Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

Master19

Po x letech jsem zase shlédl horor a možná proto budu s hvězdičkami tak štědrý, protože jinak se mi to zdálo jako totální volovina. Vynucený retro styl, aby mohl scénárista použít klasické obezličky v podobě gramofonu, šicího stroje či televizoru. Několik momentů stálo za zapamatování, ale jinak nebylo čeho se chytit, ta baba byla spíš nepříjemná. Ale na panenku neměla, to je fakt... ()

Mishqo

50% ... Síce to nebolo nič moc po logickej či dialógovej stránke, ale aspoň to vo mne vzbudilo záujem o parapsychológiu a okultizmus. Jo a lakačky vydarené. Ku klaunom si môžem pripísať aj bábiky. Díky Annabelle. ()

lykan9

V porovnání s filmem V zajetí démonů je Annabelle poměrně nudný horor, ale to je skoro každý. Pokud však člověk odhlédne od toho, že Annabelle s tímto hororem souvisí, tak se jedná o nadprůměrnou lekačku, která neurazí. Podobných hororů jsem sice viděl již mnoho, ale napětí je poměrně dobře dávkované, herecky je film slušně obsazený a panenka sama o sobě je děsivě vydařená. ()

Sany33

Ja osobne v tom nevidím nijaké ťahanie prachov z ľudí, ktorým sa páčilo "V zajatí démonov", len pre to že sa bábika objavila v spomínanom filme nemusí z neho nutne ťažiť. Atmosféra nie je vôbec taká kúsavá a dej je lineárny ale jumpscare scény fungujú skvele, scény s deťmi na schodoch a aj vo výťahu sú dosť dobre žánrovo zvládnuté. Tá scéna so satanistami bola trocha prehnaná a absolútne mi do príbehu nezapadala ale okrem toho sa určite jedná o vysoko nadpriemerný horor aj keď sa by som do toho nemal moc kecať v tomto žánri sa pohybujem iba čisto náhodou a iba ak ma niečo naozaj zaujme. 70% ()

VanTom

Ohavná panenka Annabelle v hororových prvcích netlačí příliš na pilu (ani naštěstí nijak "chuckyovsky" neobživne), je pouze zlověstným svědkem brutálního přepadení sektáři v domě či už příčinným démonickým katalyzátorem duchařských úkazů, provázejících šťastný mladý pár před/po narození miminka. Zaměření se více na rodinné drama než na žánrové lekačky a krvavé fatality jsem tentokrát kvitoval s oddechem. ()

JohnSmith

Leonetti sice super zvládnul nastolit atmosféru, ale poměrně pomalý rozjezd a absence jakéhokoli hereckého tahouna sráží film do průměru. ()

Guzo

Solidně provedený horor, na který ale nejspíš hned zapomenu. Sice mám celkem v oblibě panenky jako hororové postavy, ale tady mi nepřišla nějak dobře využitá - chyběla tu nějaká větší interakce (a to nemyslím zrovna to, že by měla chodit po pokoji se sekyrou v ruce). The Conjuring pro mě bylo o třídu lepší. 6/10 ()

s.e.p.p odpad!

Doteď nerozumím, jak se Annabelle mohla dostat do široké kino distribuce. Nestoudný výsměch divákům, který nestojí za štěk, a který se bohužel dost úspěšně svezl na vlně výborného V zajetí démonů. ()

kklepkaa

Tohle se moc nepovedlo, člověk čekal parádní jízdu ve stylu v Zajetí démonů a ono se nic takového neděje. A ona je dvojka? Jako proč?! ()

Jaro.Krafcik

Po čase mením svoje hodnotenie na viac ako len priemer. Takmer vôbec som si film nepamätal iba úryvky. Asi preto lebo som ho videl v roku 2014 kedy film vznikol. Annabelle nieje zas taký strašidelný horror ale za tú atmosféru a parádne pomalé tempo sa na film spomína dobre a som aj rád že som si dal repete. Musím sa priznať že jedna scénka ozaj vystrašila a to som film pozeral poobede. Na Annabelle creation ale film nemá. 4* ()

KASUGI

A tak nadějně to vypadalo. Rodina se chce napřed zbavit panenky, kvůli které je málem zabili nějací fanatici, pak se dokonce odstěhují z domu ve kterém straší. Paráda, říkam si. Boří se klišé duchařin. Bohužel to zas spadlo do klasické šablony se třemi zásadními problémy většiny duchařin. 1) Strašení na efekt (tedy strašení diváka namísto hrdinů), 2) Jako duch mám schopnosti a sílu, jak to zrovna potřebuje scénář. A za 3) Pointu si šetřím až na konec, ač se může odehrát hned v úvodu filmu. Spoiler: Fakt jsem nepochopil, proč nepříjde duch za manželským párem a neřekne jim (nebo nenapíše na zeď): "Hele, vy nejste vobyčejný lidi, že jo? Já taky nejsem vobyčejnej duch, že jo, tak potřebuju vysávat duše dětí, protože bez duší by mě to co? No co? No zahubilo, že jo. Jenže kojenec mi dobrovolně duši nedá, tak někdo skočte z vokýnka za to dítě, ať se můžu nakrmit vaší duší. Nevěříte, že jsem duch? Tak koukejte, přímo před vašima očima - BLIK - a děcko je z postýlky pryč. BLIK a je tam zpátky. Tak co, už mi věříte? Tak skočte, ať si odpustíme tu zbytečnou hodinu a půl sledování tohoto šuntového hororového subžánru. ()

stitch7

/// Po takové hrůze nechápu, jak došlo ještě na další dva sequely. Aha, ono si to vydělalo víc než slušně, jasný. První Annabelle vypadá jako levný indie film s příšernou kamerou. Nedokáže vygradovat jedinou scénu, vydat ze sebe jediný zajímavý nápad. Dvě hvězdičky tak dávám ani nevím za co, asi za to, že jsem si mohl trochu zavzpomínat na Zoufalky díky Alfre Woodard. ()

tommmy89

Sklamanie najväčších rozmerov v poslednom čase. Tak, ako som sa tešil na tento film, v takom rozsahu ma aj sklamal. Úplne odfláknutý scenár a nevídaná drzosť pustiť do kín taký hnoj, akým je Annabelle. V skutku, ten kto si príde na svoje pri tomto horore ešte nevidel fakt dobré horory. Z filmu bolo cítiť lacný materiál na kilometre a to som usúdil už takmer na začiatku, pretože scény boli na na seba nalepené ako hajzlový papier a jednotlivo sa trhali od podstaty, ktorá bola až niekde za horami dolami. Ak čakáte zmyslenosť a prekvapivé momenty, nečakajte to. Prišlo mi to také, akoby niekto tento scenár napísal do rána nad krabičkou cigariet a flaškou vína, ale to už je jedno - som rád, že som nepodľahol a nešiel na to do kina, lebo zjavne chceli producenti vyťažiť z bábiky čo sa len dalo, no vyťažili akurát podpriemerný horor. 2* ()

zolo23

10 minút od Wana v Conjuringu príjemne navnadilo, tu sa ukazuje akým dôležitým faktorom v horore je režisér. Leonetti to v celku posral, nejde ani tak o scenár (v podobných filmoch toho veľa nenavymýšľate), ale hlavne o atmosféru, ktorú film tak veľmi postráda, chýbal mi tu docela zvuk ktorý filmu(zvlášť hororu) nesmierne pomáha. Tých pár vŕzgajúcich scén (hojdacie kreslo) na kvalitný horor nestačí a už ani nevydesí. Dalo sa urobiť omnoho viac, ale je to čistý "duchársky" priemer. Jednu hviezdu som prihodiť musel, nakoľko môj rebríček TOP 5 hororov za rok 2014 je zatiaľ prázdny. Zlatý rok 2013:) ()

ZinedineCR7

Podľa hodnotenia to môže zmiasť ľudí, ale toto je určite lepší film ako V zajatí démonov. Lepšia atmosféra, výborne napätie a vôbec nevadí, že tá téma a prvky už boli použité mnohokrát. ()

jefff

Annabelle nebyl špatný horor, na to jak špatně je zde hodnocen. Má ale dvě velká mínus. Za prvé je to velmi vlažné finále. Čekal jsem něco intenzivnějšího a nakonec vlastně k ničemu moc nedošlo. Za druhé, inspirace Wanovými díly funguje a je chápána jako pomyslný mostík. Ovšem chybí zde ta skvělá režie, kdy nedokážete ani na chvilku vydechout. Občas tu nějaké záblesky jsou, jako scéna, kdy hlavní hrdinka utíká ze sklepa po schodech do bytu, ale je jich málo a je to škoda. Annabelle nebyla špatná, ale promarněný potenciál je tu cítit více než zdravě. V rámci hororu však pořád solidní nadprůměr. ()

jenik71

Nic převratného to není, pravdou ovšem je, že jsem měl z Annabelle často nepříjemný pocit na těle. Ve svém žánru je to taková průměrná podívaná, která nenadchne a ani neurazí. Samotná panenka se mi vůbec nelíbila, působila na mě hodně nepříjemně a takovouhle hračku bych nekoupil dítěti ani kdyby zlobilo od rána do večera. Do hororu se ale hodí náramně. Panenka Chucky z roku 1988 mě děsila určitě víc než Annabelle, proto také uděluji o hvězdičku menší hodnocení. ()

Dromed

Opravdu jde poznat, že za tím nestojí mistr Wan, ale jen jeho podžtažka teda podržkamera Leonetti. Styl je to stejný, ale chybí tomu atmosféra. ()

netahlo

Po 50ti minutach, kdy jsem bojoval s nutkanim usnout podobne jako po 36 hodinach letu z Novyho Zelandu, jsem usoudil, ze tohle opravdu nema cenu dokoukavat. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra