Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

ArsenalEagle

Dvojka Strážců čerpá z předchozího dílu. Úspěšně! Opět jsme dostali parádní akční jízdu, která je naprosto dokonalou pastvou pro oči. Výborná práce od Gunna a celého týmu. Dave Bautista si neuvěřitelným způsobem ukradl pozornost jen a jen pro sebe. PS : Rooker s "čírem" je totální frajer a nejde se nezamilovat do baby Groota aka "Třísky". ()

Ellmariachi

Já jsem v pohodě. Věděl jsem co čekat u prvních strážců, věděl jsem, že totéž dostanu i u druhých strážců. Trošku jsem se nudil u druhý třetiny a nemusím přerody sympatickejch sviní na ty nejslušnější postavy v galaxii. Ale co už. Celek bavil a můžu v klidu napálit 75 procent. ()

filmsim

Nářezová pecka a jeden z nejlepších sequelů, které jsem kdy viděl. Mírný odklon od prvního dílu, ve smyslu dojemnosti a většího šťourání se v původu a minulosti postav, ale za je to ještě nahláškovanější, vizuálními nápady propletenější a akcí vybroušenější pokračování, ve které jsem ani nedoufal. Nabobtnalá stopáž ničemu nevadí, protože celý snímek zábavně, místy se slzami v očích, odsýpá. Na pozici filmů z Marvel Cinematic Universe mají GotG Vol. 2 několik nej: mají nejlepší úvodní sekvenci (kombinující infantilnost s říznou akcí v pozadí), je nejbarevnějším snímkem z MCU (konečně není komiksový film od Marvelu tak vyblitý, jak dřív) a oplývá nejzábavnějšími závěrečnými titulky kombinující 5 po titulkových scén, z nichž 2 jsou skvělé a 3 zbytečné, ale za to samotné titulky jsou nápadité jako nikdy jinde. Příběh snímku se nedá popsat, protože by se už od 15 minuty filmu jednalo o spoileroidní informace, jen ubezpečuji že trailery toho (naštěstí) ukázali naprosté minimum a uchovali si v tajnosti, jak bravurní nečekaná camea, tak většinu překvapivých akčních scén. Postavy jsou ještě charismatičtější než minule (hlavně Yondu, Drax a Rocket) a po komediální stránce neskutečně zaválel Dave Bautista coby Drax, kdykoli se na plátně objeví, je o přiblblý úsměv postaráno. Mimochodem již klasický retro hudební písničkový doprovod je ještě vydařenější než posledně Zkrátka naprostá spokojenost a čirá divácká radost, kterou si s radostí vychutnám na velkém plátně i podruhé 8.5/10 videorecenze ()

Laxik

Awesome Mix Vol. 2: vtipnější, emotivnější, s důrazem na rozvoj pestrých a zajímavých charakterů, nejroztomilejší mimistrom všech dob, to vše vyšperkované dokonalým Kurtem Russellem. Přesto Gunn trochu nepochopitelně volí povídkově epizodické pojetí vyprávění, které je všude a zároveň nikde, takže jsem měl pocit jisté neúplnosti. V kontextu našeho bližšího seznámení se Star-Lordem, Gamorou, Rocketem, Nebulou a hlavně Yonduem pak vyloženě irituje důraz, kterž je kladen na imbecilitu Draxe. Ta je sice zábavná, ale všeho moc škodí. Kdybychom se radši dozvěděli něco víc o tom, co se mu děje v jeho truchlící mysli. Ve výsledku shledávám dvojku jako příjemné překvapení a mnohem lepší film, než byla jednička. ()

JJ.Gibson

První Strážci, mě velmi mile překvapili a neuvěřitelně bavili. Druhý díl, je taktéž skvělý!!! Občas sice "pokulhnul" v humoru, pač až moc tlačil na pilu. Chriss Pratt malinko ztratil charisma. Spíše se to zaměřovalo na ostatní postavy, ale v pořádku. Yondu neskutečnej!!! Cameo Slye docela fajn. Řekl bych, že děj filmu je o něco méně nápaditý než v jedničce, ale bavilo mě to. Prostě pěkní Strážci Galaxie a rozhodně se těším na další díl. Jop, tuhle značku mám rád!!!! ()

kaylin

Přesně to, v co jsem doufal. Je zde spousta popkulturních odkazů, i odkazů v rámci Marvel Universe, jsou zde všechny skvělé postavy z minulého dílu a pár nových, u kterých doufám, že se znovu objeví, vztahy se trochu mění, a i když to není bitva ve stylu nějakého velkolepého sci-fi, tedy ne většinu filmu, baví to, budete se smát a budete na konci smutní. James Gunn je pro mě frajer. ()

Makky

Originality a vyprďákovanej hláškoidnej akcie je solídne dosť, avšak celá linka otec/syn mi nestačila. Odľahčenosť je najväčšia dominanta tejto sérky, bohužiaľ vtip bol niekedy zbytočne silený. Ide o skvelú popcornovku, ak som však dal jednotke štvorku, tu musím za tri. ()

blackrain

Osmdesátková muzika neměla chybu. To byla zase jednou nostalgie jako hrom. Užívala jsem si ji. Baby Groot taky neměl chybu. Byl tak roztomoloučký. Stará parta je snad ještě lepší než v prvním dílu. Začínám je mít ještě radši a baví mě ještě víc. Potěšila mě přítomnost hereckých legend. Vsadila jsem na jistotu a udělala dobře. ()

gogos

Je to barevné, je to akční, je to nahláškované jako prase. Má to drajv, děj odsýpá a nenarazíme na hluchá místa. Harmonie postav je výborná, vůdčí žezlo si postupně předávají a tak se nikdo vlastně pořádně neokouká. Film tak zdárně plyne až do extra limonádového závěru, který je bohužel až zbytečně kýčovitý a pohádkový. Strážci Galaxie pokračují v tempu prvního dílu, dosahují prakticky stejných kvalit a ta jedna hvězda dolů je vlastně asi za to, že film jako takový nepřináší nic nového... ()

movieband

Předpremiéra 3.5., Golden Apple Cinema Zlín, 3D, dabing. O něco menší náser, oproti jedničce, ale za to s perfektním záporákem. ()

Kaluž

Všeho moc škodí. A tady je toho všeho vážně moc. Za nakažlivě se smějícího Bautistu palec nahoru, jinak je to vesměs CGI fujtajbl. ()

italka63

Zklamala mě první polovina, pak už to šupalo, milý humor, nápady a všichni si to užili, oddechovka jak má být.Zoe Saldana je prostě krásná žena a s Chrisem Prattem k sobě dokonale sednou. Obsazení super. ()

slunicko2

Vše, co téma nabízelo, vyčerpala jednička. Už fakt, že český dabér přečetl název filmu "volum dvě" je signifikantně varující. ()

suicide

Na podobné vlně jako jednička, ale už nudnější, hloupější. Pořád ale dostatečné množství sarkastických hlášek to činí sledovatelným. ()

Hanyou

Je to doják, je to vtipný, je to plný hlášek a super postav. Opět jsem nebyla Marvelem zklamána a usmívala jsem se od začátku do konce. Asi to není perfektní film, ale já se perfektně bavila, takže nemám potřebu hledat drobné chyby. ()

PogoJoe

Pecka! Vynikající vizuální stránka je u marvelovek samozřejmostí, ovšem skvělé, ultra vtipné a vypointované dialogy a spousta cool hlášek, to už je bonus navíc. K tomu výborně vybrané písničky, zajímavý příběh, perfektní postavy - co charakter, to perla! U mě naprostá spokojenost! ()

Helo

Gunn se utrhl ze řetězu a láduje na diváka jednu boží hlášku za druhou a to i v momentech, ve kterých by si to málokdo dovolil. A výsledek? Funguje to neskutečně! Co víc, funguje to i v kontextu sice jednoduššího hlavního dějovýho oblouku, za to nabouchanýho momentama, který sic stručně, za to dostatečně do hloubky a emočně funkčně rozvíjí minulost postav i jejich vztahy, takže nakonec zapůsobí i ten závěr, kterej je v krutým kontrastu se zbytkem filmu a o to silnějc udeří. ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)