Spider-Man: Homecoming

• USA Spider-Man: Homecoming (více)
USA, 2017, 133 min

Režie:

Jon Watts

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Filmes

Když jsem šel do kina, těši jsem se opravdu hodně. Po Amazing Spider-Man 1, 2 jsem máem spáchl sebevraždu. Nejhorší superhrdinské filmy jsou Amazing. Homecoming nebyl špatný, ale na původní triologii s Tobey Maguirem to nemá ()

f.AJimMy

Nejnovější Spiderman je zábavný, plný akce a jsem mile překvapený novým představitelem Hollandem. Sice u mě bude asi už vždy na prvním místě Tobey Maguire ale Tom je jeho dobrý nástupce :) Určitě si zajděte na nového Spideho i vy :) Určitě nebudete zklamáni :) ()

les62

Nevím. Pravda - jsem komiksový panic, takže jsem na film šel nezatížen předsudky. A možná právě proto stále bojuji s tím, jaký pro mne tento film vlastně je. Těžko říct, jakou má cílovou skupinu. Podle první půlky 10 -16 let, podle druhé těžko říct. "Hlavní záporák" Michael Keaton není záporákem v tom klasickém smyslu slova, tak jako Spiderman není ještě Spidermanem. Ale na druhou stranu - v podstatě jsem se pobavil (některé hlášky jsou opravdu povedené, ale nečekejte je od hlavních postav), nezklamala ani potitulková scéna, v letním kině bylo krásně - co víc si přát?! :-) ()

mrzo

Ale hej, podla mňa asi najlepší predstaviteľ Spidermana, aspoň čo si z tých pár komiksov v dectve pamätám, konečne aspoň trafili vek, aj štýl humoru. Jediný problém je u mňa ten, že v tých pár scénach v Avengeroch mi prišiel Spidey vtipnejší a viac cool ako v tomto celom filme. Malo to väčší potenciál, ale spokojnosť a skvelý rozjazd. ()

KcarlosK

Až na jeden pěkný twist celkem nuda. Možná je to tím, že jsem asi o 20 let starší, než zamýšlená cílovka. Vulture je boží. A už i ten Marvel nám dost krutě podlehnul politické korektnosti. Až je to místy trapné. Flash jako zakrslý Ind? Vážně? ()

mravenec33

Za mě rozhodně nejlepší Spiderman vůbec. Tím němyslím pouze film a jeho zpracování ale hlavně obsazení hlavního herce. Tom Holland je nejlepší volba. Odpovídá přesně komiksové předloze a já jen doporučuji jít na tento film do kina! ()

jpetricek

The dark knight dal latku vysoko. Logan ju scenarom potvrdil. Spiderman - Marvel zije so svojho mena, ale filmy su coraz horsie a aj ich rezia a scenar. Pubertalna holywoodska VFX produkcia hodna serialovej réžie. Mali by sa Marvelovci viac snaziť. SKODA. Vraciame sa do pásove výroby bez nadhodnoty. SKODA. PS: Vlastne som si uvedomil, ze si ani tie dve hviezdicky nezasluzi. ()

chevronman

Ale jo, ono mě to vlastně bavilo. Bylo to svižné, vtipné, akční. Ale nic to ve mně nezanechalo (a asi bych od Marvelovek čekal mnoho, kdybych chtěl, aby to něco zanechalo). Každopádně jde po Raimiho jedničce a dvojce o nejzdařilejšího Spider-Mana, který má však s komiksovou předlouhou jen pramálo společného. Což je věc, která mě docela mrzí. Komiksové zrání Petera Parkera bylo především o hledání jeho místa ve světě, což se nutně odráželo v jeho vztazích. V tomto filmu však vztahy Petera s ostatními byly upozaděny na úkor Peterova sebehledání coby hrdiny, který poměrně čerstvě nabyl své pavoučí schopnosti. Snaha tvůrců vyhýbat se vážné notě příběhu se jeví poněkud křečovitá a jako primární snahu filmu vidím zavděčit se divákům po nevydařeném Amazing Spider-Manovi, který však byl o kousek blíž komiksové předloze. Co mám ještě potřebu filmu vytknout, je ta zatracená multikulturalita. A MJ! Doufám, že v dalším díle MJ zázračně zkrásní. ()

ajdam45

Mělo tam bejt ještě o trochu méně Starka a dával bych **** s klidem v duši. Záporák hodně nadchl. A taky mě pobavila atmosféra komedií z přelomu tisíciletí, které se odehrávají na amerických středních... ()

MimiJack

Konečne po Amezing Spidermanovi je tu spiderman ktorý sa dá celkom pozrieť no stále sa nemôže bohužiaľ merať so spidermanom od Sama Raimiho. Najviac ma sklamala teta May Parkerova ktorá na starenku z komiksu vypadal dosť mlado a to kazilo dojem k tomu ma tiež sklamal trocha predvídateľný dej. Jedným slovom prekonalo to sériu Amazing ale nemá to na starého spidermana pred 15 rokoch. ()

Hyenodhon

Spiderman mi vždy přišel z filmových adaptací komixů nejhorší, a ani nejnovější díl mě moc neoslovuje. No, největší část je pojata jako oblíbený problém středoškolského outsidera, zamilovaného do dívky snů, chudého a nesmělého a navíc skrývajícího svoji hrdinskou totožnost... Potom, přidáme trochu morality tentokrát nikoli v podání strejdy, ale dodanou Iron-Manem, a zjistíme, že na samotný boj se záporáky vlastně moc prostoru nezbylo. Superhrdinu dělá skvělým většinou záporák, kterého musí porazit. A v tom je asi největší slabina filmu - Vultur, je prostě přestárlý tatík od rodiny, jehož zločinné podnikání raději logicky nehodnoťte. Žádné velké souboje se nekonají, žádné zásadní zlo také ne. Takže je-li vám 15, budete se chechtat, je-li vám nad 35, tak se budete akorát tak olizovat nad tetou May... ()

mapar

Bylo to dobrý, jen tomu dost chybělo to "něco", co by film odlišovalo od ostatní komiksové produkce. Prostě dobrá komiksovka. Nic víc ani nic míň. Keatonův záporák byl boží ()

Mrscriticism odpad!

Trapný ,trapný ,trapný tohle už je opravdu výsměch Amazing spider mana jsem ještě tak nějak překousla ,ale tohle ?? Není nad klasiku jo dobře možná první Spider man s Tobeym Maguirem nebyl úplně podle komiksové předlohy ,ale rozhodně byl nejvydařenější už jen to ,že efekty byly daleko reálnější a bez Tobeyho to není ono a ani ,že v režii nebyl sám Sam Raimi velice příběhy ochudilo. Nechápu proč teď zase dělaj mladého Spider mana už se třetím hercem opravdové zklamání a ještě bych dodala ,že díky tomu jak to teď vyprasili je Spider man pro mě nejméně oblíbená postava vůbec z celých Marvelovek. A to ,že měl natáčecí štáb dilema ,že Tobey a Andrew jsou ve skutečnosti stejně staří jako ostatní hrdinové je nejvíc trapné vždyť je úplně jedno co je v reálu důležité je jak to vypadá před kamerou celkově a myslím ,že jak Tobey tak Andrew na svůj věk vůbec nevypadají takže o co go ?? Na závěr bych řekla ,že si měli počkat na Sama Raimiho a začít točit s Tobeym tam kde skončili mohli z toho ještě něco vymáčknout. Tenhle nový díl nemám chuť ani dokoukat takže za mě jednoznačně odpad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Tomas_313

Po krátkém, leč úspěšném představení Toma Hollanda v roli Spidermana během Občanské války se nejslavnější komiksový hrdina vrací ve vlastní sólovce. Jedná se již o třetí podobu přátelského souseda, která oproti předchůdcům výrazně omládla a okatě míří na pubertální publikum. Divák je ušetřen další alternativě o získání unikátních schopností a osudové smrti strýčka, děj se tak hned od začátku může soustředit na hlavní zápletku. Příběh úzce navazuje na konflikt ze zmiňované Občanské války, obrací se k událostem v prvních Avengers a neustále odkazuje na další superhrdinské souputníky. Je tedy jasné, že se tvůrci snažili Spidermana hladce zakomponovat do již rozjetého vlaku, což se hlavně díky vedlejším rolím Tonyho Starka ( Robert Downey Jr. ) a Happy Hogana ( Jon Favreau ) bezesporu daří. Oproti svým kolegům se ale Spiderman vydává umírněnější cestou a spíše než vydatné akční hostiny se dočkáme středoškolské komedie o problematickém dospívání opepřeném nadlidskými vlohy. Akce kvalitativně nijak nevyniká, nesmazatelným pozitivem alespoň zůstává rozumné dávkování a přehlednost ( slovo pro DC doposud neznámé ). Hojně využívaný pubertální humor zapadá do odlehčenější atmosféry, dostaví se však i překvapivá scéna s temným podtónem, z mého pohledu nejlepší úsek celého filmu. Doposud téměř neznámému režisérovi Jonu Wattsovi se podařilo ústřední postavu uchopit odlišně a vytvořit nového, ale zároveň důvěrně známého hrdinu. Jako celek film dosahuje lehkého nadprůměru - rozhodně vyznívá sympaticky a uceleně, na druhou stranu občas nudí dlouhá stopáž a žádná scéna výrazně neohromí. 70% ()

d-nao odpad!

Jedna * za Keatona a viac sa ku tomuto skoro odpadu nebudem vyjadrovať! Pustené na 2x a fakt som to už ani dokonca nedal. Sračka medzi sračkami pre dnešnú dementnú spoločnosť!! ()

Pavlis.xxx

Když pominu tu dlouhou často nudou stopáž 133minut, tak postrádám jakoukoliv přítomnost "pavoučího smyslu",kterej je myslím hodně potřeba u Spider-mana.. Další věc úmrtí strýčka Bena také chybí,což bylo hlavní příčinou proč začal Parker dělat to co dělal.Kousnutí pavoukem vůbec nevysvětleno. Místo pitvání se v tom jak vůbec vznikl se pitvá s milostné loverstory, které nijak nedopadne, takže úplně zbytečná dějová linka. Obsazení herců je OTŘESNÉ!!! Kromě Parkera,kterej se mi líbil hrozné...Teta May vypadá spíš jako jeho sexy matka místo starší bělovlasé uťáplé paní. Flash klasický běloch svalovec,který Parkera ze začátku šikanoval tady nahrazen nějakým malým namyšleným chcípákem očividně původem z Ameriky, Mary Jane klasická běloška zrzka nahrazena nějakou hispánkou či co,která se jmenuje Michelle!!!!! (tohle absolutně nechápu proč ji přejmenovali) Kamarád Ned se v originálu jmenuje Ganke... Parkerova milá Liz (černoška) by byla v pohodě,kdyby jste se v půlce filmu nedozvěděli,že její otec je běloch a shodou okolností hlavní padouch Vulture,kterej byl sice dobrej to jooo,ale to míchání rasama mi tam vůbec nesedělo. Další mínus je ten,že teta May hned odhalila totožnost Spider-mana,což bylo špatně,protože ta tajemnost tomu dávala smysl. Závěrečná bitka docela nuda!!! Sice představili nějaké další komiksové postavy,ale tak suše,že to snad ani nikoho nebavilo a docela nechápu,když mají filmaři takovej arsenál proč z toho nevycucají víc.Tudíž Shocker a Prowler dva obyčejní nudní herci... Za mě teda film docela velké zklamání!!!!! Docela bavil Iron-man,kterej často zachraňoval humor,protože ten rádoby cool studentskej mě moc nebavil. Za mě velmi slabé 3 hvězdy,nepotěšilo... ()

goauld

WTF??? Tohle byl opravdu ten nedebilnější Spiderman z celé své ságy Spidermanů. Začátek byl naprosto infantilní, protože takhle se snad nechovají ani ti náctiletí US popkonžrouti/mekožrouti v normálním životě. Peter nám tu ukazuje, že i ve třetím filmu stále nevěří jakouže to má "moc" a pořád nám tu snaží se ukázat jak -suprácky- se s tím dá nakládat. Ano chápu, že zrovna už nepatřím do cílené skupiny, ale proč proboha je to tak násilně infantilní?? Neohoržený dítko se vrhá s neutuchajícím nadšením a najivitou překazit opravdickému zlému dospělákovi jeho plány. Ano najivní dítko se bezhlavě pouští proti životem protřelým padouchovi. Mě to připadá jako by batole lezlo po stoličkách, židličkách až na ten povětstný okenní parapet a náhle se za 5sec rozprskne o tvrdou dlažbu, protož holt ta gravitace je svině.... Ano - přesně tak by se dal přirovnat tento díl spidermana. Pak tu máme "naroubované" teenagernské " jéééé ta se mi líbí, neslyším nic, nevidím nic.... ale co když ona nebude chtít??". Jediný na co se dalo koukat (a od čeho mé hodnocení nedojde odpadu) je závěrečná 15minutovka ve vzduchu. A ten konec - to už bylo fakt k smíchu :-))) Stark dostal kopanec... Nooo tak to je něco ;-) SAKRA, JAK JÁ JSEM TAK RÁD ZA TY TORRENTY !!!!!!!! Za "tohle" fakt vyhazovat prachy ani čas na cestu do toho kina nehodlám ()

Tobias_Sin

Inu, uff.. dle mého názoru film jednoznačně zachraňuje Michael Keaton. Při vyhrožování Parkerovi v autě byl dle mého dost odporný. Na film u puberťáckém mladíkovi, který je naprostým nováčkem v ,,superhrdinském" prostředí jsem vážně jít nemusel. Má to několik dobrých okamžiků, ale jinak? nevyrovnané tempo, Holland mě ve výsledku nebavil, stejně jako jeho super kostým, který nemá nic společného se Spidermanem, ale spíš s Ironmanem... Nejvíc mě na tomto bavil závěr s Pepper, díky za návrat! ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

29.04.2022

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021