Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Série(5) / Epizody(52)

bakeero

Nebaví mě seriály, co se tváří, že vám ukážou monstrózní invazi z vesmíru a boj proti emzákům, a pak na vás vytasí rodinné drama. Po první epizodě ztrácím zájem – to samé už jsem viděl ve Walking Dead. ()

Trifi

Hodnotit Falling Skies po první sezoně je asi stejně vypovídající jako hodnotit hokejové utkání po první třetině... Spousta je toho naznačeno, ale je jasné že tohle je seriálový oběd o více chodech. Ale dost už těch přirovnání, stojí FS za shlédnutí nebo je lepší pošetřit čas na jiné seriály? Jak už bylo naznačeno, největší slabinou FS bude pro většinu hlemýždí tempo, ve kterém se děj sune kupředu. Je sice možné, že někomu se právě pro tohle bude FS líbit (a budou kvitovat snahu o co největší prokreslení postav) ale většině prostě bude chybět větší spád. Občasné zbytečné rozpitvávání nedůležitých dějových linií (přesun z bodu A do bodu B, vztah otec otec-synové, vztah otec-vnadná ošetřovatelka, atd...) zvládají herci obstojně a nedá se říct, že by někdo vyloženě nezvládal nebo přehrával (snad až na některé dětské herce) a "headliner" Noah Wyle si svou roli spasitele lidstva, všeznalého génia a starostlivého otce očividně užívá. Nabízí se srovnání s námětově velmi podobným seriálem V a nutno říct, že co do atraktivity bych to viděla tak 10:6 na body pro V. Ale pořád je to jenom průběžný stav a jak naznačily poslední sekundy desátého dílu, může být po konečném hvizdu vítěz opačný... Vizuální efekty jsou u obou seriálů stejně nízkorozpočtové, ale svou roli plní dokonale (snad jen ti roboti by nemuseli tak okatě připomínat chodící lampy...). Zatímco V sází na globálnější pojetí mimozemské invaze, FS se (zatím) zuby nehty drží úzkého pohledu skrze jednu skupinu přeživších. A právě to je (zatím) pro mě jeho největší slabinou, snad to další sezony napraví. Po prvních deseti dílech tedy otevřených 65% ()

vikino1

Takovej Walking dead a Battlestar dohromady... Dal bych 4,5.. Velice zajímavej seriál, kterýmu chybí jen trochu víc akce, nebo aspon jedna nezapomenutelná bitva (chápu, že by to bylo finančně nákladné). Mít na FS tolik financí jak na Hru o trůny to by byl seriál.... P.S. ukončení první série - mohl by to být velice zajímavej seroš. ()

cr8g

Nevim jakym mimozemskym parazitem byl napadnutý pan Monolog, ale tento serial je nudný, laciný, plný stupidních chyb. Chovani postav je nelogicky naprosto vytrzeny z kontextu. A ani skittleri tomu nepomahaj, 2/5 za snahu ()

dudo0606

Výborné postapokalyptické scifi, zaujímavé postavy, rôznorodé príbehy, dejové línie, v každej sérii príde niekto a niečo nové. Charaktery sú v priebehu seriálu vykresľované neustále podrobnejšie a celkovo pôsobí Falling skies gradujúco a nenudí človeka. Finále bolo spracované na jednotku a fakt poriadne. Moon Bloodgood a Sarah Carter, máte nového fanúšika :D výborné a krásne herečky! ()

Likan7

Falling Skies má určitě skvělý casting. Je tedy trochu s podivem, že nejslabší herec a postava vůbec je Noah Wyle a jeho Tom Mason. Neutáhne zdaleka ani jednotlivé díly, natož celý seriál. Naštěstí tu má na začátku skvělýho Willa Pattona a v dalších sériích svý syny, který svýho tátu přerostli jak do zajímavosti postav, tak herectví. Na seriálu se najde spousta much. Jak mohli mimozemšťané vyhladit lidstvo, když je úspěšně ničí skupinka přeživších s AK47? Logika si často dávala ne pauzu, ale raději dovolenou. Celý jsem to ale dokázal přijmout a nechal se seriálem provázet dál. Nejlepší formu měl seriál uprostřed. S příchodem Volmů, tuším od třetí řady, a nabobtáním celého příběhu (a počtu mimozemských druhů), se pořád něco dělo a divák neměl moc čas přemýšlet nad nelogičnostmi nebo absencí hutnější atmosféry. Je proto škoda, že na konci, kdy měl seriál logicky nejvíce gradovat a ukázat nám emoce, válku a osudovost, naprosto prohrává a jen kazí solidní dojem. Nejlepší sci-fi seriál to není ani zdaleka a hlavně v dnešní konkurenci silně prohrává, ale své fanoušky si najde a pokud mu odpustíte i několik vad na kráse, dostanete dobrý postavy (všichni mladí), několik dobrých herců (Will Patton) a jednu srdceryvnou scénu (osud dcery plukovníka). Je to asi málo, ale na "prospěl s odřenými uši" to stačí. ()

