La Llorona: Prokletá žena

The Curse of the Weeping Woman

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2019, 93 min

• darkrobyk

„Slibuji, že budete v bezpečí!" No jistě! Děti jsou neposlušní spratkové, matka husa a strašidlo se zjevuje s takovým randálem, že už snad chybí jen výstřel z děla. Klasický současný nepodařený horor s duchem, kde je, jak trend velí, místo napětí a dusné atmosféry spousta ubohých lekaček, co vyděsí jen malé děti. Vzhledem k tomu, že zdejší přízrak není poltergeist, tak smysl padajícího nádobí ohlašující jeho přítomnost mi uniká... Hvězda za bouři a druhá za místy příjemný vizuál. Jinak mizerné, trapné, nestrašidelné a snadno zapomenutelné. Já věděl, že na tohle do kina rozhodně ne.(6.8.2019)

'Plačící žena', děsivý přízrak v bílém, je postava, na základě mexické legendy šířené v Severní a Jižní Americe, používaná v kinematografii už někdy od třicátých let a není divu, že vzhledem ke své dosavadní tvorbě ji tvůrci hororové série 'V zajetí démonů' a 'Annabelle', použili také. Všímavý divák jistojistě postřehne v určité scéně známou panenku jako pojítko. A tak snímek právem patří do rozšiřujícího se vesmíru 'The Conjuring'. Plačící žena', nebo-li právě v originále 'La Llorona', byla dle legendy krásná žena jménem Marie, která se rozhodla kvůli muži, do kterého se zamilovala, utopit své děti. Ten však její lásku neopětoval, s čímž se Marie nedokázala smířit a v žalu se utopila v řece. Když se její duše dostala před nebeskou bránu, nebylo jí dovoleno vstoupit do posmrtného života, dokud nenajde své děti. Zůstala tak mezi světy živých a mrtví, kde bloudí dodnes a hlasitě naříká. Ale může i stát, že zaútočí na děti nebo je dokonce unese, aby tím nahradila ty, které zabila. A právě s tímto motivem pracuje tento snímek. Na správný horor je děsivý a atmosférický, takže v tomto případě nic proti. Slabinou je dějová šablona, která je už po tolika desítkách let hodně předvídatelná. Scénář se snaží být zajímavý, ale je tu hodně pasáží, které jsou zbytečně natahované, hlavně svým sebeopakováním. Scény odhalení La Llorony jsou nápadité a solidní, ale je jich zbytečně hodně, byť se daná místa střídají. Stává se tak z toho spíše nuda, což je na celé koncepci nemalá bolístka. Děj příběhu je tak jednoduchý, že by postačil i na stopáž seriálové epizody. Tady se s tím mělo daleko více zapracovat, neboť po výpravné stránce není co vytknout. Dobrý námět, ale promarněná šance. Škoda tohle mělo navíc.(16.6.2019)

Štandartný film tohto hotorového podžánru. Či už prekliate bábiky,skrinky, veci či ľudia si vyhliadnu rodinu s deťmi a strašenie môže začať...Ani príliš neľutujem že sme film nefali v kine aj keď s kamarátmi večer by mal nepochybne väčšie čaro, ale napriek tomu sa určite LaLlorona nezaradila medzi prekvapenia tohto roka,ako jej predpovedal zdejší ekspert na hořoř 😊(18.6.2019)

Neskutečně scary horor na bázi Annabele. Jediné v čem to bylo ještě děsivější je to, že se na nic nečekalo, zlo to hned rozjelo a ne jednou jsem se lekl jako svině. Motiv sice trošku neoriginální, ale hororová akce filmu nechyběla. A konec dobrý... Takové horory prosím častěji. 70%.(25.6.2019)

Vo svojom žánru tuctová vec, bez žiadneho prekvapenia a verný postupom, dlhodobo aplikované v podobných filmoch. Vizuálne spíš minimalistické, ale menej je tu viac. Plusom je, že sa nesnažili zbytočne skomplikovať (alebo s niečím iným prepojiť) príbeh. Osobné hodnotenie: 70% (***) (3.8.2019)

Tuctový snímek jenž díky tomu že nepřináší nic nového, se ztratí mezi obrovským množstvím hororů podobného typu. Příběh je jedno velké klišé. Že by film nedokázal u diváka vzbudit strach nechci tvrdit. Nějaké scény přímo překypovaly napětím, ale že bych po celou dobu jen nervózně hleděl na plátno a bál se, to ne. S poloviny předvídatelné lekačky střídaly občas vcelku povedené. Celkem kvalitní herecké výkony. Vtipné pasáže nerušili a fungovali. No co víc říct než že se jedná o obyčejný horor, který fanouška tohoto žánru bude bavit, ale nijak nenadchne. Vlastně za takovéto průměrné snímky z Conjuring Universe jsem rád. Když všechny další filmy budou průměrné, nebo občas se objeví čtyřhvězdičkový počin, budu šťastný. 5/10. PS: La Llorona je opravdový Jedi!(22.4.2019)

• jokino

Myslím, že keby dnes nebolo CGI a filmári by vo veľkej miere nevsádzali na tmu, či temné tiene, nebolo by teda moc čo točiť v žánri - horror.. Film inak neponúka prakticky nič. Príbeh nič extra a doslova zhrnutý v kocke, čo sa týka "kvíliacej ženy" a celková dejová línia, veľmi slabá. Možno pár lakačiek, ale aj to iba vďaka zosílenému zvuku vo filme. Postava ženy - ducha, mi inak veľmi pripomínala "woman in black".. A na čo tam bola vrámci kňaza pridaná 1 krátka scéna ala "zážitok" s Annabell, to už je radšej bez komentára.(25.4.2019)

• David.Darco

Na mňa príliš umelé, tuctové, nezaujímavé. Film bez duše, bez akejkoľvek originality, lacne parazitujúci na Conjuring univerze (ktoré je kapitola sama o sebe). Pritom si viem predstaviť, že námet, teda legenda o Llorone, má potenciál, avšak s dejom v Mexiku, pod režisérskou taktovkou niekoho ako je Guillermo del Toro, prípadne keby to natočili španieli :) ... Pre diváka unaveného žánrovými konvenciami a lacnými Jump-scarmi škoda času a peňazí, pre diváka spoliehajúceho sa na žánrové istoty určite spokojnosť.(27.4.2019)

Očekával jsem velký průser a vono je to kupodivu koukatelné. Zajímavý námět, děj ovšem tuctový. Horor má ovšem výbornou temnou atmosféru, je plný dobrých lekaček a celkově vůbec nenudí a dokáže udržet diváka ve střehu a místy fakt vyděsit, což už není u dnešních hororů pravidlem. Vcelku jednoduchý horor, s opravdu velmi slabým dějem, ale to k tomuto typu hororu asi patří. Přesto však se z námětu vraždící matky podařilo vytřískat maximum a konečně někdo natočil dobrý horor po těch všech trapných Annabellkách a Sestrách. Za mě spokojenost a nebýt tak slabého děje, tak dávám plný počet. Takhle za výbornou atmosféru a plno strašidelných scén dávám 4*. Viděno v kině 30.4.2019.(1.5.2019)

• MartinReno

Tak blbé, jak len to tento žáner umožňuje. Občas sa o lepšie chvíle postaral Mexický Ash bez motorovej píly, ale inač tupé od scenára až po tie decká. Tlačilo to na pílu a hodne.(12.6.2019)

Dost zklamání, oproti čekávání, ale úplnej propadák to nebyl. Plno věcí je nedotažených, plno věcí je nesmyslných klišé teče všude, jako slzy La Llorony. Člověkovi ani nedá tolik námahy, film sledovat jen jedním a půl okem, přičemž půl okem stíhá i něco bokem(mnou stvořená básnička byla neplánovaná). Očividnost, předvídatelnost, nedotaženost a nevyužití potenciálu mě víc jak na 3* nedostane. Je obrovská škoda, že se tvůrci čím dál víc nechaji dokopat k tomu, že zlo ukážou v celý svý kráse a tím totálně zničí to napětí a lidskou představivost, která působí ten mráz za krkem. To samý se stalo u Sestry. Mě by si někdo uvědomit, že tohle kazí celej film a finále pak neni nic než, pár minut čehosi, co už člověk sleduje jen jedním okem a strach 0. Takže za mě 3* a DOPORUČUJU(23.6.2019)

Pár kladů se najde. La Liorona je opravdu vidět, žádný poryv mlžného oparu, ale věrohodně se pohybující postava. Na hororovou šablonovou odrhovačku má příběh celkem logičnost, spád i poměrné napětí. Nějaké atmosféra se také najde, pár lekaček, ale dost mizerný hudba. Prostě hororový průměr na jedno podívání, samozřejmě jen doma, žádné kino.(5.7.2019)

Tyhlety duchařiny fakt moc nemusím. Většinou sledujeme naprosto nudné vrzání, skřípání a hekání v potemnělém domě, občas proložené nějakou lekačkou, která má diváka uchránit před blížící se dřímotou. Ale tahle plačící pizda se s tím moc nesere a jde hned na věc, aby si připsala na pažbu další utopené fakany. Má to hutnou atmosféru i uspokojivý vizuál.(6.7.2019)

• WeeLass

Letošní velké horory jsou zatím jedno velké zklamání za druhým. Na La Lloronu jsem viděl pár negativních recenzí ještě před shlédnutím, ale říkal jsem si, že zas tak špatné to být nemůže. I kdyby byl děj o ničem, je rok 2019 a aspoň to bude hezky vypadat. Supernatural horory jsou mojí parketou, tak jsem měl stále naději. Ale bohužel, byl to otřes. Námět založený na Mexické pověsti nebyl ničím zajímavý a samotná La Llorona ani nepůsobila strašidelně. Lekačky nefungovaly, protože byly předvídatelné na míle daleko a efekty jak z předešlého století. Zvedám hodnocení za to, že byly tentokrát zapojeny nejen děti, ale i dospělí skoro od začátku. Byla příjemná změna nesledovat půlku filmu nevěřícné rodiče v tom, co jejich ratolesti vidí v noci v rohu u postele.(17.7.2019)

• TesterX

Mám rád bubáky a každý nový kousek z horrového mystéria shlédnu s nadšením. Z Conjuring univerza mě nic extra nezklamalo, až poslední kousek The Nun, který i přes standardně slušnou řemeslnou stránku a hnusnou babiznu se nevěděl rozhodnout, jestli chce být horrorem, či parodií. No a po rozhárané jeptišce připlavala bába, co bulí v koutech, protože utopila svoje děcka. Už scény s pláčem, které mají vyvolávat mrazení, spíše rozesmějí. Nicméně pár lepších chvilek v první půli se najde a vysvitne naděje na aspoň standardní lekačku... ovšem do té doby, než se objeví kněz... a opět se z horroru stává fraška, kdy fakt nevíte, jestli to tvůrci myslí vážně, nebo se během natáčení zfetovali, nebo fakt nevím - každopádně se z toho stane trapárna těžkýho kalibru a nutkání takovou sračku vypnout brání jen fakt, že to třeba na konci aspoň něčím překvapí... což se nestane. Klišé, rádobyhoror, (ne)chtěná parodie, směšná bába, dementní postavy - nechápu, jak se takový shit zas mohl dostat do kin. Nejvíc mě z toho všeho děsí představa, že režisér tohohle braku bude mít na starost třetí Conjuring - z toho fakt se*u strachy.(25.7.2019)

• srolyma

Průměrný horůrek o mexické polednici, strašící děti v sedmdesátých letech v Kalifornii. Klišé za klišé, nesmysl za nesmyslem, nepostraší, nepobaví.(6.10.2019)

Po dějové stránce lehký průměr, ale po straně "bububu" jsem v kině občas sklopil oči, prostě to člověk čeká jak to přijde a oni to natahujou jak děckám punčocháče :D 75% komplet :-)(19.4.2019)

Duchařský horor podle mexické legendy, který mnohé až tak úplně nenedchne, ale za mě celkem dobré a temných scén bylo akorát :-)). 75%.(24.4.2019)

Podobný horor jako Sestra. La Llorona je skoro doslova kopie Valaka, ovšem o trošičku strašidelnější. To ale nemění nic na faktu, že těchto hororů je v téhle době spousta a všechny jsou „stejné“. Vyzdvihl bych asi jen scénu v té budově, když si La Llorona přišla pro ty dva kluky, ta byla skvělá, a asi jako jediná z celého filmu také strašidelná. Od hororu jsem čekal víc, když místní „expert“ Psychor namítal, že horor zazáří, ale skočil jsem mu tak trochu na špek. Né, že by film zklamal, ale čekal sem o trochu víc.(30.4.2019)

Trailer po zhlédnutí nevěstil nic dobrého či přelomového a taky to tak bylo.Pro mě další průměrný horůrek v řadě,ale doufám,že ten zkrytý potenciál Chaves prokáže.Šanci určitě má.(2.6.2019)

Shlédnutí online, nakonec jsem rád, že jsem prošvihl tento film v kině...Náznaky nějaké solidní atmosféry by tu byly, ale kurevsky nedotažené...No, nevím teda, jestli režisér tohoto snímku posere i chystané třetí pokračování V Zajetí Démonů, zbytečně tím zabije dobře rozjeté universum...Už poněkolikáté tvrdím, že James Wan se má vysrat na mimožánrové, leč úspěšné kšefty a znovu se vrátit k horrorům, ne jako producent, ale jako režisér, nejlépe s Whannelem jako scénáristou...Slabší trojka, nedosahuje ani průměrných kvalit Sestry, či dvojky Annabelle.(20.6.2019)