Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

ZdenoLo

Pripadalo mi to akoby bábika Annabelle bola použitá len ako lákadlo na film ktorý už spropagovali V zajetí démonů (2013). Čakal som niečo podobné ako Chuckyho v Dětskej hre a nie toto "strašenie za rohom". A hlavne neznášam tieto typy hororov kde prízraky vidí len jedna osoba a vzápetí sekundy všetko zmizne keď do deja vstúpi ďalšia osoba. A potom ten typický trápny scenár kde jej nikto neverí a podobne.. Annabelle je dobrý námet ale skončil v zlých rukách. ()

Hanys_

Tak už se točí spin-offy i k horrorům. Leonetti rozhodně není Wan a na Anabelle jde až moc vidět, že byla spíchnuta hodně horkou jehlou. Vizuál si rejža pohlídal, ale cit pro lekačky a napětí od mistra neokoukal. Zívačka. ()

Pat.Ko

Keďže som v oblasti hororových filmov nováčik, tak som sa rozhodol pre Annabelle, ešte pred tým ako som si to pustil, mal som ozaj strach, v priebehu filmu sa ale nič očakávané neudialo, ako príbeh filmu je zaujímavý, no ja si myslím, že chyba v spracovaní filmu. Film moje očakávania nesplnil, takže 2/5 ()

SHit4U

Na film jsem šel s velkými pochybnostmi, protože, kdo zná Leonettiho režisérskou tvorbu, s ničím jiným, než se staženými půlkami a obavami z přicházející sračky do kina jít nemůže. Nicméně se s tím pod jeho režisérským vedením zas tak uplné zlo nekonalo. I když 1) dialogy šustili papírem víc než první třídy základních škol při každoročním sběru starého papíru 2) byl hodně poznat nízký rozpočet, takže strašáci byli leckdy spíše k smíchu a jak se tak říká "zrychlením pohybu ducha neuděláš" a za 3) překombinovaný konec, který mohl napsat opravdu jenom člověk, jež napsal scénář k filmu Krvežíznivé opice. Přesto všechno u mě film nějakým podivným způsobem zanechal spíše pozitivní reakce. Téměř od začátku začíná strašit a straší skrze celý film, takže se nestihnete nudit. Navíc Annabelle je fakt hnusná až běda a jenom pohled na ní a její tupým dlátem vysekávané tváře vás zneklidní stejně, jako návštěva gastroenterologie a pokud by měl každý rok vznikat podobný horor, který by vyndaval další a další zrůdy z Warrenových skříní, vůbec bych se nezlobil a Wan by měl po Saw další sérii, z který by mohl brát prachy na svoje malé filmy. ()

Jespi

Horor Annabelle měl výbornou reklamu díky povedenému V zajetí démonů, jenže autoři toho moc nevyužili a dostali jsme opět průměrný horor. Lekací scény u kterých jsem se nelekal, trapné otřepané koncepty stylu - hodina záběr na prst u jehly (už se sakra píchni, ať máme od toho záběru pokoj), hodinové natahování ruky k závěsu a ke klice (dělej, si v první polovině filmu, takže se nic nestane, respektivě, dělej si v druhé polovině filmu, bude BAF ) apod. Takže jak hodnotit.... hudba nic moc, lekací scény, až na holčičku běžící proti zavírajícím se dveřím, taky nic moc, celkový děj taky nic moc, jen místo googlování sekty, která za vším stojí, jsme hledali sektu v knížkách, jinak horor nic nového nenabídnul. Něco pozitivního? Jedno klišé jsme nedostali, za to jsem rád, a to je: Pár, jednomu se děje něco strašného a upozorňuje na to, ten druhý z páru pronáší věty jako "Bylo toho na tebe moc, prosimtě nech toho, jsou to žvásty atd atd." a 2/3 filmu tomu druhému nevěří a v posledních 20ti minutách filmu mu konečně obrázek spadne před xichtem, takže uvěří. (Na to jsem už opravdu alergický). A poslední klad, neočekávaný konec (i když nijak slavný). Tyto klady mi ale určitě nedávají důvod zvednout mé obvyklé hodnocení průměrných hororů. 2* ()

Teabag

Annabelle si podle mého udržela úroveň, jakou v The Conjuring nastavil James Wan. Jen závěr to trochu kazí... ()

IvoB

Velmi předvídatelný horor s nezajímavými postavami. Co je však nejhorší, postrádá gradaci či napětí. Jedná se tedy v podstatě jen o rutinní, narychlo splácnutý hororový flák plný logických chyb, který se může chlubit snad jen občasnými světlými momenty (scéna ve sklepě) a slušnými (i když opět předvídatelnými) lekačkami. Nic víc byste od něho očekávat neměli - 2* (3/10). ()

oRi11

Annabelle se snaží vystrašit stylem Jamese Wana, boužel je výsledek takový, že tenhle film může Wan pouštět dětem na dobrou noc. Prostě to nikdo jiný nedokáže, tak jako on. Nekonečné otevírání a zavírání výtahových dveří, mikulášský čert, šicí stroj, to je vše co si z filmu pamatuju a strach to ve mě opravdu nevyvolalo. Pár zajímavých scén sice film nabídne, ale je to zoufale málo na to, aby byl tento snímek spojován s tak kvalitním hororem jako je V zajetí démonů. ()

iampatrik

40% Nečekal jsem nic, nedostal jsem nic. Bylo více než jasné, že po skvělém V zajetí démonů se bude studio snažit vytřískat z daného tématu ještě víc. Film není vyloženě špatný, ale pro člověka, který má alespoň něco z hororů nakoukané, nepřinese vůbec, ale vůbec nic zajímavého nebo nového. Prostě vůbec. Řešit tak příběh, zápletku, postavy nebo cokoli jiného je zbytečné. Cokoli průměrného jste viděli někde jinde, uvidíte nejspíše i zde. ()

Asmodin

Musím pochválit zpracování "démona", které mi trochu připomnělo Insidious. Jinak horor velmi slabý. Komu by se taky chtělo dívat na těhotnou ženskou a následně pak na hysterickou matku a manžela, který neměl žádný výstup a jen se tak plácal v pozadí. Takže nuda! PS: To opravdu nikoho nenapadlo rozebrat tu panenku a spálit? Vážně ne? ()

Luff

Očekáváte super novodobý horror, čekáte, čekáte, najednou se blíží konec filmu a stále nic. S panenkou to nemá vůbec nic společného. Je to trapná clona, které se fakt nebojíte. Bojíte se černého strašáka který se sem tam ukáže. Bála jsem se akorát u scény ve sklepě a dále ve výtahu. Jinak nudný zdlouhavý děj o ničem. Panenka je naprosto nechutná, odporná a nikdo by si ji nikdy nevystavil, vypadá jak vytažená z popelnice. ()

Gray Wolfman odpad!

když jsem v kině na nejakým filmu, který je nudný až to bolí, tak minimálně jednou se vypařím na toaletu na cigáro... V tomto případě sem tam byl 4x ()

Harapes

Pro mne velmi příjemná lekačka.Už jsem dost podobných filmů viděl,ale když jsem si to pustil v noci,sluchátka v uších,tak nervozita u mne dost stoupala.Taková lekačka,co pobaví. ()

angloumene

Annabelle naplňuje své hororové poslání a skutečně divákovi nahání husí kůži. Na druhou stranu už poněkud pokulhává z filmového hlediska. Většina postav je nemastná, neslaná. Děj pořádně nikam negraduje a scénář taky nepatří mezi nejoriginálnější. Pokud má tedy někdo chuť na ne zrovna napínavou hororovou jednohubku, tak není důvod se na Anabelle nepodívat, jinak ale tohle dílko patří do hororového průměru. ()

cmenda

Dost hrozný tak že sem u toho usnul .Dost mi to připomínalo Dětskou hru až na to že tohle bylo tak hrozný že to na tom byl ten největší horor. ()

TERRORDROME

Bábika Annabelle si odstrašila svoj part v prvých Zajatých Démonoch a teraz to skúša vo vlastnej sólovke. Aj keď sólovka je v tomto prípade veľmi honosný pojem, lebo tá hnusná handrovoporcelánová kreatúra tu hrá asi tak dvadsiatetretie husle nech nežerem! Čo sa mi páčilo bola scéna s útokom satanistov a potom jedno zjavenie rohatého. Zbytok všetkého strašenia je čistý polystyrén, čím myslím že si nikto nedal prácu skutočne niečo vymyslieť a tým sa opäť raz dostávame k problému že za čo scenáristi týchto hororov vlastne berú prachy. Blikajúce svetlá, samozapínajúci sa šijací stroj, pobehovanie po chodbách a strašidelné detské kresbičky nie sú práve veci čo by vyžadovali objavenie Atlantídy a mozog vorvaních rozmerov. Zííííív... Všetko je tu navyše strašne polovičné a nedomrdané, nasilu vycápané, niekedy až smiešne ako napr. scéna kde Annabelle vo svojej najakčnejšej scéne vyhodí farára z kostola. Džžžž...! Všetko vrcholí zmäteným, kŕčovito sebäobätovacím finále, ktoré dokázalo zraziť zbytky mojej pozornosti niekam na dno morské k páriacemu rituálu mušlí. A to má byť aj dvojka, si robíte gule z cesta! ()

Patrik256

Rozpočet_ 6.5 miliona dolarov // Tržby_ 256.8 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 10 077 441 Kč // Diváci v ČR_ 77 319 // Tržby v USA*_ 84.2 miliona dolarov ()

Paldiny

Prekvapilo. Čakal som vylúhovaný čaj a dostal sebestačný horor so slušnými hercami a hnusným démonom. Napätie každým večerom iba hustlo a mrazenie s ľakačkami fungovali lepšie ako pri druhom Conjuringu. Ak by Annabelle vyrukovala s poriadnou pointou v podstate nemám výhrady. ()

Kejf.

Tak tohle byl fakt trosku pruser... Koukat na to doma v obyvaku, do dvaceti minut budu tuha a koukam na to natrikrat, ale ono za 179kc se snazite vselijak, abyste neusnuli :D Pan Leonetti by mel radsi zustat za tou kamerou, protoze tam je famozni, ale jako dovolit mu rezii u filmu, ktery má tak velky odkaz na lonsky trhak The Conjuring, to snad mohl dovolit jen blazen... A to nemluvim o scenari! Ano, kdyby to mel cely pod taktovkou James Wan, to by byla jina, ale to je nazor asi kazdyho z nas tady. Kazdopadne plus pro me byla opet hudba ala Josepha Bishara, kterej je muj veeelikej oblibenec, ale vzhledem k tomu, ze jeho hudba se vyjima v hutnejch scenach a tady byla vsehovsudy jedna, bylo to zoufale malo. Film mel dohromady tak tri lepsi lekacky, z toho jednu vsichni zname nazpamet z traileru a to je pro film hororovyho zanru zoufale malo! Musim ale vyzdvihnout scenu ve sklepe, ta byla povedena, at furt jen nesoudim :D Podtrzeno secteno, docela jsem se divila, ze z napul vyprodanyho salu nikdo neodesel predcasne, protoze ta reklama a to ocekavani bylo obrovsky... Tento snimek ale po prvnim zkouknuti pada do kolonky, videno, nepotrebuju to videt znova a za tyden nevim o cem to bylo. Amen! ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra