Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

Rocky88

Musím přiznat, že jsem to čekal horší. Leonetti se snaží být jako Wan, ale na to je trochu krátký. Nicméně pár dobrých a atmosférických scén se najde a těch 95 minut je tak akorát. Na domácí pokoukání OK. ()

Abes

Musím říct, že scéna se zavírajícíma se dveřma mi způsobila vítr v nohavici a přetrvávající pocit hrůzy. Noční scény natočené na digitál poslaly atmosféru do kytek. Je fajn že i tvůrci odhadli jak to s jejich snímkem nakonec bude a se závěrem si hlavu příliš nelámali. ()

humanbeing

Moc pěkně vystavěná duchařina, která by se hravě obešla bez titulní Annabelle. U několika scén mi přišlo, že se to nepodařilo natočit na kýžený efekt, Absence Jamese Wana je tu párkrát citelná. Lekaček bylo na můj vkus možná až příliš, ale některé horrorové scény byly extra povedené: běžící holčička, probuzení a neposlouchající výtah. Jelikož v kinech se horrorů teď moc neobjevuje, návštěvu kinosálu tudíž doporučuji. Viděl bych to na horší čtyři, nebo lepší tři. Můžete si vybrat. ()

dubinak

I já se přikláním k názoru, že toto je asi nejhorší hororový počin roku, a to neříkám, že jsem viděla i jiné podobné hrůzy. Ale už jen kvůli tomu, jak neskutečná reklama byla Annabelle zaplacena a jak neskutečně velkou bublinu z ní protagonisté udělali, je po projekci jedinou mou možností hluboce politovat celý tento snímek, protože tak zmatlaný horor, který si ještě dělá jméno na Jamesi Wanovi, to vážně nemá obdoby. I když byla tentokrát atmosféra v kině úplně děsná, nebyla tak děsná jako zdejší příběh o prokleté nebo posedlé (to je v podstatě fuk) panence. Jediné, co na celé téhle taškařici obdivuji, je asi ten střihač, který dělal trailer. Protože, jestli chcete mít z Annabelle dobrý zážitek, stačí se podívat na něj. Zbytek filmu už je jen pak totální trapná nuda. Celá atrakce byla vyobrazena v traileru, který mě docela spolehlivě navnadil. Když ještě zůstanu u té nudy, to tady nebyl největší průser. O největší průser se postaral naprosto debilní nesouvislý a úplně divně zmatený příběh, do kterého byly zasazeny všechny pohádkové bytosti, na které si jen vzpomenete. Chudinka Annabelle ani nedostala ve filmu žádný prostor. Ona jediná není to, co ten film kazí. Ona si tam 95 minut jen tak sedí a čumí. Jediný, kdo za tohle příšerné a hrůzné peklo může, je pan Gary Dauberman, který by si měl zůstat u svých černočerných snímků a psát písemnosti úřadům, ne filmům. A samozřejmě John R. Leonetti, který by se radši měl stále zdokonalovat v držení své kamery a nekazit chutě fanouškům Wanovských děl. ()

Gaaron

Velká škoda klopýtnutí (či spíše držkopádu) v závěru, které do té doby zatraceně slušný horor (zdejší komentáře moc nechápu) srazilo na kolena. ()

PROCESOR

Nejsem žádný hororový fajnšmekr, ale tyhle mam rád. Myslím, že načasování našeho momentálního rozpoložení a atmosféry je zcela klíčové. Koukej na to s kámoši odpo, "Ted to stopni vole, jdu chcát, pokud se strachy nepos..haha, " A sledovat to na samotě v prázdný chalupě, kde všechno vrže.. je dost rozdíl. Já to sledoval sice doma, ale ve dvě ráno a dost unavený a velmi rychle jsem se probral. Spoiler! Když šly pomalý záběry na panenku, pořád jsem čekal, kdy už konečně obživne... Ve stresu se zdá chodba v předsíni téměř nekonečná..S! .Při vykreslení dobový atmosféry se mi líbilo, jak pro info, hezky do knihovny. Žádný 2x click a je to. Zajímavý komentář- Eodeon. ()

Juto odpad!

Veľmi zlý horor. Scenár je sprostý a hlúpy. Režisér celý film odflákol. Film bol strašné hlučný, čo pôsobilo veľmi rušivo. ()

TomPrusik1

Annabelle dopadla přesně tak jak jsem se obával. Je to jako když kousnete do shilého jablka o kterém si myslíte, že bude aspoň trochu dobré jako bylo to předtím (to předtím vám opravdu moc chutnalo). Takové to přesně bylo. Film si přesto zadělával na slušnou podívanou. Mělo to panenku, kterou už známe z V zajetí démonů. Pokud ale napíšete do Google obrázky: ,,Real Annabelle doll" tak uvodíte něco jiného a bude vím to připadat směšné. Každopádně chápu režiséra, že když chtěl udělat film na motivy tohoto, musel některé věci trošku upravit. A tak je teď Annabelle zmalovaná jako Marfuša a pláče krev. Máme tedy o správného bubáka postaráno. Ovšem tím všechno strašení končí. Tím nechci říct, že není čemu se bát (asi tak ty scény, které můžeme viděl v traileru), ale je toho málo. Je to taky to, co už známe nazpaměť a to jsme ani nemuseli vidět tolik hororů. Klasika, rodina, nový barák, problém se začarovanou panenkou, kněz a černoška, kteří to všechno zařídí. Na to už jsme si zvykli. Bohužel převažuje poměrně dost keců a furt se nám maže med kolem huby, až je to hořké A nudné. Takže pokud se nechcete hodinu a půl nudit, s tím že se chcete trošku bát, můžete si pustit kratší verzi Annabelle a to tuto: https://www.youtube.com/watch?v=jdUysoK6tdQ O nic zásadního nepřijdete. 40% ()

Mol

Co říct. Asi to není nejlepší horor na světě, ale má své nesporné kvality a v kině mě bavil. Jako nejsilnější adrenalin bych viděl všechny scény, kde se objevuje démon. Zvláště ta scéna ve sklepě a posléze na těch schodech. Koukat takhle do temna a vidět nasranýho nastartovanýho ďábla proti sobě bych fakt nechtěl. To je přinejmenším spooky. ()

Nivenx

Wan přestal točit horory, tak jeho téma se musí vyždímat na max. Prvním filmem, který bere z jeho tématu je Annabelle, které se ujal Leonetti a popravdě jsem tomu nevěřil od doby, kdy jsem zjistil, že se toho má ujmout. Můj odhad byl naplněn. Tam kde Wan dokázal napínat, lekat a děsit, tak tam režisér totálně selhává a nenapíná a neděsí. Příběh zbytečný, nudný a propojení s Conjuring není žádné. Co se týká hororového zpracování je film zbytečný, nenaplňuje hororové srdce diváka a scény se moc nevedly. Je to naštěstí koukatelné a drží se to průměru. Doufám, že další pokračování Wanových tématů dopadne mnohem lépe. 50% ()

URBAN

Ano je to blbost, ale já jsem na to s tím šel a ikdyž cesta tmavým městem z kina byla hororovější než tento film bavil jsem se, pár krát jsem se i lekl přestože lekačky byly značně průhledné. A pár scén bylo báječných například scéna ve sklepě. Ta navodila v divákovi napětí až na to že to co jí předcházelo a to asi pětinásobné zavírání a otevírání výtahu bylo stupidní. Nicméně pokud člověk od tohoto filmu nic nečeká užije si oddychový horor. ( 16.11.14/KINO Frýdlant nad Ostravicí/Sčítání lidu : kolem 50 ) ()

panMartin

Když jsem se dozvěděl, že film produkuje Wann zvýšilo se tím mé očekávání, trailer také nebyl špatný, ovšem samotný film byl opravdu špatný. Bylo více než jasné, že po skvělém V zajetí démonů se bude studio snažit vytřískat z daného tématu ještě víc. Pár solidních lekaček v nepříjemně tmavých chodbách, ale jinak to vůbec nesplnilo mé očekávání. Konec filmu přechází do amerického konce, kdy se někdo obětuje pro cizí rodinu. Snímek je koukatelný, v žánru hororů se ale snadno ztratí. ()

Radiq

Neřikám, že to nemělo dobré momenty, ale panenka jako něco, čeho se bát? Jenom proto, že ju kdysi kdosi vyrobil tak, že v dnešní době vypadá trochu hrůzostrašně? To néééé. Co to bude příště - zabijácká ponožka? ()

Deyw

suchy..cekal sem, ze je ztriska ta panenka vsechny, ale misto toho tam byl nahatej chlapek nabarvenej nacerno! aspon ta herecka vypadala celkem k veci..jinak pruser ()

COF_666

Rozhodně ne tak hrozné, jak se tady zvěstuje. Na druhou stranu zázrak taky ne. Několik scén je ale opravdu povedených, především ta ve sklepě, a samotná panenka je opravdu nepříjemná. Celkově slušnej standard. ()

Mr.Ripley

What a waste of potential! Parazitující hororový kastrát, jež krom děsivé panenky nenabídne nic originálního nebo chytře kopírujícího, jako skvostné Conjuring. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra