poster

Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál)

Komedie / Drama

Česko, 2012–2013, 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Hrají:

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová, Václav Kopta, Milan Šteindler, Libuše Švormová, Vojtěch Vondráček, Jáchym Kraus, Slávek Bílský, Jan Maršál, Fabián Povýšil, Tereza Nvotová, Kamil Halbich, Daniela Šinkorová, Miroslav Hrabě, Jiří Kalužný, Vendula Hlásková, René Přibil, Petr Batěk, Valérie Zawadská, Vojtěch Machuta, Martin Preiss, Ludmila Zábršová-Molínová, Liliana Malkina, Jana Altmannová, Stanislav Zindulka, Eva Burešová, Ivana Korolová, David Gránský, Jakub Grafnetr, Jordan Haj, Karel Heřmánek ml., Hana Tomášová, Josef Polášek, Petr Štěpánek, Jiří Kout, Václav Veselý, Milan Enčev, Otakar Harlas, Sara Sandeva, Dana Batulková, Jan Šťastný, Jan Révai, Květa Fialová, Hana Gregorová, Robert Nebřenský, Josef Kubáník, Eva Novotná, Monika Absolonová, Milan Slepička, Lubor Novotný, Berenika Suchánková, Jaroslav Sypal, Jiří Bábek, Vlastimil Harapes, Pavel Trávníček, Petr Kutheil, Marek Dobeš, Zdeňka Sajfertová, Kamil Střihavka, Michaela Sejnová, Marek Ronec, Veronika Divišová, Miloslav Mejzlík, Karel Hynek, Chantal Poullain-Polívková, Michal Čeliš, Marta Vítů, Karel Zima, Sabina Králová, Josef Havrda, Stanislav Aubrecht, Pavel Tesař, Anna Duchaňová, Daniel Šváb, Tomáš Klouda, Kateřina Pindejová, Radek Bruna, Ondřej Rychlý, Ester Geislerová, Oldřich Hajlich, Jiří Zapletal, Anastasia Chocholatá, Václav Vondráček, Kamila Sedlárová, Miroslav Večerka, Tomáš Měcháček, Markéta Procházková, Jana Švandová, Monika Maláčová, Ondřej Lechnýř, Václav Neckář, Petra Hobzová, Dušan Sitek, Lucie Černá, Barbora Černá, Marian Roden, Helena Vondráčková, Taťána Kuchařová, Pavla Tomicová, Pavel Nový, Michal Slaný, Dana Pešková, Petr Matoušek, Veronika Gajerová, Nina Divíšková, Jan Komínek, Aleš Kiro Čermák, Kateřina Kaira Hrachovcová, Richard Zevel, Vojtěch Hájek, Jelena Šebestová-Juklová, Zdenka Procházková, Tomáš Novotný, Antonín Hardt, Klára Cibulková, Libuše Fanturová, Jaroslav Vlach, Josef Zyka, Jarmil Škvrna, Josef Loučím, Tomáš Matonoha, Vojtěch Lavička, Zita Morávková, Martin Veliký, Peter Aczel, Ján Jackuliak, Anna Bazgerová, Ondřej Volejník, Hana Seidlová, Ivan Jiřík, František Skřípek, Václav Vašák, Zdena Šubrtová, Anna Sikorová, Leoš Juráček, Veronika Zelníčková, Josef Hervert, Jana Radojčičová, Tereza Tobiášová, Natálie Topinková, Nataša Gáčová, Juraj Bernáth ml., Pavel Tomanka, Kateřina Krejčí, Tereza Blažková, David Šír, Natálie Halouzková, František Nedbal, Lukáš Marval, Patrik Kytka, Lucie Chlumská, Kateřina Herčíková, Jindřich Kriegel, Alois Ponížil, Lenka Andelová, Radomír Švec, Pavel Krátký, Michal Holán, Ondřej Kos, Radim Madeja, Irena Kristeková, Lukáš Burian, Pavel Navara, Tomáš Zvelebil, Rudolf Slivka, Evžen Hájek, Martina Macková, Filip Müller, Karolína Šafránková, Sabina Valová, Dita Sládečková
(další profese)

Zajímavosti k TV seriálu (24)

 • - V seriálu si spolu zahráli manželé Lucie Benešová a Tomáš Matonoha. (Bioscop)

 • - V 18. dílu 3. série pronese Denisa (Kristýna Leichtová) o babi Chmelíkové (Květa Fialová), že je jako Tornádo Lou. Je to odkaz na film Limonádový Joe (1964), ve kterém Fialová právě tuto postavu ztvárnila. (funhouse)

 • - Mateřská tv Nova potvrdila, že nepočítala s tím, že seriál bude jeden z "nekonečných". 21. října 2013 oznámila tv Nova, že třetí série je poslední. Finálová epizoda byla odvysílána 11. prosince 2013. Zároveň bylo uveřejněno, že se televize nebrání případnému pokračování. Jedním z důvodu ukončení produkce byla klesající sledovanost. (kytka.patrik)

 • - V 1 . epizodě 3. série dochází k výbuchu kina, které se v dalších dílech již neobjevuje. Ve skutečnosti byly dekorace v ateliérech předělány z kina na jídelnu, o které se do té doby pouze mluvilo. (kytka.patrik)

 • - Kateřina Hrachovcová a Jan Šťastný si zahráli pár už v seriálu Život na zámku (od r. 1995). (funhouse)

 • - V 59. epizodě s názvem "Volný pád" hraje v televizi seriál tv Nova Ordinace v růžové zahradě (od.r. 2005) (fiLLthe3DD)

 • - V 58. epizodě s názvem "Všechno jde" byla jako nemocniční chodba použita chodba ze seriálu Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005). Ze stejného seriály byly vypůjčeny i rekvizity pro scény z nemocničního prostředí. (fiLLthe3DD)

 • - Libuše Šafránková (Eliška) přijala roli v seriálu pod podmínkou, že ji přijme i Karel Heřmánek (Starej). Toho to natolik potěšilo, že ji přijal. (JoranProvenzano)

 • - Ondřej Brzobohatý, představitel Adama Kábrta, je rovněž autorem hudby, kterou komponoval s kamarádem Dominikem Renčem. Scénickou hudbu skládali ke každému dílu stále novou, přičemž většinou vychází z motivu ústřední písně. [Zdroj: denik.cz] (hippyman)

 • - Ústřední píseň „Šestej pád“ napsal a otextoval Ondřej Brzobohatý. Celou ji napsal asi během dvou týdnů, přičemž melodie mu prý přišla na mysl prakticky hned. Text byl podle jeho slov složitější. Nazpívali ji Dan Bárta a Ewa Farna. [Zdroj: denik.cz] (hippyman)

 • - Přípravy seriálu trvaly přes dva roky. Tvůrci si vysnili, s kým by na něm chtěli spolupracovat. A kohokoli měli v hlavě a oslovili ho, ten nabídku přijal. [Zdroj: tyden.cz] (hippyman)

 • - Pilotní díl se natáčel ve škole Nedvědovo náměstí během prázdnin, kdy byla škola volná, dále vznikal seriál v ateliérech, kde vzniklo celé gymnázium, včetně tříd, sborovny, ředitelny, chodby, haly i dámských a pánských záchodů. Uměle vytvořený prostor měl připomínat školu z pilotního dílu. Součástí ateliérů seriálu je i kinosál, bar a byty hlavních hrdinů. Dekorace stály na celkem 1600 m2. Exteriéry filmoval štáb převážně na Praze 4 Podolí, na zmíněné základní škole Nedvědovo náměstí a v Pardubicích na místním gymnáziu. Exteriéry s projíždějícími trolejbusy se natáčely v Pardubicích, pohledy z ptačí perspektivy ukazují Hradec Králové. Budova Gymnázia Královka, která se objevuje ve 4. epizodě 2. série, je ve skutečnosti historická budova Rangherka v Heroldových sadech.[Zdroj: mediar.cz] (hippyman)

 • - Štáb měl k dispozicI 600 kusů kostýmů vyrobených pro potřeby natáčení, včetně speciálních kusů, kterými byly například kostým Freddieho Mercuryho nebo Sněhurky. Protože je seriál natáčen v prostředí tehdejšího gymnázia, museli být herci oblékaní velmi trendově. [Zdroj: mediar.cz] (hippyman)

 • - V seriálu se objevilo celkem 74 herců a na celém projektu pracovalo 81 členů štábu, včetně kameramanů a techniků. [Zdroj: mediar.cz] (hippyman)

 • - V průměru se jeden díl seriálu natáčel 3 dny v ateliérech a 1 den v exteriérech. [Zdroj: mediar.cz] (hippyman)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace