Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

dj_kure

Jednoznačně nejlepší seriálové zpracování Sherlocka Holmese a zároveň asi nejlepší kriminálka posledních let. Jen tak dál a co nejvíc dílů v podobném tempu :) ()

AweDuckling

"I'm not a psychopath, I'm a high-functioning sociopath; do your research." "What it must be like in your funny little brains, it must be so boring!" Tento seriál mě velmi mile překvapil a jsem ráda, že jsem na něj čirou náhodou narazila. Pravda, podle mě tehle novodobý Sherlock Holmes nemá nic moc společného s oním detektivem od Sira Doyla ("Shut up!" "I didn't say anything." "You were thinking. It's annoying."), ale přesto fajn nenáročná zábava (zdůrazňuji nenáročná - fanouškové filmů, kteří je donutí potrápit jejich mozkové závity, možná budou trochu - anebo víc - zklamáni). Příjemná porce britského humoru... zajímavé příběhy... megasympatický Martin Freeman a úžasný a megacharismatický Benedict Cumberbatch v hlavních rolích? Nemohu dát jiné než plné hodnocení - anebo spíš deset hvězdiček z pěti. Další seriál, který se opravdu rychle a suverénně vyhoupnul mezi mé srdeční záležitosti. ()

Jack333

Seriál na motivy A. C. Doyle zasazen do dnešních dob...nejdřív jsem si říkal, že to bude kravina, neboť znám jak knihy, tak filmy podle nich natočené, například skvělý Jeremy Brett, ale nakonec jsem se mýlil...je to třeba brát jako příběh, který je Holmesem jen inspirován...výborná hudba i scénář, dobrá volba herců i prostředí...:-), těším se na další díly, snad v příštím roce další 3 budou :-) ()

waeslly

Je to napínavé, je to chytré, je to chytlavé, je to překvapivé je to prostě super...! Sherlock je ve skvělé formě jak filmově tak seriálově ačkoliv mám rád Ritchieho tak tahle jízda je přece jen o moc lepší. ()

Jacques1

Zásadní seriál typu must see, který přináší v mnoha směrech svěží vítr do seriálových klišé. Zasazení Shelocka do současnosti se povedlo bezchybně. Geniální scénář se nedrží pevně Holmsovských předloh, ale naopak je originálně kombinuje a míchá, dává tak vzniknout novému na pozadí toho, co je divákovi už známé. Rovněž aktualizace některých Holmsovských zvyků, jako kouření dýmky a brání drog pomocí nikotinových náplastí, převedení Holmsových publikací na internet a výměna lupy za mobilní telefón je inspirativní. Originální je rovněž užití vznášejícího se textu, který doprovází Holmsovský pohled( takže divák opravdu vidí Holmsovýma očima) a použití mailů, mobilů a vůbec vymožeností 21. století (čímž se nenarušuje tok děje záběrem na obrazovku nebo tím, že jedna z postav čte). A nejen vznášejícího se textu nový Sherlock využívá, ale i každodenních urbanistických znaků (nejvíce v honičce za taxíkem v prvním díle), které doprovází nebo oddělují mnohé záběry, a fungují trochu jako poznámky pod čarou nebo interpukční znaménka, která zvýrazňují nebo dodávají obrazu další významy. Sherlock není zlomový tedy jen svým zasazením do současného Londýna, ale i použitím nových způsobů vyprávění, která, jak věřím, se brzy stanou každodenním chlebem jako např. bullet time. ()

DonTommy

Seriál, respektive série šesti (zatím) regulérních filmů, jehož díly oscilují kvalitativně od vynikající až po geniální. Předloha perfektně převedená do moderního hávu, skvělé scénáře a perfektní casting. To jsou konstanty všech šest dílů. Osobně tak jednotlivé příběhy hodnotím výš či níž podle toho jaká, a jak zahraná, je role hlavního oponenta. Díly The Great Game, Scandal in Belgravia a The Raichenbach Fall jsou tak na čistých 5* (Andrew Scott udělal pro Moriartyho to co Heath Ledger pro Jokera a od Jokera je to taky nejlepší filmový záporák) , Study in Pink, The Blind Banker a The Hounds of Baskerville na silné 4*. I v dnešní době, která podle mě přeje kvalitním seriálům, je Sherlock něčím zcela výjmečným. A ačkoliv vítám že se oba pánové (Freeman a Cumberbatch) budou více objevovat ve filmu, to že kvůli tomu musím čekat skoro dva roky na další tři díly Sherlocka je skoro jako nějaké Moriartym vynalezené mučení :-) ()

strixa

Nejsem velkym znalcem Sherlocka. V dětství jsem určitě pár knih četla, ale přílišný stopy to na mě nezanechalo...ale když jsem zhlídla tuhle sérii, budu se muset vrátit ke kořenům a přečíst si originály. Je to jednoduše skvělý! Konkrétně 1. díl celý série bych označila za nejlepší, asi především tim, že nevíme, co máme čekat, modernizace klasickejch děl většinou nedopadaj vyloženě dobře. Ale tohle? Dokonalý herci a interaktivní záběry vtáhnou diváka do děje a chudák pohlcenej člověk se potom už nedočkavě třese na další scény, kdy bude Sherlock buď s neuvěřitelnou rychlostí dedukovat průběh života člověka z nepatrnejch střípků, který vidí jenom on, nebo kde hýří cynickejma a zároveň odbourávajícíma poznámkama. To se zase jednou něco nečekaně vydařilo! ()

