Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

andulasafarova

Za první dvě série bych se rozhodovala mezi 4* a 5*. Ale třetí série byla totálně WTF, natahovaná zpomalenýma záběrama za doprovodu typické americké hudby ve stylu "hero's coming" a prostě tobylo sto a jedna. ()

nenet

Mezi prvním shlédnutím všech devíti dílů a druhým až stým shlédnutím všech devíti dílů jsem zachovala odstup cca půl roku. První dojmy byly velice příznivé. Druhé dojmy ovšem byly totálně pohlcující. Nedokážu neplýtvat superlativy, pro mne je tento seriál jednoduše srdcovka, nejsem schopná vytknout mu zhola nic. Skvělé herectví, super kamera, promyšlená a naprosto dokonalá hudba, přesně vyvážená směs zábavných, překvapujících, dojemných i akčních scén v efektně moderním kabátě. A ještě k dabingu. ČT se s tím tradičně poprala s velkou elegancí, dabing s Sherlockem Vojtěcha Dyka má energii. Ovšem AXN velice mile překvapila, protože jejich dabing je rovněž vynikající a kromě toho ve srovnání s originálem i přesnější. Zejména v pozdějších dílech, kde už jsou hrdinové poněkud vyspělejší, mi Sherlock s hlasem Jana Šťastného vyhovoval více. Nevadí mi ani to vykání mezi Sherlockem a Johnem, pokud si pamatuju, tak v knihách si tito pánové taktéž nepotykali. Přes to všechno ale doporučuji shlédnout dílo v originále, kterému se prostě sebelepší dabing nevyrovná. 21.1.2017: Tak to máme za sebou. Nepociťuju ani špetku zklamání ze série 4. Naopak, myslím si, že zdůraznění vztahové roviny nad čistě detektivní bylo nejen logické, ale i potřebné, pokud má seriál i v budoucnu někam smysluplně směřovat. Otázky byly zodpovězeny beze zbytku, pouze možná ne příliš zjevně, což může někoho poněkud dráždit. Obdivuju schopnost tvůrců zachovat celistvost a provázanost mezi všemi jednotlivými filmy a schopnost netradičně a přitom věrně využívat motivy z díla sira A. C. Doylea. Jako vyznavače fantasy a umírněné SF mě "feťácké fantasmagorie" velmi bavily. Pro mne je Sherlock naprosto jedinečný seriál a protože jsem oddaná duše, zůstane jím velmi pravděpodobně navždy :). ()

playboy_05

Tady jsem poprvé podlehl kouzlu a herecké genialitě Benedicta Cumberbatche. Role jemu šitá na míru, to on dělá tehle seriál, ovšem nutno říct, že ostatní mu zdatně sekundují. Bravo BBC. ()

comicsJan

Styl jakým Sherlock rozlouskává případy je jednoslovně... GENIÁLNÍ. Navíc kamera i scénář jsou natolik zajímavé, že ihned vtáhnou do děje. Nelze tedy upřít fakt, že převedení Sherlocka do 21. století se povedlo na výbornou. ()

1mArc0

Jeden z mála kvalitných seriálov! Po pravde, čakal som, že to bude z Viktoriánského obdobia, že Sherlock bude mať v ústach fajku, v ruke držať lupu a klobúčik na hlavne, lenže tu nemá ani jedinú vec. Dobre beriem späť, potom mu už dali klobúčik. Dôkaz o tom, že sa dá natočiť seriál, kde je maximálne 3 - 5 častí v každej a pri tom nestratiť, ani štipku zo svojej kvality a nie je za potrebu natáčať seriál, kde je vo sérii 25 dielov. Pri tých scénach, keď pozerám toľko dialógov a monológov, že bolo to dosť ťažké natočiť. Typická anglická atmosféra len z toho chrlí. Komplikovanosť a rafinovanosť zločinov, je skutočne skvelá, Holmes rieši jeden komplikovanejší prípad za druhým a je obdivuhodné, že čo sa môže, za tú 1 a pol v jednej časti stať. Hovorím zabudnite na CSI: MIAMI, NEW YORK, LAS VEGAS, NCIS, ak chcete poriadnu detektívnu, tak radšej Sherlocka a Poirota. Skvele sa im podarilo vykresliť Holmesa a Watsona, osobne si myslím, že výber Benedicta a Martin bol dobrý ťah (veľmi dobre sa dopĺňajú ako postavy, tak ako aj herci). Sherlocková dedukcia a pozorovacia schopnosť je fantastická. Kvalitná hudba (skvelá hudba počas toho, keď beží diel a aby som nezabudol soundtrack stojí o pozornosť). Taktiež seriál je na moderný spôsob (napr. čo píšu alebo keď im príde sms, nie je záber na mobil alebo na nootebook, zobrazí sa graficky šikovná vec). Benedict Cumberbatch si získal mnohých, prostredníctvom tohto seriálu, mňa určite áno. Kvalitný seriál, so všetkým čo má dobrý seriál mať. Prvá séria: 90% - Druhá séria: 91% - Tretia: 91%. Scenár, herci, hudba, kamera - to všetko kvalitné ponúka Sherlock. BBC nesklamalo. Už, keď to uviedlo ČT2 do svojho programu vysielania, musí to mať určitú kvalitu, alebo sa mýlim? /91%/ ()

TaNya_

Absolutně DOKONALÝ! Abych shrnula všechny moje dojmy, tak bych tu musela napsat celou slohovku.. Díla sira Doyla jsem měla možnost zvládnout v originále a neříkám, že je tenhle seriál předčí, ale rozhodně jim konkuruje. Ústřední dvojička nemohla být zvolená líp a co se týče děje samotných epizod, no prostě vrchol blaha. ()

Franta

Jedna z nejlepší detektivek, výborná modernizace originálu, svižný děj, skvělí herci a mnoho dalších podobných frází lze použít na popsání tohoto seriálu. Jedna z mála detektivek, která člověka rozesměje, ale zároveň mu trochu potrápí mozkové závity. A když vás konečně něco napadne, tak je to stejně špatně. Řešení však není nějaká podivná nelogická slátanina, jak je tomu u některých jiných detektivních seriálů, ale vcelku pochopitelné řešení. Seriál začíná na výbornou, postupem času mu však dochází pára, ale i tak se stále drží na solidní příčce vysoko nad průměrem. ()

Wolfinas

První dvě sezony jsou jako pohlazení na duši. Geniální, hravé, napínavé a naprosto k popukání. Obě jsem viděla hned několikrát. Třetí byla po dlouhém čekání zpustošena Sherlock fandomem kdy se snad chtěli tvurci zavděčit a odměnit svým fanouškům a velmi divně ztvárnili spoustu divokých představ, které kolovali po webech. Dokonce i moje mamka to poznala a to tyhle věci vůbec nesleduje. Čtvrtá řada je jako z divokých vajec. Přijde, rozbije všechny skořápky, dokonce i ty co tam vubec nejsou. Říkám si jestli se tady někdo moc nekoukal na Hunger Games a Saw... Každopádně první dvě série jsou mi dostačující. Kdyby byli všechny perfektní tak na ně nebudu mít čas koukat znova. ()

MAAUZ

Po shlédnutí první série zjistíte, že se neobejdete bez arogance Sherlocka. Dedukce hlavní postavy je zkrátka geniální. Watson je také bezvadný parťák. Seriál je moderní, ale stále se drží kvality a britské elegance. Záporáci jsou originální a takoví, co byste ze začátku nejradši hned zabili. Miss me? ()

tynuska37

Hodnotím první dvě série a hodnotím je na plných pět hvězd, takhle nějak si představuju modernizaci klasiky. Benedict a Martin válí, Andrew Scott je geniální prototyp záporáka a Skandál v Belgrávii je jedna z nejlepších seriálových epizod, co jsem kdy měla to potěšení zhlédnout. (Ty další dvě série naprosto úmyslně ignoruju, to byla scénáristická katastrofa a já se je snažím vytěsnit, abych tím děsivým zážitkem nekontaminovala jinak krásné vzpomínky na tenhle seriál.) ()

departed

Bravurně převedená adaptace Sherlocka Holmese do 21. století s zatím nejlépe zahraným Sherlockem, protože Cumberbatch si to užíval naplno a jeho momenty, kdy zahrál vydedukování (řečeno s nadsázkou) kompletní život prostého člověka i ze skrvny na tričku byly naprosto famózní. Avšak vyjma jeho jde obecně vzato o skvěle pojatou kriminálku, se zajímavými případy, chytlavou hudbou a sympatickým castingem. Čest tvůrčím scénáristům za originalitu a režisérům za správné dávkování tempa a načasování zvratů, všechno zvládnuto na jedničku. Za odlehčený humor gradující s každou sérií víc a víc také hvězdička nahoru. Hodnoceno: 4 série. ()

Cooller

*spoiler*po letech dokoukáno, musím říct že serial si až do posledniho dilu udržel tvář takovou jakou měl v prvním, vynikajici herecká prace, přesto mně trochu mrzí že příběh nedostal uplné "zakončení", smrt M. byla dle meho víc než jen uboha...navíc pouze pro efekt, je to velká škoda, velké mrhání potencialem Moriartyho postavy... že za nitky ho vlastně tahá někdo uplně jiný bych taky zcela určitě neřekl, jako Batman ma Jokera, nebo třeba Superman má Lexe Lutora tak i Sherlock Holmes by měl mít sveho Moriartyho jelikož "vyrovnané" boje mezi hrdinou/padouchem jsou přece ty nejlepší... finale mě trochu zklamalo jelikož sherlockova mastermind segra nakonec až tak chytrá neni a Mycroft se jakoby přehoupl do kostymu klauna a pro mě z nepochopitelneho duvodu přestal myslet racionalně což byl stěžejní znak jeho charakteru, zasloužilo si to rozhodně vic než tohle, přesto skvělí serial který určitě stojí za shlednuti ()

tartan

Hodnotím po zhliadnutí zatiaľ iba pilotnej časti, ale už tá ma dokonale dostala. Vidieť Doylovu superklasiku detektívneho žánru v tak netradičnom - do súčasnosti prenesenom - balení a zároveň/napriek tomu tak vernú duchu svojej literárnej predlohy a pritom (nielen) moderne zábavnú, to je skutočný zážitok. ()

boombang

Bravurní! A více než příjemně provokativní. Jako fanoušek Holmese jsem (a sám se tomu divím) nadšen - a to jsem zatím viděl jen pilotní díl. Uvidíme, jak to půjde dál... (...) Po třech dílech je stále nejlepší ten první - ale zbylé dva jsou pořád nadprůměrné. (...) Po šesti dílech je nejlepší pátý příběh... Gatiss s Moffatem by si za tento seriál zasloužili povýšení do šlechtického stavu - a ústřední herecké duo ještě víc. A.... GENIÁLNÍ ZNĚLKA. ... Edit po šesti letech: pět hvězd nechávám hlavně díky prvním dvěma sériím. ()

RobbieM@N

Geniální, geniální..............takové výkřiky jsem měl nutkání produkovat po shlédnutí pilotu k Sherlockovi. Uchopit původní předlohu a postavit Holmese do 21. století mohlo dopadnout jakkoli špatně, ale rozhodně ne lépe než se to podařilo právě teď. Novodobý Sherlock je nezvykle dobře promyšlený (dechberoucí dialogy, plno vtipů, charaktery) a taky skvěle obsazený, britský herec Benedict Cumbermatch už hrál v několika britskýh seriálech, ale tady poprvé hraje výraznější postavu a nenajde se nikdo, kdo by si nevšimnul jeho nezvykle velkého charismatu. Sherlock aspoň zase dokázal, že čas od času se může v éteru najít nová neokoukaná a originální záležitost. Trochu akorát zamrzí poloha a ztvárnění arch-enemy Moriartyho. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017