Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

Tobias18

V prvních dvou sériích geniální seriál s výbornou myšlenkou přenést Sherlocka Holmese do 21. století, ve třetí sérii trochu dochází dech a ve čtvrté sérii se plive divákům do obličeje. Souhrnem je to nadprůměr, ale ten konec...70%. ()

Johny203

Vynikajúce. Pri porovnaní s inými seriálmi to väčšinu z nich ponižuje. Nový člen mojej osobnej TOP 10 a nezmenil to ani fakt že v druhej polovici sa objavia aj slabšie epizódy. ()

wdo

Neexistuje díl, u kterého bych neusnul. Nuda, nuda, šeď, šeď. Sherlock se pouze přesunuje Londýnem a v závěsu za ním plápolá Bilbo Pytlík, zbytek seriálu jsou pouze dialogy v kulisách televizních inscenací. Sherlock spojuje své "logické" dedukce do jediného správného komplexního vývodu a některé případy jsou natolik překombinované, že by se za to nemusela stydět ani čtvrtá řady Kriminálky Anděl. Mrtvola ještě chladne na místě činu a Sherlockovi už oznamují, že podle analýzy DNA se jedná o pana xy. Sic. Při takovýchhle technických možnostech přece britská policie nepotřebuje nějakého geniálního logika. ()

Ewtio

Málokdy se mi seriál líbí natolik, že si ho dokážu pustit znova a znova a bavit se u něj tak, jako napoprvé. Sherlock je jednou z těch výjimek. Seriál skvěle vykresluje hlavní hrdiny Doylových knih v moderní době, herci podávají skvělé výkony. Zároveň se člověk vůbec nenudí, seriózní scény střídají vtipné a dobře napsané vedlejší postavy jen zlepšují zážitek ze seriálu. ()

Petrval

Modernizované povídky A.C. Doyla které mají excelentí děj a bezchybné herecké výkony jak v hlavních tak vedlejších rolích. Těšil j se jsem se na každý další díl,protože co díl to detektivní perla. Jasných a neoddiskutovatelných 5* . ()

KorryxD_

Sherlock Holmes. Slavný detektiv od úžasného Doyleho. Ale pozor! Přichází něco zbrusu nového-dámy a pánové přivítejte Benedicta Cumberbatche v hlavní roli Sherlocka! A že je,na co se těšit. Upřímně,Sherlocka si zamilujete již po prvním díle,nebo to tak bylo aspoň v mém případě. Dramatická hudba při každé akci,dramatický děj do poslední scény...to si prostě nemůžete nechat ujít. Překvapující herecké výkony(hlavně Andrew Scott) a samozřejmě samotný Sherlock. Myslím,že na seriálu nejde nic vytknout,leda málo dílů. Každopádně,úžasný zážitek,který vám dlouho utkví v hlavě. ()

concepcion

Úžasný nepredvítaľný serál, ktorý predčil moje očakávania. Super herci, hudba a príbeh, ktorý sa vyvíja cez všetky časti, no je ide tak v pozadí. ()

MatoPalkes

Hodnotenie prvých dvoch sérií. Ako hlavná postava, tak aj seriál je genálny. Skvelá chémia s Johnom Watsonom, úžasné tempo, dlho som sa seriálu vyhýbal, lebo som sa bál že to bude pomalé ale opak je pravdou. Scandal in Belgravia je pre mňa seriálový mastepiece. ()

Janakin

Benedict a Martin mezi sebou mají prostě jedinečnou chemii, kterou nekazí ani Mary ani žádná jiná Johnova přítelkyně. Detektivky jsou to dobrý, za mě nejslabší třetí série. Jinak je tenhle geniální detektiv a jeho doktor navždy v mém srdci. ()

deli06

První série ***** , druhá série *****, třetí série *****, čtvrtá série **** Sherlock je nesnesitelný, geniální, bezcitný a arogantní psychopat (teda vlastně vysoce funkční sociopat), ale přes tohle všechno ho milujete, protože si na něj zvyknete. Vlastně si zamilujete téměř všechny postavy v seriálu - John - je tak kladný, že ho musíte milovat, paní Hudsonová - jako pardon, ale není tam nikdo, kdo by byl větší frajer, Molly - té je vám tak líto, že jí musíte mít rádi, Lestrade - rozhodně nejčistší postava, Mary - jedna z nejlepších věcí, co ten seriál mohla potkat a Mycroft - prostě Mycroft, postupem času ho vážně začnete mít rádi. Komě toho, že je tenhle seriál geniální, je taky neuvěřitelně vtipný. Trochu mě mrzelo, že se čtvrtá série dost lišila od všech předchozích, ale pořád to nic nemění na mém hodnocení a na tom, že se rozhodně jedná o jeden z nejlepších seriálových počinů s nezapomenutelnými hereckými výkony. ()

Phosphorus

Sľubný, no určite nie dokonalý seriál. Čo som si na ňom naozaj užíval bol dynamický štýl, podmanivá atmosféra súčasného Londýna, epický soundtrack, úžasne zvládnuté postavy (zbrklý a vášnivý Sherlock, vždy nápomocný Watson, Mrs. Hudson stále nad vecou, milá a občasne divná Molly, pokorný Lestrade). Zaujme tiež nezvyčajný zostrih niektorých sekvencií a ich dôvtipné prevedenie (systém písanej dedukcie a chatovania, vizualizovaný pamäťový palác). V čom seriál žiaľ zlyháva je logickosť, časté sú dejové nezrovnalosti. Tvorcovia tieto chyby šikovne maskujú zbesilým rozprávaním a stále novými podnetmi, no kto očakáva do detailu premyslený dej, bude sklamaný. Ďalej tam na mňa bolo až príliš nepotrebnej brutality, obscénnych scén v niektorých epizódach, silné pretláčanie ideológie a negatívnych hodnôt. No a postupne mi začala dosť liezť na nervy neoriginalita záporných postáv, keďže sú skoro všetky dosť podobné: strašne premúdrený, sebaistý človek, tváriaci sa neskutočne chytro a neporaziteľne, ktorý všetko robí len tak z nudy a pre zábavu. V tomto sú knižné predlohy jednoznačne pestrejšie. Ako celku tomu nedám viac ako 3*, ďalšie detaily popíšem pri jednotlivých epizódach. ()

Falanx

95%. První řada seriálu mne tiše oslovila. Druhá potěšila velice a v závěru rozesmutnila. Sir Arthur Ignatius Conan Doyle svého detektiva též přechodně umrtvil, ale to jsem zvládl mnohem lépe než skon seriálového Sherlocka. *****Třetí řada je dokonalá a prostými slovy nepopsatelná. Mňam, ale modří už vědí ... Benedict Cumberbatch je dokonalý psychopat (možná sociopat s obsedantně kompulzivní poruchou, velmi inteligentní paranoik, pošuk? ) a Martin Freeman je prostě kámoš a milá lidská bytost se všemi nevýhodami uvedeného vztahu.*****V druhém díle třetí série se Sherlock stane svědkem a jeho projev na Watsonově svatbě (plus vytříbená manipulace se všemi účastníky) byl pro mne vrcholným zážitkem. To jsem řval. ()

leafroller

Přes veškerou snahu přivést pana Holmese do současnosti narážejí tvůrci na jistou středověkost jednotlivých případů. Ta se projevuje někde hůř a někde lépe. No a mě, jako milovníka pana Poirota, tedy zaujala necelá čtvrtina zhlédnutých dílů. Ostatní je sice koukatelné, ale všeobecné nadšení z tohoto zpracování opravdu nesdílím. Navíc tím, jak řídne intenzita detektivky, stává se ze série už skutečný seriál se vším všudy. Takže místo, abychom řešili zajímavé případy, řešíme svatby, dětičky a ostatní nechutnosti. Navíc u poslední série je už potřeba vědět, co se stalo dříve.....prostě seroš. Je to škoda. ()

Akret120

Na jednu stranu je to hrozne vtipné a sú tu skvelé hlášky ako "Welcome in London" a podobné and druhej strane je to neskutočná detektívka až do konca každého dielu a čakáš ako to skončí a potom tu je neskutočne skvelá tvojica Sherlock a John čo si nikdy nepovedali čo k sebe cítia až do samého konca série ale strašne ich zbožňujem cute ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017