Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

Luqi

Asi si niekto povedal, že keď jednotka bola tak úspešná, určite zarobíme aj na dvojke... Je to taká slabšia, nudnejšia napodobenina jednotky, kde je snaha o náväznosť z prvej časti, ale za cenu, že divákovi tak nebude ponúknuté niečo nové, šokujúce. ()

RedHot

Dvojka hodně pokulhává za svým předchůdcem kvůli ignorování toho faktu, že nejstrašidelnějším zlem prostě zůstává to neviděné a že halda digitálních udělátek nezachránila ještě žádný horor. Dodnes si vzpomínám na scénu z jedničky, která mě děsila asi nejvíc - hlavní hrdinka jde po ulici, náhle se zastaví a pomalu se otočí - uvidí opuštěný, o zeď opřený žebřík. Úplně stejný, jako byl na videu. Právě ono mrazivé přemítání, jestli jde o obyčejný žebřík, nebo o zprávu ze záhrobí, mi husinu nahánělo spolehlivě a vždycky. Mraky digitálních jelenů a jakési čáry s vodou ve vaně nefungují v tomto směru vůbec nebo jen hodně málo. A zatímco v jedničce vzbuzovala ústřední dvojice alespoň nějaké sympatie a přinejmenším jsme se všichni báli o kluka, jako bychom už oba v pokračování najednou nepoznávali. ()

Gumby

Slaby odvar predchozich dilu...vse co bylo v nich je i tu, ale az prekvapive nefunkcni - v lepsim pripade nudne, vetsinou trapne ()

Lindushka

Kto si nechce pokaziť dojem z jednotky nech toto nepozerá. Ale ja som spokojná, Samara už po dvojke pre mňa nie je žiadnym strašiakom a neľakám sa keď si idem v noci do kuchyne potme po pitie a spomeniem si na ňu :) ()

RottenFox

Po tom, co jsem viděl Scary Movie 3 mi tenhle horor opravdu strašidelný nepřijde, ba spíše naopak. Při scénách, které by asi měli působit na diváka jako strašidelné si vzpomenu právě na onu parodii, což ve mě vyvolá záchvat smíchu. A navíc myslím, že scénář není zas tak dobře postaven a našlo by se spoustu lepších filmů tohoto žánru. ()

FilmWave

Dlouho, dlouho jsem váhal s podíváním se na druhý americký "Kruh". Nechtělo se mi věřit, podle ohlasů, že tým z dokonalého amerického remaku plus režisér kultovního japonského originálu by mohli šlápnout vedle. Ale jde to. Tento film stojí za vidění (aspoň půlka) jako dokonalá ukázka toho, jak lze totálně zazdít jednu výbornou sérii. Oproti detektivnímu schématu jedničky se dvojka točí pouze okolo malého chlapce, který je podchlazený a plaší jeleny. V podstatě můžete film libovolně rozstříhat a zpřeházet a výsledek by byl stejný. I chudák Samara vypadá jako ze "Scary Movie". Ó běda! ()

cielle

Jednička byla super, ale tohle mě teda moc nebavilo..Nějak se to táhlo, sem tam sem se lekla, ale nemělo to už prostě ten správnej nádech..takže pouze dvě hvězdy... ()

Rokle

Vykastrovaný díl, kde nic nefunguje. Veškeré napětí je pryč, příběh už známe. Zbytečné pokračování. ()

Sarrow

Nádherný soundtrack a vcelku slušný příběh... Doporučuji shlédnout bonusový materiál, který obsahuje 15ti minutovou část filmu, která doplňuje úplný začátek kruhu 2, a tato část je lepší a děsivější než celý film... ;) Na YT hledejte: "before the ring two" ()

S.Dedalus

hodnoceno objektivně by to bylo na průměr v rámci hororu musím ale hodnit jednoznačně pozitivně sice slabší než první díl ale i tak je druhý díl dost strašidelný a veškěré ty nesrovnalosti ve scénáři a celkovém příběhu mu jen přidávají na nejednoznačnosti a mysterioznosti a umocňují tak dopad na na diváka který když tomu všemu nemůže přijít na kloub nezbývá mu než se prostě hezky bát ()

Rockerman

To tajemno, tu mysterióznost se do "dvojky" Kruhu podařilo přenést jen z části. I tak je to solidní podívaná, kterou jsem shlédl po několika letech znovu. Tak, jak v "jedničce" obdivuju scénu s koněm na trajektu, tak i tady je silná "zvířecí" scéna a to s útočícími jeleny. Zdá se, že na podruhé se mi to líbilo o chlup víc a tak přihazuji půl hvězdy, která se však i tak nezapočítá, tak co? ()

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu