V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Ent.)

verbal

Hm, hm, tak prý rodinná zábava! To tedy zřejmě znamená, že se u toho má bavit celá rodina, tedy kromě globální degenerací vymatlaných dětí i maminky a tatínkové. Touto optikou je to pak ovšem docela riskantní podnik, točit pro tak rozsáhlou cílovou skupinu. Ono totiž statisticky vzato na světě zatím zaplaťsatan asi nebude až tolik rodin, kde je maminka povrchní kýčovitá tupka a tatínek hloupý nevkusný buzerant. To už by bylo hnutí ANO zvoleno do čela OSN a veskrze usměvavá ultrakorektní populace se rozmnožovala análně. Avšak s přihlédnutím ke kulturnímu úpadku, kvocientní degeneraci a geopolitickému patovývoji posledních dekád je třeba se reálně děsit a blít na poplach s výstražně vztyčeným pravým prostředníkem a s hrozivě varovným „Es kommt der Tag!“ na rtech. S takovou přijde fuckt brzy a tato pátá kolona stádové debility je již ikstou vlaštovkou. Přitom primární nápad není vůbec špatný a dala se z něj vytřískat kulantní zábavná taškařice pro kompletní generační spektrum. Zaúřadovala však holyúdská klika diktátu nevkusu a její tolik osvědčený generátor přiblblých a plytkých kolovrátkových pičovin. A taxe Hery Homopotrat nudil Sám doma, až naskočil do Polárního expresu, mířícího do homixové školy zmaru a nouze v Genitálním oparu. Výsledkem je Shitzam! aneb Velebukvoid a šest homodějů, toxický debilotvorný prefabrikát alá Dyzny … A kurva, nedopatřením jsem řekl Shitzam!, tak mě budete muset omluvit. Narostly mi totiž pastelové homoelasťáky a buzipelerínka, tudíž se musím neprodleně vydat dělat VŽUUUUM! do smradlavé přetékající žumpy přiblble klišovitých rodinných hovnot a nejdementnějších homixových šablon, tam správňácky zatočit s předpisově anemickým Voldemrdem a exemplárně hloupým párečkem školních šikanérů a měnit vaše přihlížející děti v retardované nekulturní teplouše. ()

Malarkey

Na rovinu přiznávám, že jsem to čekal daleko horší. Příjemná oddechovka a to lepší, co filmy z DC světa za poslední léta nabízí. A co na tom, že je to infantilní a dětské až běda. Pokud očekáváte rodinný film, zřejmě budete spokojeni. Pokud ale očekáváte novou superhrdinskou sérii, tak si raději nechte zajít chuť. ()

T2

Rozpočet $100miliónovTržby USA $137,133,798Tržby Celosvetovo $358,633,798Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Čistý rutinný priemer, ktorý sa krkolomne rozbehne až po pol hodine. Ten úvod je skoro na facku, prázdny, suchý, až otravný, čierny čarodej ako vystrihnutý z nejakého paprndeklového béčka. Decka to našťastie postupne oživia, nástup Shazama to konečne rozbehá k lepším kontúram, ktoré hlavne pobavia. Takže stred filmu a objavovanie superhrdinských schopností baví. Zas záver a bitky zo siedmymy hriechmi, skôr zrazia k zemi, moc všedné, ošuntelé, bez lepšej iskry či nápadu, lietanie pri mrakodrapoch pripomenie Matrix Revolutions. David F. Sandberg sa akoby bije sám zo sebou lebo niekedy nevie čo chce ponúknuť, lebo miestami to je až desivo temné, a potom hneď nejaká prča. /videl v kine: 60%/ ()

J*A*S*M

Čekal jsem teda o dost víc. Shazam! je taková nekonfliktně "v poho" komiksárna pro mladistvé, čímž pádem nechápu, proč se jí Sandberg v téhle podobě nechal upsat. S příšerama film nepředvede nikdy nic, co by bylo skutečně strašidelné, a s humorem nikdy nevyjede z předvídatelných kolejí. A navíc mě nebetyčně sral ten nesoulad mezi lidským a čarodějným "já" hlavního hrdiny. To totiž působí, jako kdyby se spolu s čarodějnými schopnostmi hrdinovi vždy změnila osobnost a o pár desítek bodů snížilo IQ. Jestli chápu dobře Shazamův papírový koncept, humor by měl vycházet z toho, že rozjívený teenager dostane superschopnosti a neví, co si s nimi počít, a tak s nimi různě blbne ... dokud není okolnostmi přinucen převzít zodpovědnost. Ale vždyť ten filmový Billy vůbec rozjívený není! Naopak se chová relativně utlumeně, asociálně, zároveň vyspěleji a samostatněji než jeho vrstevníci. A prásk, se ziskem superschopností najednou začne být sebevědomý cool hejsek, co se chce předvádět? Vždyť to vůbec nepasuje. ()

Enšpígl

Ach jo, nějak se mě teď nedaří trefit v kinech nějakou pecku. Pokud jde o komiksáky, tak po posledních úspěších jsem ztratil svou ostražitost i nedůvěru a zákonitě jsem nabil držku. Příběh se vleče a po neuvěřitelně zdlouhavým začátku mě dochází, že tohle je určený především dětem, pokusy o humor na mě z 90% nefungovaly, působily infantilně a jediný kdo dokázal zaujmout byl padouch Strong, tomu jsem taky ostatně celou dobu fandil, protože dobro mě tentokrát vysloveně sralo. Že by tam bylo nějak moc soubojů to se teda říct nedá a kyž už se film nadechoval k něčemu výživnějšímu spolehlivě to zabila následující "rodinná" scéna. Za nejzábavnější část filmu označuji momenty, kdy Billy zjišťoval své superhrdinské schopnosti. Ty ovšem bohužel nezjišťoval 132 minut. ()

• Ze začátku filmu, když policisté vstupují do zastavárny, je možné si všimnout panenky Annabelle. (Illuminare)
  • Když autobus, který Shazam (Zachary Levi) zasáhne bleskem, padá z nadjezdu dolů a Shazam se ho snaží chytit, je vidět, že když spadne několik desítek metrů dolů, Shazam má ruce na skle, které již bylo naprasklé, nechytil ho za kovovou část, ale za sklo. Dle zákonů fyziky by tam stál, sklo by se rozbilo a on by zřejmě zabil ty 3 lidi, kteří bylyi na předním skle autobusu napadaní. (Dejvid17)
  • Velkým obdivovatelem Freddyho Freemana (Jack Dylan Grazer) a jeho tehdejší alter ega Captain Marvel Jr. byl Elvis Presley. Inspiroval se jím pro svůj účes, některé kostými a logo v podobě blesku. (Mikahu)