Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

Honzad007

1x1: 95 %, 1x2: 85 %, 1x3: 100 %; 2x1: 100 %, 2x2: 80 %, 2x3: 100 %; 3x1: 85 %; 3x2: 85 %, 3x3: 100 %; 4x0: 90 %, 4x1: 80 %, 4x2: 90 %, 4x3: 99 %. Nejkrásnější na tom všem je, jak rozporuplné pocity zřejmě finálový díl jednoho velkého fenoménu vyvolal. Moffat s Gatissem se rozhodli být progresivní, vykrást, co se dá, aby uzavřeli nezpochybnitelnou tezi - že bez emocí se ani Sherlock Holmes neobejde. Sherlock první série by totiž svůj p(P)oslední případ vyřešit nedokázal. ()

Merenre

Skutečně mistrovská podívaná, která snad nemá jedinou chybu - nebo alespoň ne takovou, která by šla odhalit na první sledování. Někdo by si mohl říct, že zařazení seriálu do současnosti, je samoúčelná snaha být rádoby cool, ale je to přesně naopak. Děj - ač se to nezná - se neodehrává v pravém smyslu v současnosti, ale v mytologickém čase a pro správný mytologický čas je typický anachronismus a tedy atributy doby, v níž je mýtus vyprávěn. Z Sherlocka se tak stává vpravdě mytický hrdina. Dokonalý, vyvolený detektiv s neuvěřitelnými schopnostmi. Někoho by napadla podobnost s Sheldonem Cooperem, který je ale jenom zoufale zpackanou a neskutečně špatně napsanou a hlavně tupou figurínou. Tohle to je Sheldon, jak by měl být inteligentní, kdyby nějakým intelektem disponoval autor jeho dialogů. Sherlock vtáhne člověka do židle a ani na vteřinu nedokáže nudit, naopak je skoro nemožné se odtrhnout, nebýt to nutné, jinak by mě asi roztrhl ten adrenalin. Famózní obsazení, o scénáři a režii netřeba mluvit. Třeba časem najdu něco, co bych vytkl - zatím hledám zcela marně. Naopak ještě musím pochválit velice zdařilý břitký humor, nadhled a dokonale decentní a vytříbený styl pro jistou "parodizaci". Z naivního, až infantilního dílka jistého Conana se tak po více než sto letech a mnoha pokusech konečně vylíhl klenot. ()

deathmoon

Charizmatický Benedict Cumberbatch a hobbit Bilbo a.k.a. Martin Freeman sú skvelá dvojka v tomto brilantnom seriály. Svojím stvárnením postáv nasadili laťku tak vysoko, že zatienili všetkých minulých aj budúcich Sherlockov a Watsonov. Za ich herecký výkon, si tento seriál odo mňa nezaslúži menej ako 5 hviezdičiek. ()

k.Missa

BBC má čuch na skvělé seriály a hlavně jejich tvůrce, to se jim nedá upřít. Asi jako každý jsem se obávala, jak bude Sherlock vypadat v moderním hávu. Avšak moje obavy se rozplynuly během sledování 1. dílu. Benedict je jako Sherlock dokonalý a nedokážu si v této roli představit nikoho jiného (promiň, Roberte Downey Jr.). Martin Freeman Benedictovi jako Dr. Watson skvěle sekunduje a na obou je krásně vidět, jak si každým dílem svoje role užívají. Nesmímm také opomenout herecký výkon A. Scotta a jeho vskutku ďábelského Jima Moriartyho. Jinak smekám klobouček před duem Gattis & Moffat a přeji jim do budoucna mnoho dalších skvělých nápadů. A hlavně už žádná nečekaná úmrtí a zmrtvýchvstání! ()

kamals

Pamatuji si, ze prvni serie me mile prekvapila, vim, ze druha me nezklamala a bohuzel jsem si jist, ze treti byla znouze cnost. ()

misiaq

Sherlock vyborne adaptovany vpraveny do sucasnosti. Az na niektore nedokonalosti velmi dobre rezijne i po hereckej stranke zvladnuty miniserial. ()

Blois

Wow, skvělý seriál plný napětí, překvapení, zvratů ale i humoru. První dvě řady jsou dokonalé, ta třetí mi přišla lehce ochuzená, alespoň co se řešení případů týka, neboť se řeší hlavně Sherlockovo zmrtvýchvstání a pak Watsonova svatba, ale i tak se mi líbila. Už se nemůžu dočkat čtvrté řady. ()

Ejkrej

Nevěřil jsem, že lze Sherlocka takto "jednoduše" převést do současnosti a dnes to považuji za nejlepší seriál, který kdy vznikl. Geniální! Benedict a Andrew Scott 100% výkon! ()

Tomko87

Pre mňa dokonalý seriál. Od hercov až po upratovača. Každá séria je božia. Pre mňa aj tretia aj keď som bol trochu mimo z tej svadbovej časti. Mimo v dobrom. Poriadne som sa nasmial. Hnevá ma len to, že musím čakať až do 2016 na ďalšiu sériu :( :( ()

Stellbory

Upřímně jsem tento seriál před prvním shlédnutím dost podceňoval, přeci jenom jak by mohla fungovat adaptace anglické klasiky v moderním Londýně? Očividně funguje... Musím se poklonit před vynikající prací scénáristů kteří dokázali vymyslet tak skvělé promyšlená děj s rozuzleními při jakých se bojím aby mi nezpřetrhali mozkové spoje svou komplexností. Dále smekám Geniálnímu ztvárnění Sherlocka Benedictem Cumberbatchem bez kterého by celý seriál jistě nefungoval tak jako teď. Dalším skvělým tahákem pro mě byla postava Jim Moriartyho. Jak sám řekl: "Every fairytale needs a good old-fashioned villain." a Andrew Scott vytvořil více než jen dobrého padoucha. Celý Sherlock od BBC je pravděpodobně tím nejlepším detektivním počinem který naši dekádu mohl potkat a proto si také nezaslouží nic jiného než 5 hvězd. ()

v.indruchova

Když zapomeneme, že je to další ztvárnění slavného S.H. a přestaneme to horlivě řešit a porovnávat tak se všichni dobře pobavíme. Opravdu originální. Konečně, Něco, co se nezaměřuje na násilí a plytkost, ale zdůrazňuje intelekt. Dokoukáno velmi rychle, těším se na možnou 4. řadu. Děkuji bylo to skvělé. Hlavní role v podání tohoto herce s nevyslovitelným jménem, některé už odpuzuje vzhledem, a co takhle chováním? Ale já si myslím že takhle má vypadat každý naprůměrně iteligenstní člověk, který je zároveň brilantním funkčním sociopatem. :) Chování však neschvaluji. Myslím, že se spousta znás cítí být nepochopeni společností atd., proto tu budou zástupy fanoušků. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017