Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

SG-1

"Oni ji neztratili. Jen utekla a přidala se k hippies. Touhle dobou má tři manžely a říká si Hvězdička." -John- ()

sedm.1

Já tu tedy rozhodně nechci rozhlašovat, o jak kvalitní film jde, nicméně v rámci žánru, tedy duchařského thrilleru, jde o velice slušnou podívanou, která si svoje splnila na maximum. Tvůrcům se zde totiž podařilo prakticky po celou dobu navozovat neustálý pocit napětí a i jisté atmosféry, která svůj účel též splnila na výbornou a já si v tomto ohledu Annabellu vážně užil. Navíc k mému dobrému pocitu z celého filmu jistě přispělo i velice sympatické obsazení, kdy především ústřední pár byl opravdu fajn a nebyl jediný důvod jim nepřát šťastný konec. Pochválit pak chci určitě ještě i hudební podklad, který též zafungoval na výbornou a v několika scénách dokázal pomoci onen pocit napětí vytáhnout fakt hodně vysoko. Nicméně, i přes zmiňované aspekty spokojenosti musím dát ale přeci jen nakonec průměrné hodnocení, neboť v několika ohledech Annabelle vyloženě selhala. A kupodivu tou nejslabší stránkou není ani tak zápletka, která tedy také není zrovna žádný zázrak, ale filmu vyloženě nohy nepodtrhla, jako spíš spousta scén, které buď neměli vůbec žádný smysl a opodstatnění své existence ve filmu a jen zdržovali, nebo lépe řečeno narušovali plynulost celého děje, anebo scén, které byly vyloženě hloupé, naivní a též jsem si při nich pokládal jen otázku, proč šli tvůrci zrovna touto cestou? Trochu mě pak zamrzela i naprostá absence krve, ale na to si už u těchto popcornových duchařin začínám zvykat, a alespoň jeden výraznější zvrat, o které je Annabelle též jaksi ochuzená. Ke konci bych pak ještě uvítal i větší gradaci a nervydrásavější finále, ale to už bych chtěl asi vážně moc :-). Každopádně, když si dám ve výsledku Annabellu tak nějak dohromady, misky vah nakonec asi přeci jen převažují na stranu spokojenosti, to nejhlavnější, co tento typ filmu vyžaduje, v Annabelle funguje na výbornou, takže ano, není to žádná jasnozřivá kometa, ale jako napínavá zábava působí vážně dobře. ()

herr_carter

Chaotický pokus o napodobení filmů Insidious a Conjuring, kromě asi 4 povedených lekaček neuvěřitelná slátanina, navíc s ultraodpornými herci - jojo, holt kdybyste nebyli úplně jeblý a nedávali si do vitrínky panenku hnusnější jak prdel, byli byste v klidu........................moje hodnocení = 3 z 10. ()

The Viper

Pokud jste chtěli vidět jak natočit duchařský film špatně, tudíž dobrá duchařina jako je V zajetí démonů, tak nepovodená verze je Annabella. Hraje s prvky Chuckyho, může se pochlubit nejnesympatičtější hlavní hrdinkou a nulovými lekačkami. Práce kamery byla ovšem dobrá, stejně tak i hudba, takže pokud je dáno pravidlo, že dobrý horor je postavený na dobré hudbě, zde to padá. ()

Wicky

Šílení lidé dělají šílené věci ..aneb.. když se kameramani pokouší natočit film (tento rok už podruhé). Za zmíňku z celého filmu stojí tak dvě atmosfericky-vizuálně nepříjemné scény (sklep, schody), ale jinak jde znatelně vidět, že Wanova režijní ruka prostě chybí a celé je to neuvěřitelné předvídatelné, nudné, s nezajímavýmy charektery, špatnými herci a má to navíc i špatné lekačky. Bohužel pouze komerční sračka silně namotaná na úspěch loňského The Conjuring a zároveň jeden z nejzbytečnějších a nejhorších filmů roku. 30% ()

bari68

Nie, horor nie je mŕtvy! .... ale už pomaly senilnie a ryje pusou o zem. V krátkosti a kocke, asi tak. Ono menej je niekedy viacej. ()

666Carnage

Slyšel jsem, že je to špatný ale řikal jsem si, že tomu dám šanci přece to nebude tak špatný. A ono bylo a bylo to hodně špatný. Před každou lekačkou jsem si všiml stínu kde šlo a všechno bylo tak předvýdatelné. Režisér odvedl čistou práci pokud jde o zklamání a nudu. A ten konec? Achjo....Nesnáším duchařiny, filmy s duchama a démonama jsou tak ohraný a nudný. Dřív aspoň měli šmrnc a atmosféru nebo tam byl strach ale dneska to jsou kopie všeho a vlastně ničeho. Je to škoda. 20% ()

korndaddy

Věřím, že spousta diváků, by byla spokojenější, kdyby pozorování annabelle skončily trailerem a hotovo.. Takhle je to jen taková směšná podívaná, hrající si na horor natažená na hodinu a půl. Ale moment, kdy tak čubička běží naproti dveřím sem si užil a málem s blátem na hřišti. ()

Lisabellla

Dvě hvězdičky. Každá za jedno leknutí. Obávám se však, že ani jediného by se nedostavilo, sledovala-li bych to byla beze zvuku. ()

Billie777

Zklamání. Film je jenom slaboučký odvar hororu v Zajetí démonů. Samé klišé, nezáživné lekačky a žádný pořádný děj, průměrní herci a ten konec s obětováním duše byl už fakt směšný. ()

HiddenDragon

Pokracovani (dobou nataceni 2. dil) Conjuring universa a naprosty prumer.. Neni tu vylozene nic originalniho, ale na druhou stranu mi prijde, ze to neni ani jinde. Tenhle zanr "ducharin" je podle me strasne omezeny uz z podstaty veci a nema co nabidnout. Zkratka dlouhe poklidne sceny vetsinou z rodinneho zivota, pak baf, pak opet dlouho nic, baf baf, nekdo od cirkve nebo vymitacu, baf baf BAF a nekdo umre :) Ten mustr je porad stejny. Zde by to bylo i na dve hvezdy, ale nakonec jsem byl rad, ze pana "bubaka" na nekolika mistech ukazali a byl to fesak, takze tu 3. hvezdu dam :) Casting vcetne policajta byl ale priserny (az na kneze, ten ujde). Zcela nesympaticke voskove ksichty, kterym vevodi hl. zenska blondata herecka, ktera byla otravna od sameho zacatku. Nevim, zda se reziserovi (no spis je to kameraman dle portfolia) libilo, ze se nahodou jmenuje Annabelle, ale behem filmu jsem mel sto chuti ji obcas flaknout, jak neustale dela "nasranou" a ublizenou. Mit takovou tehuli doma, tak je rozvod za rohem. Panenka, byt opravdu pomerne hnusna, sama o sobe taky nic nedela, cimz mirne spoiluju. Je to jen artefakt, ktery demon pouziva ke vstupu do naseho sveta, takze neco ve stylu "Chuckyho" necekejte. Ale hodina a pul ujde, takze to vylozene nenudi. Zkratka dalsi tuctova zalezitost na dobrou noc... ()

Han22

Už mě to ani nebaví psát a mohl bych sem hodit Ctrl+C a Ctrl+V koment k filmu Ouija. Film odehrávající se v jednom domě, nezajímaví hrdinové, (ne)strašidelné obyčejné věci (šicí stroj, houpací křeslo, dveře), děsivá nuda a pár klasických lekaček. Pasivita hrdinů, zlo proti kterému nelze bojovat (a nikdo to ani nezkusí - nikoho nenapadne panenku hodit třeba do ohně). Od hororu s nechutnou panenkou jsem naivně čekal něco jako Chuckyho, ale dočkal se pouze typické moderní duchařiny. V USA v roce 2014 nejúspěšnější horor, takže účel to asi plní, ale za mě ne. ()

iXtr3m3

Slabé do kina, ale pozerateľné doma osamote v noci. Ale absolútne neoriginálne, takže zapadne prachom skôr, ako sa nazdáte. ()

Jane18CZ

To zas byla jednou pěkná volovina... Jedna hvězdička je za pasáž v domě. Po přestěhování začal být film nudný, až jsem z toho usínala a měla problém ho vůbec dokoukat. ()

borec999

Nech si hovorí kto chce čo chce, pre mňa najlepšia Annabelle (zo zatiaľ troch filmov). Úvod je vynikajúci (možno je aj najlepšou časťou celého filmu), bábika správne creepy, herci okej, dej a vysvetlenie toho prečo je bábika taká aká je tiež. John R Leonetti síce nie je Wan, a tak jeho početné ľakačky sú skôr predvídateľné a neúčinné (aj keď pár ich vyšlo), no z hľadiska atmosféry a napätia je film plne funkčný. Plus sa straší takmer vkuse, takže Annabelle má minimum hluchých miest. Slušná, novodobá "démonická" báchorka. 75% ()

Corpsegrinder odpad!

To jsme to dopracovali. Dřív se lidi báli Frankensteina a Drákuly, pak to byl Michael Myers a Jason Voorhees a dneska lidi jdou do bijáku aby se báli panenky která čumí jak kretén. A to se kolem ní točí film tolik že se to klidně mohlo jmenovat LIDI VOD KEČUPU. Mimochodem to že se Wanův kameraman rozhodl půjčit si jeho nápad (a postavu z Conjuring) byl dost blbej krok protože Wan to s panenkama umí a jeho Dead Silence nemá ve světě panenkovskejch hororů konkurenci protože je to nářez a přesně to co asi lidi čekaj od tohohle filmu. Jenže tohle je prostě sračka. A v hodně místech hlavně nechtěná komedie (kněz s fotákem a dotazem MŮŽU SI VYFOTIT VAŠE DÍTĚ?). Scéna na schodech ale dobrá, za tu dávám 0,3 hvězdičky. ()

MareT.

Vubec ne tak spatne, jak jsem se ruzne docetl. Film sam o sobe nenabizi presah, originalitu, ale prave naopak jde vyslapanou cestickou, kterou pro ni vytvorila vlna ducharin poslednich tri let. Je to malinky film, ktery nikdy nebude figurovat v rozhovorech typu "si pamatuju, jak jsem sel na Annabelle pred par roky....". Nema to s Conjuring (ten cesky nazev odmitam pouzivat) nic moc spolecneho, pribeh si jde svou cestou a ja jsem proti tomu nemel velke vyhrady. Hruzu mi to ale nenahnalo sic se mi demon libil (Insidious forever). ()

divak84

odpad to určitě není, ale je to vyloženě zklamání.. nuda, klišé, nesympatická a nesympaticky napsaná herečke a herec, který hereckou školu navštěvoval asi jenom online... James Wan si musí tukat na čelo ()

Krabak

Kdo si dobrovolně koupí takto hnusnou panenku, tak se mu snad ani nic jiného přát nedá. Už podle vzhledu by si zasloužila rozštípat a spálit. Co se týče zpracování...opět, moc keců, málo napětí. Jediná fakt super povedená scéna je s výtahem a sklepem. A to je na hodinu a půl zatraceně málo. --->45% ()

Litvicek odpad!

Upozornění, následující komentář bude obsahovat jak spoilery, tak vysoké množství vulgarismů. Kde jen začít? Už jsem viděl hodně sraček ale tohle? Tohle bylo opravdu moc. Jediná věc, která tomu hraje do karet je ta, že jsem to aspon dokoukal do konce, i když nechápu proč. Když jsem poprvé slyšel o Annabelle, že bude samostatný film, skoro jsem začal ječet radostí, protože horory miluju a myslel jsem si, že na tom bude pracovat opět šikmooký režisérský démon z Insidious... Velká chyba. Natěšený jsem byl a hned první minuty moje očekávání poslaly k zemi, přímo do psího hovna. Nebyla scéna, ve které bych se bál, ba naopak, každá "vygradovaná" scéna vzbuzovala větší dávku komedie, než napětí. Hodně jsem se pobavil v místech, kde by člověk se bavit opravdu neměl ale když se podíváte na film, uvidíte sami, že to prostě jinak nelze. Jdeme hodnotit. Máme tu mladý pár. Muž a žena překvapivě. Co bych na to řekl? Ty postavy vytvořil nějaký retard. Já si jinak neumím vysvětlit veškeré ty debilní scény a dialogy, které pak dvojice tvoří ve filmu. Otřesný. Nebojím se toho muže označit za novodobého Ježíše Krista. Tolik porozumění a lásky jsem ještě neviděl. Žena příšerně v každé scéně ječí, je hysterická, bláznivá když se něco děje, v ten moment přiběhne chlap, nebezpečí zažene a on ten muž se ještě omlouvá? Ferově. Ten chlap se ve filmu omluví za naprosté pičoviny asi padesatkrát, přitom nemá důvod. Abych byl fér. Žena poděkuje za to, že ji muž důvěřuje. Sice mu poděkuje jen jednou a to skoro na konci filmu ale budiž, poděkuje. K ženě. TY PIČOOOOOOO. Který dement obsazoval herce? Herečka Annabelle Wallis prostě do filmu Annabelle nepatří. Ten kdo uvidí film, pochopí proč, to se slovy nedá dostatečně popsat, jak uchylně otřesně a zpičeně zároven dodává filmu náboj té zmíněné komedie. Veškeré její scény prostě člověk nemůže vystát. Hele, rád bych si přečetl profesionální recenze na její hraní a ještě radši bych se dověděl, že po tomhle filmu skončila s kariérou "herečky", protože už ji nikdo nechtěl zaměstnat a to ani, kdyby hrála za kus chleba a né peněžní výplatu. Přísahám. Tento film by si zasloužil nějaakou parodii. Co dodat? Ženská po celý film o práci nezavadí, stále doma. Chlap dře a ještě stíhá milion dalších věcí dělat pro svou ženu... Dobré je to stěhování. Z normálního rodinného domu se přestěhují do obytného domu ALE ten jejich byt, přísahám bohu, obsahuje tolik pokojů a místa, že by se tam vešla celá cikánská verbež. Na to, že maká jenom chlap, docela luxus. Otec Peréz, á, na toho jsem se těšil, hraje ho totiž Mistr Brejtak z hvězdné brány. Čuměl jsem jak puk, když ho démon odhodil na zem. Proč? Brejtak by se s takovou situací vypořádal. Démon by neměl šanci. Ale i tak, celkově ta předvedená sračka s démony je zajímavá. Film je představuje tak mocné, že mohou v klidu zabíjet, koho jen chtějí. V čem je tedy kurva problém? Kdybych byl démon, zjevil bych se té blondaté krávě a na férovku bych z ní tu její duši vytloukl. Fuck that! To se nedá. Mohl bych pokračovat ale i tak se z tohodle komentáře stává jen hromada nesouvisejících hoven, do kterých člověk nechce šlápnout. Jedním slovem sračka. Jinak to hodnotit nejde. () (méně) (více)

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra