Expanze

• USA The Expanse
Sci-Fi / Drama / Mysteriózní
USA, (2015–2022), 46 h 56 min (Minutáž: 40–63 min)

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Steven Strait, Dominique Tipper, Wes Chatham, Shohreh Aghdashloo, Cas Anvar, Frankie Adams, Cara Gee, Thomas Jane, Shawn Doyle, Nadine Nicole, Florence Faivre (více)

Série(6) / Epizody(62)

Děj se odehrává za 200 let v budoucnosti, kdy lidstvo plně kolonizovalo sluneční soustavu, ale ještě nedosáhlo ke hvězdám, na pozadí vyostřujícího se konfliktu mezi Zemí, Marsem a koloniemi v Pásu asteroidů. Detektiv Miller, narozený v Pásu, dostane úkol najít nezvěstnou mladou ženu, Juliettu Andromedu Mao. Jim Holden je prvním důstojníkem z nákladní lodě - tahače ledu Canterbury, která těží led v Saturnových prstencích a rozváží ho k asteroidům Pásu, když se svou posádkou narazí na opuštěnou loď Scopuli. Aniž by o to oba stáli, jejich osudy se protnou a zjistí, že pohřešovaná dívka je klíčem ke spiknutí nepředstavitelného měřítka. (jaaara)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (69)

Pohřební hranice (2017) (S02E08)

Původně jsem osmou epizodu ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, ale pak jsem si uvědomil, že mi vlastně vadila jen jedna záležitost, takže jsem nakonec přidal i pátý kousek. Děj byl nabitý událostmi, atmosféra, akce i napětí byly přítomny, takže mě zarazila jen jediná věc. Proč vypadají všichni uprchlíci z Ganymedu jako obyvatelé zapadlé asijské vesničky? Chápu, pěstovala se tam sója, ale i tak... ()

Plačící náměsičník (2017) (S02E09)

Bavilo mě jednání mezi zástupci Spojených národů a Marťany, bavila mě i akce s "Náměsíčníkem" na Ganymedu, ale nemůžu se zbavit pocitu, že by měly mít obě záležitosti svůj vlastní díl. Takhle to na mě působilo, jakoby tvůrci neměli dost času a obě dějové linie trochu odflákli. ()

Kaskáda (2017) (S02E10)

Situace na Zemi je díky Errinwrightovi zase o něco zajímavější, pobavila mě seržant Draper jako hrabě Monte Cristo a i dění na Ganymedu stálo za to. Tvůrci mohli situaci lehce vylepšit tím, že by se události na Zemi odehrávaly v trochu rychlejším tempu, ale jinak jsem byl spokojen. ()

Zde budou draci (2017) (S02E11)

Přestože bylo i tentokrát v běhu několik dějových linií, včetně dění na Ganymedu a Venuši, to nejzajímavější se podle mě odehrávalo na Zemi. Bylo vidět, že je Bobbi pořádná tvrďačka, zatímco jiným by aklimatizace zabrala několik týdnů, ona už sprintovala jako velmi schopný pozemšťan. ()

Monstrum a raketa (2017) (S02E12)

Dvanáctá epizoda mě tedy dvakrát nenadchla. Pronásledování hybrida zničeným skleníkem bylo nechutně dlouhé, výběr dvaapadesáti pasažérů byl na mě příliš patetický, takže všechno zachraňoval hlavně Errinwrightův thriller a schůzka Avasarala- Mao. Navíc musím souhlasit s tím, co napsal rashaverak, výhružce typu: " Mám vaši korvetu a nebojím se ji použít!", poněkud chybí pevný základ. ()

Kalibánova válka (2017) (S02E13)

Závěrečná epizoda druhé sezóny se vcelku povedla, i když měla své mouchy. Jen musím znovu zmínit, jak moc únavné mi už připadají ty neustálé záchrany v poslední chvíli. Snažit se budovat napětí tímto způsobem, mi přijde hrozně naivní. No, ale i tak jsem se bavil. ()

Série 3 (2018) (S03)

Třetí sezóna u mě s přehledem trhla předchozí řadu, s níž jsem byl hodně spokojen. Mám neodbytný pocit, že se tvůrci s každou sérií zlepšují, a to u spousty seriálů nebývá příliš obvyklé. Faktem je, že jsem si tuhle "scifárnu" skvěle užil, bylo v ní všechno, co jsem v ní chtěl mít, a těch pár mírných nedostatků jsem se rozhodl bohorovně ignorovat. Došlo to tak daleko, že mi s výjimkou jedné epizody příliš nevadila ani Bobbina, která mě tak štvala v minulé řadě. Ve druhé polovině sezóny mi sice chyběla Chrisjen Avasarala, ale Plejtvák s ní dost zamával a Prstenec by ji asi dorazil:-) Každopádně jsem byl velmi spokojen, sérii jsem si fakt užil a tiše doufám, že se povede i ta příští. ()

Bojovat nebo utéct (2018) (S03E01)

Start třetí sezóny mě potěšil velice velmi. Errinwright konečně dosáhl svého a válečný stav pořádně zahustil atmosféru (i vakuum). Tvůrcům se znovu podařilo vybudovat slušné napětí, situace na obou lodích byla více než zajímavá a nuda nehrozila ani na moment. ()

IPP (2018) (S03E02)

Původně jsem chtěl epizodu ohodnotit čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec jsem přidal i pátou za exhibici s Plejtvákem. Děj byl napjatý jako kšandy pana Creosota, Chrisjen Avasarala mě opět v každé své scéně bavila a nad Bobbi Draper jsem tentokrát dokázal přivřít oči. ()

Zaručené zničení (2018) (S03E03)

Nebudu lhát, našel jsem si ve třetí epizodě záležitosti, které nebyly úplně dokonalé, do toho už byla Bobbina zase namachrovaná tak, že se jí ramena téměř nevešla do futer, jenže to všechno byly jen nepodstatné malichernosti. Důležité bylo, že mě děj bavil, příběh měl vnitřní logiku a nepostrádal ani kvalitní atmosféru a napětí. ()

Nabít (2018) (S03E04)

Po čtvrté epizodě se ve mně nesměle vzmáhá naděje, že sleduji zatím nejlepší řadu seriálu. V ději nechyběla akce, ale tvůrci naštěstí nezapomněli ani na politické pozadí, které mě baví od úvodního dílu. Mám neodbytný pocit, že s přibývajícími epizodami roste kvalita, v jiných seriálech to bývá spíš obráceně. ()

Trojný bod (2018) (S03E05)

Nemám moc rád dojemné příběhy, a ten Naomin vyzníval trochu falešně, skoro jakoby jí chtěl scénárista vrátit jedním tahem její původní gloriolu, ale ani to mě nepřesvědčilo, abych ubral hvězdičku. Všechno ostatní totiž fungovalo dokonale a já jsem si to fakt užil. ()

Upálení (2018) (S03E06)

Sotva jsem tvůrce v minulém komentáři pochválil, hned jsem dostal ještě lepší epizodu. Na něco takového bych si u seriálů velice rád zvykl. Tohle byl fakt podařený díl, který se dokonce dokázal tvářit jako závěr sezóny. Skvělý děj a ještě lepší zakončení epizody, škoda, že nemůžu přihodit i šestý kousek. ()

Delta-V (2018) (S03E07)

Ano, tak už jsem zase pevně nohama na zemi, sedmá epizoda mě málem až zklamala, na můj vkus se odehrálo až příliš mnoho záležitostí mimo radar a dění na Rosinantě ani na Behemothu mě nenaplnilo nadšením. Na čtvrtou hvězdičku to u mě vytáhly vtipné momenty kolem rekordmana Monéa a Amos, který odmítal jeden návrh za druhým (vlastně za prvním). ()

Ozývá se to (2018) (S03E08)

Osmou epizodou tvůrci znovu zamířili přesně do plných a nedovolili mi, abych se odtrhl od obrazovky. Atmosféra byla skvělá, napětí příjemně narůstalo a děj byl nabitý událostmi, přesně takhle si představuji kvalitní "scifíčko", u toho jsem se prostě nemohl nebavit. ()

Neústupnost (2018) (S03E09)

Tvůrcům se s minulým dílem tak zadařilo, že vedle něj působí devátá epizoda poněkud slabším dojmem. Mě osobně příliš nepotěšily výlety do rodinné historie Maových, které vyloženě přibrzdily děj, na druhou stranu musím vyzvednout Amosův přínos- jeho nouzový komunikační kanál byl dokonalý. ()

Pampeliškové nebe (2018) (S03E10)

Epizoda nutně musí patřit k těm, u nichž by měl každý fanoušek žánru sci- fi pochrochtávat blahem (já jsem si tedy občas málem i kvíknul, a zavzpomínal tak na svou někdejší porážkovou váhu). Všichni se nám konečně sešli za prstencem a show může začít. ()

Padlý svět (2018) (S03E11)

Proti předchozí epizodě jsem ubral jednu hvězdičku, přece jen došlo k určitému poklesu tempa i napětí, ale to neznamená, že bych byl nespokojen. Ani na chvíli jsem se nenudil a rozhovor ve skladišti na Behemothu jsem si velice užil, myslím, že zajímavější dvojice tam být uskřípnuta asi nemohla. ()

Kongregace (2018) (S03E12)

Dvanáctou epizodu si pro sebe z větší části ukradl Klaes Ashford, který perlil od výslechu Jamese Holdena až po svůj vychytralý plán. Chvíli jsem uvažoval o udělení čtyř hvězdiček, přece jen bych u předposledního dílu sezóny čekal více akce a napětí, ale událostmi nabitý děj mě přesvědčil i k pátému kousku. ()

Abaddonova brána (2018) (S03E13)

Tentokrát jsem neměl v hodnocení nad čím váhat, tady jsem pod pět hvězdiček jít nemohl ani omylem. Tvůrci to v závěru série pořádně rozjeli, atmosféra byla fantastická, napětí gradovalo skvělým způsobem a závěrečné rozuzlení se jim opravdu podařilo. ()

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (více)

Amazon chystá Mass Effect seriál

Amazon chystá Mass Effect seriál

24.11.2021

Streamovací služba Amazon pomalu ale jistě začíná rozjíždět svoji vysokorozpočtvou televizní produkci. Před pár dny si tak odbyla premiéru seriálová adaptace fantasy ságy Kolo času, kterou příští rok… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse