Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

MikyAff

Ne takový jako jednička, ale i tak si člověk při sledování celkem solidně ukáknul. Celkem jsem čekala, že když jsem takový cvok a jdu na to do kina, většinu času strávím s rukou před očima a budu se třást strachy. Z naší trojce, co jsme se na tenhle film sešli, jsem z filmu viděla prakticky nejvíc. Vlastně úplně všechno až na jednu jedinou scénu ke konci. Zbytek z nás si zakrýval oči nebo se stáčel do klubíčka a nyní cituji: ,,Koukala jsem na Janu, protože měla takovej pozitivní úsměv." Ano, správně. Já se při tom hororu usmívala. Tam totiž byly tak neuvěřitelně průhledný scény, že to jinak nešlo. Celkem i zbytečně protahovanej film, ale za to s úžasným bubákem, kterýho vidím teď všude možně. Prostě co je děsivějšího než hnusná jeptiška. Při té závěrečné scéně s ní, kdy hodila ten naprosto úžasně hnusnej úsměv, jsem měla husinu od nohou snad až na zadku a kdoví kde ještě. ()

Phietros

Solidní pokračování úspěšného hororu, podle skutečných událostí! Jednička pro mě byla o kousek lepší, ale zážitek z kina byl perfektní. A co dvojka nabízí? Osvědčený teror rodiny, kde se démon převtěluje do malé dcery přes kterou i promlouvá! 80% ()

uiu

James Wan opět nezklamal a dokázal vykouzlit fajn hororový zážitek s lekačkami, které ani zarytý fanoušek hororů dopředu neodhadne (samozřejmě ne všechny, ale když se u hororu leknu, protože jsem to nečekala, tak to je už co říct). Ed a Lorraine Warrenovi si opět získali moje sympatie a musím říct, že když to končilo, opravdu jsem si přála, aby byl další díl nebo aspoň seriál s jejich dobrodružstvími (a tím myslím opravdu kvalitní seriál a ne ty dokumenty z Discovery Channelu dabované jedním člověkem). Potěšil mě začátek odehrávající se v Amityville, protože tuto kauzu mám velice ráda a jediné, co mě na celém filmu hooodně zklamalo byl ten počítačový panák křivák. Jinak za mě opět plná palba a brzy plánuji další shlédnutí. ()

Tomes83

Oproti dokonalé jedničce, ztrácí druhý díl zejména na atmosféře a snaží se jen vylekat diváky zvukovou stránkou filmu a přehnanými efekty, které už snad nadchnou jen teenagery, kteří neznají mistrovská díla minulého století! Žádné překvapení se tedy nekonalo a horor se tak ztrací mezi kupou obdobných ... ()

Pajkenzi

Warrenovi nezklamaly opět v akci... Horor sem viděla opět v kině nenechala bych si to ujít. Odcházela sem opravdu velmi spokojená.. Hudba ta mě nahání strach do teď a co se týče příběhu opět od začátku do konce napětí strach paranormální jevy padání věci démoni to co v hororu nesmí chybět... Opět pomáhají Warrenovi, což jsem moc ráda že tam jsou jsou opravdu skvělí. Obdivují je v každém hororu kde jsou.. Nemám k ním slov.. velký obdiv a hodně velký. TOP. ()

venison

Po výborné jedničce jsem se dvojky kapku obávala.. Neprávem.. Ačkoliv se to běžně nestává, tak se úroveň této nadstandardně dobré žánrovky statečně drží nahoře.. Ústřední dvojka je bezvadná.. Moje sympatie si získala i vyděšená rodinka.. Výborné lekačky a napětí vyhrocené na dřeň - fakt si myslíte, že se něco stane a víte zhruba co, ale když dojde na lámání chleba, tak se beztak leknete :-) James Wans si mě u "Insidious" absolutně nezískal, ale "The Conjuring" vyhrává na plné čáře.. Zajímalo by mne, jak by se popral s nějakou Kingovou klasikou :-) ()

Steny94

Aj napriek tomu, že som si jednotku v kine užil a púšťal som si ju už aj doma, dvojka tohto projektu ma veľmi nelákala. Po skvelých upútavkách som však zmenil názor a povedal som si, že zájdem do kina aj na pokračovanie...čo teraz trošku ľutujem, a nie len kvôli nehorázne preplnenému kinu, v ktorom sme sa na seba tískali ako sardinky a jeden chalan sedel dokonca aj na schodoch...Z The Conjuring 2 sa totižto vykľul celkom nudný, rutinný horor...Ok, nič nového pod slnkom nám neukázala ani jednotka, no tá mala aspoň skvelú atmosféru a niekoľko naozaj originálnych a skvele natočených scén. James samozrejme skvele natočil aj túto novinku, no už z nej akosi vyprchalo to čaro predchádzajúcej časti...V tej sme sledovali naozaj sympatickú rodinku, ktorej ste skrátka fandili a k tomu sa primiešali sympatický Warrenovci...Nová rodinka mi však bola úplne ukradnutá (matka dokonca strašne nesympatická) a Warrenovci ma ako úžasný, kresťanský párik tentokrát taktiež nechali chladným...Možno ide aj o to, že sa tentokrát až príliš sústredili na vykecávačky o cirkvy, láske, sile rodiny a podobne...To tu predsa bolo aj v jednotke (kde to fungovalo), no tentokrát to s tým podľa môjho názoru tvorcovia zbytočne prehnali a menej sa sústredili na strašenie samotné...Hlavný démonik pri tom vyzeral tak skvele, škoda že sme ho/ju videli tak málo. Medzi najlepšiu scénu filmu rozhodne radím Veru Farmigu vs. Obraz (ktorý sa mi mimochodom neuveriteľne páči) Len škoda, že takých vydarených scén nebolo viac...James Wan je pre mňa stále jeden z najzaujímavejších tvorcov strašidelných filmoch a aj napriek tomu, že sa od svojho žánru čoraz viac odkláňa, dúfam, že v budúcnosti nám opäť prinesie nejakú zaujímavú, hororovú novinku a nie len zbytočné pokračovanie, ktoré je viac menej bez duše. ()

fefee

Dobrá aj keď trošku prekombinovaná dvojka no stále dobrá atmosféra a hudba z ktorej nejeden moment mrazí. (3,5*) ()

Yoda sama

Štvrtý zárez po sebe (to, že existuje niekde medzi tým aj Fast7, som už aj zabudol) od Wana a opäť skvelo proti očakávaniam a kvalitne natočený. Je zbytočné vypichovať klišé či chyby, keď už teraz je to jeden z najlepších hororov roku. ()

hroubek

Wan je prostě borec a v tuto chvíli bych se ho nebál označit za nejtalentovanějšího tvůrce hororů v současnosti. A to není všechno. Wan dokázal natočit smysluplné pokračování, které rozhodně prvnímu dílu nedělá ostudu, i přestože je mu dějově velmi podobný. Wan se zde profiluje jako sebevědomí tvůrce(taky jim je), kterému nedělá problém zvolnit při vyprávění, dovolit si malinko jiné vyprávění než čekáme a jeho režie je velmi hravá a chápe pravidla žánru a místo toho, aby je porušoval, tak si je přizpůsobuje pro sebe. Díky tomu dostáváme kvalitní hororové zářezy, ze kterých mrazí v zádech, neustále jsme napjatý jako struny u piána a není nám při sledování filmu úplně nejlépe. To co se mě na Wanových hororech líbí nejvíce, je delší úvod, díky jemuž si oblíbíme hrdiny, na niž nám bude opravdu záležet. Jde taky o to, že dané postavy jsou velmi dobře vyprofilované a nejsou to hloupé uječené barbíny, které čekají na porážku. Wan na to jde malinko sofistikovaněji. A to více ty filmy jsou komplexnější a taky zajímavější. I u tohoto dílů jsou dvě rozdílné linie, které se pak protnou. Linie s rodinou v Anglii je velmi dobře vystavěná a ze začátku se tam vůbec netlačí na pilu a pečlivě se buduje napětí od malých náznaků. To naopak linie kolem Warrenových má spád už od úvodních titulků, a krásně připravuje půdu na to co nutně musí přijít v závěru filmu. Herecky je to opět parádní práce. Vera Farmiga je přesná a neselhávající. Patrick Wilson opět bezchybně ztvárnil svou postavu a závěr filmu patří jemu. Hodně se mi líbila Madison Wolfe, která podává opravdu moc dobrý výkon. Frances O'Connor mě zaujala, protože hrál velmi dobře a ten strach jsem jí věřil. Zbytek obsazení krásně doplňuje hlavní čtveřici herců a stmeluje snímek a dodává mu tu pravou tíživou atmosféru, ze které je cítit, že opravdu o něco jde. Původně jsem chtěl popsat pár momentů, kdy jsem se dost lekl, ale to bych toho musel vypsat hodně. Stačí vědět, že Wan neustále překvapuje, a i když víte, že to přijde, tak i tak se lekneme. Po technické stránce opět bezchybné a znovu jsem ocenil práci s kamerou, se zvuky a střihem. Jediný výrazný nedostatek filmu je jeho jeho délka. Chápu, že se toho ve filmu stane moc, ale dvě hodiny na horor je trochu příliš a díky tomu jsou některé pasáže trochu nudnější a nebo nemají takový účinek, jaký mohly mít. V zajetí démonů 2 je špičkové pokračování, které svému předchozímu dílu neděla ostudu a dokáže pořádně polekat. Co víc chtít od pokračování nějakého hororu?? ()

Narya89

Teda musím říct, že tohle byl asi nejděsivější horor, co jsem kdy viděla, plný lekaček, které vyděsily, I když jsem věděla, že přijdou a nechutných evil postav jako crooked man nebo jeptiška. Celou noc se mi pak o tom zdálo a bála jsem se opustit bezpečí postele, aby na mě odněkud ze skříně nevykoukly štíhlé bílé prsty. Upřímně zažít jen polovinu z toho, co malá Janet, tak už jsem v blázinci a rozhodně bych nespala stále v tom domě. Odporné a mrazivé až do morku kostí o to víc, že to má být podle skutečné události... ()

LEGACY

Další štempl v oblasti hororu, jenž jen utvrdil mou nevraživost vůči letošním hororům, které mě jeden po druhém zanechávají v dosti zkoprnělém rozpoložení. Protože. Letošní horory, ať už se jedná o nedávný Lights out, 10 Cloverfield Lane nebo právě tento biják mají ohromný potenciál. Diváka na začátku navnadí a naznačí mu, že se bude jednat o něco velkýho, přidá se pár lekaček, ale pak celý projekt zazdí nesmyslně useknutým koncem, kde k přemožení zla stačí velice málo a obsahová stránka jde do kytek. Chybí mi tam ten zvrat - u tohohle se párkrát leknete, ale celkový zážitek ihned odumře. V zajetí mainstreamu, jak důvtipně napsal specialista JASM perfektně podtrhuje a sesumírovává celý film i můj dojem. 6/10 ()

VasaX

Tak nějak se ke mě dostalo Conjuring 2 dříve než první díl. Nevím, jak se to stalo, časem to jistě napravím, ale tak či onak, jsem za to vlastně rád. Protože I bez kontextu jedničky je to velmi dobrý horor, kterých je sakra málo. Patrick Wilson je naprosto skvělý a celé to drží zdatně na ramenou, což není problém, protože režie i kamera mu jdou velmi svižně na pomoc. Jako celek to funguje dobře, je to děsivé, mysteriózní, napínavé, mrazivé a zkrátka má to všechny prvky dobrého hororu. Děsivé rozplétání prokletého domu, provázek za provázkem, je opravdu působivé, krásně eskalující a tajemné. Na temnou strašidelnost, co jsme poznal třeba z Woman in black, to sice nemá, ale i tak je to směs právě tohohle typu děsivosti a boje s démonem ala Vymítač. Za mě rozhodně hororové doporučení. ()

Mishqo

70-80% ... O niečo slabšie ako jeho predchodca, no stále to vie, ako naši anglickí bratia vravia, 'vystrašiť hovno zo mňa'. Snažilo sa to byť tak originálne ako sa len dalo, no nešlo to až nadoraz. Ničmenej, výborný zážitok. ()

Danny F.

Poměrně zdlouhavý film. Děj se přiměřeně rozjíždí a mrazení se dostavuje také. Zajimavý film co se povedl. Až na tu tajemnou postavu, která tam být nemusela a nechce se mi věřit že se toto opravdu objevilo v reálném životě. Co dodat, dobrý horor. 65% ()

Imune

První film pecka. Conjuring je důkaz, že originalita není třeba. Když je film perfektně natočen, když vás vtahuje mrazivá atmosféra vcelku předvidatelného děje, na což začínáte zapomínat a když si poprvé od dětství zakrýváte oči polštářem. Nepamatuju si strašidelnější horor snad ani za celej svůj život. Dvojce bych vytkl jednu věc. Atmosféra, všechno se kupilo pěkně, ale příliš pomalu, nakonec si člověk říká, že to skončilo nějak moc rychle a nezanechá (alespoň ve mně) to takový dojem. Jinak super, ale znovu bych se ani na jeden film nedíval večer a sám doma. Conjuring - 90% ;Conjuring 2 - 75% ()

Skeksis

Deti sú strašidelné aj bez toho, aby boli posadnuté démonom. Ďalšia z radu prekombinovaných stupídnych blbostí. Dve hviezdy dávam za skvelé herectvo a jednu sympatickú mníšku vyzerajúcu ako Marilyn Manson s pokazenými zubami. Keby mal dedko lepšiu protézu, mohol sa zahryznúť ešte lepšie. Inak som vôbec nepochopila akúsi čudnú komickú postavu v štýle Tima Burtona, ktorá sa tam ani grafikou, ani významom vôbec nehodila. Jednotka sa mi páčila viac. ()

lykan9

Místy jsem měl sice pocit, že už Wan trochu tlačí na pilu, ale i tak se jedná o vynikající horor, který sice nedosahuje kvalit jedničky, ale přesto je výborným způsobem zpracován. Wan prostě umí děsit lidi a už po několikáté mě dokázal, že patří do hororové síně slávy. V zajetí démonů 2 je prostě výborný horor, a pokud to takhle bude pokračovat dál, tak budu jedině blažený. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)