Shazam!

Billy Batson and the Legend of Shazam!

(pracovní název)

Franklin

(pracovní název)

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 2019, 132 min

Snaha konkurovat Marvelu dospěleji laděnými filmy moc nevyšla, protože Snyder bohužel nedokázal tento přístup zpeněžit tak dobře jako Nolan, a tak géniové z Warner Bros přešli k druhému extrému. Shazam je zvláštní multi-žánrový mix, který by se asi dal doporučit mladšímu publiku, nicméně těm starším a nebo těm, co už mají v tomhle žánru něco nakoukáno, to už příliš neřekne. První polovina filmu je ale přesto docela povedená. S postupem času se ale čím dál tím víc projevuje Sandbergova bezradnost v té snaze sladit několik žánrů dohromady. Samotné finále je navíc hodně cheesy a to už nezachrání ani Leviho entuziasmus.(27.4.2019)

Veľa drobností tam funguje a sú veľmi nápadité. Kvôli tomu trochu nadhodnocujem. A je to lepšie ako Captain Marvel. Vtipy fungujú viac a nehrá sa to zase na nejaké veľké umenie. Je to zábavné a má to svoje momenty. Postavy konajú logicky. Dokonca aj komparz a nesie sa to celé v takom pohodovom duchu. To, že takýto film mal byť predstavený pred 10 rokmi, keď celý ošiaľ začínal je už druhá vec. Komiksovky postupne neprinášajú nič nové. Dokonca aj tu vykreslený záporák, ktorý mohol byť naozaj super, v druhej polovici spadne do akejsi figurky, čo potrebuje komentovať veci. Skutočná hrôza sa nekoná, hoci to má výborný potenciál a niekoľko scén, ktoré tlačia na pílu detskému ratingu. Sandberg je zručný režisér a vidno tam aj režijný rukopis. Síce nie taký výrazný ako mal Wan pri Aquamenovi, ale je tam. To, že väčšina emocionálnych rovín nefunguje je vedľajšie. Záverečná bodka chutná. Čakal som podľa prvých trailerov niečo horšie. Len takýchto filmov je naozaj už veľa. Nebyť super odkazov a toho nadhľadu jedná sa o slušne natočený priemer.(16.4.2019)

Po velmi pomalém rozjezdu z toho byla pořádná jízda. Ashley Angel dokázal, že je dobrý herec, i když Jack Dylan fungoval na plátně lépe se Zachary Levi, Shazam se pokouší být pro DC tím, čím byl Deadpool pro Marvel. Minimálně když přijde na odlehčení atmosféry a dělání si srandy sama ze sebe. U DC je tato forma opravdu osvěžující. První film z DCEU co mě opravdu zaujal a bavil. Rozhodně si někdy ráda zopakuji. 4*(3.4.2019)

Čtvrtou stěnu nebořící dětský Deadpool. Má to pár velmi fajn scén a fórů, ale jinak je to jen průměrná (a stopáží brutálně přestřelená) rodinná komiksovka, u níž jsem v druhé půlce chvílemi doslova usínal. Po skvělém Aquamanovi opět trochu úpadek v rámci DCEU (ale naštěstí určitě ne nijak katastrofální jako třeba v případě Ligy spravedlnosti). 60 %(12.4.2019)

,,K ČEMU JSOU SUPERSCHOPNOSTI, KDYŽ SE O NĚ NEMŮŽEŠ PODĚLIT.…“ /// Tak možná, že bych dokázal dát 4*. Možná i s klidem flegmatika. Ovšem musím uznat, že film má (i na mě!) dost problémů…. Vlastně všechno perfektně funguje do doby, než se na scéně objeví padouch. Do tý doby to je takovej komiksovej Velký, ovšem spoileristi buďte v klidu, ten film stejně dnešní generace nezná. A o to víc ji může bavit. Z toho plyne, že cílený je to jinam, než su já. Rodičové…. (ti přizpůsobivý…), si tady najdou ty rodinný hodnoty a všichni zjistěj, že padouch nic nekurví, ale ani nijak neoslňuje. Prostě jen většinu akce mlátí hlavního geroje a dělá machra díky liskejm hříchům, jejichž podoba mně připomíná jinou týnejdžrovinu. Takže nebudu bulet, že jsem naletěl a vyrazil do kina bez náctiletýho parchanta, ale postavím se k tomu čelem… takže za 3*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že padouch nebo hrdina, my jsme jedna… už se dneska nenosí. Dneska pičo frčí: Naše rodina, to je samej hrdina! 2.) Sedm pro děti? Kecáš…. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(13.4.2019)

• - Zachary Levi zprvu s přijetím role Shazama váhal. Nedokázal si prý představit, že by měl ve filmu tváří v tvář poměřit síly s Dwaynem Johnsonem, jehož jméno bylo dlouho spojováno s postavou Black Adama. (Ajka1)

• - O režii snímku projevil zájem Sam Raimi. (fiLLthe3DD)

• - Podle Zachary Leviho lze snímek sledovat bez znalostí předchozích filmů z DCEU. (3T)