Torchwood

Ukázka z filmu
Velká Británie, (2006–2011), 35 h 2 min (Minutáž: 47–60 min)

John Barrowman, Eve Myles, Gareth David-Lloyd, Burn Gorman, Naoko Mori, Kai Owen, Tom Price, Olivia Hallinan, James Marsters, Mekhi Phifer, Alexa Havins (více)

Série(4) / Epizody(41)

Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní... a na to se musíte připravit. Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a rozhodla se vytvořit úřad pro výzkum technologií, dokumentování a boj s nepřátelskými mimozemšťany. Děj seriálu se odehrává na základně Torchwood Three ve městě Cadriff ve Velké Británii a jedině zde ze všech čtyř základen Torchwood se monitoruje tzv. "díra v čase a prostoru". Třetí Torchwood vede pět lidí, jejichž vedoucím skupiny je kapitán Jack Harkness, o kterém se dozvídáme velice málo informací. Zůstává tedy zdrojem tajemství, na které se pomalu snaží přijít nová členka skupiny, bývalá policistka Gwen Cooperová. (A.L.E.S.)

chevronman

Torchwood: Miracle day: Hodnocení po prvním díle: Rozjezd výtečný na několika úrovních a o několika postavách v různých anglicky mluvících zemích, které se (nejspíš) dají dohromady, aby vyřešili v prvním díle nastolený problém. Dobré na tom je, že problém je opravdu jenom nastolen, ale zatím není řešen, neboť se vím, že s tím bude mít něco společného Torchwood. Samotný problém je tak upozaděn. Tempo prvního dílu slušně odsejpá a jsem zvědavý na další díly (PS: Scénu s vybuchující helikoptérou je třeba brát s rezervou, neboť tvůrci si zřejmě neuvědomili, že vybuchující předměty vyvolávají tlakovou vlnu). Hodnocení po šestém díle: Musím uznat, že tato série je, v porovnání s předchozími třemi řadami, úplně někde jinde. Je dospělejší, komplikovanější, sofistikovanější a považuji ji za zajímavou sondu, která nám ukazuje, co by se stalo, kdyby lidé opravdu přestali umírat. PS: Američtí vojáci musejí být velmi křehcí, když je dokáže složit jedna rána pěstí do obličeje. ()

cachanell

Opět má dětinská struna a hledání nadpřirozena na světě - tedy aspoň v pohádkách a jiných temných povídáních ... není to sice naprosta špička - pro mě lepší Lovci duchů - ale i tak hodně jsem se bavila ... možná tento seriál nakonec vyřadím z nej seriálů v mém výčtu, ale i tak zůstane mezi těmi fakt dobrými :-)) ()

RADX1

Velmi podařený spinoff Dr. Who určený pro dospělejší část publika která se až tak moc nebojí a pořád se ráda zasměje. První tři série mě nadchly, ta čtvrtá mi přišla oproti těm předešlým jako hodně slabý čajíček s nevyužitým potenciálem. Rovněž moc nedoporučuji lidem kteří nejsou obeznámení seriálem Dr. Who, neboť těch nepřímých a vyjímečně i přímých propojení je dost. V opačném případě nemusíte pochopit styl a pointu Torchwoodu. ()

Korra

Seriál, který není pro každého. Má ale tak zvláštní atmosféru, která připomíná zároveň atmosféru návštěvy staré babičky s šálkem čaje a koláčky a strach při nočním setkání s podivným tvorem odjinud... Seriál nesrovnatelný z žádným s těch, co jsem dosud viděla. Hlavně první tři sezony stojí za to, ta čtvrtá, americká, přece jen trochu uhýbá do předvídatelnosti jak v řešení problému, tak v chování postav. Kpt. Jack je asi nejzvláštěnějším (anti)hrdinou, jaký se v seriálových vodách v současnosti vyskytuje, a přesto je jeho chování velmi lidské a pochopitelné. ()

Jean_Calid

Nevím, zda v záplavě jiných komentářů ten můj úplně nezapadne, ale stejně mi to nedá. Pokud bych měl porovnat Doctora Who a Torchwood, suveréně vyhrává Doctor. První dvě série mě Torchwood bavil, i když některé vedlejší zápletky už tolik ne. Třetí série byla zvláštní a to nejen tím, že se nejednalo o epizodický děj, ale že to byl jeden děj "nasekanný" na díly. A série čtvrtá je dost rozporuplná. Asi pro zvýšení sledovanosti se odehrává v Americe, ale je podivuhodně a zbytečně patetická. A hlavní postavy se chovají vyloženě amatérsky. Mají to být profesionálové ve svém oboru, ale sekají jednu začátečnickou chybu za druhou a na to se dá vydržet koukat jen se zaťatými zuby. Škoda těch tří hvězdiček, mohly být čtyři ()

crazyM

Skoro všichni píšou, jak je 3 a 4 série užasná a nejlepší. Tak jsem se těšila ovšem čekal mě tvrdý náraz. Mě osobně se líbili víc první a druhá, třetí jsem přetrpěla a u čtvrté jsem se modlila aby už byl KONEC, jediné co se mi na čtvrté sérii líbilo byla úplně poslední scéna.... ()

GilmyHagrid

Tenhle seriál jsem začal sledovat proto, že jsem neměl čím vyplnit mezeru mezi dalšími sériemi Doktora. Říkal jsem si, že jestli se mi to nebude líbit, nijak to nebude vadit a předem jsem se připravoval na propadák, protože sequely takové už bývají. Ale byl jsem upřímně překvapen. Děj je po většinu času dynamický a svižný, smutné díly jsou střídány těmi odlehčenějšími za kterými hned v závěsu následují ty strašidelné jako např. Countrycide, který byl jedna z nejděsivějších věcí, které jsem viděl, tedy než jsem viděl Saw. :-) 1. SÉRIE - Trochu víc jako Doktor, ze začátku ani nebyl potřeba obvyklý "rozjezd", hned se začalo střílet, umírat a milovat. 2. SÉRIE - Víc se rozváděly příběhy ostatních postav, děj nabral rychlejší otáčky a začaly se objevovat, ale samozřejmě i umírat, další postavy. 3. SÉRIE - Jednomu chvilku trvalo, než si zvykl na to, že všechno tvoří dohromady jeden celistvý příběh, ale stálo to za to. Hlavní postavy řeší etické rozkoly, ukazuje se, že ne vždy lze rozhodnout správně ve všech směrech a přitom nemají svou obvyklou výhodu protekce. 4. SÉRIE - Podobná té třetí, ale zase lehce odlišná. Opět nutí člověka se zamyslet nad tím, co by, kdyby taková situace opravdu nastala a rozuzlení se schovává až do trpkého konce. I když uznávám, že je lehce vidět americký vliv. Celkově hlavně oceňuji to, že se scénáristé pokaždé zamýšlí nad tím, co by v dané situaci udělala společnost. Když Vám to potom oznámí, tak si řeknete, no samozřejmě, že by se něco takového stalo, ale nikoho to samo od sebe nenapadá, a proto klobouk dolů před lidmi, kteří dokázali vdechnout život Jackovi a ostatním a ukázali, co se děje v nám známém DW vesmíru, když je Doktor zrovna někde jinde. ()

TONYNKO

1.seria- Zatial skôr sklamanie. Čakal som emocionalnu bombu, prepracované postavy, zaujímave prípady a šokujúce zvraty. To som nakoniec dostal len v posledných 5 častiach. Dovtedy sa priznám že ma Torchwood vela krát nudil a len malokedy nejako zaujal. Posledných 5 epizod je ozaj tá emocionálne bomba ktorú som čakal ale 7 častí ( niekedy menej, niekedy viac ) v podstate o ničom celý dojem kazí. Zatial dávam 7/10 za ozaj velmi dobré posledné časti a za úžasné finále a záverečne previazanie s Doctorom Who. ()

Kouba007

Nechápu to vysoké hodnocení, triky jak z Hvězdné brány, nesympatické hlavní postavy, jen o fous lepší, než Doctor Who. ()

Sadova302b50

První série střídá díly dobré a díly, kde jsem marně pátrala, zda si z nás scenáristé dělají srandu. Alespoň při krádeži – druhý díl jsou Chyceni při činu (Caught in the Act; Krajní meze, 1. série) – vyvinou snahu o humorné odlehčení. 40%. Druhá série je o něco lepší, kompaktnější 60%. Třetí série se mi líbila nejvíce, velmi dobrá úroveň. 80% Čtvrtou sérii s potenciálem na 100% natáhli na skřipec a chudinku roztáhli nejméně o tři, čtyři díly navíc. 50% (Asi má na větší cifru, ale ta utahanost mě fakt iritovala.)Celkově poněkud nadprůměrný seriál, zpočátku tápající, ale vždy svižný, nakonec se malátně brodící ve scenáristické vatě. kolem 60% ()

BigJohn02

Na seriál jsem byl hodně zvědavý, pochopitelně kvůli Jacku Harknessovi, protože jeho postava byla v Doktorovi skvělá. Torchwood, tajný úřad, který vede John a slouží pod ním banda opravdu nesympatických herců, která se občas chová jako naprostí amatéři. Gwen, která může být považována za krasavici jen v Británii, Owen, protivný až hanba už napohled, Tosh, Japonka s výrazem vykuleného rýžového knedlíčku a Ianto, vynikající snad jen svým idiotským výrazem v tváři. Každá scéna natahovaná, aby mohlo děvče či homosexuál zaplakat. A že jich v seriálu je! Případy více či méně zajímavé, nápady od geniálních až po vysloveně nablblé. Po půlce druhé série zatím nevím, jak hodnotit. Hvězdičky si nechám až na konec. ... Tak jo, třetí série mě přesvědčila. Měla spád od začátku do konce, odpadlo několik nesympatických postav, konec byl ale opět kulervoucí... To, že britský premiér byl ochoten vydat děti celého světa emzákům, nic nového. Chamberalin nás taky v Mnichově vydal v pohodě Hitlerovi. Čtvrtá, americká série byla akčnější než všechny předešlé, akorát se to občas dost táhlo - speciálně závěrečné vyvrcholení. Fascinující na celém seriálu je, že Jack Harkness dokázal zbuznět prakticky každého chlapa, na kterého se podíval... ()

MrMartinTm

Torchwood je spin-off mého nejoblíbenějšího seriálu všech dob, Doctora Who, určený pro dospělé publikum a s eRkovým ratingem. A podobně jako u Doctora, hodně záleží na tom, jakou sérii zrovna sledujete. Jelikož jejich kvalita je řekněme celkem kolísavá. Children of Earth (3. série) je bez debat jedna z nejlepších věcí, co v celém Doctor Who světě kdy vznikla a i Miracle Day (4. série), který je širší komunitou celkem nesnášen, se mi líbil. Problém je ale v prvních 2 sériích, které jsou prostě hrozně nezajímavé. Většina epizod jede na principu „co kdybychom vzali nějaký šílený koncept pro dospělé, ať už to je sex, krev, násilí, smrti, atd. a udělali z toho klasickou Doctor Who epizodu“. Většina epizod je neskutečně nezapamatovatelná (na rozdíl od Doctora, kde mi stačí říct název epizody a já vám klidně povím, o čem ten díl je, zatímco tady mi můžete ukázat klidně i několik screenshotů z dané epizody a já nebudu mít tušení, co je to za díl a o čem byl) a navíc koncept 18+ show je občas až přehnaný (viz celý příběh Day One epizody je naprostá šílenost, která jakoby vypadla z hlavy 14 letého puberťáka - jakože, koho sakra napadlo mít díl o mimozemšťanovi, co přežívá tím, že má sex s lidmi). Jsou zde výjimky, třeba epizoda Countrycide pojednávající o kanibalismu je naprosto perfektní horrorový díl, většina epizod je ale prostě podivných. Což je škoda, myslím si, že eRkový Doctor Who má hrozně velký potenciál, škoda, že Torchwood ho moc nevyužil. 6/10 ()

Doctor Who se objeví v novém seriálu

Doctor Who se objeví v novém seriálu

26.09.2016

Jak možná víte, Doctor Who cestuje časem už od 60. let. Televizní legenda se zatím dočkala dvanácti inkarnací a došlo i na několik spin-offů, zejména drsný Torchwood a rodinná Dobrodružství Sarah… (více)