Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc? (CinemArt)

cjmafia

Jedničku jsem viděl sice jen jednou, ale nikdy nezapomenu na to mrazení v zádech, které jsem před čtyřmi lety zažil. O druhém dílu se to bohužel říct nedá. Zkušený divák se nelekne ani jednou, soundtrack slabý a atmosféra bohužel žádná. Největším zklamáním je pro mě postava Bughuula ze kterého jsem neměl žádný respekt jako v jedničce. Jedinou věc kterou bych pochválil jsou pásky ( u mě zvítězil kostel ), ale to je bohužel hodně málo. ()

JohnCZ

Na relativně unikátní jedničku to nemá, ale pořád je to zatraceně creepy horor, který mě naštval pouze tím, jak moc spoléhá na přiteplené lekačky, které nemám rád, protože je to pro tvůrce hororu nejjednoduší cesta, jak postrašit diváka. K mé nelibosti jsou tady opravdu hodně intenzivní a občas i nečekané, byť jsou provedeny dost lacině: klasické ticho, náhlý hlasitý zvuk a děsivý xichtík. Ten největší strach ale nahání zvuková stránka. Vrací se i původní hudební motiv, který patří mezi to nejvíc sick mezi hororovými soundtracky. Hudba, která ve správné situaci dokáže nahnat nefalšovanou hrůzu. Příběh jako takový ale ničím inovátorský. Máme tu klasické rodinné drama a bubáka navrch. Ústřední bubák je dost děsivej, jeho minioni zas už tolik ne. Jako celek spíše průměr, byť na takové to jednorázové postrašení to funguje víc dobře. ()

corpsy

Chcel by som túto recenziu pojať nejako filozoficky. Na tému, prečo sa v dnešnej dobe horory ( či už kino alebo direct to DVD - Blu Ray ) pokúšajú diváka strašiť všetkými možnými prostriedkami, len nie tými ktorými by mali. Ale to by som nudil podobne ako komentovaný snímok. SINISTER 2 za svojim starším súrodencom zaostáva v každom ohľade, ľakačky vás nevystrašia ( teda pokiaľ nieste sensibilná 12 ročná školáčka ), mieša sa do toho akýsi motív týranej rodiny, ktorý tu vôbec nepasuje a Bughuul sa objaví všehovšudi na pár minút, aby sme nezabudli, že sa pozeráme na sequel pomerne vydareného hororu z roku 2012. Jedničke som odklepol rovnako 3*, ale boli to hviezdičky o dosť intenzívnejšie ako v tomto prípade. Pokračovanie by si skôr zaslúžilo hodnotenie menšie. ()

Astaroth12

Kúzlo z jednotky je nenávratne preč. Tvorcovia stavili na znázornenie veľa vražd, ktoré boli až prehnané, narážam hlavne na tých krokodílov alebo krysy, to už naozaj nevymysleli niečo realistickejšie. Lakačiek bolo neúrekom, ale len niekoľko stalo za to, ostatné boli predvídateľné a lacné. Do príbehu bola zakomponovaná aj citová hlbka- matka s dvoma synmi sa ukrýva pred manželom tyranom, to by som vyzdvihol ako sympatické spestrenie, nie moc zaujímavého celkového dojmu. ()

Marsik

Hele dost dobrý. Jednička na mě fungovala dobře v kině, dvojka zase doma. Kvalitou téměř vyrovnané horory, kdy ve dvojce sice mizí Ethan Hawke, ale James Ransone ho slušně nahradil. Lekačky i bububu na mě fungovalo, takže proč nebýt spokojen z hororového filmového zážitku. 73% ()

draggo

První díl zůstal nepřekonán, ale na druhou stranu, čekal jsem to mnohem, mnohem horší. Jednička stavěla na tom, že informace o tom, co se děje dávkovala hodně postupně a tak diváka udržovala v napětí, zatímco dvojka musí pracovat s tím, že už víme, o co jde a logicky tušíme, jak to asi tak dopadne. Takže příběh se tentokrát zaobírá snahou najít způsob, jak to všechno odvrátit a přidává několik vysvětlení, odhalujících, co se to vlastně celou dobu děje. Tahle část příběhu je docela zajímavá, stejně tak "dětská videa", ze kterých opět běhá mráz po zádech. Celé to trochu sráží "rodinná linka", která je dost otravná a zejména ten jejich táta se chová až příliš jako idiot na to, aby to člověk mohl brát vážně. Lekaček a scén s napjatou atmosférou tu bylo dost, ale kvůli rozmělněnému příběhu nevynikají tak moc jako dříve a film pro mě celkově nebyl zdaleka tak děsivý, jako první díl. /65% a 3*/ ()

