Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

Attta

Pro mě je to o chloupek lepší než druhý díl, ale popravdě jsem čekal mnohem víc a výsledkem jsem byl docela zklamaný. Marvelovky mám obecně rád, ale tenhle kousek mi prostě nesedl. Je zde spousta skvělých momentů, nápadů a scén, ale dohromady mi to opět (stejně jako u druhého dílu) nevytvořilo tak komplexní zážitek jako u jedničky. ()

bourec

I mezi adaptacema slavnejch komiksů a jejich poračováních se občas objeví filmeček,na kterej je radost koukat.Neskutečně svěží film,utíkající jak divoká voda,s parádně hrajícím(mě nesmírně sympatickym)Downey jr.,kterej je potemnělej,akcí našlapanej,prostě skoro dokonalej blockbuster,a davá naprosto v pohodě na prdel oběma starším bratříčkům.Hódně dobrý.100%. ()

joker.george

Avengers nastavili laťku hodně vysoko a IM3 se jí, i díky své odlišnosti, hodně přiblížil. Už dlouho jsem se tak u nového filmu nezasmál a zároveň jsem tolik nevěřil vážným scénám. A tah s Mandarinem je pravděpodobně nejlepší odchylka oproti komiksům. ()

Streeper

Řekla bych, že ze všech Iron manů je tenhle nejbohatší na vizuální efekty, vážně je jich tam dost a každý z nich si užíváte, hlavně zničení Starkovy vily. Pak je to bezpochyby dost bohatě na humor. Ze všech dílů jsem se u toho zasmála nejvíc. ()

Rodriguez

Nějvětší průlom z trilogie Iron Mana, zatím udělala trojka. Akce a vtip na mě srší od začátku do konce filmu (i po závěrečných titulcích) a mě se nechce uvěřit, že sem právě strávil u domácího kina neuvěřitelných 130 minut bez nudy, štourání v nose, koukání do stropu nebo letáku či podřimování! Prostě bomba!!! Doufám, že Tony Stark není mrtvý a někdy se zase vrátí na velkoplošné projekce, ať už v kině či na televizní obrazovky! 100% ()

humanbeing

Pro mě je to jasně nejlepší akční film posledních několika let. Scéna s letadlem byla doslova dechberoucí. Vymakané po všech stránkách! ()

Numinek

Vypadá to tak, že dám 4... ale jsou to fakt slabý 4 - ve srovnání první díl byl naopak vrcholem pěti hvězd :) Právě co do srovnávání, bych ale moc nesrovnávala. Nějaké to klišé myslím přežiju, co mi ale vadilo bylo vlastně navázání na Avengers. Fakt to působilo jako pěst na oko, když se po dvou realitivně reálných dílech začne mluvit o mimozemšťanech :/ Něco takového, jako by se v Pelíškách začalo probírat setkání s Rumburakem.... ()

enjoi

Ok, tak takhle se to nějak dělá. Takhle by měl vypadat blockbuster. Nadupaný akcí, hláškami, nechybí záporák ani klaďas, kterého skvěle stvárnil Downey Junior. Trojka je „završení“ série par excellence. Vlastně, připomíná mi to loňského Spider-Mana. Taky je tak nějak přepracován od základů a je tam přidáno krapet víc stylovosti hlavní postavy. Viděno ve 3D (efekty jsou opravdu efektní) a z kina jsem odcházel velmi potěšen. Jo a soundtrack taky sednul jak na míru. 95 % ()

Pitam

Na zlatém podnosu podaná velkolepá podívaná sršící vtipem a (nikoliv trapnými) hláškami. Po vcelku průměrném druhém dílu se trojka dotáhla, ne-li přesáhla kvalitou jedničku, a to především díky mnohem originálnějšímu ději a bezesporu vydařenějšímu záporákovi. Tím samozřejmě nemám na mysli Mandarina, i když se jeho role Ben Kingsley zhostil evidentně s velkou chutí. Trikovou stránku nemá smysl rozebírat - co ti tvůrci dokážou dnes vytvořit, nad tím člověk jen žasne. Samotný Iron Man si získal mé sympatie už dříve, ale teď ho mám ještě raději, jelikož se tentokrát nebojí ukázat své slabiny a hlavně si sám ze sebe dělat srandu. Robert Downey Jr. se pro tu roli narodil :) Občas se sice objevila i nějaká nelogičnost či scénaristická berlička a Gwyneth byla tak trochu jen "do počtu", ale celkově u mě velká spokojenost. Prostě dobrá zábava. ()

C0r0ner

Kdo by byl řekl, že nejlepší díl bude trojka? Po dobré jedničce a trochu slabší dvojce přichází nálož akce a fórů, kterou jsem vážně nečekal. Rozhodně nemůže být náhoda, že z režisérského křesla zmizel Favreau a nahradil ho řízek Shane Black, který celému projektu dal hodně osobitý punc. Jen tak dál prosím. 90% ()

Vignette

Obávám se, že z celého filmu se mi nejvíc líbily závěrečné titulky... Ještě Ben Kingsley a jedna Tonyho hláška (ta, kterou se loučil se svým malým pomocníkem) byli fajn, jinak to byla jedna velká nuda. ()

epicek

Znáte ten pocit, když se na něco těšíte skoro dva roky a pak to po dvou hodinách uplyne a máte ten pocit prázdnoty, že teď nemáte pro co žít ? Jestli ne , tak přesně takhle jsem se citíl když jsem odcházel z pulnoční premiéry Iron Mana 3(fakt, že jsem za pár hodin maturoval mě vůbec netížil.) Tento neskutečný kousek nemůžu popsat slovy , čekal jsem od toho strašně hodně a dostal jsem ještě víc!! Tony dospěl a jde to hodně vidět, navíc jsem nečekal že tam bude tolik jeho vtipkaření a humoru , jelikož trailery lákaly hodně na napětí a akci. Můžu s naprostým klidem říct, že z celé trilogie(snad prozatím) je tenhle nejlepší.Zanechalo to ve mě neskutečný pocit, který v sobě budu mít ještě hodně dlouho( asi jako po pulnoční premiéře Dark Knight Rises). Určitě to musim vidět v kině ještě jednou, protože tohle je pro mě nejlepší film tohoto roku( možná jeden z mých nej TOP 5 ?). Doporučuju všem co váhají, jelikož tady není vůbec o čem VÁHAT! A VYPLATÍ SE POČKAT NEŽ SKONČÍ TITULKY ! :) ( viděno ČTYŘIKRÁT v kině :) dvakrát titulky a dvakrát dabing , který musím pochválit :) PS: My name is Tony Stark and I'm Iron Man! ()

Pedrousek

Tak moc jsem se těšil a tak moc jsem byl zklamán. Jednoznačně nejhorší film ze série. Iron Man už vůbec není namyšlenej a "hustej", což na něm bylo právě to nejlepší... Najednou se mění pravidla, což je dost trapný. Celej ten jeho mega luxusní oblek je najednou nic, protože si ho zcela v pohodě vyndá každej šašek mávnutím rozžhavený ruky... Chápu, že se to takhle více blíží realitě, ale sakra, když chci realitu, tak přece nejdu na Iron Mana... ()

matrosh

Iron Man 3 je jiný film, než předchozí kusy, ale hodnotím stejně. proč? Nejdřív pozitiva: Vážnější ton a hlubší prunik do psychologie Tonyho je fajn, humor a sebeironie v těch nejméně očekávaných momentech výborné. Negativa: zápletka je tuctova a záporáci mdlý. Z původní předlohy výborného komiksového autora Warrena Ellise, Iron Man: Extremis, nezůstál kámen na kameni. Na Shanea by byli dvě věci v jednom filmu asi moc, zatímco Warren Ellis v předloze zvládl oboje: sebespytování hlavního hrdinu i otevřenou kritiku nadnárodních konglomerátu a jejich nelegálních praktik. ()

Pajky3

V pořadí už třetí pokračování Iron Mana mi přijde o něco lepší než předchozí díl, ale k dokonalosti má stále docela daleko. Což o Downeyho ten je v poho, a on i zbytek obsazení není vůbec špatnej, ale po Avengers mě samostatnej film jednoho z hrdinů už tolik nebaví. Nebo nevim čim to je, nemůžu to vymyslet, to co tomu chybí. Akce dostatek, vtipu taky, bavit jsem se bavil, utíkat to utíkalo, ale nadšenej nejsem, i když to podle mého hodnocení zcela bezproblému byl nadprůměr. Hodně pobavil bonbónek za titulkama. ()

necisty

Na novodobých Marvelovkách miluji to, ze se s tím prostě neserou. Žádné zbytečné natahování, hned v první půl hodině pořádné řešeto, pak znovu a pak zase :). Hudba velice dobrá, díky ní jsem byl napjatý i u tak blbé scény jako bylo to sbírání padajících lidí. Tentokrát to ani nepomrvili s malým děckem, které vždy v podobných filmech dělá paseku a tady kupodivu ne. Tony tu zas i chvilku běhá s pistolkou bez obleku. Downey je borec, zpracování jeho postavy mě strašně baví. Děj je na úrovni, oči dostanou co chtějí a k tomu jedna hláška za druhou... Nechte mě, já už tu dělat nechci, všichni jsou tu divní (to jsem šel do kolen). ... Cos viděl? Bylo to moc rychlý, nic. ... Žiješ se mnou, nikdy nebude vše v pohodě. ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu