Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

otík

Tak to byl teda film! Nejlepší komiksovka jaká byla zatím natočena. Dokonalý film naprosto ve všem - scénář, herci, děj, triky, hudba, ... prostě všechno naprosto dokonalé. Hlavní podíl ovšem na úspěchu celé série mají naprosto dokonalý Robert Downey Jr., který vdechl Tonymu Starkovi neskutečné charizma, dokonale padnoucí hudba Briana Tylera a režisér, který po výtečně jedničce a horší dvojce Jona Favreaua dokázal vše ukočírovat a navíc vdechnout tomu neskutečný šmrnc. Paráda, která mě na rozdíl od Avengerů totálně dostala. ()

sir-dave

Po delším zamyšlení a celkem dobrému ukončení trilogie zaokrouhlím na čtyři hvězdy, ikdyž to nijak nevybočuje z celé série. Objevila se opět celá plejáda charismatických herců, akce oproti dvojce mi přišla lepší ikdyž Mickey Rourke byl o chlup padouchovější než vědátor Guy Pearce. Naštěstí humor nechyběl, z parodovaný Ben Kingsley byla třešnička. ()

Radiq

Ale tož ja, něbolo to špatné. Koukli sme se Tonymu Starkovi trošku do duše, pak taky na zajímavý záporáky a hrátky s několika ironmeníma oblekama, ovládanejma na dálku. I když zrovna to mi přišlo docela tragicky, celej film tragickej nebyl a su rád, že jsem se konečně dostal k jeho shlédnutí. Největší bavič Ben Kingsley mě asi od půlky neskutečně bavil a opět dokázal svůj talent. Celkově to mělo slušnej drajv a nezklamalo. Škoda, že to pořád jede na PG-13 a vyhneme se tak jakékoliv krvi nebo nahotě (oblečené šukny v Mandarinově posteli nebo nespálené oblečení ženské, která prošla ohněm, to působilo jako pěst na oko). ()

dr.fish

Ani třetí díl není vyloženě průšvih: Robert Downey je přibržděný ve svém nesmyslném blekotání a rádoby vtipných souvětích, takže je čas soustředit se na příběh. Scéna, kdy mu zlikvidují dům je referenční. Závěr už má bohužel rysy současného Hollywoodu- nepřehledná divoce se řítící akce, která je ale úplně zbytečná. Tendence zahrnout diváka efekty je kontraproduktivní. Takže čtvrtá hvězda nebude. Dokonalý Ben Kingsley, který měl mít hlavní roli! 60% ()

CinemaRanger

Třetí Železný muž je nejlepší ze série. Odlehčený humor, zajímavý záporák a dobrá akce. Robert hraje skvěle a jeho postava si tu projde velký vývojem. Ale větší dojem než lepší 3 hvězdy na mě neudělal. ()

Triple H

Osobne ma ani jeden Iron Man nijak zvlášť neuchvátil, a ani trojke sa nepodaril opak. Dej nemá ťah na bránku, a zápletka s "vylepšenými" vojakmi išla úplne mimo moje chute. Zato Kingsleyho Mandarin - OK, to som nečakal, a veľmi dobre som sa pobavil. :-) Miestami dobré vtipy a obstojná akcia - všehovšudy fajn jednohubka. BTW - rejža Shane Black je z toho cítiť na sto honov a odviedol dobrú prácu (napriek tomu, že je to IMHO aj ním, že filmu chýba určitá zovretosť). ()

chelseaman22

Člověk jde do kina kvůli dvěma faktorům - chce vidět neotřele drzé vystupování Sherlocka a spoustu akcí s železnými kostýmy v hlavní roli. Opravdu natěšený divák se výše uvedených determinantů kvality nedočká, jelikož 5/6 metráže snímku je vedeno stylem - "pokecáme jako v Ulici + Robert Downey Jr. každých dvacet minut přidá vtípek". Nesmírně sympatickým počinem je dozajisté propagace německé značky Audi. Pokud v Praze rádi zíráte na Audi R8 4,2 Quattro či Audi A8L, tak budete nadšeni - trojka Iron Mana je totiž přecpána těmito vlajkovými loděmi, jež jsou hojně užívány českými miliardáři typu Světlík a Dospiva. Brilantní architektonický počin ztělesněný sídlem Sherlocka lehne popelem, což diváka přivede k myšlence, že si Mr. Stark bude muset kupovat výzbroj ve frančízárně typu OBI (což se nakonec také splní). Na straně jedné Stark vtipně odsekává mladému poskokovi, na straně druhé je divák nucen pozorovat jakéhosi Araba s bradkou, jež si zahrál třeba Gándhího - a jeho jméno evokuje myšlenku na slavný toť pokrm z čínských (nebo vietnamských?) restauračních zařízení. Závěrečná bitka se dostává tam, kde měl být snímek alespoň po 60% celé metráže. Hudební doprovod je skvělý, ALE tento fakt si uvědomíte až při sledování závěrečných titulků - proč je kvalitní hudební doprovod strčen do části, kdy divák spěchá na bus a ne do děje samotného?! Úvodní song Blue vás od názvu produkční společnosti dostane až do Bernu - takhle ků:l intro jsem snad ještě nezažil! 81% Celosvětový výdělek k 6.12. 2013: $1,215,439,994, což je 6,07 násobek budgetu..........5. nejvýdělečnější snímek historie ()

VaHo

Dobrý film, všechno odsejpalo jak mělo, Downey pořád baví, Paltrow ukázala že není žádné ořezávátko, Guy Pearce je správně slizkej a Kingsleyoho Mandarin... to se ani nedá popsat :-)) Nesednul jsem si z toho na zadek tak jako u Avengerů, ale je to dobře odvedená práce. ()

AntonG.

70% Ani na potřetí si mne tato série nepodařila zcela získat. Avšak Mandarin parádní a Guy Pearce překvapivě svého padoucha zvládá taky s grácií. Jen by mohl s těmi rolemi záporáků trochu přibrzdit, pomalu je z něho další Mark Strong. ()

Laerry

Nebudu se tu zbytečně rozepisovat, téměř 800 lidí to udělalo už přede mnou. Jen dodám, že Downton Abbey se dostane snad všude:-D Asi to je v Americe velký hit, když si vysloužil tolik času na filmovém plátně:D (a to ani nezmiňuji četné odkazy v seriálech...) ()

Remivsremi

Třetí díl mě v mnoha pasážích nebavil a možná i nudil. Humorná stránka byla fajn a člověk se zasmál, ale zbytek mi přišel jaksi odbytý, hlavně akční složka filmu. Třetí Ironman mě ze všech dílu bavil nejmíň, což jsem nečekal a osobně jsem z toho dost smutný. Uvidíme, jak bude pokračovat celá Phase 2. ()

TheBalrog

Opravdu. Opravdu takhle dobré hodnocení ?? Tak tomu nerozumím.. proboha, kam jste dali rozum ?? Ano.. nepopírám, bylo to o chlup lepší než dvojka ale že bych v kině hltal každý záběr, to se bohužel nestalo. Ve filmu se něco stalo na začátku.. pak hluchý prostředek kde se probíráme vnitřními démony hlavního hrdiny a na konec bitva která bohužel nemůže vynahradit nudu kterou jsme prožily. Další věc, Mandarín je jeden z nejtěžších protivníků Iron Mana, kdo někdy viděl komiks pochopí. Zde z něj tvůrci udělali pouze loutku která nic neznamená. To si podle mě tato postava rozhodně nezasloužila. Celkově z mé strany na Iron mana slabých 60%. A musím tedy říct, že zatím největší zklamání letošního roku a co si budeme povídat.. Man of steel je o dvě třídy lepší :-) ()

Cedr

Od Shane Blacka bych toho očekával víc. Jde pořád o zábavnou podívanou ale Iron Man 2 měl prostě větší šťávu. Robert Downey Jr. který pochopitelně první dva filmy táhl se ve Iron Manovi 3 poněkud ztrácí a Guy Pearce ho válcuje ve všech směrech. Zklamání, ale aspoň ne takové jakým byli Avengers. ()

Estrellita

Iron Man si drží svůj vysoký standard, přestože Tony zjevně dospívá a už nesrší těmi puberťáckými nadutými fórky jako v minulých dílech. Nový Tony má konečně nějaký problém, jehož řešení zabere stopáž filmu naplno a člověk se nestihne nudit. Navíc ten ohňostroj na konci... No jsem opravdu zvědavá, jak dostanou Starka do Avengers 2, když to všechno odbouchnul. 75% ()

eye candy

Jo, je to lepší než předešlý díly, pořád to je ale ten samej přežvýkanej flus prakticky jediná změna je, že tentokrát ho vyplivnul Shane Black. Je mně jasný, že nelze čekat nějakou smysluplnou zápletku nebo dokonce nedej bože něco originálního co jsme ještě v těch předešlých pěti stech comixových adaptacích 450krát neviděli, ale to že jsem skouknul IM3 před dvěma dny a už si nepamatuji o čem vlastně byl, to je špatný a drogy za to nemůžou. Co se týče hlášek a vtipů tak až na 2-3 světlé výjimky (hlavně ty s malým děckem) šly všechny džouky mimo mně. Tady ty bezpohlavní impotentní hlášky, které scénáristům nejspíš generuje nějaká mobilní aplikace mi příjdou vtipný asi jak zprávy z Blízkýho Východu. Chápu, že se to určitě některým lidem líbí, takže bych nerad příliš kritizoval nebo někomu vnucoval svůj názor, každopádně je to sračka a měli byste se taky někdy podívat na něco co dává trochu smysl. ()

Lolita

Lepší než dvojka a (vyhýbám se kamenům) asi i jednička. Ironmanská série mi zatím přijde jednou z nejvyváženějších, kterou jsem měla tu čest vidět, a to je obrovská pochvala. Jako tečka na závěr skvělé, zapamatovatelné, a P.S.: Roberte, žeru tě. ()

Lamprea

Jak může tolik strašně trapných a úplně uboze vykreslených postav, pronášející ty nejvyčpělejší fóry jaký si jen můžete přetstavit bavit tolik lidí? To mi prostě nedá spát.. Efekty - fakt pěkný, ale kvůli nim na filmy nekoukám. ** ()

Motinski

Ak mám byť úprimný, jediné čo mi vlastne vadilo bol zvrat okolo Mandarina. Všetko ostatné je fajn, prvá polovica dokonca silno emotívna a ajkeď ide stále o klasickú marvelovku, tak jednú z lepších. Tak moc ma to ale nahnevalo že na všetko dobré som takmer zabudol. Iron Man 3 je dobrý film, určite lepší ako dvojka, no kvôli nepeknému prekvapeniu výsledný dojem proste klesol a nebudem naňho spomínať v dobrom. ()

Doudis19

Rozhodně nejvtipnější a pro mě zároveň i nejzábavnější Iron Man. Výměna režiséra byla po sterilní dvojce trefa do černého. ()

Samuel7

Ničím výjimečná řekl bych skoro akční komedie. Film občas pobaví, ale není tu žádná osudovost a síla, kterou bych od předpokládám, že závěrečného dílu očekával. Příběh je zvláštní slepenec několika výraznějších scén a nezajímavé vaty. Za nejlepší scénu považuji tu s lidmi padajícími z letadla, která byla skutečně napínavá. Nejkvalitnější práci na filmu však odvedl kameraman John Toll, jehož prvotřídní technika snímání byla pro mě to nejzajímavější na celém snímku a všechny akční scény dokázal posunout o úroveň výš. Ty i přesto působily většinou fádně, což je u filmu tohoto typu poměrně nežádoucí, a postrádal jsem u nich výraznější hudbu. Zkrátka průměr, který mě nenadchl, ale naštěstí ani neurazil. ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu