Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

Ivoman

První série super (vzhledem k možnostem), ale hláška "Hodina skončila" byla mazácká. :-) Postavě Terminátora Cameron chyběla jen erotická vložka, kterou sice lehce odhalili scénáristi, ale měla být odhalena daleko více, bohužel chtěli po seriálu pro teenagery více než bylo možné. Seriál měl zasahovat období mezi film 2 a 3, bohužel se mu to podařilo jen na půl, tzn., že zasahoval do frekvence po filmu 2, ale protože musel být ukončen, tak absolutně nezapadá před film číslo 3. Také odstup filmu číslo 2 a 3 a mezi to vložit seriál po dalších letech nebylo zrovna cool. Pomineme-li různé terminátory, kteří byli lehce zlikvidováni a jejich nepochopitelný účel v té dané době, pomineme-li chatrné CGI efekty, tak musím poukázat na klasické efekty, které byli opravdu povedené (síla Cameron) (bitky mezi terminátory) apod., tak byl seriál koukatelný. Bohužel konec nám toho moc nepředvedl, jak po filozofické stránce, tak po vizuální. Lena Headey byl jediný rušivý element celého seriálu. Na svého "syna" měla celou dobu pohledy milenky, takže to dost rušilo dojem a pojem syn zachránce a matka ochranitelka. Celý seriál vypadá jako žárlivá zfetovaná mladá mrdka, což je dost hnus. ()

mrclTV

Po x-tý krát tá istá zápletka, navyše v lacnom seriálovom prevedení (éru veľkorozpočtových počinov od HBO a Netflixu to bohužiaľ predbehlo). Lena Heady hrá solídne, čo je jeden z mála silných bodov tohto seriálu. Niektoré časti sú fakt biedne (hlavne v druhej sérii) - za jednu hviezdičku, ďalšie zas celkom ujdú a majú nejakú pointu, tie by išli za dve, ale vyššie to nejde takmer nikdy (i ked niektoré časti boli relatívne slušné, ale takých bolo primálo). Výsledok - LTT za dve. ()

Mamlas

První díl byl hodně autentický, opravdu jako z Terminátora. Bohužel jsem celou dobu vnitřně bojoval se znechucením z tohoto příškrabku, který parazituje na špičkové značce, a také z castingu a scénáře. V průběhu druhého dílu jsem se začal významně nudit a třetí díl už jsem nedokoukal. Ten ansámbl a všechny ty zdržovací kecy a ten nijaký příběh, ta nuda i ti srandovní 'Terminátoři', to mi začalo lézt vcelku na nervy. Zkusil jsem ještě kousek posledního dílu té první série, abych zjistil, jak to dopadlo, ale nešlo to koukat. Furt ty samé ztrápené obličeje, furt ty samé blbé kidy. Ne, díky. (15%) ()

xSxEx

Nakonec sem se rozhodl tomu dat sanci a proste, potom co jsem dokoukal druhou serii tak davam ** a druhe * ... ale posledni minuta druhe serie me nahnala takovou husinu, jako se nepodarilo celem serialu dohromady. ()

Saljack

Byl by mnohem lepší kdyby tam nebylo tolik ženských. Jelikož chtěli udělat seriál pro všechny tak tam narvali ženský aby se na to slečny koukali. Co vím o sledovanosti tak to stejně nepomohlo. Někdy je to až moc zamotané přitom to má primitivní děj. Hold od tohoto seriálu jsem čekal mnohem víc. S podobnou tématikou ale mnohem lepší je Bionic Woman, který bohužel prozatím přestali vysílat. ()

LubosD

K čertu se všemi, co hodnotí seriál podle pilotního dílu nebo srovnávají libovolný seriál s filmem. Tohle je jeden z nejpopulárnějších seriálů na Internetu a zaslouží si 5/5. ()

Mephisto

Lepší tři hvězdy po první sezóně, uvidíme, jak to bude vypadat po sezóně druhé... EDIT: Druhá sezóna šla s kvalitou ještě trochu nahoru a tak i já zvedám hodnocení na čtyři hvězdy. Moc doufám, že se nakonec přeci jen natočí i třetí řada, seriál má obrovský potenciál. ()

vejfukCZ

Eště nikdy sem neviděl tak nezáživné a nezajímavé herce jako tady. Sarah Connorová je jen jedna, Lindu Hamilton prostě nikdo nenahradí... ()

gotham

Otázka je, jestli tento seriál hodnotit jako součást filmové ságy Terminátor a nebo jako obyčejný seriál. Protože je zřejmé, že v konkurenci filmových velikánů, zejména těch od Camerona, nemá žádnou šanci na úspěšnou kritiku. Když však Příběh S.C. srovnám s ostatními seriály, tak patří k těm lepším. Teď jsem na konci druhé série, a kvalita jde samozřejmě dolů, tak uvidím co bude dál. Nicméně musím pochválit výkon Summer Glau, líbí se mi, jak se její Terminátorka postupně vyvíjí, učí se jak se má chovat k lidem, aby od nich dostala to, co chce. 60% ()

xLOBOx odpad!

Kdybych neznal terminátora, asi bych nějakou hvězdičku dal, ale to, že tenhle brak(čtěte nudný obyčejný brak, žádný zábavný brak) převzal jméno kultvního filmu neunesu, chce se mi zvracet, to by se sára otáčela v hrobě.. ()

Runespell

Jsem štastná žena, protože jsem původního terminátora vidělat před tolika lety, že si ho nepamatuju, žádná pokračování jsem neviděla. Seriál jsem proto shlédla s jasnou hlavou. Johna bych sice přeobsadila, ale co naděláme... Viděla jsem plné dvě série v aj a ačkoliv nejsem fanoušek akčních filmů - celkově se mi to líbilo. Rozhodně jsem se nenudila a neměla chuť od obrazovky odejít, což ve mě vzbuzuje mnoho jiných vysoce hodnocených seriálů... Hvězda navíc za Summer Glau, která je fakt geniální a Lenu Headley:) ()

spacemaster

Není to Terminátor jak má být, protože tam není Švarný Arnie, ale je to obstojný seriál, který neurazí a pokud nemáte co na práci dá se přežít mnohem lépe než čumět do stropu a přemýšlet o nesmrtelnosti chrousta. ()

DandaPiper

Akční je to dost, děj už je napůl nalinkovanej, triky nejsou špatný, ale vybízí se tu otázka PROČ? Nepřijde mi to jako tak silné téma ke zpracování, aby se někdo několik let zahazoval hraním v tomto seriálu a vymýšlením nových dílů a zápletek. ()

blondboss

Chápem, že z úspešnej série je potrebné vyžmýkať maximum a väčšinou aj vznikne nejaký ten spin-off seriál. Je tomu podobne aj pri tejto slávnej terminátorskej sérii, ktorú ja osobne mám veľmi rád. Tento seriál je akýmsi doplnkom k udalostiam medzi druhým a tretím dielom série, ale nemôžem povedať, že by ma to nejako náramne bavilo a dejovo to bolo až príliš moc prekombinované, aby to ako celok dávalo zmysel. Plusom je výber hlavných herečiek, ale inak sa bavíme o veľmi priemernom seriáli, ktorý si zaslúži slabé tri hviezdy. 50 % ()

sus

Měním zase hodnocení po shlédnutí 9-ti dílů. Podle mě nedělá Terminátorům vůbec ostudu. Dávám 90%. ()

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)