gemi

Utahaný, umolousaný seriál, ve kterém se všechno ubírá odnikud nikam. Je to prostě taková Ulice sci-fi seriálů. Totálně céčková záležitost s minimálním rozpočtem, který se odráží úplně ve všem. Mizerným CGI počínaje, přes "davy" o několika lidech a stupidním scénářem konče. Kdo to srovnává s o několik tříd lepším Colony, musí být úplně padlý na hlavu. Zajímavé je, že toto mělo pět sérií, zatímco Colony umřel po třech a měl pětinovou sledovanost. Američané musejí být úchylní masochisté, jinak si to neumím vysvětlit. Protrpěl jsem se všemi pěti sériemi až do absurdního konce a pokud teď zrovna přemýšlíte, jestli má cenu obětovat 37 hodin života tomuto seriálu, tak odpověď zní NE. ()

RajCZitko

Super, další zatím povedený sci-fi allien-invasion seriál a těch je tu jako šafránu, takže jsme vděční za každý kousek. ()

sigin21

Kdysi jméno Spielberg v titulcích znamenalo, že nás čeká kvalitní podívaná. To už bohužel dávno neplatí .. dnes už je to jen trapná snaha cpát rodinné hodnoty a dialogy šustící papírem do každé druhé scény. Přiznám se, že jsem to čekal, ale nenapadlo by mě, že to může dopadnout ještě hůr než The Walking dead. 1* odráží spíše mé velké zklamání, než objektivni (ne)kvalitu tohodle dílka .. jinak by to bylo za 2,5* max .. hlavně díky hercům (Patton, Wyle). Kdy už konečně dostaneme postapokalyptický seriál, který se skutečně zaměří na to, co diváci v takovém seriálu chtěji vidět? Tedy totální chaos, rozpad společnosti a s tím spojené humanity, pot, krev a slzy. Jinak můžu rovnou sledovat Gilmorova děvčata. ()

BFG2000

Momentálně bezkonkurenční seriál ve svém žánru. Na úvod jen podotýkám, že se nejedná o akční seriál a ti, co chtějí spousty rozstřílených emzáků, musejí sáhnout někam jinam. Skvělé herecké obsazení, Will Patton tomu u mě kraluje a Colin Cunningham je třešničkou na dortu, ale i všichni ostatní jsou perfektně obsazení. Nápad? Myšlenka podaná první sérií mi zatím přijde hodně dobrá a jsem velmi zvědavý, jak se to bude vyvíjet dál. Invaze mimozemšťanů s nejistými úmysly je celkem neotřelá a dokáže diváka poutat zvědavostí. Hudba pro mě super, celkem úderný hlavní motiv perfektně dokresluje vlasteneckou náladu. Obrazová stránka zničeného světa také působí poměrně pěkně - ponuře, temně a depresivně, efekty - je to přeci jen seriál - dobré. Jsem rád, že se objevují seriály jako je falling skies a wallking dead, kde nejde jen o akci, které tu je tak akorát, ale i o myšlenky. Negativum tu pro mě je pouze to, že musím na další díly čekat až do léta. PS.: když už se zdá, že se nic dít nebude, že to bude pořád o tom samém, stačí nám předhodit krátký pohled ze střechy dalekohledem a hned je zase o čem přemýšlet a dívat se na celou věc jinak. Pro mě super a jasně za *****. ()

error17

Pro fandy scifi to je :-) automaticky bod nahoru v hodnocení ale řekl bych už se zastaralým konceptem alá Stargate ... nicméně nedá se scénaristům upřít snaha že se snaží přicházet s novou zápletkou která je stejně lehce prokouknutelná jsem už přece jen zvyklý na něco jiného - Lost, Battlestar Galactica, atp... Postavy mi zatím za celou dobu extra k srdci nepřirostli herci mi jsou víceméně ukradení nějak jim to moc nevěřím až tedy na postavu Johna Popa kterého hraje Colin Cunningham na toho chlapáka se vyložene těším s čím vždy přijde a je jen škoda že se tam neukazuje častěji.Celkové hodnocení po 9 dílech 1. série je 3+ s pozitivním výhledem ... ze začatku tobylo slabši nicméně jde vidět zlepšení ke konci série určitě se dodívám a začnu i druhou sérii. ()

merlinovic

Připádá mi, že seriál okopíroval snad všechny scifi filmy a seriály. Hlavně si nejde nevšimnout poměrně silné inspirace z Battlestar Galactica. Postavy tupé, amatérsky hrané, dialogy rovněž za nic nestojí. Je to jednoduchý předvídatelný, konzumní scifi seriál, ale dívat se na to dá. ()

