Reklama

Reklama

V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (3)

Trailer 4

Recenze (605)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Těžko si teď vybavit vtipnější komiksový film, a to nejen z poslední doby. Billy Batson je zkrátka hrdina, kterého mohou v Marvelu své DC konkurenci jen závidět. Žádný svalovec s duší teenagera, to už tady bylo tolikrát... Ale teenager s tělem svalovce, který si své nově nabyté schopnosti užívá přesně tak, jak od náctiletého chlapce čekáte. Originální, působivé, sympatické a stoprocentně povedené. Velká zábava pro masové publikum prostě nemusí vznikat jen ze záplavy více či méně vydařených, většinou lacině sprostých vtipů (že, Deadpoole), pořád totiž může být i hravá a chytrá a nezapomínat přitom na příběh a postavy v něm. Naštěstí. A kromě toho všeho mě Shazam! oslovil i tím zčásti staromódním způsobem, jakým je natočený. Vypadá to, že hodně dekorací jsou opravdu dekorace, ne digitální triky, sochy sedmi hříchů se zlověstně planoucíma očima zase jako by vypadly z filmů typu Krotitelé duchů nebo Zlaté dítě (a když ožijí, jsou sice netvoři už digitální, ale vypadají jako gumoví) a vše doprovází úžasný orchestrální soundtrack. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Po prvých temnejších a drsnejších filmoch pod taktovkou Zacka Snydera (Batman v Superman, Suicide Squad) prichádza na rad pravý opak - Shazam!, ktorý sa síce cool vyslovuje (až tak, že si to aj ja miestami vrieskam keď som sám a nikto ma nepočuje), ale je to skôr taký detský Power Rangers. Shazam je hlavne rodinná komédia s deťmi, to je v prvom rade čo si treba uvedomiť a veľa vecí treba brať na lahku váhu, našťastie sa film neberie vážne a to je jedine čo ho zachraňuje, pretože deti, ktorým sa vyhráža Mark Strong svojou super silou, je kombinácia ktorá je povedzme si trochu nefunkčná. Kedže sa jedna o deti, nikdy sa o postavy báť nebudeme a tu vidím ten najväčší problém. O nejakom napätí, či dusnej atmosfére sa tu nedá ani hovoriť (možno tak v jednej scéne, kde je vidno Sandbergov hororový otlačok). Našťastie to má dobrý casting. Malí zasrani to zahrali fakt celkom dobre a musím sa priznať, že ma celý casting na čele zo Zacharim Levim (ktorému rola Shazama sedí) fakt bavil. Film je postavený hlavne na humornej stránke a rodinných scénach a tie sa celkom vydarili, preto film baví aj keď je miestami akcia trochu nevýrazná. Ako celok to ale šľape celkom dobre, film cieli hlavne na menších divákov, no nemôžem povedať, že by som sa nudil. Nadšených DCčkarov zas potešia odkazy na iných hrdinov. Je jasné, že menší rozpočet sa zaplatí a dúfam, že v dvojke sa objaví už aj Black Adam v podaní The Rocka. P.S.: za titulkami sú dve scény. 75% - 4* ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Děsně otravný film! Prvoplánově, lacině a hloupě se řeší zapadnutí do rodiny, přestože to se nakonec odehraje bleskurychle. Odpuzoval mě také nejenom suprhrdinský kostým hlavního hrdiny (pláštěnka jak pro princeznu z české televizní pohádky), ale hlavně jeho projev. Přibližně čtrnáctiletého kluka (tudíž puberta) ztvárňoval jako chichotající se nebo vyděšenou osmiletou holčičku. Ani ostatní herci kromě přehrávání a prázdných gest nic nepředvedli. Příběh postrádal smysl a příšery vypadaly spíš legračně (ta jedna dokonce jako rozevřená zubatá pí.. (intimní dámská partie)). SHRNUTÍ: Když je superschopností superhrdiny hlavně supertrapnost. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem teda o dost víc. Shazam! je taková nekonfliktně "v poho" komiksárna pro mladistvé, čímž pádem nechápu, proč se jí Sandberg v téhle podobě nechal upsat. S příšerama film nepředvede nikdy nic, co by bylo skutečně strašidelné, a s humorem nikdy nevyjede z předvídatelných kolejí. A navíc mě nebetyčně sral ten nesoulad mezi lidským a čarodějným "já" hlavního hrdiny. To totiž působí, jako kdyby se spolu s čarodějnými schopnostmi hrdinovi vždy změnila osobnost a o pár desítek bodů snížilo IQ. Jestli chápu dobře Shazamův papírový koncept, humor by měl vycházet z toho, že rozjívený teenager dostane superschopnosti a neví, co si s nimi počít, a tak s nimi různě blbne ... dokud není okolnostmi přinucen převzít zodpovědnost. Ale vždyť ten filmový Billy vůbec rozjívený není! Naopak se chová relativně utlumeně, asociálně, zároveň vyspěleji a samostatněji než jeho vrstevníci. A prásk, se ziskem superschopností najednou začne být sebevědomý cool hejsek, co se chce předvádět? Vždyť to vůbec nepasuje. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Marvel má Deadpoola, DC naopak Shazama - oba hláškují jako na běžícím pásu, řádně se snaží pobavit publikum a tak nějak vybočují z jednotlivých komiskových vesmírů. Avšak pokud bych si měl mezi oběma hrdiny vybrat, zvedl bych palec nahoru pro Deadpoola. Shazam má solidní námět, Levi je vskutku sympaťák od kosti a Strongovi padnou role záporáků jako oblek na míru, ale i tak tomu něco chybělo. Na jednu stranu mě bavilo objevování nově nabitých schopností a příběh se sedmi smrtelnými hříchy, na druhé straně mi trochu vadil nadbytek rodinně laděných scén, a to zejména v závěru filmu. Díky titulkové scéně si tvůrci připravili dvířka pro pokračování - nicméně nemohu s jistotou říct, jestli bude kýžené či nikoli. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (36)

  • Když autobus, který Shazam (Zachary Levi) zasáhne bleskem, padá z nadjezdu dolů a Shazam se ho snaží chytit, je vidět, že když spadne několik desítek metrů dolů, Shazam má ruce na skle, které již bylo naprasklé, nechytil ho za kovovou část, ale za sklo. Dle zákonů fyziky by tam stál, sklo by se rozbilo a on by zřejmě zabil ty 3 lidi, kteří bylyi na předním skle autobusu napadaní. (Dejvid17)
  • Písnička, která hraje na začátku filmu, je „Do You Hear What I Hear“ od Bing Crosby. V 8. minutě hraje „The Real Thing“ od Cook Classics feat. Outasight. V 58. minutě hraje „Don't Stop Me Now“ od Queen. (Duoscop)

Související novinky

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)

Reklama

Reklama