Annabelle 2: Zrození zla

• USA Annabelle: Creation (více)

Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické smrti jejich dcerky do svého domu řádovou sestru a několik dívek ze zavřeného sirotčince. Zanedlouho se stanou terčem aktivit Annabelle, posedlého výtvoru výrobce panenek. (Vertical Entertainment)

Ryuuhei

Tak tohle pokračování Annabelle je, bez okolků řečeno, pecka. Atmosféra funguje na jedničku - hlavně v okamžicích, kdy nastaly pohledy do tmy a člověk jen napjatě očekával, co se kde objeví. S tím jdou ruku v ruce lekačky, které prostě předvídatelné nebyly, ať člověk sebevíc chtěl. Co bylo předvídatelné, tak občasné chování postav - ono se ujistit, že panenka skutečně spadla na dno studně, či vlézt do stodoly, kde evidentně ožívá do té doby nehybný strašák, taky není nejchytřejší. A takové to, že někdo nevěří tvrzení toho, kdo jasně říká, že kolem cítí zlo, je zajeté klišé skoro každého podobného horou. Projevy se navíc příjemně stupňovaly, takže z takového normálního začátku byla potom intenzivní, děsuplná jízda. Násilí bylo vykonáváno hlavně na panenkách a částečně i na holčičích hrdinkách. Musím uznat téměř bezchybné zpracování tématu, kdy zkrátka touha vyvolat zesnulé blízké může někdy vyústit v naopak přivolání démonické bytosti, které jde jen o to někoho posednout a následně s ním tvrdě manipulovat. Lekal jsem se, napjatě se držel opěradel a jen párkrát kroutil hlavou nad tím ždibíčkem nelogiky. Jen jak se objevil démon, můj strach náhle zmizel, jak pára nad hrncem - ono něco vidět není už tak působivé, jako to nevidět. A kněz na konci to poměrně dost zničil: „Teď už je to jenom panenka. Tak co? Která z vás by ji chtěla?“ Snímek o několik řádů lepší, než letošní Sestra (na kterou taktéž padl příjemný odkaz). 95% ()

Lachtaan

Tohle musím nejprve rozdýchat. Z těch hororů, které jsem již stačil vidět, jsem se doopravdy bál jen u dvou případů. Jedním z nich je naprosto nečekané vyvrcholení letošního Hereditary a druhým zástupcem je právě druhá Annabelle. Tam, kde jednička ztrácela na mnoha filmových kvalitách, jsme se prequelem přesunuli do zcela fungující žánrovky, okořeněné hororovou solí každým coulem. Nepochopil jsem zcela do detailů, zda je v Annabelle Valak jen jakýmsi poskokem ústředního démona s nechutnými uhelnými pařáty či je právě Jeptiška tím, kdo tahá za nitky zlovolné panenky. Asi mi ještě pár minut zabere z hlavy dostat scénu: “Co potřebuješ?” “Tvoji duši!” Strašidelnější obličej v hororovém rámci snad prozatím neexistuje. ()

BROKEN_

Pokračování Annabelle dopadlo mnohem líp než jeho předchůdce. Za to můžeme děkovat režisérovi Sandbergovi. Kdo viděl film Zhasni a zemřeš chápe proč má dvojka velký potenciál uspět. Děj filmu nenabízí v žánru hororu nic nového. Prequely, proč musí každý film dostat prequel? U tohohle filmu jsem ale rád. Protože tu vidíme zrod panenky Annabelle, který dobře funguje. Atmosféra je povedená, což Sandberg ovláda velmi dobře. Herecké výkony fajn, ale výkon Talithi Bateman je úžasný, vždyť oni ji musely během natáčení týrat nebo co, takový výkon wow! Závěrečná scéna kdy děj filmu navazuje na Annabelle 1 je perfektní. Kdo neviděl jedničku, ať koukne nejdřív na dvojku a až potom na jedničku ;) . Na třetí díl se hodně těším! Doufám že Dauberman nezklame, nesmí! ()

Pajkenzi

Dostala jsem od toho co jsem očekávala, nezklamalo! Děsivá hudba mi naháněla strach. Skvěle propracované a jsem ráda že už konečně vím co a jak. Skvěla práce a velká pochvala. ()

oveckaoa

1 díl se mě líbil více. U Sandberga oceňuji to, že dokáže spojit hororové klišé s humorem (holčička střílející pistolkou s kuličkou po Anabele). Bohužel to kazí zhruba prvních 20 minut, které jsou totálně o ničem a jsou zde takové scény, které vyjdou absolutně do prázdna (Anabel 3 krát zavře dveře člověk čeká lekačku a nic příjde další scéna). Potěší odkaz na záporačku z chystané Jeptišky a následně konec jak pěkně zapadne do druhého dílu. P.s. Psychore zvaž léčení takových sranců co z tebe lezou jsem viděl na internetu desítky. ()

Yoshimitsu

Pokračování velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle" ? Hned první věta mě dost rozesmála. První díl byl totální propadák,který jsem protrpěl, ani nevím proč jsem dal jednu hvězdu. Přejdu k pokračování s názvem „Zrození zla". Už podle pojmenování je očividné, že půjde o rozseknutí odkud se zlo vyrodilo a odkud příchází. Bylo to rozhodně lepší než první díl, ale že bych z toho byl unešenej to teda,ne. Jsem rád, že aspoň Annabelle jako panenka nezačíná, chodit a vraždit na vlastní pěst jako Chucky to je pozitivní. Upištěné děcka jsou otravná jejich vychovatelka taky ničím nepřispývá. Nefunkční lekačky a nudná atmosféra. Ke konci už z toho udělali totální gulášovku a nevěděli, co tam nacpat dříve, tak tam nahrnuli rovnou všechno a doufám, že už nevznikne pokračování zla. Dávám 40% ()

venison

Jednička „Annabelle“ mě nebavila vůbec.. Ovšem prequel „Annabelle 2: Zrození zla“ je jiný šálek kávy.. Tady všechno funguje přesně jak má.. Děj je možná trošku příliš uměle vykonstruovaný, ale relativně uvěřitelný.. Obsazení je super – nevinné holčičky při správném nasvícení scény působí patřičně démonicky.. Chvilku jsem měla problém se zorientovat v hlavní postavě.. Holčičky tuhle roli v průběhu děje celkem plynule přehodily.. Atmosféra zastrčeného zapadákova je velmi sympatická.. Neméně je na tom i zastaralý neudržovaný velký dům se spoustou temných zákoutí a dokonce záhadou DVOU zamčených pokojů.. Řemeslně žánrově příjemně odvedená práce.. Bohužel na filmu je na můj vkus příliš cítit, že tvůrci přehnaně tlačí na pilu a zavděčit se místy až konspiračním dějem.. Jeden přesně podle poptávky mainstreamového diváka.. Rozhodně neurazí, ale do dokonalého hororu to má ještě poměrně daleko.. ()

ivan bohatyr

Dost podobné The Conjuring, ale je to méně "duchařské" a více krvavé, umře tam dost lidí. Slušný náboj a napětí, ale nelíbí se mi scény jak je někdo odmrštěn na zeď že tam udělá díru, to není horor. ()

Phietros

Zrození je podle mě daleko povedenější než jednička! Dozvíme se jak zemřela nešťastně mladá dívka a že rodiče vyvolali nechtěně cosi temného, jen aby jí mohli znovu spatřit. Dívka se jim zjevovala, ale zjistili, že to není ona. Když nálehala, aby s nimi mohla komunikovat přes panenku, bylo to nejhorší rozhodnutí co udělali! Následně ji uzavřeli do místnosti celou pokrytou stránkami z bible a uzavřeli. Dlouhé roky byl klid, do té doby, než poskytli po 12ti letech svůj dům, dívkám ze sirotčince. Lekačky malých holčiček v noci, vyzobrazení démona, panenka a místo domu jak ušité pro celkovou atmosféru! 70% ()

Steny94

Kebyže mi niekto pred pár mesiacmi povie, že budem považovať pokračovanie Annabelle za jeden z najlepších filmov tohto roka, tak ho vysmejem. Aj napriek tomu, že v The Conjuring sa mi krátky príbeh tejto bábiky pozdával, jej prvý spin-off film považujem za absolútny odpad. Niečo, čo bolo nedopozerateľné a v mojich očiach túto démonickú bábiku s potenciálom takmer zadupalo do zeme. Zázraky sa však zjavne dejú a dvoječka tohto hororu ma núti na prvý film zabudnúť. Mažem ho teda kompletne z pamäte, pretože nový film, ktorý je aj tak vlastne prequelom k prvému, napravuje bábike renomé. Samozrejme za to môže hlavne kompletná zmena tímu. David F. Sandberg už pri minuloročnom Lights Out dokázal, že vie vybudovať slušnú, nervy trhajúcu, hororovú atmošku a to aj napriek tomu, že s týmto spomínaným projektom som bol mierne sklamaný. S Annabelle však svoje temné remeslo zdokonalil. Najväčším plusom je to, že film Vás skrátka nenechá vydýchnuť. Narozdiel od mnoho iných ducharín, obkecávačiek tu je menej, tak akurát, a strašenia tu je na rozdávanie. Intenzívne momenty nájdete počas celého filmu, no úžasným vrcholom je posledná noc, ktorá trvá vyše dvadsiatich minút a ktorá je skvele vygradovaná a musím sa priznať, že mi v niektorých momentoch nebolo všetko jedno, čo sa mi už veľmi pri hororoch veľmi nestáva. Okrem pravej hororovej atmosféry, ktorá mimochodom konečne dokonalo zapadá do Conjuring sveta, musím pochváliť aj veľmi sympatické postavy. Dievčatám zo sirotinca sa skrátka nedá nedržať palce. Hlavnými ťahačkami sú však najmladšie členky obsadenia a to Talitha Bateman a Lulu Wilson, ktoré majú medzi sebou veľkú chémiu a ich výkony zatieňujú všetkých dospelých hercov. Práve s týmito dvoma holkami zažijete tie najnapínavejšie scény a mladé dievčence ich zvládli na jednotku. Annabelle 2 je teda dôkaz toho, že niekedy pokračovania dokážu nakopať originálu prdel, či napraviť ich renomé. Je aj dôkazom toho, že hororová séria točiaca sa okolo príbehov z Conjuringu ešte má čo ponúknuť. Áno, samozrejme, že aj tu sa našli predvídateľné momenty, ktoré sme už videli aj niekde inde, no celkovo sa jedná o veľmi silný hororový zážitok. Ak by tento rok ešte čoskoro do kín nenastúpil aj mnou mega očakávaný It, prehlásil by som Annabelle za horor roka! ()

Skeksis

Bábiky, ani deti celkovo nemusím. Keď som bola malá, jednej som sa bála aj bez toho, aby sa do nej prevtelil Satan. A vo veku protagonistiek, by som si rozhodne nedala nočnú prechádzku po strašidelnej izbe s ortézou na nohe, ani pred čertom neutekala do postele. A nemyslím si, že Diablovi by stačilo hodiť ho do skrine oblepenej Bibliou. Spáliť bábiky, aj celý dom a padať preč! ()

Danny F.

Nechápu proč se musí točit prequely? V tomto případě opravdu zbytečně. Samotné napětí nic moc, v každém záběru strašilo vždy něco a někde, jakoby chtěli za každou cenu jen strašit a lekat a na samotný příběh kašlali. Téma sto a jednou omleté, takže divák už tuší co příjde a lekaček si moc neužije. 55% ()

VasaX

Annabelle, takový malý tie-in k jinak skvělému Conjuring a prequel k Annabelle, kterou jsem tuším neviděl, bohužel nefunguje. Klasická žánrová klišé, děsivá atmosféra rozbouraná klasickou lekačkou, logika utíká, když se to scénáristovi hodí. Na druhou stranu to ale není nejhorší. Postavy jsou zajímavé, dobré, nepřehrávají (moc) a zrežírované je to vlastně i kvalitně. Pár bodů, detailů a scén je fakt parádních (hlavně v úvodu), což alespoň vyvažuje ty momenty, kdy si divák říká "už zase?". Ve výsledku je to ale slušný horor, nic u čeho by žánrový divák vyloženě trpěl a na konci litoval času. ()

lykan9

Zrození zla sice není tak děsivý jako jednička, ale příběhově se mi zdá mnohem zajímavější. Hlavně závěr byl moc povedený a navázání na předchozí film bylo přirozené. Jako obvykle casting dětských rolí se moc nepovedl, ale toto se dá překousnout, protože stejně mají mít po většinu filmu jen jednu pózu - vyděšenou. Rozhodně se však jedná o velice dobrý horor. ()

Sany33

Ideme pateticky matersky trpieť, aby sa detské neviniatka zbavili krutého zaobchádzania s nimi. Dlho v nás budú zotrvávať dojmy z úvodného krásneho rodinného zázemia, ktoré preťal svojvoľný démon svojím zaumienením zahniezdiť sa v pozemskom svete. Predvídateľný záver nenechá nikoho na pochybách, že starodávna bábika v krásnych bielych šatách ešte nedokonala všetko, čoho je schopná, keďže letmý skok do jednotky pre tých znalých dáva na známosť, že toto bol fakt len začiatok. Predvídateľne pozerateľný a lacno očakávateľný, na druhej strane dobre obsadený a precízne natočený. 70% ()

JohnSmith

Zrození Annabelle je podstatně lepší než první díl série. Sice první polovina působí dost utahaně, nicméně druhá polovina je slušný mazec, má spád a je slušně hororová. ()

VanTom

Církevní sirotčinec (6 dívek různého věku) se nastěhuje do domu, kde pobývá duch tragicky zemřelé holčičky. Až takhle úplně primitivní to sice není, ale o co jiného půjde, se dalo čekat. Odbytý scénář, který si s původem, schopnostmi nebo záměry zla zrovna nepohrál – vlastně vůbec (třeba v závěru jsem nepobíral, kolik ho tam bylo najednou + porůznu v panenkách?), částečně napravují dobře vybrané dětské představitelky a režijně povětšinou hodně působivé strašení. Slabší 3 * ()

Tft

David F. Sandberg to sice řemeslně zvládl, problém je v tom, že celé tohle Conjuring universum až moc začíná splývat dohromady a pokud bych předtím nevěděl kdo to natočil, na 90% jsem si jist, že po shlédnutí bych řekl James Wan. To je trochu problém a nešvar tovární výroby filmů se možná dá překousnout u komiksáren, ale horor je žánr dle mého názoru postaven především na originalitě a režisérském umění, kterým se film oddělí od stáda a to i ten studiový (trocha naivity neuškodí). Annabelle: Creation tak spíš připomíná poslušnou ovečku, která následuje své stádo a občas si jen tak zabečí aby se cítila odlišně. Po hororové stránce snímek funguje a to především díky "Wan style lekačkám", které těží z výborného nasvětlení scén a práce kamery. Atmosféricky to taky funguje slušně až na tu přemrštěnou délku, 109 minut je prostě moc na hounted house horor, atmosféra se tak postupně stává spíš břemenem, které film táhne než hlavním stavebním pilířem.Herecké výkony, jsou také věc, která se dá s klidem pochválit, především Anthony LaPaglia a Talitha Bateman. Po stránce příběhové a scenáristické je to už o poznání horší. První akt filmu ještě přichází s jiskrou naděje a probudil ve mě zájem a zvědavost co přijde dál, druhý akt už je na tom o poznání hůř, většinu času totiž film tráví s Janice (Talitha Bateman), kterou nakonec převezme temná strana síly a film nám předhodí Lindu (Lulu Wilson) jako náhradu, problém je v tom, že nějaký emoční vztah má divák především k první zmíněné a tím pádem se celý zbytek filmu po příběhové stránce naprosto rozpadá. Třetí akt pak do děje přidává ostatní dívky, které do této doby jen tak přicmrdávali, přitvrdí v lekačkách a napětí a stává se z toho sice strašidelná, ale naprosto zmatlaná jízda z kopce dolů. David F. Sandberg to v sobě určitě má a nevěřím tomu, že je pouze horším klonem Jamese Wana už jen kvůli tomu, že Annabelle: Creation se hravě kvalitou vyrovná minulo-ročnímu The Conjuring 2, jen by to chtělo trochu víc odvahy, vyrvat se z těch okovů a občas prostě šlápnout do neznáma. Annabelle: Creation rozhodně stojí za shlédnutí a hororově-popkornová zábava je to slušná, největší průšvih je ten, že už jsme to předtím nejmíň pětkrát všechno viděli. 58% ()

Annabelle se vrátí

27.06.2017

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (více)

PF 2017

PF 2017