Kvaso

Trochu slabšie efekty pripomínajúce deň nezávislosti z r.1999 ale nič iné neviem vyčítať ... herci, postavy, scény, dialógy všetko mi sedí do poslednej bodky ... :)(: ()

create

Po třech sériích se stává Falling skies jedním z mých nejoblíbenějších seriálů. Absolutně mě fascinuje, jak seriál neztrácí tempo, stále přináší mnoho nového a hlavně nečekaného. Je skvělé, že i přes téměř roční pauzy mezi jednotlivými sériemi si seriál drží celkem slušnou sledovanost (okolo 5,8 milionu diváků), která stále roste. Na seriálu mám rád neustálé rozvíjení jednotlivých postav, kde seriál dává dostatečný prostor také vedlejším postavám, které jsou i vedle těch hlavních dostatečně zajímavé. Jsem toho názoru, že Skitteři a také Espheni, jako úhlavní nepřátelé všeho lidstva by mohli být více "nebezpeční" - tím myslím, že z nich nejde dost velký a požadovaný strach. Ovšem i přes tento drobný nedostatek má seriál krásnou, temnou, místy až hororovou atmosféru, které do poslední kapky seriál využívá. Třetí série byla o něco slabší, než její předchozí druhá, ovšem i tak si dle mého názoru seriál zaslouží vyzdvihnout do červených čísel a já mu proto dávám zasloužených 5*, a v očekávání se odebírám k přemýšlení o tom co si pro nás připravila série čtvrtá. :P ()

Taffey

Tak seroš včera skončil. Pro obyvatele Země vítězně. Je dobře, že další série nebude, seriál měl velmi kolísavou úroveň, některé díly byly geniální, některé vykrádaly předchozí díly. Celkově ***. Nicméně, pokud bych se na něj díval tak, jak díly pouštěli, autoři, ven, tedy jednou týdně, dal bych o hvězdičku méně. Díval jsem se na seriál po 4-5 dílech najednou, jinak bych ztratil pojem, co bylo minule. Jen posledních pět dílů jsem zmákl díl za týden. Seriál doslova udělali tito herci: Noah Wyle, Moon, Bloodgood, Colin Cunningham Sarah Carter ale pro mě, především, Will Patton. Zbytek bylo houští, zahušťující prostor. Úplný závěr, kdy úplně všechno skončilo hepáčem, například oživení Moon Bloodgood jakýmisi vodními "živočichy", to bylo dost silné kafé. Rozhodně by na mě seriál zanechal silnější stopy, kdyby Moon nechali umřít. ()

Nessos

Jakožto velký fanda kvalitních sci-fi seriálů a vůbec všeho sci-fi, mám po shlédnutí pilotu rozporuplné pocity. Začátek byl vynikající, k tomu nemám co dodat. Mimouši jsou skvěle udělaní, tedy alespoň podle těch tří záběrů, které byly v pilotu. I samotná zápletka nevypadá špatně - příběh odboje proti mimoušům, kteří se snaží ovládnout planetu. Seriál má bezpochyby široký manévrovací prostor, takže doufám, že se nedočkám nějakého příšerného klišé. Přesto mi ale přišlo, že kdybych utíkal před smrtí, tak bych zřejmě se synem nehrál míčové hry. Trochu mi chyběla děsivější atmosféra, strach, úzkost, deprese. Herce ještě kometovat nebudu, nevypadají špatně, i když pár toporně zahraných scén k vidění bylo. Po 3. díle se začínám bát, že místo post-apo scifi to bude rodinné drama bez špetky originality. Ach jo. A na začátku to vypadalo tak slibně. Nezajímá mě, že syn hlavního hrdiny má průjem a že kamarád kamarádky má chlupatý zadek..scifi seriál prostě potřebuje akci a tempo. Po 5. díle pemýšlím, jestli to nemám zapíchnout a radši se na Falling skies vykašlat. Tolik stupidních problémů hlavních hrdinů, které vůbec nesouvisí s dějem jsem snad ještě v žádném jiném seriálu neviděl. Tak, po 10. díle definitně končí má touha sledovat tento seriál. Stupidita nekončí a navíc se z Falling skies stává one-man show, která nemá obdoby. Škoda. ()

Eilem

Pilot 7/10 ale presvedceny som este neni takze sa nechame prekvapit co sa bude diat dalej.Rozhodne som cakal nieco viac ale sklamanie to tiez nieje. ()

xxlch

Po skouknutí "pilota"-Jako úvod k seriálu a důvod těšit se na to, co bude dál je to velmi slabé a těšit se není nač.Trochu to připomíná knihu Hostitel - Stephenie Meyer-ale opravdu jenom trochu.Nemám pocit že tenhle počin budu chtít skouknout dál. ()