meda2016

Efekty a malebnost světel, barev a hloubky prostoru omamující. Variantou Supermana omlouvá prohřešky vůči fyzikálním zákonům univerza. Pohádkovost naráží na realitu. Atlanťané hovoří anglicky jako američané! Proč ne řecky? Muži jsou superřízci. Vysvětlení některých okamžiků scénář přeskočí. Ve 40ti minutách se stanou rámcově jen 4 věci. Moje babička měla úsloví znechuceného překvapení "Pro Kristovy drahý rány!" ...DC chce dohnat výtěžek StarWars. Pak je příběh také Avatar, Indiana Jones a Odyssea podle Pilcherové. Honění chvílemi vtipné, neschopnost střelců a nesmrtelnost zarážející. Příšery z hlubin... óóó... Animace jsou tedy maximální a nedovedu si představit lepší! CGI Nicole! Převedení do hraného filmu zaslouží Odpad, "co by mohlo být víc než král? Vrestler MMA!", přesto jsem od "nikdy víc!" málem přešel k "byla to blbost ale to jsme se nasmáli". ()

GejmronCZ

Po dlouhé době tu máme film od DC, dějově po Lize Spravedlnosti a porážce Steppenwolfa. Film má odlehčenou atmosféru a je to úplně něco jiného, než na co jsem byl u DC zvyklý. Někomu může přijít bez nápadu, protože viděl už tolik filmů, že viděl snad všechno. Pro mě to byly novinky a dobré nápady jako rychlé plavání, opravdová atlantská síla a další. Jason Momoa rozhodně splnil, co se po něm požadovalo, o tom není pochyb. Snadný úkol... Najít Atlasův trojzubec a porazit jeho bratra Orma v souboji o trůn. Jak se dalo čekat, tak nic nepůjde podle plánu. Hudba k daným situacím je dobře vybraná a film se snaží být vtipný, což se podařilo. Pak si říkáte "Jakože WTF? :D". Takto to na mě působí. Jeho matka (Nicole Kidman) byla dobře vybrána a celý film jsem tušil, že se někde ještě objeví. Scénář nesklamal a opravdu jsem ji tam rád viděl. Pro mě to je asi nejlepší film od DC, co jsem viděl, takže cením velkou snahu a originalitu ohledně Atlantidy a záporáků. Atlantida byla krásně zpracována, ale mohlo tam být více detailů a pohledů i z větší dálky jakožto celého města. Jinak moc pěkné. ()

Tomas_PO odpad!

Po Black Panther ďalšia komiksovka o Atlantíde, tentokrát pod vodou. Čakal som niečo na spôsob Waterworld, takže opäť obrovské sklamanie. Pri hereckých výkonoch ako aj dialógoch som mal pocit, že si tvorcovia až robia srandu. Vizuálne efekty mi takisto unikli, isto to chce čím väčší a kvalitnejší obraz. Škoda preškoda, podvodný svet plný neptúnov, trojzubcov, božstiev a bájnej Atlantídy by si zaslúžil lepší scenár. ()

Roxeet

Slovy klasika - bylo to tak blbý, až to bylo dobrý. Kdo to vlastně vůbec řekl? Každopádně to Aquamana vystihuje naprosto přesně. Narozdíl od jiných filmů od DC se tento vydal jinou cestou a namísto obvyklých temných příběhů se nám představila vizuálně krásná, i když hodně naivní pohádka s tunou klišé, že jsem se občas neubránil smíchu i ve scénách, které ale byly myšleny naprosto seriózně. Ale jo, koukalo se na to dobře, zejména na tu zrzku a musím říct, že stejně jako u Wonder Woman, tak i na Aquamana se rád podívám znovu, což se už o jiných filmech od současného DC říct nedá. ()

mstychov

Film me mile prekvapil. Zadne zbytecne nasili. Nektere sceny trosku vyumelkovane, ale vetsina byla naprosto paradni. Urcite nezustane u jednoho shlednuti. Tesime se na druhy dil. Jinak super hudba a efekty. Herecke obsazeni bezvadne. Zkratka povedeny film. ()

Saxos

Nádherná digitální pohádka s milióny barev, vlasatým, pokérovaným, nabušeným vodníkem, synem strážce majáku a královny Atlantidy. Klady: odpočinek od šedivého, deštivého dne. ()

brasek

Naivná rozprávka s hlúpymi momentami, ktoré nemajú obdobu! Príbeh ma po necelej hodine prestal úplne baviť. Vizuálne efekty sú vo väčšine skvelé, ale CGI tváre sú na smiech! Pre mňa je tento film iba škoda času. ()

kritkMd

Aaaah konečně se také DC projevil že umí dělat triple "A" filmy. Když si vzpomenu s jakým nadšením jsem šel do kina na Justice League, a z kina jsem vyšel málem v breku, myslel jsem si že tento film bude stejné govno. Ukázalo se ale že DC umí dělat filmy jako Marvel, a opravdu. Audio vizuální zpracování bylo neskutečné; od obrovských podmořských bitev a nestvůr až k hledání starého království v poušti. Ještě k tomu to zlaté obsazení... Tento film byl asi jeden z nejlepších od DC co jsem viděl. ()

Veeria

Amber Heard a Nicole Kidman - královny filmu. Konkrétně Amber jako Mera je perfektní volba. Film jako takový mě bohužel nezaujal..... ano, je propracovaný, ale méně je někdy více. Přišel mi překombinovaný. Kdyby se držel jednoho žánru, působilo by to líp, zde se však mísila pohádka, sci-fi, do toho digitální efekty, bojové scény..... škoda. Ale podmořský svět krásně propracovaný. Suma sumárum, 3*. ()

Ace.A.T.L.

Myslím, že dobře zvládnutej příběh o Aquamanovi. Vizuální orgie to jsou, ne že ne, ale jinak celkovej smysl jede v průměru a celý se to stahuje spíš do pohádky, než do představení člena týmu Avengers. Pokud nejste náročnej divák, tak si to užijete. Já jsem náročnej, ale svým způsobem jsem si to užil taky a ne že ne. Jenže já se dívám očima víc směrů a tak vidím lecos. Tenhle film si určitě najde fanoušky a remcaly. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

bonovox

Dávam 4 hviezdy hlavne kvôli vizuálnemu stvárneniu podmorského sveta, kde sa väčšina filmu odohráva a taktiež za výborne natočené akčné scény. Vo filme taktiež nechýba humor aj keď miestami dosť nútený. Dlhšia stopáž je ale tentoraz nevýhodou. Po hereckej stránke prekvapivý ale o to lepší casting. Jedna z lepších DC komiksoviek. ()

jemiplano

Nebyt tradicnej Power Rangers sablony, mal by Aquaman ovela vacsiu sancu naplnit svoj potencial. Skoda no, je to film pre kina a teenagerov. ()

tchempi

Je to jako když dospělý (zdravý, normální, mentálně nezaostalý) sleduje Mášu a medvěda nebo jiný dětský večerníček. Může na to koukat, dokonce se u toho může i bavit, ale stále si uvědomuje, že sleduje film pro děti. Hvězdami nehodnotím, neb nejsem cílovka... není mi deset. ()

Hlavonozec odpad!

Slyšel jsem, že se objevil film, který vytáhl Justice league universe z hoven a přišel konečně s povedenou komiksovkou od DC...ale jak se tak dívám, asi ho ještě zapomněli natočit. Tohle má být ten nejlepší film ze série ligy spravedlivých? DC comics se totálně propadá, a dokazují nám to, že aby natočili skvělý komiksový film, musí na to jít netradičním způsobem (jako trilogie Batmana od Nolana nebo loňský Joker). Stále tedy zůstává faktem, že DC filmy jsou v prdeli. ()

p.a.douch

Takže vcelku obstojné dílko, ale u mě to na 4 hvězdy nemá. Je to zbytečně moc dlouhý a ženský postavy jsou strašný. Wilson je hrozně prkenný, Heardová hrát neumí (snad lada tak prkno) a to co ze sebe udělala Kidmanová je děs a hrůza. Naopak Momoa má charisma, triky jsou dobrý a Lundgren s Dafoem příjemně překvapili. Takže u mě lehce nadprůměrný výsledek. Wan by se měl dát pozor na to aby se nestal šíleným megalomanem a scénáře vybírat střízlivěji. ()

Bezejmený

Úkázka, kolik klišé a vykrádání lze narvat do jednoho filmu. Jeden ze záporáků a jeho kumpáni si sem odskočili ze Strážců vesmíru a do vesmíru si pro změnu odskočila logika, motivace postav a překvapení. Choreografii a nápady akčních scén dělal snad nějaký začátečník. Jediné, co chválím, je design prostředí a hlavní dvojici. Jason se do role hodí, ale herectví moc nepochytil, Amber to pro změnu moc sluší. ()

SmajdalfCZ1

Tak dokoukáno po třetí s tříletým synovcem, během vysvětlování proč ta Mera má prsa a k čemu slouží, jsem přišel na to, že vlastně jsou filmy u DC prostě dobré. Udělali opravdové dno a to Justice League, a nic horšího opravdu nejde natočit. Jsme zvědavý zda Snyder cut s tím něco uděla, ale vraťmě se k Aquamanovi. Jason Momoa je brilantní herec a k tomu se koukat na krásnou zrzku, prostě baví. Člověk asi nemůže přestat to srovnávat s Justice league. Animace jsou zde oproti JL impozantní a graficky ten filmy je opravdu úžasný. Jinak příběh je klasické zrození hrdiny, ikdyž Orm ani Manta nejsou tak opravdu záporáci podle mě. Takže děj nepřekvapí, ale když po JL nečekáte nic extra, tak tohle byla v tu dobu bomba. U hodonocení 80% bych zůstal i teď. A to CGI bych určitě nekritizoval, tohle nešlo natočit jinak a když jdu do lesa, tak musím počítat s tím, že tam budou stromy. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů