Reklama

Reklama

V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (3)

Trailer 4

Recenze (604)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Film o hrdinovi v pláštíku, který si z popsaných dělá legraci, nabitý působivými monstry. Cílový divák se v pyžamku choulí na posteli a upocenou pacinkou drží svůj amulet v dětské víře v kouzelnou moc syntetického polodrahokamu. Ve vypjatějších okamžicích se jde schovat do všemocné rodičovské náruče se slovy "musíš mě ochránit", což superwonderbatironmaminka s vrozeným šarmem udělá. Vtipný dětský film, který pár odlehčenými vtípky pobaví i rodiče. Jen mám výhradu k záporákovi, nemám ráda, když sympaťáci hrají padouchy. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Shazam je fajn rodinný film, který jasně cílí na menší děti, ale jestli čekáte něco víc, tak… se bohužel nedočkáte. Nová comicsárna od DC se totiž zasekla na půli cesty mezi Ant-Manem a Deadpoolem, aniž by měla to hlavní – nosného hrdinu. Zachary Levi se opravdu snaží a sype z rukávu fóry, co mu síly stačí. Samotná postava Billyho Batsona vám ale k srdci nepřiroste, protože jí chybí jednak sympatičtější mladší představitel (Asher Angel toho ve filmu moc nepředvede) a jednak lepší origin. Celá sirotkovská linie je vlastně dost nepochopitelná/nesmyslná a zachraňuje ji akorát parta Billyho nových sourozenců. Ti jsou však dost upozaděni, což je velká škoda, a místo nich se buduje stoický záporák, který ovládá, ehm, bandu šedých monster. V něčem tak u DC pokročili, v něčem ale pořád přešlapují na místě. Podobně jako u Wonder Woman nebo Aquamana tu tak máme slušnou superhrdinskou jednohubku, která však na žánrovou špičku kouká z úctyhodné dálky. (6/10) ()

Reklama

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Tady Shazama, nemám vůbec načteného, až na pár základních informací, ale přesto mi byl film sympatický od jeho uvedení a to ať jde o stylizaci, herce a i to, že to chce být jiný, na rozdíl od jiných DC filmů. A Shazam si jde svoji vlastní cestou a na rozdíl od většiny, co se tady zatím objevila, mu to jde dobře. Ano hlavní hrdina, má tady klasický problém, kdy mu ta všechna síla kterou získal, stoupne do hlavy a začne se chovat jako blb, něco jako Thor u svého prvního filmu, nebo Spider-Man z Homecomingu. Takže dojde i na nějaké to, "s velkou mocí, přichází i velká zodpovědnost" a těmahle fázemi, si hlavní hrdina musí projít. Může se to zdát otravné a pro mnohé asi i bude, ale přesto to tady fungovalo, navíc ve finální čtvrtině dojde k příjemnému zvratu, který se možná i dal očekávat, jelikož už to tady bylo v Justice League: The Flashpoint Paradox, ale přesto to bylo prostě super překvapení. Vizuální stránka a CGI, bylo dost slušné, hlavně rozložení jedné postavy. Co se týče humoru, vtipů, srandiček, sem rád, že se nedělali fóry na prdění a podobně, co mladí dělávají.......nebo aspoň za mých časů se to dělalo. Ale pokuď se orientujete, v dnešní moderní pop kultůře, tak si film o to víc užijete, pokuď ne, tak vám větší část vtipů bohužel nedojde. Naštěstí tohle se mně, zatím netýká, větším neduhem pro mně byl záporák, kterého hraje famózní Mark Strong, který v tomhle ohledu má zkušenosti, ale jeho postava je stejně tak šedivá a nudná, jako ty hříchy, co mu lezou z oka.......až na Obžérství, to bylo dost nechutné. Samotné hříchy, sou vcelku, až na jednu vyjímku, nudné a nezajímavé, nemají co nabídnout a nijak mně neoslovili. Zbytek postav, toť jest Billyho nová rodina, je hrozně fajn a zasloužili by si víc prostoru, tak snad ve dvojce. Celkově mně mrzí, že nemohu dát pět hvězdiček, které by si tenhle film i zasloužil, ale takhle nudný záporáky nepamatuji, to i ta zákeřná housenka působila zajímavěji. PS: Jestli pak měl Superman knírek ? ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Jak osvěžující vidět od DC film, který je blbost ve smyslu jednoduchá jednohubka, jakou si člověk pustí k umývání nádobí a okrajování brambor, a nikoliv blbost jako že tam nic nedává smysl a všichni tvůrci jako by naschvál sabotovali práci svou i ostatních, jak je jinak jejich zvykem. Můj nejzásadnější problém s filmem byl ten, že dětský představitel Billyho mi přišel daleko zajímavější a sympatičtější než Zachary Levi (ten divný kontrast mezi skoro čtyřicetiletým týpkem a tím, jak mladě vypadá a chová se, mě možná bude strašit ve snech), ale jinak to byla skoro sranda. ()

sheen 

všechny recenze uživatele

Na Shazama jsem byl nadržený od té doby kdy ho ohlásili. Dostal jsem přesně co ukázali v traileru. Zábavnou komixovku, plná vtipů, sympatických kidů, střeleného super-hrdiny, ač poslabšího, tak charismatického záporáka. Ta delší stopáž mi ani tak nepřišla, docela mi to uteklo. Spokojenost. [Cinestar Černý Most] ()

Galerie (56)

Zajímavosti (36)

  • Původní Shazam family měla jen tři členy, Billyho Batsona (Asher Angel), Freddy Freemana (Jack Dylan Grazer), který i po proměně zůstával dítětem a Mary Bromfield (Grace Fulton), která byla Billyho biologická sestra. Až v roce 2012 byla Shazam family převedena do podoby, která se objevuje ve filmu. Tudíž přibyli tři další členové Eugene Choi (Ian Chen), Pedro Pena (Jovan Armand) a Darla Dudleyová (Faithe Herman). (Mikahu)

Související novinky

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)

Reklama

Reklama