Shazam!

Billy Batson and the Legend of Shazam!

(pracovní název)

Franklin

(pracovní název)

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 2019, 132 min

DC si uvedomili zrejme jednu vec, že treba hlavne baviť a nezaťažovať diváka ťažkou a depresívnou atmosférou ( snáď navyváženejším z toho všetkého vychádza úvodný MAN OF STEEL ). A tak sa od WONDER WOMAN, každá ďalšia komiksovka tohto štúdia stále viac a viac prikláňa k humornej stránke, až sme nakoniec ( zatiaľ ) skončili u čistej komédii, ktorej komiksové aspekty sú len podružné. Film plný skvelých hlášok a gagov, samozrejme aj nejakej tej akcie a hlavne pohodovej atmosféry. Proste zábava pre celú rodinu.(6.4.2019)

Hej tak nic moc Moc provolánový, slabá komedie, podprůměrná akce, efekty nic moc. Fajn byly scény kdy byl Shazam tak do půlky, konec nuda. Kdyby s postavou zapracovali trochu víc do komedie a nebralo se to tak moc vážně, tak by asi udělali líp. Táhlo se to jak sopel, nic extra se tam nedělo, vtipné scény nebyly vtipné a rodiná omáčka kolem byla slabá. Záporné postavy jen jako kulisy. Pár malých gagů tam bylo, ale spíš jen na úsměv. Děti by se asi bavily, ale kdokoliv s IQ nad 80 určitě ne. Shazam prostě není superhrdina pro mě. A jinak nechápu, proč to dali Sandbergovi, kterej natočil 11 věcí, z toho 10 hororů a z toho 8 kraťasů. 2* - 3* a.k.a 40%(14.4.2019)

Shazam je fajn rodinný film, který jasně cílí na menší děti, ale jestli čekáte něco víc, tak… se bohužel nedočkáte. Nová comicsárna od DC se totiž zasekla na půli cesty mezi Ant-Manem a Deadpoolem, aniž by měla to hlavní – nosného hrdinu. Zachary Levi se opravdu snaží a sype z rukávu fóry, co mu síly stačí. Samotná postava Billyho Batsona vám ale k srdci nepřiroste, protože jí chybí jednak sympatičtější mladší představitel (Asher Angel toho ve filmu moc nepředvede) a jednak lepší origin. Celá sirotkovská linie je vlastně dost nepochopitelná/nesmyslná a zachraňuje ji akorát patra Billyho nových sourozenců. Ti jsou však dost upozaděni, což je velká škoda, a místo nich se buduje stoický záporák, který ovládá, ehm, bandu šedých monster. V něčem tak u DC pokročili, v něčem ale pořád přešlapují na místě. Podobně jako u Wonder Woman nebo Aquamana tu tak máme slušnou superhrdinskou jednohubku, která však na žánrovou špičku kouká z úctyhodné dálky. (6/10)(2.4.2019)

7/10 Shazam je... fajn. Menší supehrdinská komedie využívá správných ingrediencí v podobě titulního hrdiny (Levi si to fakt užívá), kanonády fórů (který z většiny fungují) a několika super nápadů (shazování komiksových klišé). O to víc zamrzí, že příběh a motivace charakterů jsou skrz na skrz sterilní a x-krát viděné a že se celý koncept nedokáže ještě víc utrhnout ze řetězu. Film nezklame, ale rozhodně se čekal silnější zářez. Více: https://www.youtube.com/watch?v=7WiKMPStBT8(2.4.2019)

• Ratemus

No čekal jsem něco absolutně jiného, nejen že mě to zklamalo, ale i nudilo. Nezasmál jsem se téměř ani jednou a vůbec jsem si to neužil tak jak jsem čekal po traileru. Tohle prostě nesedne každému a mně to nesedlo. CGI souboj byl něco strašného a Sedm hříchů jsou snad nejhůře zvládnuty z celého DCEU, ano ještě hůř než Steppenwolf, Incubus a Doomsday. Když Billi není Shazazem, jeho linka nezaujme a prostě vás nezajímá, protože chcete Shazama, jelikož Levi si tu roli užívá, ale když to nefunguje, tak prostě je něco špatně.Závěrečný souboj už je klasické DCEU závěrečné vyvrcholení bum bác s tím, že je snad nejúmornější a nejdelší ze všech DCEU dosavadních finále...asi nejsem cílovka, za mě ne, pokud jste dospělý, záleží jak vám sedne humor, pokud ne, celý film jde do prdele a to je můj případ(5.4.2019)

• - O režii snímku projevil zájem Sam Raimi. (fiLLthe3DD)

• - Shazam (původně Kapitán Marvel) je z dílny Fawcett Comics. DC Comics se ale v roce 1972 rozhodlo postavu zaregistrovat a poté ji v roce 1991 koupilo, ale museli postavu i její sérii přejmenovat na Shazam. Důvod přejmenování postavy byl, že komiksové vydavatelství Marvel vytvořil postavu, kterou pojmenovali právě Kapitán Marvel. (SNCIS)

• - Pro Marka Stronga je role Doctora Sivany již čtvrtá komiksová role. Hrál ve filmu od DC Comics Green Lantern (2011) Sinestra, v sérii Kingsman agenta Merlina a ve filmu Kick-Ass (2010) otce padoucha Motherfuckera, Franka DAmica. (Ratemus)