Black Panther

• USA Black Panther (více)
USA, 2018, 134 min

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost. (Falcon)

Royaldell

Ze začátku mi to neříkalo nic,ale po takových dvaceti minutách jsem se do toho dostala a žrala jsem to až dokonce. Není to určitě nejlepší marvelovka,ale za ty skvělý panoramata a za ,,what are thoooose?’’ musím dát plnej počet. ()

Pacas

Film u kterého několikrát usnu nudou a nakonec skončím tím že ho ani nedokoukám si nezaslouží nic jiného. ()

soukyd33

No je to další Avenger? Black Panter má schopnosti absorbovat veškerý útok a to pomocí vibránia, materiálu z kosmu. Příběh má pouze představit světu Black Pantera, nic velkého nečekejte. Technologie je pro nás asi až příliš mimo realitu. Hlavně pak displeje všude kde je to napadne? No nevím? Souboje a rituály jsou spíše nudné a dlouhé, ale bez nich to prostě nešlo. Hlášky opět vedou nad příběhem. Hvězdiček 3*** ()

Pompeius

I na výplachovou pohádku od Marvelu slabé, opakování mnohokrát viděného, jenom v trendy afirmativním hávu. Strašlivě přeceňovaný film, pozitivní kritická a divácká odezva v USA je asi příznakem progresivní doby. Vrcholem byl Andy Serkis. ()

Bull2

Smrt nesmrt, tradice netradice, nechápu, co se ve filmu občas dělo. Na druhou stranu, Black Panther více odpovídá komiksové představě, než většina jiných hrdinů. A film jako celek měl docela dobrý příběh. ()

Plechy

Black Panther nenabízí nic co byste už tisíckrát neviděli v jiných filmech, teda snad kromě obsazení. Je to zkrátka čistý průměr a jediný důvod proč si ho pustit je, že budete o trochu víc chápat Infinity War. Toť vše. ()

Mistr119

Super, že Marvel nás nechal nahlédnout také pod pokličku africké mentality, kde i ve vyspělé zemi jako je Wakanda se bijí tradice a rituály s technologickým pokrokem a mnohdy je vidět, jaký to je nesmysl. Škoda tedy že T'Challa bude poslední Black Panther. :/ :) ()

Horácius

No, to byla nechutná nalejvárna. Možná bych si toho jindy tak nevšímal, ale když už chcete tedy za každou cenu vychovávat, tak já říkám že vám na vaši negerskou civilizaci, která nás všechny jako zachrání, z vysoka se.. A eště nominace na Oskara? No vy máte dost... ()

Zackk

ale joo pěkná limonáda. ale tři oskary a čtyři nominace, když infinity war dostalo jen jednu nominaci? tenhle svět evidentně přebírá rasová a pohlavní politika. jsou v tom samý černoši? vítěz. a kdyby byl hlavní hrdina teplej vyhráli by i nejlepší film, hrozný kam tenhle svět spěje ()

sehnalkakac

Tak nějak nejmíň mě to bavilo....hodně uplakaný, nejvíc mě na tom bavily mařky jako válečnice. Vlastně ty dvě hvězdy dávám hlavně za soundtrack. ()

mikruu odpad!

Až moc jednobarevně situovaný film. Bohužel špatným směrem. Alespoň, že nedošlo na multi-kulti vztahy. Ale stejně renaultovina. Nebýt to součást série Avengers, ani bych to nedpustil. ()

Bogrant

Lepšia úvodná sólovka než Iron, Captain, Thor či Strange. Panther má všetko to, čo mali oni, akurát za tie roky sa všetko u Marvelu ešte viac posunulo dopredu, čoho výsledkom je opäť najmä prvotriedna technická práca, tentokrát obohatená o super postavy a čo je hlavné, T'Challa je proste cool a ešte stále "menej známy" . Veľké plus za presun z veľkomiest do afrického prostredia, konečne citovo založený príbeh a oprávnený motív vynikajúceho záporáka v súboji chlapa na chlapa. Panther všetkou svojou výpravou, prejavom a vymoženosťami príjemne odbočuje zo zaužívaného marvelovského sústredenia, no zároveň ho aj náramne vylepšuje. ()

OLAFtrueLOVE

Jako prcek, kdež jsem ještě koukal na kreslený hrdiny, jsem měl Black Pantera strašně rád. Dnes už na něm tak neujíždím a hlavně totálně nechápu Wakandu. Banda domorodců co přes všechen pokrok zapomněla přestat být domorodci, nebo co? Nevím. Ani film nebyl nic extra, spíš slabší Marvel. Na druhou stranu nechápu, že má míň procent, než Kapitánka dokonalá a Thor 2, zvaný nudný, takže mám skoro chuť ho nadhodnotit. ()

Holly_Molly

Dost vyhypovaná a spolu s Ant Manem asi nejvíc nezáživná a nudná Marvel sólovka... a to i přes slušnou akci, herce, soundtrack i vizuál a s vědomím existence Captain Marvel. Pustit si dokument o životě Afrických kmenů by bylo záživnější. Uganda nechť žije! ()

Sashmen13

Filmově je to nenáročný flick, akce hezká a lidé, technologicky 10x vyspělejší než zbytek planety, co běhají s oštěpy a sekáčky, zkrátka roztomilý. Je vtipný, jak celá premisa je úplně nesmyslná, killmonger má problém s royal family, to je jasné, ale co má proti zbytku světa? Ať je naštvanej na Wakandu, ta mohla dávno ovládnout svět a udělat z planety ráj, ale ne, místo toho tam jede nějak rant o bratrech a sestrách a skákání z lodí, dost líné. Nevyužitej potenciál, to je problém tohohle filmu, škoda. ()

Rebel24

Black Panther je úplne šablónový film, teda s predstavením hrdinu, jeho rodiny, zaporaka, nejakej rodinnej pletky, hrdina dostane na držku, dostane Red Bull a v odvete soka premôže. Koniec príbehu. Oživenie filmu prináša Ludwig Goranson, tie jeho africké timpany s ujukanim od domorodcov sú úplne presne a vhodné, tiež realistické uchopenie snímky a snaha reflektovať Black lives matter, to bolo veľmi sympatické v USA a na akadémii Oscar a spol, avšak u tunajších divákov tento prvoplánový zámer je ľahko prekuknuteľný. Je to akoby gazda s chlebom a soľou sa nám snažil vsugerovať, že jeme bryndzaky a ešte za to dostane Michelinskú hviezdu. Úplne mimo. Scenár mizerný, charaktery po slabšie, réžia v pohode aj so soundtrackom, ten je highlight snímky, samostatné sa dobre počúva. 57% ()

SimcaJB

Když to tak porovnám s ostatními filmy z Marvelu, tak je sice jiný, ale stejně kvalitní jako je Ant-Man. Hodnocení proto dávám 90 % ()

aznaho

Začátek se fakt strašně táhnul, že jsem si chtěl skočit na bar pro víno:-) V momentě, kdy jsem si chtěl volat Ubera, že to vzdám, se to trošku rozjelo. Black Panther byl strašně vyměklej superhero, twl, Mirek Dušín hadra. Dva roky se na něj těším - představoval bych si ho v sólovce upe jinak. Martin Freeman mezi černošskými herci působil legračně. Celkově to nebylo špatný, ale podruhý bych na to nešel. Líbilo se mi to výtvarně. Skvělé digitální řemeslo. Pro mně je ale Marvel poslední dva roky už fakt votravnej... Možná jsem z toho vyrostl, možná je superhrdinů už moc, možná za to může Disney. Who know?! PS: Tři hvězdy za výtvarno a za skvělého záporáka Michaela B. Jordana. ()

Tobias_Sin

Zábavné, místy vtipné, ale převratné, překvapující to ne. Jedná se o jednohubku, která do společného vesmíru Marvelu nic nového nepřináší, snad jen kromě zjištění, že vibranium nekonec není až tak vzácný kov a že ho je zde spousta a Wakanďané si ty tuny nechávají pro sebe.. A upřímně mi nesedí ani ta nšestranost tohoto kovu - s pomocí něj mohou léčit, hrát si s kinetikou, doprava atd.. ()

Lanco

Keby film vyšiel v 2008-2009 ako prvý Thor a Cap Amerika tak by to boli slušné 3 hviezdy, ale po skvelých cap 2 a 3, ironmanoch, ant manovi, Guardians of Galaxy a Avengers je toto slabý podpriemer vo všetkých smeroch. Scenár slabučký, keď príde na akciu, tak choreograficky najslabšie zo všetkých Marveloviek (bijú sa ako deti na sídlisku - nie ako profi bojovníci) - navyše effekty sú digitálny maglajz a 140 min je vyplnench sice kráso scenériou , ale slaboduchými dialógmi na úrovni telenoviel (Tati, mám Ťa rád, aj ja ťa mám ,.. on zradil, ten zradil... aaaa, mám Ťa rád, aj ja Teba) .... škoda. Za Andy Serkisa ako Ulyssisa Klawa 2 hviezdičky. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

25.04.2022

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

07.10.2021

Pandemie Covidu-19 nadále způsobuje potíže v celé řadě odvětví, a to filmové není výjimkou. Jediným efektivním bojem proti nemoci a jejímu šíření je zatím očkování, a tak je naprosto logické, že čím… (více)