Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

stration

Ty hlášky jsou pořád úplně super! Jsou ale každých třicet vteřin, a tak ke konci už ztrácejí údernost. Je to ale hlavně sakramentsky dobrá zábava, kde každý exot z téhle party má své místo, svůj styl a svá tajemství. Užil jsem si parádně. ()

beran-ek

Dobrá, je to trochu zaseknutý na místě, občas až infantilní, barevný a uplakaný, ale i tak jsem se bavil a nic z toho mě nerušilo. Stále jde o netradiční a zábavnou komiksovku s awesome mixem. 8/10. ()

Colby Sawyer

Dvojka Strážců je stejně skvělá jako jednička, je přesně taková jakou ukazují trailery a hlavně baví. James Gunn ví jaký film chce natočit a vše je k tomu uzpůsobené, takže vše šlape. Dlouho jsem se u filmu takhle nezasmál, Groot byl neuvěřitelně roztomilý a to si na roztomilost moc nepotrpím. No a pět potitulkových scén se taky povedlo, stejně jako dvojité cameo Stana Leeho, takže vzhůru na trojku. ()

Blackhand47

Na Strážce Galaxie jsem se z letošních Marvelovek těšil asi nejméně, ale i tak jsem měl nemalá očekávání. Nejvíce mne zaujaly nové postavy, tedy až na záporáky, kteří se drží klasického standartu. Mantis jako podivínka neznalá civilizace k týmu hezky sedla. Mnohem víc mě však bavili „původní Strážci“, kteří ve filmu neměli moc prostoru, a to už je co říct. K tomuto týmu samozřejmě neodmyslitelně patří Yondu, kterého známe již z prvního dílu a již tam jsem si jej stihl pořádně oblíbit. Druhý díl posunul jeho postavu na novou úroveň a dal mu zároveň mnohem více prostoru. Stejného prostoru se pak dostal Kraglin, který si to zasloužil jen proto, že jeho představitel je režisérův bratříček. Největším zklamáním celého filmu byl Ego, který svou pravou podobu ukázal asi na pět sekund. Poslední takto osekaný záporák byl Ultron, na kterém měl stát celý film, a všichni víme, jak to dopadlo. Dále bych vystřihl celou linku s Nebulou, bez níž by byl film mnohem lepší. Abych nepsal jenom o postavách, tak musím pochválit světy, které byly opravdu fantasticky vytvořené. Hudba se mi více líbila v prvním filmu, ale ani tady nebyla k zahození. Dávku humoru, kterou si pro nás Gunn nachystal, jsem tentokrát nezvládl pobrat celou. Postavy svůj humor vyčerpaly již v předchozím díle a nyní ničím novým nepřekvapí. Pár gagů se ale vždycky najde. Obyčejní diváci se budou u filmu náramně bavit, těm inteligentnějším však doporučuji dávku Cimrmana. Někteří si možná řeknou, že jsem až moc kritický, ale musím se řídit svými emocemi. Odpouštět se tentokrát nebude. S těžkým srdcem dávám filmu 65% ()

dom156

Po všech stránkách vysoustružené dílo, nic lepšího jsem si ani nemohl vysnít. Nejenže je hlavně první půlka byla vtipná a já se obracel smíchy a druhá půlka spíše nabídla vážnější roli i s trochou zamyšlení. Také herecké výkony byly velmi povedené a hlavně mě potěšilo obsazení jak Russella, tak hlavně Stalloneho. Malý Groot je velmi roztomilý a výborný katalizátor humoru, zdatně mu také sekunduje Drax. Po vizuální stránce také není filmu co vytknout. Také bych ještě zmínil, zajímavě položenou dějovou linku, která není klasická pro Marvelovky, což je jenom dobře. No nebudu dál se tady rozplývat a jednoznačně doporučuje. Jen ještě info, byl jsem 2D verzi s titulkami. ()

Starletka

Všechno co fungovalo v jedničce x 100 + vtipy a gagy x 200 + neskutečně natahovaný konec, mermomocí se snažící i v tom nejotrlejším divákovi vydolovat emoce a jedno oko nezůstane suché (alá jednička) + opět fajn soundtrack + opět fajn postavy i herci (Rooker jako Yondu tentokrát bez diskuze vede, Bautista jako Drax si to očividně užívá a Baby Groot nebyl vůbec otravný jak jsem se bála, ale právě naopak jeho scény patří k těm nejlepším) + jako vždy příšerný český dabing + zajímavé složení diváků v sále (od pokročilých dospělých, přes mé vrstevníky, puberťáky a větší děti až po úplně malé prcky). Sečteno, podtrženo, jednička to sice není, ale je to první Marvelovské pokračování, které se mi fakt líbilo a klidně si ho dám někdy znovu. A když je milujete, není co řešit. Těším se na trojku. ()

CageDepp

Začátek byl nějak v pohodě, ale pak taková blbost nic novýho, děj o ničem. Chtěl jsem si zopakovat první díl, ale nějak mě to odradilo. asi tahle serie má u mě konečnou. ()

AffectedFace

Klasická Marvelovka, která nepřináší nic nového, ale i tak baví svými dialogy a zvláštní ujetostí na humor. Rozhodně lepší, jak první kýčovitý díl. ()

JohnMiller

Prekvapenie!!! Bavilo ma to viac ako jednička. Na vtipoch, fekálnych ale hlavne popkultúrnych som sa rehotal ako už dávno nie. Komiks-nekomiks bolo to dobré do posledného detailu premakané, kamera, dialógy, scenáre. Chytilo to za srdce aj takého latentného odporcu týchto filmov ako som ja. ()

FilmFan24

Ulítlá parta Strážců galaxie je zpět...tentokrát je tu všeho víc než minule, ale i tak tady máme nadprůměr mezi komiksovkami. City a emoce před zeleným plátnem s množstvím pixelů fungují na výbornou. A ty hity! ()

Dont

Už těch všech možných hrdinů začínám být lehce přesycený, nicméně Strážci galaxie si dokážou získat fanoušky svým vtipem, se kterým obvykle řeší všechny kritické situace. Po rozpačité první polovině šel film v té druhé nahoru a začal mě víc bavit. Trefou do černého (obrazně) v této sérii bylo obsazení Zoe Saldany, ta mě ve Strážcích nepřestává bavit ani po druhém díle. ()

Aleee89

Strážce galaxie v rámci komiksových adaptací příliš vysoko neřadím, jednička mě spíše nebavila, ale přesto jsem cítila potřebu vidět druhý díl. Je na tom tak nějak podobně. Problém je asi v tom, že mě moc neberou postavy ani příběh. Pár vtipům jsem se ale zasmála a třeba takový soundtrack opět hodnotím hodně vysoko. ()

kajas

Kravinka na stejné úrovni jako první díl, která trochu více brnká na rodinné hodnoty. Jinak se tu ale nic extra neděje. Plusový bodík za nejvíc roztomilého Baby Groota. ()

higuain

Zatímco letošní Spiderman byl závanem čerstvýho vzduchu, tak o pokračování Strážců se to fakt říct nedá. Gunn vzal do ruky svůj vlastní manuál z prvního dílu a vytvořil kopii. A tak téměř vše, co platilo pro jedničku, tak platí i pro dvojku. Opět je tu hodně hudby a humoru, ale zápletka je opět absolutně o ničem. Akce je průměrná a když nechytnou postavy (z té skvadry mě fakt nikdo nezajímá), tak je vymalováno. ()

Trevor

Už tradične televízia HBO pripravila pre divákov silvestrovské prekvapenie, ktoré sa už tradične zmenilo na silvestrovské sklamanie.Tak ako vlani svojim divákom ponúkli ďalšiu z hromady nezáživných komiksových sérií, ktorá je však tentokrát úbohá ešte aj na štúdio Marvel. Šoda, že sa tento komentár nedostane k niekomu zodpovednému za štruktúru filmov vysielaných na českom HBO, pretože po tomto "opakovanom" prekvapení uvažujem o zrušení predplatného tejto stanice. Bohužiaľ, môj poskytovateľ TV ho dáva do spoločého balíku s kanálom Cinemax 2 a prísť o množstvo kvalitných artových filmov by bolo škodou. Ale ešte jedno podobné prekvapenie a osud káblovky bude spečatený. Aby som okrajovo spomenul aj samotný film, obohraté príbehy s rovnako stereotypnou zápletkou, humorom a príbehom zaujímavým ako hokejový zápas Gelnica-Sabinov od najnižšieho možného hodnotenia zachránila iba hudba, ešte ako tak dobrá grafika a Sylvester...Nie deň, v ktorý sa film vysielal, ale Stallone. On si v odpade hrať nezaslúži. Preto je moje hodnotenie filmu presne na hranici 3,14%...pí na klávesnici neviem napísať...Toto budem musieť spláchnuť buď skvelým filmom, alebo Tullamore Dew... uvidíme, čo mi skôr príde pod ruku... ()

Colonist

Marvelovský standard. Jednička byla o něco lepší, tohle je víceméně pořád to samé. Aspoň že se konečně blýská na časy a Marvel začíná mít kvalitní záporáky. ()

Reesam

Za mě nic moc. Jsem někde mezi 2 a 3 *. Možná, že to k tomu patří, ale mě prostě vadilo, jak každou sebemíň vážnější chvilku zprznili vtipem, narážku, whatever. Od půlky filmu jsem teda ty vážný situace už nebrala v potaz, protože to prostě nemělo cenu. Sázelo se na roztomilost větve, drzých řečích mývala, a prostě to bylo o ničem. Neříkám, že to nebyla pěkná podívaná, ale kromě toho, že teď víme o taťkovi, mi to nedalo vůbec nic. Chtěla jsem víc akce, nebo něčeho, co se promítne v jiných marvelovkách a budeme si moci říct, jo, to bylo ve strážcích. Maximálně se můžu těšit na to, že někde (možná) bude ta zlatá pipina. Ještě, že jsem od toho nic neočekávala. ()

Lauri

Já mám vždycky ohromnou radost, když se scénář tak pěkně povede (Mary Poppins joke mě napadá asi jako první). Navíc super cool atmosféra z prvního dílu (nejen díky soundtracku, že) se naštěstí přenesla i do dvojky, takže ani nemáte pocit, že byste sledovali méně povedeného bratříčka. Naopak - v určitých scénách na mě možná pokračování udělalo větší dojem. A ani ta občasná přeslazená limoška tomu moc neškodila. Btw Baby Groot zafungoval absolutně na maximum, tohle stvoření bylo určitě to nejroztomilejší, co jsem měla možnost kdy na plátně vidět. Ever. Tečka. ()

OG_Swifty

Pomalu dohanim nevidene filmy od Marvelu a muzu si odskrtnout dalsi filmek - pomerne tradicni vysoka kvalita s pozmenenym pribehem kolem Quillova otce a smrti jeho matky. Ego Planeta (nebo jak ho pojmenovat) neni puvodnim otcem Quilla a jeho matka neumrela na tumor, ale pry tam doslo kvuli nejakym cachrum s licencema takze blabla ... Kurt Russell si po F&F vysvihnul roli v dalsi velke produkci a postaral se o sympatickyho zaporaka, mile me prekvapilo cameo Stalloneho, kteryho jsem v Marvelu vazne necekal.. ale tak kdyz tam muze byt i Vin Diesel. S prvnim dilem bych nechtel srovnavat, prisly mi oba jiny - ale dobry. A Rocket porad nejlepsi postava, ackoliv oproti prvnimu filmu doznal velkyho upgradu i Drax. ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)