Reklama

Reklama

V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (607)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Po prvých temnejších a drsnejších filmoch pod taktovkou Zacka Snydera (Batman v Superman, Suicide Squad) prichádza na rad pravý opak - Shazam!, ktorý sa síce cool vyslovuje (až tak, že si to aj ja miestami vrieskam keď som sám a nikto ma nepočuje), ale je to skôr taký detský Power Rangers. Shazam je hlavne rodinná komédia s deťmi, to je v prvom rade čo si treba uvedomiť a veľa vecí treba brať na lahku váhu, našťastie sa film neberie vážne a to je jedine čo ho zachraňuje, pretože deti, ktorým sa vyhráža Mark Strong svojou super silou, je kombinácia ktorá je povedzme si trochu nefunkčná. Kedže sa jedna o deti, nikdy sa o postavy báť nebudeme a tu vidím ten najväčší problém. O nejakom napätí, či dusnej atmosfére sa tu nedá ani hovoriť (možno tak v jednej scéne, kde je vidno Sandbergov hororový otlačok). Našťastie to má dobrý casting. Malí zasrani to zahrali fakt celkom dobre a musím sa priznať, že ma celý casting na čele zo Zacharim Levim (ktorému rola Shazama sedí) fakt bavil. Film je postavený hlavne na humornej stránke a rodinných scénach a tie sa celkom vydarili, preto film baví aj keď je miestami akcia trochu nevýrazná. Ako celok to ale šľape celkom dobre, film cieli hlavne na menších divákov, no nemôžem povedať, že by som sa nudil. Nadšených DCčkarov zas potešia odkazy na iných hrdinov. Je jasné, že menší rozpočet sa zaplatí a dúfam, že v dvojke sa objaví už aj Black Adam v podaní The Rocka. P.S.: za titulkami sú dve scény. 75% - 4* ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Shazam naprosto výborně vykopává. Ve skvělé expozici se vůbec nestydí za svůj původní stařičký komiks (Shazam se objevil již v roce 1940) a jen modernizuje všechny ty různé aspekty, které se staly součástí komiksového DC vesmíru a nyní by se mohly stát i součástí jejich filmového universa. V tomhle ohledu je tu jasná snaha o propojení skrz narážky na Supermana a Batmana, ale dost mě mrzelo, že přesně tenhle film by potřeboval alespoň nějaké to cameo někoho z Justice League... Filmový Shazam se o tohle napojení snaží, ale nějak to není úplně ono (nejspíš proto, že současný filmový DC mu to moc neusnadňuje). Každopádně jako samostatný film Shazam překvapivě šlape. Je hodně zábavný, má sympatické postavy a ani záporák není vůbec špatný díky výbornému Marku Strongovi. Je tam však spoustu menších ALE, kvůli kterým to není až taková pecka. Vtipy nejsou vůbec špatné, ale těch opravdu dobrých tolik není. Postavy jsou fajn, ale mohlo by se s nimi jít víc do hloubky. A především závěrečná bitka mi přišla šíleně zmatená ohledně toho rychlého domlouvání a vymýšlení jak zloduchy porazit... Radši jsem pak u toho moc nepřemýšlel, protože tušímže to nakonec ani nedávalo moc smysl. V každým případě - Shazam je velice dobrá odpočinkovka. (7/10) ()

Reklama

Eawy 

všechny recenze uživatele

Nadpriemerná DC zábavka, ktorá je určená pre mladšiu generáciu. Výber príjemných detských hercov i moderných vtipov poteší. Niekedy však vtipnosť príliš šľape na pílu a na miesto nejakého deja ponúka sériu účelne vtipných skečov za sebou. Človek už potom len čaká na pokračovanie príbehu. Takto sa všetka suspense vytratí (ak nejaká bola). Kamera celkovo nezaujímavá, ničím nezaskočila a hudba veľmi priemerná. Napriek tomu, však tento film má byť iba samoúčelná zábava a to sa podarilo. 70% ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

James Wan měl nejspíš během natáčení Aquamana povoleno seřvat se občas s producentskou sebrankou do krve, a prosadit si tak mermomocí hlavně svou režisérskou vizi vodního muže... V případě Shazam!a jsme totiž zase zpátky v oněch nechvalně známých dícíčkovských vodách nudných, nevýrazných a podivně koncipovaných filmů. Např. při scéně přivolání výtahu superhrdinskou schopností blesku už jsem vážně nepoznal, mělo-li jít o legrační anebo smrtelně vážnou věc. A to je smutný. Vobludy a komediální hlášky občas fajn. ()

Mertax 

všechny recenze uživatele

Tady je zase zapšklých komentů! Shazam má oproti různým marvelovkám výhodu, protože nežádá znalost dalších x filmů, aby divák porozuměl všem narážkám, motivacím a vztahům. Může dokonce fungovat jako rodinný film, z jehož estetiky režisér čerpá. /// Sympatický Levi v upnutém červeném kostýmu s naprosto komicky nanicovatým bílým pláštíkem, je sice nejen vysvalený, ale hlavně přesvědčivý svou poťouchlostí. /// Výraznou slabinou filmu je záporák doktor Shivana, který nenabízí nic, co bychom už mnohokrát neviděli. Byť má film přes dvě kilowatthodiny, je téměř prost zcela nezáživných sekvencí. Scenárista se přiznaně ani nesnažil napsat spletitý příběh s mnoha podzápletkami, které většinou jen tříští pozornost a bývají galakticky překombinované. Nemá ani tak desetinu akce, co jeho ostatní sourozenci z DC rodiny a některé triky zejména v létajících scénách jsou poněkud slabší. Nabízí ale skutečně fungující humor, není v něm taková tma a nemá kamenné herce (zdravím Henryho Cavilla) a postavy, které se berou tak smrtelně vážně, až je chcete proplesknout (posílám pozdravy Batmanovi). [Kino, 2D s titulky] ()

Galerie (56)

Zajímavosti (36)

  • Dle slov režiséra je Shazam jako film Velký (1988), akorát se superschopnostmi a tudíž lepší. Na zmíněný film je zde nárážka v podobě scény v hračkáství s obrovskými klávesami piána. (Mikahu)
  • Písnička, která hraje na začátku filmu, je „Do You Hear What I Hear“ od Bing Crosby. V 8. minutě hraje „The Real Thing“ od Cook Classics feat. Outasight. V 58. minutě hraje „Don't Stop Me Now“ od Queen. (Duoscop)
  • Celosvětová premiéra proběhla 15. března 2019 v Torontu. (Varan)

Související novinky

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)

Reklama

Reklama