Sestra

• USA The Nun (více)

J.Mayen

Vyborna prace, sice stavena jen na lekackach,ale krasne prostredi hradu, hrbitova a hradnich chodeb tohle vse vynahrazuje a tak i lacine lekacky lze prehlednout. The Nun je jakysi prequel k serii V zajeti demonu, na ktere by melo navazovat, jelikoz si toho uz moc z obou zminenych nepamatuju, nemuzu zde posuzovat. Nicmene jsem si snimek pustil na stedry den o pulnoci na plne sluchatka a nekolikrat jsem se musel ohlednout jestli za mnou ta nadhera nestoji a nechce se do me prevtelit. Vyborny pocin a za rok 2018 pro me osobne skvost, na ktery se jeste uricte velmi rad do budoucna podivam. ()

FacePalm

Ze všech snímků této hororové série co jsem viděl, tak tenhle film byl podle mě nejslabší. Na špatný dabing hororů od Čechů už jsem si zvykl, to raději už komentovat nebudu. Tak se vrátím k věci... Ze začátku příběhu mě tento film vtáhl do děje, však po pár minutách jsem se zase vrátil do reality a neprožíval to tak jak u jiných hrůzu vzbuzujících snímků. Ale můžu pochválit prostředí kde se tento horor natáčel, které aspoň trochu tu atmosféru zvyšovalo. Náročnější hororový diváci, očekávající nějaké to "psycho" nejspíš Sestru prohlásí za odpad. Nicméně průměrné diváky bude bavit a neurazí. ()

PamelaJJK

Tohle mrzí. Na Sestru jsem se těšil a on je to takový průšvih. Lokace, exteriéry, interiéry, vizualita a triky OK. To je ale tak vše. Obsazení nic moc, hudba nic moc, děj jakž takž? Celkově to byl nesmyslný blábol, který chvílemi dokonce nudil! A to je (obzvlášť) u hororu docela velké mínus. Z toho ponurého kláštera se dala vytřískat parádní atmosféra, ale Hardy ten potenciál hrubě promrhal. Bohužel. V Zajetí démonů miluji, na rozdíl od zdejší většiny žeru i Annabelle, ale Sestru si bez váhání klidně odpustím. Jednou to utrpení stačilo. ()

Aywes

Podprůměrná duchařina, která se sice odehrává v hezkých kulisách, ale postrádá zajímavé postavy nebo atraktivní zlobivce. Moc ani nepomáhá tomu kopírákovej záporák. Za mě ne-e, sorry. ()

srolyma

Čekal jsem to lepší. Místy to sice má atmosféru, občas je to i děsivé, ale většinou je to laciné jak v legendárním Páteru Thomasovi z osmdesátých let. A démon v podobě řádové sestry vypadá jako Marilyn Manson. Takže jako debil. ()

ScarFace_V8

The Nun jsem víceméně odsoudil už od druhého Conjuringu. Film sám o sobě nebyl vyloženě terno a ani po jeho shlédnutí mě moc nepřesvědčil. Film nebyl děsivý a věděl jsem dobře co od něho očekávat. Na chuť jsem mu přišel až následující den, poté co jsem jeho dění vysvětloval pár dalším lidem a exceloval aspoň tedy zajímavou zápletkou a rozuzlením. Valak nebyl děsivý a velmi mne pobavilo, že z toho stala prakticky střílečka, kdy duchy kropili brokovnicí. Obdivovat se daly krásy starého Rumunska a stylizace kláštera Cârța. Za mne prostě průměrný film. Zajímavé je, že film jsem poprvé viděl 18. dubna 2019 – přesně na den úmrtí Lorraine Warrenové (†92 let) – R.I.P. ()

Sticks

Super, dostal jsem co jsem chtěl. Sympatické postavy, skvělý příběh a napětí, které neutíchalo. Frantík, Irene a otec by si zasloužili vlastní seriál. Skvělý přídavek do světa Conjuringu. ()

MaxPower

Líbilo se mi to snad nejvíc ze všech filmů kolem Conjuringu. Asi to bude hezkým zasazením do strašidelného kláštera v Rumunsku. ()

AndrewNewman

Po hereckej stránke totálna nuda, ale v tom kostole sa aspoň niečo deje a Valak sem tam aj poriadne pritlačí postavy k múru. Aj keď nie až tak silno, aby im zase veľmi neublížil. Ale dá sa na to v pohode pozerať, má to dosť dobrú atmošku a Taissa Farmiga je tu znesiteľná, rovnako ako zbytok obsadenia. Znesiteľný priemer. ()

blondboss

Tento hororový snímok mal zrejme lepší potenciál, na aký to nakoniec vyšlo, ale nič to nemení na fakte, že tieto horory z Conjuring univerza sú jednoducho o triedu lepšie ako všetky tie rýchlo kvasené odvary. James Wan ako producent je tu proste cítiť a vidieť a musím sa priznať, že zopár scén bolo ozaj dosť nadupaných. Každopádne v tom deji som sa trošku strácal a natočené to bolo trošku chaoticky. Inak ale v rámci žánru určite nadpriemer a prepojenie s predošlými snímkami efektné a domyslené. 60 % ()

Nikolas__

Jeden z nejtemnějších a nejdrsnějších filmů z Conjuring universa. Vlastně je to úplně takové jak jsem čekal. Temná atmosféra je asi to nejlepší na celém filmu. Je to typický Conjuring styl (klišé, obrazově úchvatné) a mě už to fakt štve. Tvůrci s tím klišé pracují někdy dost dobře (Conjuring 2, Annabelle 2), někdy bídně (Conjuring). Vlastně teď opravdu nevím jestli mám tenhle universe rád nebo ne. Máme tu naprosto nadhodnocený první Conjuring, skvělou dvojku, super Annabelle trilogii, a teď průměrnou Sestru. Filmů z tohoto universa si nikdy nebudu cenit tak jako ostatní nové horory (You're next, Insidious, Get Out, It Follows), nebo ty staré, nebo absolutně neznámé pecky. Každopádně The Nun je v rámci žánru v pohodě, a jako film ujde. ()

Hyssi odpad!

Vykreslení rumunského prostředí je fajn... Prostě vidláci, ale film už tak  ne...  Snímek začal nadějně po  začátku, ale jak se na scéně objeví hlavní postavy, které jsou mi hodně nesympatické tak jsem očekával podprůměr, ale dostal jsem ještě větší píčovinu než jsem čekal... Opravdu lepší film by natočila aj banda malých černošků na plantáží... ()

CrazymanM

Nechci se nějak hlouběji pouštět do logičnosti scénáře a jednání postav,měl jsem příjemné mrazení,malinko jsem se i bál(možná),film splnil svůj účel a já jsem spokojen,i když očekávání jsem neměl bůhvíjaká! ()

cimrman2.

Challenge kousek 4 Film pro mě stojí na krásné sestře! James Wan je bezpochyby režisér stvořený pro natáčení hororových snímků. Jalový horor který mě více neobejmul a přehršel temných scén a lekaček nedokázal vyprávět hlubší příběh. 18% ()

Sebule

Slabý průměr. Výborné prostředí, ozvučení a světlo. Jinak co se ale týče příběhu, scénáře a postav nic moc. Film umí navodit atmosféru, akorát lekaček bylo tak moc, že je člověk čekal a ještě k tomu nebyly nejlepší. Hodnocení: 5/10 ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí