V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

Melvej

Trailer, stačí trailer. V něm je totiž všechno, co je na tomhle filmu dobrý, zajímavý nebo vtipný. Zbytek nenadchne, ale ani neurazí. ()

Mouchal

Zde, milí přátelé, máme jednoznačného vítěze v pomyslném souboji dvou "Captain Marvel"ů. Nebojím se říct, že Shazam nakopal Marvelku do jejího neexistujícího zadku tak silně, až se několika feministkám prudce zatočila hlava, nebo se jim rovnou spustila krev... no z nosu je to přijatelnější, tak třeba z něj. Nicméně netvrdím, že si Shazam s sebou taktéž nepřivedl některé neduhy a že je to bezchybný film. To v žádném případě. Ale je prostě o parník zábavnější, hravější, vtipnější a nespoléhá se na propojení na své mateřské univerzum (protože to je, přiznejme si to, prozatím velmi slabé co se týče DC). Ale už konec srovnávání. Shazam je prostě ryzí komiksová komedie jak se patří a ikdyž to není nějaké veledílo, je to určitě nadprůměr a člověk si ho i přes těch pár "cringe" momentů dokáže užít. Casting určitě musím hodnotit pozitivně. Ať už na dětské straně, tak i na straně dospělců a Mark Strong prostě komiksové role umí. Co bych filmu vytkl je určitě jeho až přehnaná délka, kdy některé scény jsou až okatě a hlavně zbytečně natahované a finální bitka mezi Shazamem a Sivanou, kdy ten boj podlehl tak trochu "Superman komplexu", kdy prostě dva týpci lítají sem tam a mlátí se, nikomu se nikdy nic nestane a jede se furt a furt a furt... Ve výsledku je ale Shazam prostě fajn komiksová oddechovka a potenciální náznak lepších časů pro DC (že si je už ale zaslouží doprkvančic!). 75% PS. Určitě si počkejte do konce titulků. ()

dustur

Toto je film, ktorý ničím neprekvapí ale zároveň ani neurazí.. Má to svojský humor, ale aj scény ktoré mi troška pripomenuli Harryho Pottera... Premňa je tento film taká nadpriemerná DC odychovka, v ktorom sa nájdu príjemne hlášky. Ale film najviac vyzdvihuje zloduch v podaní Marka Stronga ,, ktorého začínam mám rád postupne - a to po každom jednom filme v ktorom sa objaví, alebo objavil za čo ho považujem za veľmi dobrého herca”. A práve on robí Shazam! , nadpriemernou a príjemnou filmovou oddychovkou.., a ešte Djimon Hounsou.. Film si ešte určite niekedy zopakujem, ale tentokrát - zatiaľ je moje hodnotenie filmu.: slabé 4, z 5.ich bodov.. ()

Maximilianus

Príjemné prekvapenie. Nebolo to nejak extra pre deti ani detinské. Nebolo to ani nejako vtipné, ale zábavné ano a je fajn, že neboli všetky vtipy vybúchané v traileroch. Je to origin a nachádzanie vlastnej identity k tomu patrí. V tomto prípade Billy a Freddie až do konca hľadali aj skryté schopnosti. Zloduch mal v tomto filme prekvapivo viac priestoru ako býva zvykom, dokonca sa skoro vyrovnal aj hlavnej postave, čo sa mi páčilo. Nebol tak silný, resp. pôsobil slabšie ako v skutočnosti bol. Nevlastní súrodenci ma na konci výrazne prekvapili a potešili. To bola pecka. Hlaška jedného z nich Hadouken bola pre mňa asi najvtipnejšou z celého film (druhá najvtipnejšia bola úplne záverečná potitulková scéna s ďalším hľadaním superschopností a odkazom na Aquamana). Primeraný priestor dostali aj súrodenci, samozrejme Freddie vyčnieval počas celého filmu a keď sa na plátne objavil Adam Brody, tak som si povedal, že načo potrebujeme Billyho, keď máme Freddieho a poťažmo aj ostatných súrodencov. Billy ako postava nebol zlý, len mal určité ciele a mal štrnásť. Bol to rebel, ktorý utekal niekam, kam nepatril a kde ho nechceli. Preto aj ako Shazam nestál za veľa. To sa ale nakoniec utriaslo, Billy si našiel svoje miesto v živote a ak bude dvojka Shazam!, tak si na ňu už teraz rezervujem lístok. Síce menej dobrodružné ako Wonder Woman a hlavne Aquaman, omnoho viac komorné a miestami možno trochu otravné, ale stále asi pre mňa z tejto trojice víťaz. Aj keď iba o chlp. A lepšie ako niektoré Marvel filmy. 7,5/10. ()

Likan7

Shazam cílí na tu nejmenší cílovku. Marvel baví odrostlejší publikum od 15 do 99, Shazam šel cestou retro rodinné komedie pro děti od 10 do 13. Neumím si totiž představit, že by se film líbil někomu staršímu. Ono to ve finále není špatný, je to fajn, jenže tu je několik přešlapů, které Vás budou vyloženě bavit. Předně je to přepálená délka. 130 minut je prostě šílený, 100, 110 minut a film by najednou měl lepší spád a méně nudný vyplňovačky. Ostatně celá ta linka sirotka, co hledá svou matku mě nudila hned od začátku. I díky tomu je hlavní postava jednoduše hajzl, kterýmu nemůžete ani moc přát. Raději by jste se díval na jeho sourozence, který tu ale nemají vůbec žádný prostor, což je zase škoda. Akce tu téměř není, a pokud nějaká přijde, jedná se jen o pěsti, a to se týká i těch démonů, kteří s lepším režisérem se smyslem pro komedii, mohli bavit i být akčnější. Shazama ale ve finále dost zachraňuje skvělej Levi. Má komediální timing, jeho blbnutí je skvělý a celá ta desetiminutovka uprostřed, kde objevuje svoje schopnosti je přesně to, co bych chtěl od celýho filmu. Bohužel se to najednou utne, na scénu přichází jistej Strong, ale vy zase víte kulový proč dělá co dělá a zase spadnete do letargie, která Vás nepustí ani při závěrečném pěstním souboji. Když se rval Neo se Smithem, mělo to grády, tady Vám to bude ukradený. ()

Hashirama

Shazam ty zmrde! aneb s křížkem po funuse dobrých dvacet let. Na ranním brífingu hlavounů Warner Bros padla progresivní myšlenka svěřit superhrdinskou komedii pro třináctileté děti hororovému režisérovi, protože to dává perfektní smysl. A tak se Sandberg, jsa absolutně žánrově dezorientován, ujal tohoto rodinného dobrodružství o monstrózní stopáži 132 minut, v němž (jak by se nedalo u superhero filmu očekávat) byly poslední dvě minuty na úkor puntičkářského zaokrouhlování na desítky vyhrazeny pro akční scény, které se nesou v duchu celého filmu. Kdybychom mluvili o náčrtu charakterů či originalitě příběhu, vysmál by se Shazamovi i Batman s Adamem Westem. Jasně, Levi si to užívá a obzvlášť v kontextu budoucího DCEU je zábavnou postavou, bohužel je obklopen třemi prdelemi ohraných rodinných hovnot jak z reklamy na tablety do myčky, příběhovými zvraty na úrovni Jetixu, záporákem, jemuž by zařezávali trenky i padouši z ranných seagalovek, a pochopitelně ještě obtáhnut extrémně přibuznělým kostýmem, který už nelze přijmout jako satiru. Ovšem přiznejme, že tak 6 z 10 fórů trefí svůj cíl a co je nejdůležitější, navzdory vší scénáristické sabotáži to pořád není vyloženě nuda, byť (jak už bylo naznačeno) je Shazam po všech stránkách takové retro, že pokud dvojku nedostane Tim Miller, může se tahle postava odporoučet rovnou na dětské narozeninové oslavy. ()

arkie

Nejako mi bolo tazko sa do toho dostat, jasny tah na rodinne hodnoty, malo vtipne, asi musi byt clovek vasnivym zastancom DC, aby si to uzil. :( ()

ER

Billy jako chlapec 6x uteče z domova, nemá problém oklamat policajty a hledat svou matku, takže takové dospělácké chování. Jako Shazam se však chová dětinsky. I jeho přerod od samorosta k rodinným hodnotám je zkratkovitý nebo spíše povrchně zvládnutý. Ale komediální poloha ledacos zamaskuje a tak se na to dá dívat. ()

Shaddy1 odpad!

DC se snaží kopírovat MCU a jít cestou přihlouplých rádoby super-hrdinských komedií. Tentokrát zakomponoval úplně vše: rodinu, dobro, zlo, sebepoznání, šikanu ve škole a především infantilní, mnohdy až trapný humor. Nevadilo mi, že se Shazam choval dětinsky, vadilo mi, že se z introvertního grazlovitého adolescenta stal extrovertní šoumen. Že by se po vyřčení zaklínadla změnila i osobnost? No buďme rádi, že se kluk nezměnil v lesbičku. Ty dvě hodiny, které jsem věnoval sledování Shazama, jsem raději mohl strávit krmením holubů v parku nebo házením šutrů do řeky. Blame Marvel! ()

LordMysti

Svým způsobem pojatý film na superhrdinu a myslím že to byl správný způsob jak film uchopit, protože ve vážném duchu by film rozhodně neobstál. Za mě pohodovka která splní svůj účel. ()

waska

Bohužel nic než průměr. Jsou tam sice záblesky něčeho lepšího, ale naprosto zpackaným a trapným závěrem se vše sesypalo jako domeček z karet. ()

Acrobat odpad!

Vyšliapal som si to sam, muži a zeny spali. Celkom nahý po prešukanej noci s dvomi peržankami. Delfské orákulum hovorilo: i hla dieťa povstane s veľkým obtiahnutým odevom a vták sa tam ledva vojde. I pôjdu tam statoční muži proti 4 mužom apokalypsy". Siedmym, vravím. Orákulum sa oblizne a zakričí "do hája s dnešným univerzom hrdinov." A takto sa vyplňujú veštby. Tam, kde kedysi sa bral príklad a zvestovanie u Termopyl, tam teraz pobehuje duchom malý elasťákový kvázihrdina v enormne nudnom a myseľ devastujúcom príbehu plného detských a bezduchých dialógov, poukazovanie na zvrátene hodnoty a jednej akcie, kde to lietanie a buchnáty ste niekde videli. Neo ? Nie dážď chýbal. Zasmial som sa 2x. Pri stúpaní na klavír a hovorenie Marka Stronga, ktorého postava ako jediná zaslúži sympatie a herecké umenie. Ostatné je ostentatívnou ukážkou dnešnej zábavy v rovine nejakých dverí a čarodeja. Je zaujímave prečo pri vymenovaní všetkej sily toho Honsuoa chýbal Ježiš. Shazam cele zle ! ( videné 8.11.2019, BD rip) ()

Hellknight12

Nedávna premiéra . Čo k tomu filmu povedať? Nie je to zlý film ani nápad filmu. Film je určený hlavne pre detské publikum, čož mi nevadí. Prekážajú mi tu však tie deti, ktoré tu boli vybrané. Za mňa bohužiaľ vôbec nesympaticke. Čo sa týka hlavného dospelého herca, mi je tiež nesympatický. Je tu kopa humoru čož je logické, keďže je to film pre deti ale na mňa je toho humoru až moc. Herecký výkon je slabý priemer. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

samkko

Opakuje se furt dokola to samé. Kidovi zemřou rodiče a pak získá super schopnosti. Film není vůbec ničím zajímavý ani originální, jen další superhrdnská vykrádačka. Na druhý díl se tedy asi nepodívám 4,5/10 ()

Nix

No tohle se nepovedlo, postavu nemám nijak moc v oblibě a ani jsem o ní moc nevěděl a tenhle film mne nepřesvědčil, abych s tím něco udělal. Tohle byla ztráta času, ani ten konec za nic nestál. Je smutný, že tím nejlepším byly závěrečné titulky, které teda byly originální a u toho jediného jsem se pobavil. ()

tlesk

Shazam! je především jednoduchý, přímočarý a nekomplikovaný superhrdinský film. Ti, kdo z nepochopitelného důvodu trvají na tvrzení, že DC je temnější a dospělejší než Marvel (každý kdo má širší povědomí o komiksech může potvrdit, že je to nesmysl), a kterým se líbily filmy, na nichž se široce podepsal Snyderův rukopis, budou na Shazama nadávat. Doufejme, že to bude spíše menšina. Přirovnání v nadpisu recenze je záměrně nadsazené a částečně i vážně míněné. Neb Shazam! je tak akorát odlehčený, infantilní, ale přesto místy i dramatický a dospělý. Je to dětský superhrdina ověnčený pohádkovou mytologií, takže se ani nedalo čekat nějaký drsně melancholický přístup. ()

Wlastik

Čím více jsem se oddaloval od kina, tím více uvadalo moje nadšení. Stejně jako Kapitán Marvel byl spíše o Furym, tak toto bylo zaměřené na adoptivní problematiku. Smáli jsme se 15 letému klukovi. Zahřálo nás u srdíčka pěstounská familie. Nejvíce mě potěšilo, že jsme mohli vidět Mary Marvel a další členy rodiny. Ale jinak asi nic víc, co by stálo za řeč. Komedie o adopci. Asi nějaký trend posílat hrdiny na druhou kolej. Ok. ()

misar3

Od začátku až do konce vydrží úsměv na rtu a těch 132 minut uteče celkem rychle. Zábavný počin, který opět dokazuje, že DC se pomalu zvedá. Zajímavý záporák, skvělý hlavní hrdina, spousta vtípků sršící nápaditostí. Jen těch bitek mohlo být trochu více a tvůrci jim mohli věnovat pořádnou péči, aby za něco stáli. Fajn odkazy na ostatní filmy... Feel good zážitek s nízkým rozpočtem, který filmu nijak neublížil a prakticky to nepoznáte. ()

Clark_Kent

OPTIMISTICKY VYKRESLENÝ SHAZAM A SPOUSTA SRANDY K TOMU ⚡️😁 Každý z nás, chtěl být určitě někdy superhrdinou. Ten kdo tvrdí, že ne tak určitě kecá. Máte-li chuť zkoušet nové věci, odpoutejte se od pozemských starostí. Probuďte v sobě své mladší já a na chvilinku se zasněte. Je to neuvěřitelně uvolňující pocit. Představte si, když vás postarší dědula – kouzelný čaroděj /Djimon Hounsou/ pasuje na šampiona celé země. To je nabídka, která se neodmítá. Hororový reřisér David F. Sandberg /Lights Out, Annabelle: Creation/, vsadil na atmosféru laděnou do báječných osmdesátých let. Veškerou inspiraci a dobrodružství nasával po vzoru Richarda Donnera /Superman 1978, Goonies 1985, Lethal Weapon 1,2,3,4/. Upřímně David, vykřesal krásný rodinný příběh plný lásky, odvahy a dobrodružství, který svým obsahem útočí a cílí na divákovo srdíčko. Jak tomu tak odjakživa bývá. Součást každého dobrého příběhu je i temnější odraz😱. Jedno krásné přirovnání: Každy příběh je totiž jen tak dobrý, jak dobrý je jeho padouch. Ano, řeč je o všestranném charismatickém herci Marku Strongovi alias génius a trochu víc šílenější vědátor Dr. Sivana. Abych pravdu pověděl tak právě Mark, přivedl ten mrazivější vánek do jinak veselejšího příběhu. Fešácký sluneční brýle a kamenný obličej mu strašně slušely. S rukou položenou na srdci můžu říct, že svět World of DC tady krásně evokuje nejbrilantnějšího a nejosobitějšího padoucha Lexe Luthora. Lze hovořit převážně o Luthorovi z Donnerovi verze Supermana s Christopherem Reevem. Ta druhá strana mince co se vždy na světle třpytí, má čisté ruce a ryzí srdce je extrémní sympaťák talentovaný Zachary Levi. To je ON, mého srdce šampion! Rád bych jěště vyzdvihnul, patnáctiletého Jacka Dylana Grazera /Freddy Freeman/, poněvadž ta postava srší, jiskří prostě slušně fajruje už od prvního záběru na plátně. Jack svoje herecký kvality, ukazoval už v dobře podaném hororu To /2017/. Moje celkové schrnutí kypí optimismem a jakýmsi novým trendem a měřítkem, přes všechny superhrdiny budoucnosti. P.S.: Pokud máte chuť se stát šampionem, určitě neotálejte, vemte nohy na ramena a do kina vyražte. ()

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)