hous.enka

Znepokojivé, trochu strašidelné, ale sakra ten potenciál lekaček nebyl vybraný ani do půlky. Když se poprvé objevil Baguul, měla jsem nepříjemný pocit. Ale při každém jeho dalším objevení už mi přišel jen jako další z dětí a když nakonec toho hošíka objal, měla jsem pocit, že je to tak vlastně správně. Jednička byla výborná a dvojka z ní čerpá pouze tu kameru a nahrávky, jinak je to další moderní horor, který vás už nemá čím překvapit. ()

ledzepfan

No tývole..to byl teda zase jednou nářez... Neumětelství nejvyššího kalibru.. Scénáristicky má v zásadě ten motiv docela potenciál, ale ať se kdo chce jak chce snaží, nakonec se musí dostat do bodu kdy desetileté dítě vyzvedne a přiváže devadesátikilového chlapa ke kříži(např.) a pak nahání dospělé lidi kteří před ním hystericky prchají i když je mu deset a v jedné ruce furt drží kameru..... Myslím, že takový matroš by dopadl jako sračka i kdyby to točil někdo šikovnější než cvičená opice bez talentu.... Jak na konci konsternovaně poznamenala má přítelkyně: A kolik to muselo stát peněz?!.. Za to by mohli půlce afriky koupit toaleťáky ()

maddy

Typický príklad toho prečo majú hororové sequely takú nelichotivú povesť ako majú. Druhý Sinister je klasickým príklad hollywoodskeho prístupu, keď fungovala jednička, tak v dvojke ponúkneme more of the same. No vo výsledku pokračovanie neponúkne nič. Je to iba obyčajné žmýkanie značky bez vlastného ksichtu. Zatiaľ čo prvý Sinister bol príjemne znepokojivý, mal temnú atmosféru, skvelú hororovú hudbu ktorá odviedla polovicu práce a v závere bol aj jemne nepredvídateľný, dvojka nemá nič. Je to iba absolútne generické pokračovanie, kde akékoľvek budovanie atmosféry nahradili úplne nefunkčné ľakačky, ktoré stavajú na tom, že sa hlasno rozoznie hudba a nie na tom, že sa udeje niečo nečakané a v ktorom Baghuula nahradili nejakí detskí duchovia. Skôr ako pokračovanie Sinistera, to tak vyzerá ako pokračovanie Kukuričných Detí s rovnako lacnými efektmi, kde sa duchovia rozplývajú v priestore ako z lacných filmov spred dvadsiatich rokov. Celkovo tak ide iba o nastavovanú kašu, ktorá vzala nepodstatnú vedľajšiu postavu z prvého filmu a na nej, respektíve ňom, sa snaží vyskladať sequel. Príde mi to akoby sa u toho filmu ani nikto nesnažil. Jednoducho čakal, že sa to volá Sinister, tak ľudia na to prídu. Síce to vyslovene neurazí až do takej mieri, aby pritom človek chcel rozmlátiť obrazovku, ale ani v ničom nepoteší. Pár scénok funguje, prevažne staré home videa ktoré sú tentoraz oveľa brutálnejšie a ako jediné celkom znepokojivé, ale inak sa jedná o pokračovanie dosahujúce kvalít skôr direct-to-DVD/On-Demand produkcie, než by bolo vhodné do kín. A najviac zamrzí fakt, že to s najväčšou pravdepodobnosťou zabilo akékoľvek nádeje na ďalšie pokračovanie a sľubnú sériu, ktorá z toho mohla byť. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Praxis

Na první pohled pecka, na druhý pohled znova to samé v bledě modrém. Nic, co bych už tisíckrát neviděl. Průměr 60% ()

kaylin

„Sinister 2“ je klasickým pokračováním. Bohužel. Není zde skoro žádná invence, jen je zde snaha rozpracovat postavy v dostatečně dramatickém příběhu, který by pak opodstatnil to, proč se znovu děje to samé a proč může Bagul zase zabíjet rodiny ve velkém. Většinu tedy jen prostřednictvím promítačky, ale hrozba pak visí i nad rodinou, kterou sledujeme. Tohle je opravdu jediná invence, která byla do filmu přidána. Rozhodně už zde nečekejte stejně skvělou děsivou atmosféru jako v prvním filmu. Prostě jen snaha navázat na něco dobrého. ()

Kaluž

Bughuul se vrací. Ale je ho tam děsivě málo. Místo něj furt čučíme na mrtvolné ksichty křídou upatlaných děcek a jejich znepokojivá domácí videa. Horor, v němž je za celých 90 minut jedna jediná mrazivá scéna (Derrickson approved), si nezaslouží návštěvu kinosálu. Zhasnout a spát, tady není o co stát. ()

Philcze

Trochu promarněná záležitost. Základní problém spočívá v tom, že (na rozdíl třeba od Wanova Insidious) pokračování Sinister nijak neexpanduje ustanovenou mytologii a Derrickson nechává postavy procházet znovu tím samým dějový obloukem. So and So je sice přeživší z jedničky, ale je to víceméně jedno, protože nijak nevyužije znalosti o ústřední kletbě. Foy navíc není Derrickson, takže každé domácí video má i přes stále vynalézavé způsoby smrtí dvakrát menší intenzitu. Palec nahoru za nečekaně funkční lekačky a další porci zvukového chaosu od tomandandy. 60% ()

stration

Co mohli chudáci tvůrci udělat, aby napodobili první díl? No asi nic jiného, než udělali. To znamená ubrat tajemna a přidat brutality. Teda to tajemno asi neudělali schválně, prostě jim to nevyšlo. To se ale dalo čekat. Nejpůsobivější na celém filmu jsou filmy, které pouští průhledné dětičky. To je teda maso, hlavně krysy. Potěší rovněž opět zajímavá hudba. Jako Sinister si to víc jak tři hvězdy nezaslouží. Kdyby to byl ale samostatný kousek, je určitě nadprůměrný. ()

AlistairMir

Mám hrozné tajemství a musím Vám ho všem říci...musím se o to podělit...Jednička se mi moc líbila...a...DVOJKA JEŠTĚ VÍC !!! Tááák a je to venku, plivejte na mě, nesnášejte mě a křičte, že tomu nerozumím, já to nějak zkousnu. Každopádně pro mě se atmosféra nevytratila, pošahané "děti" mi sedly, dokonce jsem fandil i hrdince a to i přesto, že vypadala jako moje bývalá třídní (a té by nefandil nikdo) . Přeživší maník z jedničky taky osoba fandění hodná a kluci hráli na svůj věk absolutně věrohodně. Takže podtrženo, sečteno, pro mě atmosférická pecka, která se nebojí kráčet jinou cestou než jednička a i když je to pro mnohé cesta blátem a plná výmolů, tak já si tohle rally užil víc, než jízdu po dálnici (a to jsem se filmu dlouho vyhýbal, jelikož komentáře ostatních mě od něj odrazovaly) . Co dodat? Co člověk to názor a já si stojím za svým, příště se nenechám odrazovat a jsem rád, že narozdíl od ostatních se mi líbily díly oba dva. Postřehy : A) Baghuul je fakt děsivej týpek B) Koukat s dětma na domácí videa není vždy super nápad. Někomu může šibnout... C) Videa - Vánoce na sněhu a Šoky v kuchyni se mohou směla měřit s krokoušem a krysama. D) Fakan co chtěl všechny filmy trumfnout svým dílem se moc nevycajchoval... ()

Duotone28

Neviem koho to bol nápad natočiť pokračovanie, resp. marketingovo takto zneužiť úspech jednotky, ale určite viem že ten kto má v tom prsty, by si zaslúžil poriadne zbičovať, jak koňa v poslednej finálnej jazde 100m pred cielom! nazdar ()

AffectedFace odpad!

Po vynikající jedničce jsem druhý díl nemohl dokoukat do konce, a proto jsem přepínal... Snažil jsem se najít nějaké kvalitní lekačky, které by mě zvedly ze židle, ne! Žádné tam nebyly bůbák už je nejspíše v důchodu. ()

Reesam odpad!

Všecko bylo tak strašně předvídatelné, že jsem se v některých scénách musela smát, jaké to je klišé. A ještě v 5 ráno jsem přemýšlela nad tím, jaká to je děsná chujovina. Mně se jednička líbila, fakt že jo. Ale tohle se točit nemělo. Ani ze srandy. Ničím to nedokázalo nadchnout, překvapit a nebylo zkrátka nic, co by se mi líbilo. Ani ta hudba, kterou dost oceňuji, tak nebyla dobrá. Blbej vtip toto. ()