děj seriálu se odehrává na základně Torchwood Three ve městě Cadriff ve Velké Británii a jedině zde ze všech čtyř základen Torchwood se monitoruje tzv. "díra v čase a prostoru". Třetí Torchwood vede pět lidí, jejichž vedoucím skupiny je kapitán Jack Harkness, o kterém se dozvídáme velice málo informací. Zůstává tedy zdrojem tajemství, na které se pomalu snaží přijít nová členka skupiny, bývalá policistka Gwen Cooperová. (A.L.E.S.)

danndda

Po prvních dvou dílech nadšení, postupně přišlo vystřízlivění. Nápad, příběhy, efekty - všechno fajn. Ale s čím jsem měl opravdu problém, byl casting. V málokterém seriálu mi byli hrdinové i herci samotní tak nesympatičtí jako tady, především postavy (i herci je znázorňující) Gwen a Owena. V posledním díle první série jsem jim přál opravdu špatný konec. Tři hvězdičky dávám za nápad. Teď se snažím sám sebe přesvědčit ke sledování druhé série. Za druhou sérii přidávám hvězdičku. I na herce jsem si nějak zvyknul. Nejsympatičtější postavy jsou Ianto a Tosh. A konec série velmi překvapující. Tak čekám, co přinese třetí série. ()

viruscrack

Fakt super seriál. Misterioźní, ale zároveň bez jakýchkoliv zábran. Nic není v tomto (dle mého pokrokovém) seriálu tabu, za což by ode mě získal pokud možno dalších 5*. Opravdu velký obdiv a zaručeně prorazil veškeré již tuctové a "nic-nepřinášející" americké obdoby. ()

Caan

Původně jsem dal hvězdy jen tři. A to proto, že v první a druhé sérii byli Torchwooďáci opravdu lamy. Ale dnes jsem dokoukal 3. a 4. sezonu a sakra, může to být ještě lepší?? Obával jsem se, že 4. řada bude kvůli přesunu do Ameriky moc... No jak to jinak říct - americká. Spousta výbuchů, hrdinských výkonů, drsnejch řečí a pohledů; ono co si budeme namlouvat, ono to tak opravdu je, alespoň v desetkrát větší míře než v prvních dvou sériích. ALE vyvažuje se to nesmírně silným příběhem, ještě víc sexy Eve Mylesovou i Johnem Borrowmanem, obsazením lepších herců (Bill Pullman) a mnohem hutnější atmosférou. Díky řešení etických dilemat, jako třeba obětovat miliony dětí kvůli přežití lidstva nebo zabíjení živých mrtvých, a výše uvedenému výčtu změn se pro mě stal Torchwood něčím, na co bych ho po prvních dvou sériích netipoval ani náhodou. KVALITNÍM seriálem, který mě tak neskutečně upoutá, že se nemůžu dočkat na další díl. Nemůžu a ani nechci jinak, 5 hvězd díky třetí a čtvrté řadě je samozřejmost. ()

ratje

Podle me o dost lepsi podivana nez Doctor Who, hlavne diky rozpracovanym charakterum a jejich vzajemne interakci. Prvni serie trochu divocejsi, ale druha a treti rada naprosta spicka. Ctvrta serie ok, ale uz trochu moc ‘gay’ a bez Amiku by to proste bylo lepsi. Nejlepsi dily 2.3, 2.12., 3.2, 3.3. ()

CorvusBlek odpad!

první 4 díly a končim, hrůza, amatéřina, která mě štvala od začátku, nesympatičtí herci, hlavně Eve Myles mi nesedla, její gesta, výrazy...jako by vzali několik axn seriálů, přežvýkali a vyplivnuli tenhle chuchvalec ()

Snowball

Prve dve serie za 4 hviezdy. No tretia a stvrta nekompromisnych 5!! Perfektne a ani mi az tak nevadia prehnane gej sceny ktorych je tam pozehnane. Perfektny scenar a napinavost o tom su genialna tretia a stvrta seria! ()

walmezak

Tak nějak jsem zhltal všechny sérky doktora a najednou jsem neměl na co koukat. Pak jsem se dozvěděl, že existuje spin-off Torchwood. Řekl jsem si paráda! Sice už to nebude doktor, ale mrknu na to. Popravdě jsem očekával, že to bude taková laciná odvozenina, která se snaží jen vydělat. A ÉJHLE, ono to vůbec není špatné, ba naopak! V jistém slova smyslu je to ba i LEPŠÍ než samotný DW. Torchwood už není vhodný pro děti, je dělán spíše pro dospělé a k tomu také směřuje jeho logika. Přidává krev, erotické a hororové scény a především také nové, nejen pacifistické myšlenky (které byly symbolem DW). Tohle vše tomu přidává velice zajímavou příchuť, kterou je třeba ochutnat! ()

B3n odpad!

Budovateľský seriál, v každom dieli nasilu strčený buzerant, končím po 12. časti, nedá sa to pozerať. ()

Tristanian

První dvě série se horko těžko vytáhnou na tři hvězdičky, třetí série (podle mě fungující i bez znalosti předchozích dvou) je naopak výjimečně zajímavá a v rámci sci-fi seriálů téměř jedinečná záležitost... ()

DaWz

Outside the government, beyond the police! Naprosto úžasnej seriál, je to přesně to, co jsem chtěl odjakživa vidět, jen jsem o tom nevěděl. První série (hned potom, co jsem se rozkoukal) byla super a druhá ještě lepší... ()

ssscream

Nedalo se jinak než pět hvězd. Původně jsem čekal něco, co bude Doktora silně vykrádat. Ukázal se naprostý opak! Jsou tu tak nečekané záběry, které by si ostatní tvůrci seriálu absolutně nedovolili, protože by se báli o pokles sledovanosti. (Pokud jste neviděli, nečtěte) Například procítěný polibek na konci dvanáctého dílu - závěr tohoto dílu aspoň pro mě převyšuje spoustu klasických romantických filmů. Hodnocení první série, kterou jsem stihnul za jeden den. ()

Magyana

Jako fanynka seriálu Doctor Who jsem s nadšením objevila tento spin-off. A po shlédnutí čtyř sérií mě nadšení neopustilo. 1. série: Kterak obyčejná policistka zakopne o záhadnou organizaci Torchwood, v čele s nesmrtelným kapitánem Jackem Harknessem, a stane se jednou z nich - neobyčejnou a nepostradatelnou členkou týmu, který pátrá po mimozemských artefaktech a životních formách. 2. série: Scénáristé své postavy nijak nešetří - série graduje, hlavní představitelé dostávají pořádně zabrat. Jackovy smrti a návraty do života jsou takřka na denním pořádku, v závěru série tým poněkud prořídne. 3. minisérie: Ta mě hodně zasáhla. Co se stane, když přiletí mimozemští šmejdi, kteří pod pohrůžkou vyhlazení lidstva požadují 10% dětí na planetě. Velmi drsné, velmi uvěřitelné, velmi osobní. 4. série: Velmi dobrá! běh života na planetě se naprosto obrátí, když jednoho dne lidé přestanou umírat. Vlády řeší neustálé narůstání populace, prořídlý Torchwood se nuceně spojí se CIA, aby dal svět do pořádku a Jack Harkness je jediný smrtelný člověk na Zemi... Doufám, že se časem dočkám dalších sérií. ()

oiuoiu

První a druhá řada : Jakoby navazující na Pána času, jenomže - tohle bere samo sebe vážně. Vznikla z toho plytká nuda.¨ Třetí řada: Podle mne dobrý film, rozdělený do pěti dílů série. Zlehounka se vrací i nadsázka. Mohu vřele doporučit. Čtvrtá řada: Ne tak dobrá jako třetí - přesto stojí za vidění. Celkově bych dala čtyři hvězdičky, ale ne, nemohu, protože hlavní ženská hrdinka je mi prostě a jednoduše nesympatická, pořád jsem doufala, že umře. Takže jen tři hvězdy. ()

Reketrebn_

Nejdříve jsem se zdráhala toho se na seriál podívat, protože jsem o něm slyšela několik ne příliš nadšených ohlasů. Ale jako skalní fanoušek Doctora Who jsem se nakonec odhodlala ( a hlavně taky kvůli postavě kapitána Jacka Harknesse). A skutečně první řada pro mě měla docela pomalý rozjezd a samotné případy působily docela levně. Ale postupně se z toho pro mě stala srdcová záležitost a hltala jsem díl za dílem. Druhá řada byla super a silně jsem prožívala příběhy všech postav i zápletky mezi nimi. S třetí řadou, která byla jaksi netradičněji pojata jsem opět nevěděla jak naložit, ale hned po prvním díle mě zasáhla opravdu hluboko. Myslím, že to je jedna z nejkrutějších a nejsilnějších věcí, co jsem viděla a způsobila mi jakési doživotní trauma. Ovšem čtvrtá řada, kterou očividně převzali do rukou američani, už byla pro mne velkým zklamáním a dokoukala jsem ji jen z čisté setrvačnosti. Chyběl tomu naprosto ten spád a nápaditost jako v prvních dvou a Jack i Gwen byli najednou o tolik méně schopní a našláplí. A úplný závěr.... naprosto nedával smysl a poenta se tříštila i se samotnou podstatou postavy Jacka, jejíž základ byl vždy definován hlavně tím, co mu řekl Doctor. Velká škoda, že seriál neměl další britská pokračování, ale to by ani podle dějové linie Doctora Who nebylo opět možné. Ráda bych však někdy znala celý příběh kapitána Jacka a vlastně jeho pravé jméno taky.... ()

BlackMesa

Famózní John Barrowman dostal svůj vlastní seriál...naprosto zaslouženě. Nejlepší je rozhodně první série, jejíž díly jsou originální a napínavé. Další série mě už tak nebavily, přesto ale dávám 4* hlavně za toho nepřekonatelného kapitána Jacka a další skvělé postavy. ()

brasek

MiB na britský spôsob. Zvláštny sci-fi seriál, ktorý ma vôbec nefascinuje a pôsobí naivne. Hlavní hrdinovia behajú kade tade, zakričia Torchwood a všetci im uvoľnia cestu... polícia, armáda. ()

v.indruchova

Je to trouchu rozpačité dílko, je znát trochu jiné přístupy a pohledy z roku 2006/08/09. Předposlední serie z roku 2009 byla asi nejlepší. Ve všech seriích se anšli scény které byly přitažené za vlasy v Children of Earth jich bylo nejméně takže kromě jiného byla nejlepší. Poslední jsem se nedívala dle recenzí to už lepší nebude. Je zde cítit narážky na sex a dost věcí se tam kolem toho točí, někdy mě to přijde že je to spíš zaměřený seriál na puberťáky. Ale téma a nápady byly zajímavé. Každý člen této party má svou propracovanou osobnost která se postupně odhaluje, ale hold někdo mi nesedl a přišlo mi to někdy zbytečný hraní na city. Někdy větší údernost a "flow" by to chtělo. Skoro každý díl někdy i styl. Někdy je to opravu dobré  a někdy dosti trapné. ()

Allein4

Žil jsem v USA, proto je pro mne anglická angličtina poněkud exotická a líbí se mi, proto jsem sledoval již spoustu seriálů z Britských ostrovů, které mne ale tolik neoslovily. Torchwood jsem málem odepsal po prvním díle, který byl natočený opravdu strašným způsobem, ani děj nebyl nic extra. Ale nakonec jsem mu dal šanci, když je tak dobře hodnocený a udělal jsem dobře. V každém dílu je děj docela jiný a hlavně opravdu strhující. Torchwood nezná (kromě onoho prvního) slabší epizody, jako tomu bylo třeba v Aktech X (seriály jsou si v něčem dost podobné), nebo v mém oblíbeném Stargate. I obsazení je skvělé - jeden nesmrtelný, jeden mrtvý, jedna pořád vykulená atd., navíc je šokující překvapivě i po erotické stránce - i když některé Jackovy scény bych vypustil, stejně si při nich kryji oči :) Každopádně jako celek nemohu ocenit jinak, než plným počtem. A hlavně všem doporučit! ()

Doctor Who se objeví v novém seriálu

Doctor Who se objeví v novém seriálu

26.09.2016

Jak možná víte, Doctor Who cestuje časem už od 60. let. Televizní legenda se zatím dočkala dvanácti inkarnací a došlo i na několik spin-offů, zejména drsný Torchwood a rodinná Dobrodružství Sarah… (více)