Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

Brain32

První série **** Druhá série ***** Třetí série **** Na 5 hvězd to zatím není, ale i tak v současnosti společně s House of cards a Fargo asi to nejlepší v seriálové tvorbě :) ()

vajico4

Po shlédnutí prvního dílu jsem se stal velkým fanouškem tohoto seriálu a také svatého ,,draka Šmaka" Benedicta, jehož hlas by si měli nahrát a používat do budoucna. Samozřejmě nezapomínám na ,,Bilba" Freemana, ke kterému chovám také jisté sympatie. Nový Sherlock Holmes situovaný do dnešní doby mě naprosto uchvátil. První řada byla naprosto úžasná, skvěle promyšlená a dějově úplně jiná než všechny ostatní detektivky. Druhá a třetí řada už byli slabši odvary té první, na druhou stranu se v nich možná víc zasmějete. Každopádně se těším na další řady, protože tento seriál mě nesmírně baví a je jiný než všechny ty otřelé kriminálky. 90% ()

JoeHalenbeck

Kdybych měl hodnotit jen a jen samotný seriál, musel bych ho hodnotit 4 hvězdičkami, ale jelikož jsem to sledoval s osobou, která je doslova SHERLOCKED od narození, tak musím uznat, že pro mne zprvu nesympatický "kudrnáč" Ben a podivín Martin, se stali romanticko-komediální dvojici, kterou si musí každý zamilovat. Celkově mi seriál poskytl takovou zábavu jako žádný jiný, takže doporučuji sledovat taky s nějakým "Sherlock - cvokem". Pokud k samotnému Sherlockovi nemáte žádný vztah a ani jste nečetli žádnou knížku, nezoufejte, tento seriál Vám poskytne dostatečnou zábavu i napětí - 5 hvězd! ()

Wolfis

Zasadenie príbehu Sherlocka Holmesa a jeho spoločníka Dr. Watsona do modernej doby 21. storočia bolo síce istým riskom, ale tento risk sa jednoznačne vyplatil a výsledok je ohromujúci. Obsadeniu niet čo vytknúť, Benedict Cumberbatch do svojej role úplne zapadá a dodáva celému seriálu ako aj svojej postave Sherlocka nádych dokonalosti, ktorému to zo zadu istí Martin Freeman. Sprievodná hudba a zvučka seriálu s tónom humoru, ktoré si každý započúva, seriál pekne dopĺňa a ozvláštňuje. Úžasná zábavná britská miniséria nadchla nad očakávania... prijal by som kľudne aj viacdielne série. Jeden z najlepších seriálov poslednej doby, veľká spokojnosť! /celkovo: 95% - 1. séria: 100%; 2. séria: 100%; 3. séria: 90%; 4. séria: 90%/ ()

Bmarjenka

"Anderson, don't talk out loud. You lower the IQ of the whole street." Seriál nám prináša psychopata Sherlocka a jeho partnera vojnového veterána Watsona, ktorí spoločne prichádzajú na riešenia vrážd a rôznych incidentov. Dvojica hl. hercov spolu funguje velmi dobre, dá sa povedať až bezchybne. Prípady sú dostatočne zaujímavé a Sherlockove analýzy a vtipné konverzácie ma vždy pobavili. Doslova som bol zo seriálu nadšený. Na seriál asi nemam veľké negatívum ale 2. Časť 1. Série bola o veľa slabšia v porovnaní s ostatnými. ()

LikamCz

Tenhle seriál je prostě geniální ! Chytlavá modernizace Sherlocka. Benedict Cumberbetch je TOP a do téhle role se prostě hodí ! Stejně tak exceluje Martin Freeman. Mám sice nakoukano jen pár sérii ale už teď musím říct že se jedná o něco co mě bude bavit doporučuji :) --5/5-- ()

Janek14

1. SÉRIE - Výborný a především originální scénář a celkový koncept. Cumberbatch s Freemanem excelují a vše šlape tak jak má. 5*. ___ 2. SÉRIE - O fousek horší než první série, ale stále skvělé. 4,5* ___ 3. SÉRIE - Tady se nám začly rodit dvě později „ osudové “ chyby. Ta první se jmenuje Moriarty. Proti herci nic nemám, ale později se zjevuje příliš často a skoro za každým případem (kromě toho zemřel už asi stokrát). Díky tomu se z toho stává spíš bossfight mezi Sherlockem a Moriartym než detektivka. Druhou chybou je, že seriál pomalu ztrácí svůj původní koncept. Sherlockovo vyšetřování se stává vedlejším a jde jen o to co se děje s postavami. Ta skvělá detektivka, kterou to bylo v prvních sériích se z toho vytrácí. 3* ___ 4. SÉRIE - Dopadlo to jak jsem si myslel. Není to tak hrozné jako Přízračná nevěsta. Sherlock jen tak mimo děj vyšetřuje nějaké případy, o které bohužel moc nejde. Teď je moderní, když budou hrát s Moriatrym nějakou „ posmrtnou hru “ :( ()

EricNor

Hodnoceni prvních trech serii je za 5. Temer dokonale. Nicmene posledni rada je strasliva. Po dvou dilech maximalne za dve hvezdy. Chaos, spatna rezie - první dil delal studentik bez talentu a druhy je onanistcka hruza. Musim rict, ze sledovani byla ztrata casu. ()

Ironbeak

Když se kouknete na tento seriál, uvidíte sociopata a doktora. Nápad tohoto seriálu předčil moje očekávaní, i když je rozporuplné s knihami, tak to nemění fakt, že je to skvělý seriál. Některé scény, jsou možná trochu přitažené za vlasy, tak to nemění zážitek z filmu. ()

d-nao

Pár dobrých epizod u mňa nezmaže celkový dojem asi toho najpreceňovanejšieho seriálu súčasnosti milý dr.Watson. A to ho spomínam (Martin Freeman), pretože ako postavu/herca ho uznávam. PS: Po asi 8 dieloch to balím a hľadám skutočnú kvalitu niekde inde.. ()

verbal_cohle

Po 4. serii musím jít s hodnocením na 4 hvězdy. Tvůrci si asi byli natolik jistí svým umem, že všechno překombinovali jen protože můžou. A navíc vztahově se to stalo neskutečnou telenovelou. ()

dalia

Seriál měl trochu kolísavou kvalitu, zvlášť poslední série mi připadala slabší a příliš zmateně a "schizofrenicky" natočená. Celkově mezi největší klady pro mne patřily herecké výkony obou hlavních představitelů a atmosféra, která i přes zasazení do současnosti působila "retro" a nebýt moderních technologií, člověk by mohl snadno zapomenout, v jaké době se příběh odehrává. Naopak hlavním záporem pro mne byla určitá překombinovanost a nevěrohodnost některých případů a trhaná, neuralgická kamera (chápu, že asi měla symbolizovat Sherlockův způsob myšlení, ale lezla mi neskutečně na nervy). Celkově bych nakonec dala mezi 3 a 4 hvězdičkami. ()

Agnes007

Nemám slov. Už od začátku jsem se nestačila divit, jak dokonale zpracovaný tento seriál je. Skvěle vybrané hlavní i vedlejší postavy, neúnavný děj a jakési temné podtéma z této ságy dělá jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděla. Případy, které Sherlock řeší jsou opravdu důmyslně a originálně vymyšlené a já se velmi těším na nové díly. ()

kratajirka

Pro okomentování tohodle seroše bych s dovolením použil následující citoslovce, která jsou hojně používaná při krátkomerážních filmech pro dospělé (ano to jsou Porna vážení). Tak tedy: Fuck, fuck, fuck, this is so good, this is amazing, fuck, you are so good, oh my god, fuck, fuck, fuck, end? end? end? no, not yet, fuck, you are so big ... To be continued! ()

Wiceman

Upřimně jsem se tohohle tak trochu bál. Když jsem poprvý v bedně spatřil kuní obličej Benedicta Cumberbatche, řekl jsem si: To přece musí být hrozná verze Sherlocka Holmese. Díky známým jsem tomu ale nakonec dal šanci a .... byl jsem přímo unešenej. Případy, co se řešili už asi ve 120 jinejch verzích Sherlocka, tady berou novej rozměr vzhledem k tomu, že je celej seriál zasazenej do 21. století. Místo telegramů, kočárů a směšnejch huček jsou tu mobilový textovky, auta a anglikánská posedlost na šály a čaje (v tom zase tak velká změna není, ale co :D ). Na Cumberbatche sem si zvyknul poměrně rychle, jakmile ((v původním znění) promluví a já zas taju jako čerstvej prašánek. Martin Freeman coby Watson je přesně takovej jakej má být, tedy hoooodně trpělivej se Sherlockovým arogantním a občas dosti šíleným chování, ale vzhledem k tomu, že ho považuje za doslova brilantního detektiva, ústupky se tedy dají přežít. Prostředí Londýna a okolí 21. století nepůsobí překvapivě tak trapně a zbytečně, jak jsem si původně myslel (hlavně Pes Baskervilský) a případy tak skvěle koexistujou s moderním světem. Z čeho jsem ale absolutně unešenej je hlavní záporák Moriarty v podání Andrewa Scotta, přičemž Vám předkládá opravdu vychytralýho zmetka, kterýho se musí bát i samotná brilantní dvojice. Pět hvězd. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017