Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

satanjel

Najprv ma veľmi nenadchol, ale potom som si k nemu dokázal nájsť cestu. Vôbec mi nesedel predstaviteľ Sherlocka, pôsobil príliš šašovsky a moc prehrával. Z rovnakého dôvodu ani Moriarty moje sympatie nezískal. Jedine to zachraňoval hobbit. Postupne som si asi zvykol a druhú sériu som si užil aj s parádnym finálnym dielom. Súčasnosť Shelockovi vôbec nevadila. Príbehy boli výborné a dedukcie nápadité, len ich mohol pomalšie prezentovať, ťažko sa ich dalo stíhať. ()

Maniik88

Pozreté prvé dve série. Výborné začlenenie Sherlocka do súčasnosti, skvelo vybraní herci, strašne zložité scenáre, dialógy a vtip Sherlocka, podobný Sheldonovi z BBT alebo Dr. Housa. Absolútne asociálny génius rieši novodobo upravené prípady a my sa len tešíme, aká záhadná vražda ho zaujme a s kým si zahrá svoju hru. Navyše tu máme slizkého, tak isto geniálneho padúcha, no a súboj Sherlocka s ním je čerešničkou na torte. Niekedy som fakt nestíhal zachytiť všetky postrehy Sherlocka, pretože dokáže povedať aj 5 slov za sekundu. A taktiež mi možno unikli niektoré zvraty a chytáky. Nuž bude to treba pozrieť ešte raz. Odporúčam. Update: Tretia séria: prvé dva diely boli skôr zábavné a také na odľahčenie. Super som sa pri nich bavil ale nemali kvalitu ako predošlé 2 série, no tretí diel to celé vynahradil a myslím, že šlo o najlepší diel vôbec, paráda a ďalšie skvelé navnadenie na 4. sériu. ()

Uesbe

Verím v Sherlocka Holmesa, v prevratné novodobé spracovanie, v ktoré je v najlepších rukách a hlavách Veľkej BBCtánie a v majstrovstvo Moffata, Gatissa i Thopsona, v 100% bio, organické a prirozené výkony Benedicta i Martina, v štýl *jedna šupa za druhou*, v nezrozumiteľnú kadenciu, v text na obrazovke i silu mozgu a mágiu priateľstva voči zlu ()

Zl0

Veľmi dobré, originálne spravené, no príliš dlhé vo väčšine dielov. Často to tiež balansuje na hranici mojej tolerancie voči rekurzii prekvapení = odrbov a klamstiev o klamstvách ktoré oklamali vymyslené polopravdy založené na lži. Menej je niekedy viac. Keď to umelo zamotajú tak že sa v tom vyzná snáď len ten cvok Sherlock sám, prestáva ma to baviť. Hlavne keď potom ukážu, že riešenie ste mali celý čas pod nosom a pritom sa tam riešili konšpiračné teórie hodné samostatnej Facebookovej fanpage pro blbečky. Prvé asi 2 diely som žral, potom už to prestávalo mať šťavu - postavy samotné to nemôžu stále ťahať. A Baskerville, to bola kravina na druhú. Naopak, domina bola super :) ()

speedy7929

Dlho ma nechytil žiaden seriál tak ako tento. Celý som si ho pozrel za dva dni čo sa mi ešte nikdy nestalo. Starý Sherlock v novodobom svete ma celkom bavil. Zo začiatku mi to prišlo také akoby som čakal, že ma nemôže tento seriál osloviť. Watson ako vyslúžili vojak, Sherlock ako unudený detektív, Mycroft ako žiarlivý brat Sherlocka a úhlavný nepriateľ Moriarty ma však presvedčili o opaku. Neprekvapili ma však príbehy a bolo celkom ľahké pre mňa uhádnuť kto je vrahom. Napriek tomu ma to bavilo. ()

goodnic

Bez charismatických hlavních představitelů by to byla jen další obyčejná detektivka. Co dělá tento britský počin výjimečným je totiž právě herectví Cumberbatche a Freemana. A mě zase dělá výjimečným to, že jsem před chvílí napsal vyjímečný. ()

Fowl

Pokud vám nevadí vzít starého Sherlocka a dát ho do naší doby, tak je to výborná podívaná, s pěknou prací. Třetí série mě ale silně zklamala, chaotická, salátová. ()

Vron

Jenom čtyři proto, že jako pomalý čtenář nestíhám. Další věc je to, že Martinu Freemanovi jednoduše nevěřim, že by se mohl jmenovat Watson, natož John. A ten, jehož jméno připomíná okurkovou lavičku - proslulost voskových figurín se zjevně zrcadlí už i do britského obyvatelstva. Každopádně i přes to všechno - je to paráda a i když jsem jeden z mála, kdo se směje při každý první až druhý reakci Holmese, stejně si za tím stojím. ()

Colchack

Tomuto seriálu nemám naozaj čo vytknúť, páči sa mi vo všetkých smeroch. Cumberbatch dokonalý, Bilbo podľa mňa možno nedostáva toľko priestoru koľko by si zaslúžil. ==== 1x01 A STUDY IN PINK - 90% (pilot aký by som si prial na začiatku každého seriálu). 1x02 THE BLIND BANKER - 75%. 1x03 THE GREAT GAME - 100%. ==== 2x01 A SCANDAL IN BELGRAVIA - 100%. 2x02 THE HOUNDS OF BASKERVILLE - 80%. 2x03 THE REICHENBACH FALL - 100%. 3x01 THE EMPTY HEARSE - 95%. 3x02 THE SIGN OF THREE - 85%. 3x03 HIS LAST VOW - 100%. Záver tretej série rozhodne zaujímavý....už sa neviem dočkať 4 série :) ==== 4x01 THE SIX THATCHERS - 75 %. 4x02 THE LYING DETECTIVE - 90 %. 4x03 THE FINAL PROBLEM - 85%. ()

Margerie

První dvě série naprosto brilantní - excelentní herecké výkony, skvělý vizuál, vynikající kamera, zajímavý scénář, propracované dialogy i monology. Nevadí mi, že se tvůrci od předlohy odklonili trochu více, však je to seriál na náměty. Oproti předchozím dvěma filmům se Sherlockem zasazeným do moderního prostředí, které mě opravdu neuchvátily, jsem spokojeně předla a vrněla. Tedy až do třetí série, která je maximálně na tři hvězdy. Kde se najednou vzalo tolik sentimentu? Kam se vytratil perfektní scénář? Opravdu doufám, že čtvrtá série to napraví, protože na tohle bych se dále dívat nechtěla. Možná by nakonec přece jen neškodilo trochu více se inspirovat knižní předlohou a vrátit se zpět do zaběhnutých kolejí. Ono čeho je moc, toho je příliš, a hranice mezi "zamotaným a překvapivým" a "neuvěřitelným a překombinovaným" je opravdu tenká... ()

Misulka93

Skvělý seriál. V počátcích mě sice odrazovala délka jednoho dílu, protože 90 minut na jeden díl seriálu mi zkrátka příjde dost, ale po shlédnutí prvního dílu bylo jasno, že na tento kousek si čas zkrátka najdu :) Vzhledem k tomu, že jednu sérii tvoří celkem 3 díly, nejde o žádnou dlouhou ságu. Vřele doporučuji každému :) myslím si, že každý si zde najde něco svého. Nešetří se tu s dramaty, vraždami, mystičnem a kriminálními případy, ale jde tu také o velmi silné pouto přátelství a o objevování lidskosti v osobě, kde ji běžní lidé nemohou přes aroganci vidět. Zkrátka, jen do toho! :) ()

fojtas

málokterý seriál mě tak zasáhl zpracováním. přímé srovnání s naprosto ideologicky stejným elementaryvychází jednoznačne. Sherlock od BBC vychází z FANTASTICKÉHO projevu Benedicta a Martina a ze skvělé režie a střihu. ruku na srdce, komu z Vás to přípomína Top Gear? jediné co mi opravdu vadí je miniserie, myslim, ze seriál by zasloužil aspoň 6 dílů ročně. vřele doporučuji ()

seiffs

Moderní zpracování je zajímavý nápad, je to svěží. Právě to ale je asi kamenem ůrazu. Je to vlastně jako vzít jakýkoliv z právě vysílaných kriminálek Miamy, Sběratelů kostí nebo jíných blbostí a zasadit to do Londýna s Holmesem ve slušivém kabátě, za kterým běhá nemastný Bilbo bez prstenu. Od zápletky mám daleko větší očekávání - ne jen aby nebyla tak chudá a ohraná, ale taky aby neměla absurdní wtf momenty. Také bych do toho šíleného tempa ve stylu seriálu 24 hodin uvítal i klidnější pasáže, aby se člověk mohl sám vyzkoušet dedukci. ()

Petike

Modernizovať zabehané, klasické diela z ich pôvodnej éry do prostredia súčasnosti bola v oblasti adaptácii vždy náramne kontroverzná téma. A ani sa nečudujem. Vezmite si tento nepodarený pokus o modernizáciu Poirota, s Molinom v hlavnej úlohe. Veľmi neslávny kúsok, instantná munícia pre všetkých neprajníkov modernizovaných adaptácií. Vôbec by som im nezazlieval ich odmietavý postoj. Ale ako so všetkými dielami, kostra námetu ako taká nemusí byť problémom, ak stavíte na profesionálny prístup, scenáristický dôvtip a samozrejme na dobrú znalosť predlôh. Moffat, už so skúsenosťami s modernizovaním Jekylla v 2007-om, sa spolu s Gatissom po mnohých debatách vo vlaku vrhli v 2009-om na povrchom formulaický nápad. Nikomu by som sa nečudoval, keby očakával od tohto nového seriálového pokusu ďalšiu katastrofu z radu "Molina ako Poirot s notebookom". (Schválne, nájdite si starší rozhovor s Cumberbatchom. Sám bol k celému experimentu skeptický a očakával, že to bude niečo veľmi, veľmi lacné.) Našťastie však Gatiss aj Moffat majú znalosť predlôh v malíčku, neboja sa určitej hravosti (podobne ako samotný Doyle) a majú dostatočne vycibrený odhad a vkus na to, aby sa vyhli školáckym chybám a stupídnostiam. Z pomerne komornej letnej premiéry 1. série v 2010-om, od ktorej nikto nič extra nečakal (zjavne ani Moff a Mark), vyrástol úplne prirodzeným spôsobom rozumný seriálový hit. Holmesovských adaptácií sa už za to jedno storočie nazbieral hotový oceán, ale táto je jednou z tých, ktoré sa ľahko nestratia. Nech je už váš postoj k modernizovaniu kontextu dejiska akýkoľvek, Cumberbatchov výkon ho pasuje na najlepšieho televízneho Holmesa od čias Jeremyho Bretta. Roky bežia, z času na čas sa objaví nová séria (či presnejšie, miniséria) Sherlocka a môj osobný dojem je zatiaľ... Každá nová séria je lepšia a lepšia. :-) Nehovorím to z túžby po superlatívoch, ale z osobného presvedčenia. Po mierne chladnom ale štýlovom začiatku slávnej detektívnej dvojice počas 1. série sa Sherlock a John postupne prepracovali do klasickej, už z predlôh povedomej pozície dvoch parťákov nonšalantne riešiacich najrôznejšie zločiny a malé sprisahania. Tento seriál neupadá. Naopak, momentálne prežíva svoj zlatý vek v pravom slova zmysle. //// Hodnotenie ostatných dielov: Pôvodný pilot, Prízračná nevesta //// Zaujímavé komentáre: DaViD´82, Radyo, Cival ()

DjangoDoe

Sherlock Holmes v poslednej dobe dostal dosť velký priestor, či už vo filmovej alebo seriálovej podobe. Istá rivalita medzi dvoma prevedeniami tu vždy bude a je len na divákovi, či mu sadne kombo Downey-Law alebo Cumberbatch-Freeman. Pre mňa osobne, je po prvej sérií scenáristicky vyspelejší seriál. Zaujímavé prípady skombinované s drzosťou sociopata Holmesa sú výborné, ale na druhej strane sa mi zdá, že Law dostal oveľa väčší priestor pri riešení prípadu ako Freemanov Watson, ktorý len neustále kladie otázky. Je len otázkou času do kedy bude ťahať celý seriál len samotný Holmes. Po prvej sérií 4*. ()

xylofonka

První dvě řady se držely vysoký standard. Bohužel třetí řada poklesla do spleti prapodivných flashbacků a marastu podivností. ()

Cajomol

Dovolím citovat jeden obrázek na tumblr - "Jediný seriál, kterému stačí 9 dílů na to, aby Vám zruinoval život." Čekání na speciál a na další sérii bude dost dlouhé... ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017