Phineas & Ferb

Animovaný / Komedie / Rodinný
USA, (2007–2015), 49 h 25 min (Minutáž: 11–45 min)

Vincent Martella, Ashley Tisdale, Thomas Brodie-Sangster, Jeff "Swampy" Marsh, Caroline Rhea, Dan Povenmire, Dee Bradley Baker, Barry Bostwick, Tim Curry (více)

Série(4) / Epizody(222)

Poprvé na DVD uvidíte filmy Nejlínější den v životě a Léto patří nám všem, u kterých se královsky pobavíte. Je letní slunovrat, nejdelší den v roce, a Phineas a Ferb si ho chtějí ještě prodloužit, a tak se rozhodnou, že obletí celý svět, budou sledovat slunce a domů přijedou těsně před soumrakem. „To není možné,“ řekne na to Buford, ale oba neohrožení hrdinové dokáží, že opak je pravdou. A tak začíná cesta, během níž Phineas a Ferb prosviští Tokyo, Himaláje i Paříž. Ve „městě lásky“ by Candace chtěla překvapit Jeremyho, který tu je na dovolené. Dr. Doofenshmirtz zatím zajme Majora Monograma a jediný, kdo ho může zachránit, a překazit tak Doofovi zlomyslné plány, je Perry (alias Agent P.) Ve filmu Nejlínejší den v životě Candace vyděsí zpráva, že její bráchové chtějí strávit den slastným nicneděláním! Perryho navíc překvapí nový vynález doktora Doofenshmirtze. Ať už se Phineas a Ferb honí po celém světě anebo se pouze oddávají lenošení, jedno je jasné... s nimi se člověk nikdy nenudí! (oficiální text distributora)

The Viper

Phineas a Ferb není mým šálkem kávy, především že ústřední duo je až příliš nevtipné a jediné postavičky které za něco stojí jsou jejich sestra a Dr.Doofenshmirtz. ()

thorewi

Možná že je celý tento seriál stupidní ale oproti jiným jetix kouskům je to diamant určený k dobrému pobavení, když už opravdu nemáte co dělat. ()

Paity

Opravdu nechápu, jak tohle může být mezi nejoblíbenějšími seriály. Ale já toho stále nechápu hodně. ()

Chřástal

Oslava vynalézavosti, kreativity a zápalu pro věc jak u Nezvalova Edisona, akorát zábavnější. A taky oslava dětství, kdy prázdniny trvaly věčnost, a za den se stihla uskutečnit výprava do jiného vesmíru. Člověk musí obdivovat, kolika obsahy a novými nápady dokáží tvůrci naplnit nebo obměnit schéma, které je v podstatě v každém dílu stejné. Pod prvotní zběsilostí se vynořuje utahování si z klišé, parodie a popkulturní odkazy od Iliady přes bondovky až třeba po crossover s Marvelem a vedle velkolepé destrukce je místo i pro chytré a chytlavé songy i minimalisticky platonickou linii vztahu Izabely k Phineasovi. Mimochodem… Kde je Perry? ()

muoaner

Bratři kutilové co postaví snad úplně všechno v životní velikosti (ne jako já zamlada 1:100 z lega:(), uřvaněná sestra, domácí mazlíček / agent ptakopysk Perry a zákeřný německý zlosin. Das ist schon. ()

lardko

Tenhle animovaný seriál jsem vždycky nenáviděl. V každém díle mi přišel děj dost nudný a strašný , a na postavy se mi nekoukalo moc dobře. Může to být klidně nejlepší seriál na světě , ale já si ho nikdy neoblíbím. ()

senyor

Seriál s vždy tým istým modelom scenáru a s dvoma dejovými líniami, kde tá s chlapcami-kutilmi slúži skôr na pobavenie mladšej časti publika, a tá druhá, s tajným agentom vtákopyskom Perrym a Dr. Tutošvarcom, je určená vďaka svojmu absurdnému humoru skôr tým starším. U mňa ten absurdný humor, často veľmi trefné gagy a výstižné paródie proste fungujú a s mladším bratom sa pri tom občas celkom dobre bavím. 8/10 ()

KlárkaD

Jednou jsem se kdesi u hlídání nějakých malých příbuzných dívala na Disneychanel, což mě kvůli kravinám typu Hannah Montana málem zabilo. Pak ale začal Phineas a Ferb, kteří mě baví, takže přiznávám, když mám náladu dívat se v sobotu ráno na pohádky, jak jsem to dělala vždycky, když jsem byla malá, občas si tyhle dva bráchy pouštím na youtube. A kde je Perry? :) ()

frolish

Jediny serial zo sucasnej tvorby Disneyho, pri ktorom nemam chut rozmlatit telku a plakat za starym dobrym Fox Kids. Prave naopak - svojske humorne sceny su mi ako usite na mieru a takmer pri kazdom dieli sa velmi dobre bavim. Neviem ktore "chore" hlavy vymyslaju tie sceny s ptakopyskom Perrym a doktorom Dutoschwarzom, ale u mna klobuk dole :) ()

Lukin413

Seriál je postaven na podobném principu jako například Scooby-Do, to znamená, že díly jsou si velmi podobné. Příběh je vždy velmi podobný (Kluci něco vynalézají, jejich sestra je chce přistihnout, jejich mazlíček bojuje se zlým padouchem a většinou nějak nepřímo způsobí, že sestra bratry nepřistihne) a postavy se chovají vždy velmi podobně, včetně podobných dialogů. Z toho se pak odvíjí většina humoru seriálu, kdy nové díly odkazují na staré, celý seriál paroduje podstatu seriálu a velmi často bývají i parodovány samotné změny v zaběhnuté struktuře seriálu. Celé je to prošpikováno vtipnými písničkami, popkulturními vtípky a dokonce i nějaká ta satira (i když přece jen ne politická) se objeví. 100 % ()

roxy_ellen

A proč ne? Je to jeden z nejlepších animovaných seriálů, a zřejmě nejlepší seriál, co když Jetix vysílal.Je to nápadité a vtipné, prostě originální .. A kdo by si nezamiloval agenta Perryho :)) ()

Mahoney.

Absolútne nechápem ako toto mohlo získať 72%. Asi jedna z najviac nezaživných a stupídných animáckych rozpravok aké som kedy videla. To ani nehovorim o tom ako postavičky vyzerajú. Veď predsa čo vyrastie z detí keď budú pozerať na niekoho kto má trojuholníkový ksicht. Jedna hviezdička za vtákopyska Perryho. ()

Filipus Muff

Vcelku originální animovaný seriál, který vypráví příběh dvou vynalézavých chlapců a jejich zvířete, který pracuje jako zvířecí agent. I když je seriál zábavný po nějaké době je však strašně monotonní a člověk po pár dnech ani neví jaký měl poslední zhlédnutý díl děj. Co pak však, ale seriálu přidá na zábavě je, když třeba po 20 skoro stejných dílech přejde díl, který je naprosto odlišný. Vtipné jsou také scény, které sami narážejí na svou monotónnost (setkání agenta Perryho s generálem Monogramem). Co však člověka začne po pár dílech štvát je opakovanost některých hlášek např. " Ahoj Phineasi! Co to děláš? Seriál však ,ale i tak stojí za zhlédnutí... ()