Reklama

Reklama

Slunečno, místy vraždy

(seriál)
  • USA The Glades (více)
USA, (2010–2013), 35 h 14 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Clifton Campbell

Hrají:

Matt Passmore, Kiele Sanchez, Carlos Gómez, Jordan Wall, Michelle Hurd, Daniel Gillies, Clayne Crawford, Scott Holroyd, Nicholas Gonzalez, Francesco Quinn (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(49)

Geniální, leč poněkud drzý detektiv Jim Longworth se po neshodách s nadřízeným odstěhuje na slunečnou Floridu. Touží po troše klidu a opálení, jenže to si neměl vybírat stát s jedním z nejvyšších počtů vražd... (TV Prima)

Recenze (31)

Gaskammer odpad!

všechny recenze uživatele

Absolutní odpad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nevím, který debil na Primě přišel s popisem hlavní postavy seriálu coby geniální detektiv. Longworth je arogantní trotl, který dovede jen prudit a jehož znalosti detektivní práce jsou naprosto tristní. Tento pablb se chytá nepodložených spekulací, z nichž poté vyvozuje závěry. Příkladem může být díl, kde vrah zabíjel oběti, které měly společné to, že byly z jednoho maturitního ročníku. Trotl Longworth označí za viníka jednoho z absolventů, protože ho vidí kouřit na záchodě, což podle něj znamená, že dotyčný je nervově labilní a když se poté dozví, že se živí rozvážením pitné vody, označí ho za nulu a vraha. Motivem měla být závist, protože jedna z mužských obětí úspěšně podnikala (taky absolvent stejného ročníku). Nechal ho tedy vyvést z večírku a "zatknout". Samozřejmě se ukázalo, že se toto arogantní hovado mýlilo. WTF Verdikt: Naprostý odpad, který by měl skončit v propadlišti zapomnění. ()

Baži 

všechny recenze uživatele

Tak tohle teda ne. Týpek, co si hraje na Jamese Bonda a zatímco mu někdo míří pistolí na hlavu, on vypráví vtipy... + občasně úplně iracionální chování postav a vykonstruované zápletky. Je to slátanina prvního stupně. A hlášky hlavního hrdiny... jestli tomu říkáte humor, tak já jsem svatá panna orleánská. Hvězdička za to, jak je seriál natočen. ()

Reklama

luciasce 

všechny recenze uživatele

Sympatický Matt, sympatická Kiele, obsazení není špatný, prostředí Floridy, mokřadů, sluníčka a moře, to je taky super, nápady na vraždu jsou taky bezva. No a tím skončilo mé pozitivní hodnocení. Jim je naprosto nesnesitelnej buran, nemá vychování, uráží naprosto každého, koho potká a obvinuje naprosto všechny, kteří znali obět, však on to někdo z nich určitě bude. Je to narcis na entou, protože doba a místo pro rozhovor nebo neopodstatněné zatčení jsou vždy taková, aby měl co nejvíc publika, či to udělá velmi teatrálně, přičemž na závěr toho správného pachatele zatknou řadoví policisti, které si s sebou najednou přivede. Jeho závěry nedávaj smysl, vaří z vody a není ani vtipnej, i když si to o sobě myslí. Forenzní jakoby neexistovalo. Ten mladej poskok v brejličkách nechápe, že odebírání důkazu z místa činu bez zaprotokolování a nafocení se nedělá a ten starej páprda, co si hraje na patologa zanechává na mrtvole víc důkazů než samotnej vrah. Taková parodie na krimi seriál. Není divu že to má jen 4 serie. Slabejch 50% ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Ústřední hrdina dokáže podezřelé otravovat stejně úspěšně jako slavný Columbo, a řešit vraždy jakbysmet. Pro své nadřízené i kolegy je jako osina zadku, svým rošťáckým šarmem ale dokáže spolehlivě oslňovat ženy i diváky. Právě na sympatickém Mattu Passmoreovi tahle zábavná kriminálka stojí především. Bez takového hrdiny by šlo jen o tuctovou krimi, jakých je tu už víc než dost. The Glades je ale pohodovka, která vám vždy vyloudí úsměv na tváři, takže tady musím přimhouřit při hodnocení oko. 1. série - 80% Ve druhé sérii je Jim o něco drsnější (a vážnější) při jednání s podezřelými a už se tolik nemazlí ani se ženami a kolegy. Pořád je to ten sympaťák a jiskření mezi ním a Callie má své kouzlo, ale přece jen už není tím do morku kostí optimistickým správňákem a to vidím jako velké plus. 2. série - 80% Další řada se nese v duchu té předchozí, ale přece jen se tu příliš jede na jistotu (tedy stejné schéma), což nutně musí za čas diváka omrzet. 3. série - 80% ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Detektivní seriál, který je v tak ohromné konkurenci svým vyzněním zase o něco jiné. Máme tu mladého a snad i sympatického detektiva, který žije svůj život stejně jako jeho soukmenovci a tak se od nich v ničem neodlišuje. Své případy řeší s rozumem, což znamená, že u toho používá hlavně mozek. Není pro něj problém si dát střípky dohromady a přijít všemu na kloub. A tak seriál není akční, není ani nijak napínavý. Je především konverzační, z čehož vyplývá jeho pohodovost. Ano, je to zcela odpočinkový seriálový počin, který sice nesedne každému, ale svou nenásilnou formou a používáním dedukcí má přeci jen něco do sebe. Nepochopitelný je česká distribuční název. Co je to za skolomeninu? ()

Galerie (561)

Zajímavosti (4)

  • Seriál se měl původně jmenovat Sugarloaf a měl se odehrávat v oblasti Tampa Bay na Floridě. (prokda)
  • Město Palm Glade, které se v seriálu objevuje, je smyšlené. Žádná taková destinace se na Floridě nenachází. (prokda)
  • Pilotní díl byl nejsledovanějším originálním programem v historii kabelové televize A&E. K obrazovkám přitáhl 4,2 milionu diváků. (prokda)

Reklama

Reklama