štófy

Pořád jsem se snažil oddálit okamžik, kdy se na tento seriál budu muset podívat, protože jsem se bál, že přesunutí v čase mi naprosto zkazí atmosféru, kterou miluji u viktoriánského Holmese. To se ale vůbec nestalo - nejen to - tvůrci skvěle využili možností moderní doby a zasazením do klasického příběhu stvořili velice zábavný a napínavý seriál. ()

Mijagi

Remake detektivních příběhů Sira Arthura Conana Doyla se slavným detektivem Sherlockem Holmesem a jeho pomocníkem doktorem Watsonem? Že to není možné? Šestidílná podívaná (dvě série) od tria Paula McGuigana, Erose Lyna a Tobyho Haynese vás přesvědčí o opaku. Sherlockovo myšlení jede bez nadsázky na plné obrátky, není v něm místo pro přílišné citové projevy, ty za něho supluje jeho pomocník doktor Watson nedávno se navrátivší z polní nemocnice v Afghánistánu. A co následuje, když se přívod podnětů vhodných k mozkovému zpracování zastaví? Absťák, ještě nemilosrdnější, než ten cigaretový, proti němuž Sherlock bojuje nikotinovými náplastmi (skvělá paralela s Doylovou předlohou, v níž je Holmes vášnivý kuřák dýmek). Chlaďas Sherlock trochu evokuje postavu Sheldona Coopera ze sitcomu Teorie Velkého třesku, oba si svojí vysoce nadprůměrnou chytrost uvědomují a oba dva tuto výjimečnost dávají svému okolí najevo, Sherlock navíc nejen v teoretickém, ale i praktickém provedení. Role je tak skvěle napsaná i zahraná, že o pro mě dosud neznámém herci Benedictu Cumbertbachovi mohu vyřknout pouze pozitivní kritiku. Martina Freemana jsem si oblíbil již v sitcomu Kancl a ani v tomto seriálu mě nezklamal, Cumbertbachovi nejen skvěle sekunduje, ale v každém díle pomáhá jeho roli také dokreslovat. Ze všech šesti dílů se mi nejvíce líbil čtvrtý díl (druhý díl druhé série) Pes Baskervilský. V prvních dílech se úspěšná snaha o odění Doylových detektivek do moderního hávu postupně rozjížděla, tady už jede opravdu velkou a nebezpečně nakažlivou rychlostí. Díly fungují rámcově samostatně, zároveň jsou však propojené dějovou linií sledující Sherlockova úhlavního nepřítele Moriartyho. Herecky dobře obsazená role, Andrew Scott dokáže být opravdu zákeřně úlisný (hlavně v posledním dílu druhé série), nicméně mi tato linie v některých místech přijde do děje zakomponovaná příliš násilně, mám rád, když je ponechán prostor pro divákovu fantazii, v příběhu s Moriartym je však mnohdy moc široký. Z dojmu celého seriálu to však ukrajuje pouze půl hvězdy. Hodnocení 4,5. ()

Nijura

Já jakožto veliký fanoušek díla Sira Arthura Conana Doyla jsem častým kritikem jeho adaptací. Mezi mé neoblíbené patří např. filmový Sherlock hraný Robertem Downey Juniorem. Trochu jsem se tohoto seriálu obávala, jelikož je to zasazené do dnešní doby, ale anrozdíl od filmvoé verze mě tato sriálová nadchla! Hrci jou dobře vybráni, příběhy dobře předělány do dnešní doby a konec 2. série?! I can't wait to se season 3! ()

Sollozzo

Inovativně natočený seriál/minisérie, se skvělým příběhem, hereckými výkony, hudbou. Po první sérii jsem váhal s pátou hvězdou, ale po té druhé...to už prostě není o čem přemýšlet. Sice mne trošku zklamal Baskervilský pesan (oproti původní sérii), ale druhé dva díly to naplno vynahradily. Opravdu si nevybavím, snad až na další britský seriál Podfukáři, tak promyšlené zápletky a rozuzlení příběhu. 90%. P.S. Už se nemůžu dočkat Hobita. ()

SKreyn

Super seriál, fakt sa im podaril, je to niečo iné a veľmi zaujímavé. Videl som už všetkých 9 častí, teda 3 série. Prvá bola bez chybičky, druhá bola mierne slabšia a tretia najslabšia. Aj tak je to super seriál a už sa teším na ďalšiu sériu. :) ()

boo-boo

Downey je úplný trapák a amatér, nech žije CSI Londýn s neprekonateľnou ústrednou dvojicou Cumberbatch-Freeman a plejádou pestrých a sympatických vedľajších postáv. The game is on! ()

TetherSaw

Kdo by si byl pomyslel ,že předělání Sherlocka do dnešní doby může být tak dobře provedené, oprvadu skvěle ztvárněné... ()

Jacccob

Naprosto dokonalá pastva pro oči i uši. Takhle nějak jsem si Sherlocka představoval. Downey jr. ho sice ve filmovém zpracování zahrál skvěle, ale tohle mu bezmilostně nakopalo zadní část. Smekám před genialitou tohoto perfektního seriálu. :) ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017