Sestra

• USA The Nun (více)

Makky

Som veľký fanúšik tohto univerza a scény s mníškou boli pre mňa to najzaujímavejšie z druhého Conjuringu. Tá postava je skutočne fantastická. Do toho temný kláštor, zahmlená noc za svitu mesiaca, nepríjemná atmosféra... Hneď niekoľko scén bolo skutočnou lahôdkou a ich koncepcia, uhly kamery a načasovanie bolo naozaj skvelé. Príbeh je samozrejme jednoduchý a samoúčelný, nič prevratné sa nedalo očakávať. Paradoxom je mierne odľahčenie niektorých scén hláškami a vtipnými poznámkami jednej z postáv, čo vôbec nevadilo. Prekážala mi však prílišná akcia v závere, logika premožiteľnosti samotného zla, scéna vypustenia démona v minulosti, brokovnica, prepálená úvodná lakačka na cintoríne... niektoré veci skutočne nepasovali (skvele to zhrnul v komente užívateľ Sala1). Mníška mala naviac a mohla byť lepšia, hoci sa ku nej ešte niekedy určite vrátim. Po Annabelle (2014) najslabší článok série. Btw mladá Farmiga a napojenie na Conjuring na jednotku. ()

kaylin

Americký snímek „Sestra“ je pro mě spíše zklamáním. Místo, aby se hrálo na atmosféru, která by tu mohla být hodně hutná, nakonec se spíš hraje na dojem z toho, jak bude zobrazované působit. Jako kdyby film chtěl být spíše spektákl než dobrý horor, což mi přijde jako škoda. A najednou máte pocit, že t, co sledujete, už jste viděli jinde a že to vlastně ani moc nápadité není. ()

blackrain

Atmosféra starobylého kláštera byla až znepokojivá. Chvilkami mi běhal mráz po zádech. Dvakrát jsem se lekla díky klasické školácké chybě. Jsem se prostě nechala nachytat na švestkách. Bohužel, už jsem viděla x filmů na toto téma. Ale ta jeptiška byla fakt hnusná. Zvonečky neměly chybu. To byl fajn nápad. ()

Gorehound

Ubieha to rýchlo, človek sa nenudí. Dedinka aj kláštor sú parádne atmosferické lokácie, pre Taissu mám slabosť a mníška sama o sebe je super. Ale... Naozaj mi to pripadalo ako zlepenec všetkých duchárčin poslednej doby, ani raz som sa nezľakol. S originalitou nemám problém, napríklad v slasheroch ju ani nevyhľadávam, ale tu to bola naozaj taká ľahko stráviteľná zmes pre teenagerov ku popcornu, mám pocit, ktorý naviše veľa hororov nevideli. Vidím chlapca uprostred noci- rozbehnem sa za ním, mníška v čiernom, obrátená chrbtom- no, niečo nebude s kostolným poriadkom. A tak ďalej, fungovalo by to fajn ako PC hra, ale silnejší, hoc aj zábavnejší horor... Pozrieť v pohode, ale nijak výraznejšie to v pamäti neostane. Conjuring 1 a 2 a Annabelle 2 na mňa zapôsobili viac. ()

stration

Pro mě jedno z největších zklamání roku. Všeho bylo strašně moc. Lekaček budete mít za chvíli plné zuby, duchů také, zvuků a skřípění jakbysmet. Musím ale uznat, že na tom jsou vidět peníze, takže vše působí velkolepě, masky jsou perfektní a prostředí kláštěra dostatečně děsivé. Chtělo to ale ubrat plyn a víc se soustředit na temné chodby a na to, co není vidět, než pořád dokola ukazovat nějaký bububu. Na efekt udělaný film, který nic nového nenabízí. ()

dom156

Obstojný režijní debut (teda skoro) pana Hardyho. Chvilku trvá než se děj pohne z místa, což zde vůbec nevadí. Průběh je celkem očekávaný, lekačky solidní a i atmosféra je více než průměrná. Když bych se uchýlil ke srovnání s Conjuring (1 či 2) tak toto je tak o 20% slabší primárně po stránce nastolení atmosféry. Zajímavá je zde i kamera, kde je možné vidět dlouhé rotující záběry na skupinky herců. Také musím vyzdvihnout super lokaci hradu, který sám o sobě je tajuplný ažaž. Mohu doporučit. ()

JohnMiller

A kvalitu duchárskych horrorov nastavenú latkou Jamesa Wana si to drží. Hoci chápem kritiku, príbeh fakt slabý, nelogický a miestami tak hlúpy akoby sa to už nebralo vážne a chápem aj to, že trh je už celkom presýtení podobnými filmami. No účel to viac menej splnilo. Ide o strašidelný film, viac krát som sa zľakol a to neboli všetky lakačky spôsobené len hlukom. Mníška bola celkom podarená, byť v opustenom kláštore hlboko v lese obkolesený cintorínom je strašidelné už len samo o sebe. BNový Insidious ani Conjuring sa nekoná, no ide o obstojný horror. ()

kajas

I když nadále prohlašuji, že nejsem příliš hororový divák, viděla jsem od začátku roku už celkem dost zástupců tohoto žánru a "Sestra" z nich byla rozhodně nejděsivější (v kladném slova smyslu). Titulní "strašák" totiž způsobuje mrazení v zádech už na plakátech a její celovečerní dobrodružství (znalci jistě tuší, že jsme se s ní seznámili už ve filmu "V zajetí démonů 2") se odehrává na velice atmosférickém místě - v rumunském klášteře s přilehlými temnými hvozdy a hřbitovem. Tři postavy, které se rozhodly proti místnímu zlu bojovat, si dokážou snadno získat divácké sympatie a osud jedné z nich tvůrci vskutku zajímavě provázali se zbytkem "Conjuring" série. Mně to ke spokojenosti stačilo. P. S. Když sl pouštím horory doma na notebooku, činím tak většinou za světla. Pokud se navíc blíží nějaká kriticky děsivá scéna, sleduji obrazovku jenom malou skulinkou v dlani, bojím se potom míň. Projekce v IMAXu mi v tomto ohledu zhatila plány, přes skulinku jsem vůbec neviděla titulky, a tak jsem se bála fakt dost. ()

Trevor

Mníška síce stavila na dobrú atmosféru, ktorú uprednostnil režisér Hardy pred momentmi prekvapenia avšak bohužiaľ prekné prostredie kláštora kdesi v rumunskej Transylvánii uprednostnil pred dejom a vo filme to je cítť. Dej je totiž až príliš jednoduchý a aj keď záverečné "prekvapenie" ho trochu oživí, inak je to iba pobiehanie po tmavom kláštore takmer bez pointy. Celkový dojem 65%. ()

Aleee89

Takový normální horor. Ničím neční, ale nejedná se ani o žádný průšvih, ač kvalit V zajetí démonů nedosahuje. I tak se ale ve filmu najde pár slušných lekaček a atmosféra vlastně jakž takž funguje. ()

StrYke

Komentář může obsahovat spoilery. The Nun má své silné stránky, ale zároveň ani zdaleka dobře využitý potenciál a několik zcela zbytečných prvků (kluk strašící otce, spousta "zombie" atp.) snímek řadí mezi průměrné horory - jednou a dost. ()

applause

Jeden z dobrých hororů za poslední dobu. Film V zajetí démonů, kterému předchází, se mi líbil, ale více. Tady už samotná atmosféra a hudba vyvolává pocit strachu, že máte husí kůži. Sem tam lekačky, něco trochu přehnané, ale příběh je poutavý a nenudí vás. Konec je sice trochu nedomyšlený a příjde mi, že si nechává otevřená vrátka pro další díl. Doporučuji. ()

Miseet

Nevím, nevím.. Nevím co na to říct. Bylo to pro mě trošku zklámání. Vzhledem k tomu, že jsme hrozně dlouhou dobu veděli o tom, že něco takového přijde, jsem asi čekala něco víc. Nebo spíše bych měla říct, že jsem čekala něco zcela jiného. Zombie výrazy jeptišek se sem absolutně nehodily. Celkově i ten příběh byl bez nápadu. Nicméně nejhorší to také nebylo, aby to nevypadalo, že všechno jenom odsuzuji. Nejvíce mě ale potešil závěr, kdy označkovaný Franchie měl nostalgickou návratku do začátku V zajetí démonů na přednášku manželů Warren. Tyhle propletenosti ve filmech já mám prostě ráda. ()

honajz2

Kdyby zas tradičně nepodělali konec, dám 2*, ale vzhledem k tomu, že to končí jako většina hororů, nemůžu dát víc. Mě už ten tradiční rádobypřekvapivý konec strašně se*e. Tak jo, Sestra mi lezla na nervy už od toho pětivteřinového traileru, který naprosto přesně ukázal, o co tvůrcům půjde. Nulový děj, spousta lekaček, prostě další duchařina bez čehokoli překvapivého. A jak to dopadlo? Měnilo bych jen jedno slovo a jedno přidal - Jednoduchý děj, spousta slabých lekaček, prostě další duchařina bez čehokoli překvapivého. Klášter by mohl jistě být zajímavým prostředím, jenže ono to tady funguje jenom občas, ani to není často. Lekačky jsou fakt slabé a znalejší člověk je už prostě očekává. A natahováním scén lekačku nevylepšíš, což je problém tohohle i spousty jiných hororů. Ale abych byl upřímný, Sestra není tak špatný film, jak jsem se obával. Akorát je to prostě slabé a stokrát viděné. Pocitově by to bylo na dvě, ale proboha, proč ten klasický konec? Vždyť je to nejmíň v každém druhém hororu, už to stejně všichni znalejší čekáme. Silná hvězdička, na víc to není, i když bych rád dal aspoň dvě, finále je místy docela napínavé. ()

Darth Revan

Poloremake Vymítače ďábla: Zrození, kterej je přesunutej z Keni do Rumunska, místo Skarsgarda má Bichira a jako ďábel je tu jeptiška, kterou drží v šachu jen svatej grál, jenž ale vypadá úplně jinak, než jsme zvyklí. Je tu pár slušnejch lekaček, ale to je všechno. S celým Conjuringverse asi končím, není pro mě :)). 1* ()

Havaj8

Viděno na premiéře ve čtvrtek, což byla mimochodem obrovská chyba. Vzhledem k návalu pubertálních diváků, kteří nejsou schopni v klidu vychutnávat atmosféru. Dobře, překlad Frantík nebyl úplně vhodnej a taky mě to zezačátku rozesmálo, ale stačí jednou, dvakrát a dost. Další se smějou tomu, že se někdo jinej lekne, ideální bude si to pustit ještě jednou v klidu doma. Nicméně i tak to v některých momentech splnilo moje očekávání. Prostředí rumunskýho kláštera parádní, ta Valak-sestra byla taky extrémně creepy a už to nebylo ani o těch lekačkách, ale zdálo se mi, že to napětí tam fungovalo. Bohužel plný kino mi v tom trochu kazí dojem. Tudíž počkat na druhý shlédnutí. Propadák jako první Annabelle to nebyl. ()

zdenotvor

Po zaujímavom začiatku s famóznou hudbou a Valakom v plnej kráse som bol navnadený na vlnu conjuringu, no čakali na mna zombíci, hady, brokovnica a silený humor. 2 hviezdy za skvelú hudbu a Warrenovcov na konci. ()

M.i.k.e

v rámci Conjuring série někde mezi první a druhou Annabelle.Hardy se sice snaží o budování atmosféry,ale i přesto,že má k dispozici úplně ďábelské lokace,daří se mu to se střídavou úspěšností.Vlastně se mu to mnohem lépe daří ve chvílích,kdy zlo jen tušíme a tu a tam se něco mihne,než v momentech,kdy Valak bubá naplno.Lekačky tu samozřejmě jsou ale opět fungují tak z 20% a ty asi nejlepší samozřejmě byly v traileru...60% ()

Caminzind

Člověk si chce ukrátit chvilku, ale namísto solidního horroru dostane patlaninu, ve které je nakonec nejděsivější ten obraz jeptišky vypůjčený z jiného filmu. Nevím, čím si tohleto zasloužilo distribuci do kin, ale díky hercům to určitě nebylo. Jsou nudní. Vlastně skoro nic mě na tom nebavilo. I tu okouzlující Hunedoaru dokázali víceméně zprznit. Mimochodem, proč není uvedena rumunská koprodukce? 🎬 38% ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí